Kalıcı ve kısa sürede kilo vermek istiyorsanız buyrun>>>>>

woodentoy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2013
100
102
Merhaba arkadaşlar.Ben kişilik olarak oldukça araştırmacı yapıca birisiyim ve fazla kilolarımı verirken de en doğru araştırmaları yapmaya çalıştım ve birçok doğruyu ve yanlışı deneyerek test ettim.1.64 boyunda 58 kiloyum.Bana göre şuan 5 kilo fazlam var ama büyük sorun yapmıyorum çünkü vermek istediğimde nasıl vereceğimi çok iyi biliyorum.Abur cubura olan düşkünlüğümden dolayı bir de tatillerde kilo alırım sonra yöntemlerimle verir ve uzun süre öyle devam ederim.Yani dönemine göre değişiyor ama hiçbir zaman 60'ın üstüne asla çıkmam.Çıkmaya yakın kırmızı alarm veriyorum tıpkı şuanda da olduğu gibi :KK71:
Şimdi ben size nasıl sağlıklı ve kalıcı kilo verilir en doğru şekilde anlatacağım:
Öncelikle yanlışlardan başlayalım.TV'de duyduğunuz, dergilerde okuduğunuz birçok diyet sizin için ölümcüldür. Şok diyetlerden uzak durun! Çünkü: Siz istediğiniz kadar aç kalın vücuttan belli bir yağ oranının gitmesi belli bir zaman alır.Siz zayıfladığınızı düşünürken aslında su kaybedersiniz ve kaslarınız erimeye başlar.Sağlıksız kilo verenlere bakın zayıf ama çirkin bir vücut tipine bürünürler ve yüzleri içe çöküktür.Her zayıf olan güzel değildir!!!Sağlıklı zayıflayanlar güzeldir!!! Dukan diyetini hepiniz duymuşsunuzdur.Protein ağırlıklı beslenme diyetisyenlerin kolaya kaçışıdır.Her diyet listesinde kızarmış köfteler, haşlanmış tavukları bol bol görürsünüz. Çünkü besinlerin sindirim sırası karbonhidratlar>>>Yağlar>>>Proteinler şeklindedir. Siz sürekli protein ağırlık beslendikçe yağlarınızdan daha kolay kurtulursunuz. Ama bu sağlıklı değildir!!! Çünkü proteinin fazlası vücutta üreye dönüşür ve bu böbrek taşı gibi problemlere de sebep olur.Bu tür diyetlerle zayıflayanların zayıfladıktan sonraki hallerine değil ileriki safhada kaç yaşında öldüklerine, hangi hastalıklara yakalandıklarına da bakmak lazım.Siz zayıflamak uğruna ömrünüzü kısaltıyorsunuz.Bu popüler diyetler, şok diyetler =ölümcül diyetlerdir.Aslında zayıflamak o kadar kolay ki, doğru yolu deneyip sonucu gördüğünüzde çok daha iyi anlayacaksınız. Bir insanın günlük karbonhidrat, protein ve yağ ihtiacı olduğunu unutmayın ve günlük listenizde bunların hepsinin bulunması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın! Şimdi gelelim yapmanız gereken püf noktalara:

