Kalp atışı duyulmadı arkadaşlar lütfen yardım edin başına gelen varmı sizce neden böyle oldu

Seyma2024

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
31
12
Arkadaşlar geçen hafta cuma gittim 5+3 de kese görmeye diye kalp atışını duydum bu cuma bir daha çağırdı kontrol amaçlı 6+3 üm kese ve bebek ölçüleri iyi dedi ama kalp atışını duyamadı çok ağlıyorum duyduğumdan beri kendime gelemedim pazartesi bi daha gel duruma göre bakalım dedi eğer pazarteside duyulmazsa ilaçları kesicekler ve Düşük olmasını sağlayacaklar böyle durum yaşayıp sonrasında duyan oldu mu doktor kalp atışını duymayınca bugün durmuş olabilir kalbi dedi

Arkadaşlar geçen hafta cuma gittim 5+3 de kese görmeye diye kalp atışını duydum bu cuma bir daha çağırdı kontrol amaçlı 6+3 üm kese ve bebek ölçüleri iyi dedi ama kalp atışını duyamadı çok ağlıyorum duyduğumdan beri kendime gelemedim pazartesi bi daha gel duruma göre bakalım dedi eğer pazarteside duyulmazsa ilaçları kesicekler ve Düşük olmasını sağlayacaklar böyle durum yaşayıp sonrasında duyan oldu mu doktor kalp atışını duymayınca bugün durmuş olabilir kalbi dedi
İnşallah düşündüğünüz gibi olmaz, böyle bir deneyim duymadım maalesef 🥺 Allah inşallah hayırlı haber almayı nasip etsin haftaya😔

Sizi üzmek istemem ama maalesef aynısını yaşadım 2 ay önce hiç duyulmadı ve bı hafta sonra kürtaj denildi 3 doktora gitmiştim inşallah güzel haberler duyarsınız siz🤲

Ben sekizinci haftada duymuştum

Şuan bende aynı durumdayım ne yaptınız

Merhaba; ilk gebeliğimde aynı şeyleri yaşadım ardından devlet hastanesinin tıbbi genetik bölümüne gidip eşimle genetik test verdik 2 ay içerisinde sonuç çıktı eşimin temiz benimde pıhtılaşmaya yatkınlığım varmış muhtemelen ilk gebeliğimde kalp durması da bu yüzden olmuş , maalesef covid` in ya etkileri son zamanlarda bu tip vakalar artmış , şuanda 6,5 aylık hamileyim ve aynı sorunla karşılaşmamak için gebeliğimden önce kan sulandırıcı kullanmaya başladım doğuma kadar da kullanacağım ayrıca ilk 3 ay düşük önleyici ilaçlar kullandım. Biliyorum şuan bir psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmiyorsunuz aynı şeyleri yaşadım dışarı iyi görünmeye çalışsamda içimde fırtınalar kopuyordu ama inanın bu sadece sürecinizi erteliyor , şuan sadece sizi iyi hissettirecek şeylerle ilgilenin ve biryerlerde tutunup tekrar başlayın ❤️🌸 S Seyma2024

Benim erken duyulduğu için bi daha atmaması kalbinin durduğunu gösteriyormuş canım kalbine pıhtı atmış dün düşük yaptım 😥
Daha önce duymuş muydunuz orayı anlamamışım kusura bakmayın bende iki düşük yaptım üzülmeyin sağlıklı olsa vücut onu atmazdı hayırlısı buymuş Allah yerini tez zamanda doldursun

Bende dün düşük yaptım bi ilaç verdiler ve bebeğimi kaybettim 🥺
Çok geçmiş olsun üzülmemek elde değil biliyorum ama önünüze bakın bı an önce toparlanmaya calisin iyi olmaya bakın ve gecicek emin olun bundan hamd olsun büyümedi daha çok hissetmediniz duymadınız görmediniz böyle düşünün bı kaç dinlenin rabbim sağlıklı bebek nasip etsin inşallah

Merhaba; ilk gebeliğimde aynı şeyleri yaşadım ardından devlet hastanesinin tıbbi genetik bölümüne gidip eşimle genetik test verdik 2 ay içerisinde sonuç çıktı eşimin temiz benimde pıhtılaşmaya yatkınlığım varmış muhtemelen ilk gebeliğimde kalp durması da bu yüzden olmuş , maalesef covid` in ya etkileri son zamanlarda bu tip vakalar artmış , şuanda 6,5 aylık hamileyim ve aynı sorunla karşılaşmamak için gebeliğimden önce kan sulandırıcı kullanmaya başladım doğuma kadar da kullanacağım ayrıca ilk 3 ay düşük önleyici ilaçlar kullandım. Biliyorum şuan bir psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmiyorsunuz aynı şeyleri yaşadım dışarı iyi görünmeye çalışsamda içimde fırtınalar kopuyordu ama inanın bu sadece sürecinizi erteliyor , şuan sadece sizi iyi hissettirecek şeylerle ilgilenin ve biryerlerde tutunup tekrar başlayın ❤️🌸 S Seyma2024
Nerede yaptırdınız testleri hangi hastanede süreç nasil ilerledi anlatabilir misiniz lutfen

