Kalp şeklinde rahim ile hamile kalan sağlıklı doğum yapanlar bu süreçte yaşadıklarınız neler?

yaseminiminn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
3
0
28
Merhabalar arkadaşlar öncelikle hamilelik isteyenlere Rabbim inşAllah en hayırlı şekilde bu müjdeyi almayı Ve şu an bebeğini kucağına alacağı günün hayallerini kuranlarada Rabbim en sağlıklı hayırlı şekilde doğumlar nasip etsin ❤ Bende düne kadar burada erken hamilelik belirtileri araştırırken artık farklı bir boyuta taşındı hayatım. Öncelikle düğünüme yakın bir muayne oldum ve doktor herşey temiz sadece rahim kalp şeklinde gebelik düşündüğünde gel şu anlık bir sorun yok demişti. 1 buçuk yıldır evliyim 2 aydır denemeye başladık. Bugün reglim en başta akıntı gibi gelmeye başlayınca şüpheye düşüp doktora gittim. Doktor ultrasonla muayne edip rahim kalp şeklinde rahim filmi çektirmen lazım gebeliğe bu engel oluyor olabilir veya olsada düşük yaşanabilir filmin sonucuna göre operasyon gerekebilir dedi. Tabiki duyunca korkup çok ağladım ama takdir Allahtan bunu veren Rabbim şifasınıda inşAllah verir ben Rabbime teslimim. Regl bitince film çektirmeyi düşünüyorum ama süreci önden bilirsem korkmamış olurum rahimi kalp şeklinde olupta hamile kalan sağlıklı gebelik geçirip doğum yapan var mı cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Rabbim hepimize herşeyin en hayırlısını versin.

Merhaba.Son durumunuz nedir bilmiyorum ama yazmak istedim.Benim de rahmim kalp şeklinde ..ilk öğrendiğimde çok üzülüp ağlamıştım ama çok şükür hamile kalmam da bir engel olmadı..Doktorum hamileliğe engel olmaz erken doğum görülebilir demişti..Hamileliğim sırasında 2-3 doktor değiştirdim ben de böyle bişey var dediğim de hiç üstünde durmadılar..bol su iç ve kilona dikkat et dediler..ben yine de erken olur diye düşünüp stres yapıyordum ama kızım 42.haftada doğdu..yani zamanını bile aştı..Şimdi kendime kızıyorum neden bu kadar üzdüm kendimi diye..Sonuçta Allah nasıl takdir ederse öyle olur..Tevekkül etmek lazım.. hiçbir sorunu olmayanlarda da düşük erken doğum oluyor kimse bilemez ki.. Bir çok kadın rahminin böyle olduğunu bile bilmeden doğuruyor demişti bir doktorum..
O yüzden size tavsiyem bunları hiç takmamanız..Rabbim en hayırlı vakitte size de yavrunuza kavuşmayı nasip etsin🌸

X