Kalp atışı

kbrdglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
251
97
Merhaba arkadaşlar ben 5+6 günlük hamileyim dun Dr kontrolüm vardı kese görmeye gittik alttan muayene etti Dr çok çok derinden de olsa kalp atışını da duyduk çok şükür Dr ekrandan gördü de biz pek göremedik ama.sizce bu haftada normal mi böyle derinden duymamız?

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.180
1.393
Normal daha çok küçük belki 10-15 güne tekrar çağırmıştır o zaman duyarsınız ultrasonda

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1 gün geçti.

Saripapatya22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2020
2.004
2.417
Merhaba arkadaşlar ben 5+6 günlük hamileyim dun Dr kontrolüm vardı kese görmeye gittik alttan muayene etti Dr çok çok derinden de olsa kalp atışını da duyduk çok şükür Dr ekrandan gördü de biz pek göremedik ama.sizce bu haftada normal mi böyle derinden duymamız?
Normal canım 6 da duyarsınız inşallah tam olarak

eluard

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2009
1.447
1.155
Cok normal, 7. Hafta net duymak icin ideal. Saglikla gelsin 🌻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.280
1.439
Benim 5. Hafta keseyi gördük karından bakmıştı kalp atışı için 7. Haftada gel demişti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :74 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

kbrdglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
251
97
Bana da 2 hafta sonra kontrole gel dedi kalp atışını derinden de olsa duyduğu icin normal muayeneye çağrıdı.benim tüp bebek tedavisi ile hamileliğim gerçekleşti kan degeri artışım çok güzel ve 3-4 katı artarak ilerliyordu o yüzden net duyarim diye düşünüyordum ama dediğiniz gibi baya erken daha