1. Mutlaka sabah erken kalkın.Bu sayede matabolizmanız daha aktif çalışacaktır.
2.Günde 2 litre su için.
3.Sabah ve akşam olmak üzere 1er bardak taze yapraklardan demlenmiş yeşil çay için.
4.Günde 40dk'dan fazla spor yapın.Yağ yakımı bu süreden sonra başlar.
5.Sabah kalktığınızda kendinize koca bir tabak yağsız, tuzsuz salata yapın ve ana , ara öğünlerin dışında açlık hissi hissettiğiniz her an bundan dilediğiniz kadar yiyin.
6.Yüzme ve fitness'da kaslar zıt çalışırlar. O yüzden aynı gün içinde ikisini yapmayın.Vücudunuz yanlış şekillenebilir.
7.Günün en ağır öğünü kahvaltı olmalı ve akşama doğru öğünler biraz daha hafiflemelidir.
8. 7'den sonra birşey yemeyin ama akşam yemeğine yetişemediyseniz biraz daha hafif yiyin ve son ara öğünü o gün için iptal edin.
9. 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde beslenin.
10.Diyet süresinde 3 günde bir herhangi bir ara öğünde sütlü bir tatlıyı tercih edebilirsiniz.
11. Vücudu tamamen yiyeceklerden mahrum bırakmayın. Çok sevdiğiniz ama kalorisi yüksek birşeyi az olmak kaydıyla arada bir yiyin.
12. Diyet sizin hayat tarzınızı tamamen değiştirecek ve bundan sonra uygulayacağınız bir program olmalı.Her daim kahvaltıda 1 kibrit kutusu peyniri tercih edecekseniz böyle bir diyet yapın yoksa diyeti bıraktığınızda fazlasıyla kilo alırsınız.

Öğün Önerileri:
Kahvaltı:
Günün en ağır öğünü kahvaltı olmalı demiştim. O halde dolu dolu beslenmelisiniz. Sabah kibrit kutusu peynirle beslenip öğlen kızarmış köfte doğru olmaz. Çünkü o kadar acıkırsınız ki bir köfte bile .size yetmez
Sütle karıştırıp yulaf ezmesi yiyebilirsiniz veya nesfit, special K gibi ürünlerden 1 kase mutlaka yiyin.Böylece karbonhidrat ihtiyacınızı alırsınız. Kahvaltıda buna ek olarak 1 adet yumurtayı eksik etmeyin.Çok iyi bir protein kaynağıdır.Yulaf ve tahıl gevreği tercih etmediğiniz kahvaltılarda çok kiloluysanız 3-4 dilim benim gibi kilolardaysanız 2 dilim kepek veya çavdar ekmeği tercih edebilirsiniz. Çayı şekersiz içmelisiniz!Aslında ben siyah çayı çok önermiyorum.Bu bol kahveli şok diyetlerden de kahveden de uzak durun.1 fincandan fazla içmeyin.Hem sağlıksız hem de selülit oluşturur.Onun dışında biraz yağsız peynir, kilonuza göre 2-3 veya 4-5 zeytin yiyebilirsiniz.Çok istiyorsanız 1 dilim ekmeğe reçel de sürebilirsiniz. Gördüğünüz gibi bolca yediniz.Ve doydunuz.Sofradan mutlu kalktınız.

Ara Öğün: Ara öğünler her ana öğünden 2-3 saat sonra yapılmalıdır.Ara öğün sonraki ana öğünde fazla yemenizi önler ve açlığınızı bastırır.Hem de sık sık yediğiniz için metabolizmanız artar. Ara öğünde şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. 2 kuru kayısı, 2 kuru incir, 4 dilim kepekli bisküvi, 2 tane galeta, 1 porsiyon meyve (mandalina, elma, portakal...) ( Muz ve üzüm gibi bol şekerli meyveleri birkaç günde bir tercih edin her gün değil), 6-7 fındık tanesi, birkaç ceviz... 4 kaşık yoğurt.

Öğlen yemeği: bir tabak sebze yemeği veya bir porsiyon et tercih edebilirsiniz.Bu yemeklerde zeytin yağı dışında bir yağ kullanılmamalıdır. Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih edin.Yemekte makarna, pilav gibi karbonhidratlar var ise ekmek tüketmeyin.Sebze yemeği varsa 1-2 dilim ekmek yiyebilirsiniz yanında. Özellikle öğlen saatlerinde yemeğin yanında yoğurt ve uyku problemi yapmıyorsa ayran tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Öğlen sebze yediyseniz akşam da aynı öğünü ekmeksiz olarak tercih edebilirsiniz. Her öğünde salatanız mutlaka olsun.Akşamları pilav, makarna ve et yemeklerini (Balık dışında) önermiyorum. Yağsız ton balıklı ve nohutlu bir salatanın yanında 1 kase çorba da harika bir akşam yemeği olabilir.