Yazdıklarınız ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim elimden geldiğinde kendimi toplamaya çalışıyorum aslında transfer olduğum günden itibaren ilaç ve iğne kullandım kan sulandırıcı bide haftalık bi tane düşük iğnesi kullanıyordum birde duphaston kullanıyordum ama nasip olmadı doktor o testi istemedi kendim gidipte yaptırabilirmiyim

Daha önce duymuş muydunuz orayı anlamamışım kusura bakmayın bende iki düşük yaptım üzülmeyin sağlıklı olsa vücut onu atmazdı hayırlısı buymuş Allah yerini tez zamanda doldursun
5 hafta 3 günlük kalp atışı duydum 6 hafta 3 günlük kalbi durmuş dedi doktor 🥺

Çok geçmiş olsun üzülmemek elde değil biliyorum ama önünüze bakın bı an önce toparlanmaya calisin iyi olmaya bakın ve gecicek emin olun bundan hamd olsun büyümedi daha çok hissetmediniz duymadınız görmediniz böyle düşünün bı kaç dinlenin rabbim sağlıklı bebek nasip etsin inşallah
Amin 🙏 inşallah canım rabbim verdi rabbim aldı nasipte yokmuş

Yazdıklarınız ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim elimden geldiğinde kendimi toplamaya çalışıyorum aslında transfer olduğum günden itibaren ilaç ve iğne kullandım kan sulandırıcı bide haftalık bi tane düşük iğnesi kullanıyordum birde duphaston kullanıyordum ama nasip olmadı doktor o testi istemedi kendim gidipte yaptırabilirmiyim
Yaptırabilirsiniz tabiki bir de yaş kaç acaba sizin( transfer dediğiniz icin sordum) doktor çok önemli umursamayan o kadar çok ki

Nerede yaptırdınız testleri hangi hastanede süreç nasil ilerledi anlatabilir misiniz lutfen
Baştan sona anlatayım 2022 haziranda gebelik planladım ve korunmadığı ilk ay gebe kaldım 8. Haftada kalbi durdu kürtaj oldum. En az 3 ay sonra gebelik planlayın dediler bir süre kendim gebe kalmayı denedim olmadı, Gaziosmanpaşa Asya hastanesinde Oğuz hoca var çok övülen bir doktordu daha önce arkadaşımı götürdüm yumurta geliştirme ilacıyla arkadaşım gebe kaldı sonra bende gebe kalamayınca ona gittim özel bir labarotuarda Eşim sperm testi verdi , ben de rahim filmi çektirdim iki testin sonucu da iyi çıktı gebe kalmamam için bir sebep yoktu yumurta geliştirme ilaçları kullandım ilişki planladık ama gebe kalamayınca yaşımda 33 olduğu için tüp bebek kararı aldım. Bir doktora başlamadan herşeyim tam gitmek istedim ,Üsküdar Zeynep kamil kadın doğum hastanesi tıbbi genetik bölümünden eşim ve benim genetik testlerimiz yapıldı , Sağlık ocağında eşim sma testi verdi taşıyıcı çıktı sonra kendim özel bir laboratuvarda sma testi verdim temiz çıktı. 2023 Haziran ayında Bahçeşehir İstinye Üniversite hastanesi Liv Hospital Ziya Kalem hocayla tedaviye başladım ilk ay bir kistim vardı onu erittik 2. Ay yumurta geliştirici kalite artıran vitamin kullandım 3. Ay yumurta büyütücü iğneler kullandım ve yumurta toplama yapıldı 18 yumurtam toplandı 5. Güne 5 kaliteli yumurtam kaldı ve donduruldu 1 ay rahim dinlendirdik sonraki ay transfer yapıldı ve hamile kaldım gerçekten doktorum çok ilgili ve anlayışlıydı her aşamada beni motive etti , hamileliğin ilk üç ayında düşük önleyici ve kan sulandırıcı ilaçlar kullandım. Çok şükür şuanda da 6,5 aylık hamileyim 🌸

Rica ederim 🌸 Benden kimse talep etmedi kadın doğum doktorum istersen yaptırabilirsin demişti ben kendim gidip tıbbi genetik bölümüne yaptırdım ama oraya başvurduğumda doktorum önerdi dedim malum devlet hastanesi , sizin hassasiyetiniz onların çokta umrunda olmayabiliyor o yüzden kılıfına uydurdum 🙈 ardından sma araştırması yaptırdık sonuçta tüp bebek düşündüğümüz için süreç bizi yormasın diye bütün önlemi aldık hatta transfer öncesi 2 embriyoma genetik tarama yaptırdık genetiği iyi olan transfer edilsin diye ❤️

X