Kalp atışı yok

Sldangl

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2020
201
102
23
Ben

Ben adet tarihime göre 8 haftalık hamileyim kesem 8 haftalık bebek 6 haftalık görünüyor dedi kalp atışı yok maalesef cuma karar verip kürtaj yapıcak
Ben adet tarihime göre 9 haftalığım adet tarihinizin kürtajla bir ilgili yok kese ve bebeğin haftası kürtaj tarihini etkiler bende 2 hafta geriden geliyorum. Hep olumsuz taraftan bakmayın 6 haftadır sizinle olan minik bir bebeğiniz var sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önce sizin inancınız ve duanız lazım ❤️

labellevie

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
4.270
4.765
Benim başıma iki kez geldi, seni çok iyi anlıyorum. Ben de tam 8 haftalıkken gittiğimde 6+1 günlükken kalbinin durduğunu öğrendim. İlk gebelik miydi? Başka çocuğun var mı?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 302 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
1.569
2.400
Kızlar lütfen yardım edin ! Bu gün doktora gittim hamileliğim adet tarihine göre tam 8 haftalık fakat ultrason görüntülerine göre 6.2 günlük görünüyor. Kalp atışlarını duyamadık doktor iç açıcı konuşmadı 4 gün beklememi söyledi tabi aldı beni evham başka doktora gittim Ama umutsuz konuşuyorlar çok kötüyüm çok acı lütfen bişeyler söyleyin
Alttan muayene yaptılar mı? Benim anneme de aynısını dediler zamanında. Hatta hemen almamız lazım zehirler dediler. 4 farklı hastaneye gittiler o dönem. Alttan muayenede kalp atışı duyuldu kardeşimin

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
1.569
2.400
Bence kesinlikle başka doktora da gözükün. Dediğim gibi annemin hamileliğinde ultrasonla baktıklarında kalp atışı yok denen bebek alttan muayenede sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

Merve1993m

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
627
517
Sizin kaç haftalıktı
Canım haline sukur et yine iki evladın varmış. Ben ilk gebelik sandım .düşün ben dokuz senelik evliyim daha cocugum yok.bazi şeyler takdiri ilâhi kendini bu kadar harap etme bence .en azından sarilabilcegin iki evladın var

Restful

Kalbini değiştirerek hayatını değiştirebilirsin...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
621
868
Ben 7+4 te duydum.9. haftaya kadar duymak mümkün.
Başka bi doktora daha görünmenizi yoksa en az 10 gün beklemenizi tavsiye ederim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 498 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :104.1 Kg. Şimdiki Kilom :79.7 Kg.

Cade

O benim pıt pıt atan ikinci kalbim❤️👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
1.530
6.543
Bazıları 9 haftada duyuyor en geç kalp atışını 🙄 bilemedim geç döllenmeden olabilir. Başka doktorada gitmişseniz onlarda aynı düşüncedeyse beklemekten başka çareniz yok 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Restful

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
621
868
Bu arada benim adet tarihime göre 8 haftalik olacakken bebek 6 haftalikti.Dr ultrasona göre adet tarihimi güncellemişti. Tam hatirlamiyorum ama mesela 10 kasımken 29 kasım yapmisti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.

mucize0707

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
147
33
Bu arada benim adet tarihime göre 8 haftalik olacakken bebek 6 haftalikti.Dr ultrasona göre adet tarihimi güncellemişti. Tam hatirlamiyorum ama mesela 10 kasımken 29 kasım yapmisti.
Benimde kese 8 haftalık bebek 6 haftalık dedi kalp atışı yok sizin kalp atışı ne zaman belli oldu

Restful

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
621
868
Benimde kese 8 haftalık bebek 6 haftalık dedi kalp atışı yok sizin kalp atışı ne zaman belli oldu
7+4 te ama yukardaki mesajda dediğim gibi 9.haftaya kadar gözükmemesi münkünmüş.Yerinizde olsam en az 10 gün beklerim.

Meral01

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
1.720
1.514
Kızlar lütfen yardım edin ! Bu gün doktora gittim hamileliğim adet tarihine göre tam 8 haftalık fakat ultrason görüntülerine göre 6.2 günlük görünüyor. Kalp atışlarını duyamadık doktor iç açıcı konuşmadı 4 gün beklememi söyledi tabi aldı beni evham başka doktora gittim Ama umutsuz konuşuyorlar çok kötüyüm çok acı lütfen bişeyler söyleyin
merhaba cnm bende aynı durumdayım 11 haftalık cumartesi günü kontrole gittiğimde kalp atışı durmuş du pazartesi tekrar bakalım dedi bugün gittim maalesef çok zor bir durum benim ikinci kez aynı şeyi yaşıyorum rabbim vardır bir bildiği çok geçmiş olsun biraz daha bekle tekrar baktir inşallah bebisin seninledir dua et