Eğer spor salonuna gidemiyorsanız hergün 1 saat yaptığınız yürüyüş ve sabah egzersizi kilo vermeniz konusunda size yetecektir. Ben yürüyüşü akşam yapmanızı tavsiye ederim.

Evet benim diyet önerilerim bu şekildeydi.Şunu unutmayın ki her diyet listesi her yaşa , kiloya ve metabolizmaya gitmez. Kendi diyet programınızı benim size verdiğim tavsiyeler doğrultusunda kolayca hazırlayabilirsiniz.Aç kalmadan ve sağlıklı kilo vermeniz bu şekilde mümkün olacaktır. :KK52:

Son düzenleme:
Insallah ise yarar .sabag uyanir uyanmaz kosu bandinda hafif tempo yuruyus mu yoksa kahvaltidan sonra mi onu hep merak ederim dogrusu

Insallah ise yarar .sabag uyanir uyanmaz kosu bandinda hafif tempo yuruyus mu yoksa kahvaltidan sonra mi onu hep merak ederim dogrusu
Canım ben kahvaltıdan 1 saat sonra veya akşam yemeğinden 1 saat sonra yürüyüşün diyet süresince daha iyi olduğuna inanıyorum.Çünkü diyette yeme kontrolü önemlidir. Aç karnına yaptığın yürüyüş seni daha çok acıktıracaktır. Gündüz daha çok enerjiye ihtiyacın olduğu için yürüyüşü akşam yapman daha anlamlı olacaktır.Diyet süresince bu idealdir.Ama diyet dışında gündüz kahvaltıdan 1-2 saat sonra da yürüyüşe gidebilirsin.

Canım ben kahvaltıdan 1 saat sonra veya akşam yemeğinden 1 saat sonra yürüyüşün diyet süresince daha iyi olduğuna inanıyorum.Çünkü diyette yeme kontrolü önemlidir. Aç karnına yaptığın yürüyüş seni daha çok acıktıracaktır. Gündüz daha çok enerjiye ihtiyacın olduğu için yürüyüşü akşam yapman daha anlamlı olacaktır.Diyet süresince bu idealdir.Ama diyet dışında gündüz kahvaltıdan 1-2 saat sonra da yürüyüşe gidebilirsin.
Nescafe sade sekersiz icmek diyeti.bozarmi ben gune kahvesiz baslayamiorum ve ekmegu.bi haftadir cikardim kizarms light yiyorum ama veremiyorm yinede yazdklarini uygulayacagm

Nescafe sade sekersiz icmek diyeti.bozarmi ben gune kahvesiz baslayamiorum ve ekmegu.bi haftadir cikardim kizarms light yiyorum ama veremiyorm yinede yazdklarini uygulayacagm
Hayır kahve veya Nescafe şekersiz içildiği taktirde kilo aldırmaz. 1 Bardaktan fazla içmediğin sürece sağlıkla ve selülitle ilgili sıkıntıda çok fazla yaşamazsın. Sen bu dediklerimi uygula canım. Bir de mutlaka spor yapman lazım.Metabolizman düşükse kilo vermen daha zor olur bu durumda 6 ögün yiyerek(Yani sindirim sistemini sıklıkla çalıştırarak) ve spor yaparak metabolizmanı artırabilirsin.

Arkadaşlar ben de bugün itibariyle fazla olan 5 kilom için kendi yöntemimi uygulayacağım.Sonuçları size bildireceğim.Böylece diyetin işe yararlılığını size göstermiş olacağım. :)

Canım ben de dukan diyetini bir süre yaptım hala da yapıyorum aslında ara ara dışına çıksam da ama çok sıkıldım çokk. Hep aynı şeyleri yemekten, ölçü hesabı yapmaktan, sebzeler bile kaçamağa girdiği zamanlar oluyor. Senin yazın çok motive edici geldi teşekkür ederim kendi adıma. Daha önce senin yöntemine benzer bir yöntemle çok güzel kg vermiştim. Sonra dikkat etmedim verdiklerimi geri alıp üzerine hamile kaldım. Çok şükür doğum kilolarımı verdim ancak ben bekarlık kilomu istiyorum.

Canım ben de dukan diyetini bir süre yaptım hala da yapıyorum aslında ara ara dışına çıksam da ama çok sıkıldım çokk. Hep aynı şeyleri yemekten, ölçü hesabı yapmaktan, sebzeler bile kaçamağa girdiği zamanlar oluyor. Senin yazın çok motive edici geldi teşekkür ederim kendi adıma. Daha önce senin yöntemine benzer bir yöntemle çok güzel kg vermiştim. Sonra dikkat etmedim verdiklerimi geri alıp üzerine hamile kaldım. Çok şükür doğum kilolarımı verdim ancak ben bekarlık kilomu istiyorum.
Canım benim bu Dukan diyeti pek sağlıklı bir diyet değil. Hatta bu diyetin sahibi Pierre Dukan'da diyetinin olumsuz sonuçlarını gördükçe, bu diyetle ilgili eleştiri yazıları yayınlandıkça 'bu diyet aslında yanlış anlaşıldı' gibilerinden kıvırmaya başladı. Popüler diyetlerden uzak durmalısın canım.Çünkü bu beslenme biçimi senin yaşam tarzına uygun değil.Kimsenin yaşam tarzına uygun değil.Kimse tüm gün protein ertesi gün sadece sbeze gibi tuhaf şekilde beslenmez.Haliyle sen bu diyeti bırakıp normal insan beslenme düzenine döndüğünde metabolizman yeniden değişir ve kilo almaya başlarsın. Hayatın boyunca uyacağın beslenme şeklini oluşturmalısın.Metabolizmanın sabit bir düzenini oluşturmalısın. :)

Teşekkür ederim canım. Bem de tam uyamiyorum zaten. Sebzeyi bile özlüyorum. Su an araştırma icerisindeyim. Kendime en uygun sıkılmayacagim sekilde uzun süreli bi yöntemi arıyorum. Yazın o yuzden cok hosuma gitti. Zevkle takip edicem seni..sevgiler. .

Kızlar iki gündür diyetimi uyguluyorum.Spor salonuna gitmeye devam ediyorum tabi. Otobüse binmek yerine yürüyerek gidiyorum 25dk sürüyor. Dönerken de yürüyorum. Fitness'da yaptığım çalışmalarla beraber ortalama 500 kalori yakıyorum.Aradabir çikolata kaçamağı da yapacağım şimdiden bildireyim.Çünkü ben çikolatasız yaşayamam. :KK43: Haftaya pazartesi size sonucu bildireceğim :)

Evet kızlar 1 haftalık spor ve aç kalmadan arada kaçamaklarla beraber 1.5 kilo vermiş bulunuyorum. Çikolatalı gofretten, nutellaya kadar kaçamak yaptım. Beyaz ekmek yerine kepek ekmek yedim. Ve günde 3-4 dilimi geçmedi.Onun dışında 2 lt su içtim. Yeşil çayı günde 2 fincan içtim. 6'dan sonra 1 porsiyon meyve dışında yemedim. Yani bahsettiğim önerilere uydum.Vücut analizi yaptırdım ve su ve kas kaybını bırakın, su oranım artmış, kas kaybı yok (Hergün 2 saatlik tüm vücut çalıştırıcı spor ve yeterli protein içerikli beslenme ile), sadece 1.5 kilo yağ verdim.Ve bu inanın çok sağlıklı bir kilo verme işlemi oldu. Devam da edeceğim.Sonuçları size haftalık olarak bildireceğim.53 olana kadar.... :)

Kizlar bende araniza katilmak istiyorum bekarken 68kiloydum sonra 7ay diyet yaptim dikkat ettim 57kiloya kadar dustum ve bu kilomu 2yil korudum sonrasinda ise evlendim aksam yemeklerinden dolayi suanda 1.5 yilda 64kilo oldum tekrar kilo vermek istiyorum ve sonrasinda bebek istiyorum kilo vermeden hamile kalip daha kilolu olmak istemiyorum

X