Kan/ demir eksikligim var, ne tur yemekleri yemek lazim ?

Benimkide araştırılacaktı fakat hematoloji değerim çok yükselmemesine rağmen (4 tü ilaçla 9 a yükseldi) gerek duymadı. Önce kadın hastalıklarına duruma göre endoskopi kolonoskopi yapılacağını söylemişti. Pandemiden dolayı hastaneler randevuya kapalı özele gitsem yetişemem tahlil ücretlerine mecbur bekliyorum.

merhaba

benım tak demişti bütün yaşam kalitem düşmüştü

5 yıldır hemotolojıde araştırma hastanesinde dosyalı hasta oldum düşünün

doktora bıktım artık bir ileri bir geri gitmekten dedim bu şekilde olacak

damardan verin dedim onu da kabul etmedi

pandemi de bahane olunca özel hastaneye gitmek zorunda kaldım değilse özel hastaneler çok güvenmem

öle birşey ki burda özel has.profösöre gidiyorsun özel sigortan bile geçmiyor

merhaba

benım tak demişti bütün yaşam kalitem düşmüştü

5 yıldır hemotolojıde araştırma hastanesinde dosyalı hasta oldum düşünün

doktora bıktım artık bir ileri bir geri gitmekten dedim bu şekilde olacak

damardan verin dedim onu da kabul etmedi

pandemi de bahane olunca özel hastaneye gitmek zorunda kaldım değilse özel hastaneler çok güvenmem

öle birşey ki burda özel has.profösöre gidiyorsun özel sigortan bile geçmiyor
Bunuda anlamıyorum düşük olduğu belli yükselse bile bir süre sonra geri düşüyor ilacın yeterli olmadığı da belli damardan neden vermezler özeller bunu yapıyormuş diye duydum ama dediğin gibi özel sigorta bile geçmiyorken tahlillere nasıl yetişelim.

Sabah aç karnına c vitamini al. Demiri bağlar.
Çay kahve içme.
Kahvaltıda yumurta ye. Portakal suyu iç. Ama peynir yoğurt ve süt bir süre ara ver ameliyata kadar en azından. Kalsiyum içeren besinler demirin bağlanmasını engeller.
Bol c vitamini içeren gıdalar ve kırmızı et tüketmen lazım. Akşam yemeğinde et ve bol limonlu yeşil salata gibi.
Aç karnına c vitamini mideyi mahveder

konuyu görünce yazmak istedim canım.
haklsın pekmez tek başına asla etkli değil. içme şekli önemli ve ben keçiboynuzu pekmezinden fayda gördüm...
ben düşük yaşadım kasım ayında . bağışıklığım kan ve demirim çok düşüktü. bir tanıdığımın tavsiyesiyle
sabah aç karnına bir bardağın içine, 1 tane portakal, mandalin, limon, greyfurt (hangisi varsa elinde) suyunu sık, 2 yemek kaşığı Keçiboynuzu pekmezi ve üzerine su koy şerbet gibi karıştır iç.
ben düzenli olarak düşükten sonra her sabah bunu yaptım ve değerlerim çok yükseldi...
tabi bunun yanında düzenli beslenme ve çay kahve tüketimine dikkt ettim.
şuan 15 haftalık hamileyim ve hala kan vs başlamadı doktorum. inşallah sizlere de faydası dokunur :dua: :KK200:
Mideyi delersiniz o kadar asitli meyveyle yapmayın ne olur

Aç karnına c vitamini mideyi mahveder

Sanırım mideniz hassas. Yukarıda başka bir üyeye daha yazmışsınız çünkü gördüm.

“Ester-C kalsiyum L-askorbat formundadır ve asidik değildir. Ester-C, C vitaminin asidik olmayan nötr halini içeren patentli formülasyonudur. Askorbik asit (C vitamini) gibi asit formunda olmadığı için mide hassasiyeti yaratmaz. Asidik gıdalara karşı hassas olan kişiler için güvenilir bir C vitamini formudur.”

Şöyle bir alıntım var solgarın sitesinden aldım. Ester c, lipozomal c vitaminine göre daha ucuz. Bunu da kullanabilirsiniz.

Bu arada piyasada yygın olarak askorbik asit formu mevcuttur hem mideye dokunur hem emilimi azdır. Ester c ve lipozomal c emilim olarak çok daha iyidir. Mideye de dokunmaz. C vitaminin sabah aç karna alınması önemli demiri tutması açısından.

Mideyi delersiniz o kadar asitli meyveyle yapmayın ne olur
Böyle bir sorun olsa kanser hastalarına bunları içirmezler sanırım...
Bi meyvenin yarısından çıkan sudan Midenin delinmesi mümkün değil üstelik üzerine su ve pekmez koyup şerbet yapılıyor.
Sadece meyve suyu içilmiyor. Ben çok faydasını gördüm herkesin kendi düşüncesi tabiki🤗

demir anemim var ilaçlar isal yapıyor.anemi isal yapıyor içtiğim antidepresan isal yapıyor. daha isal yapan bir şey var mi bilemedim.demir iğnesi almak için ne yapmalıyım adetim yüzünden demir depolarım boşalıyor. hormon hapları başka arızalar çıkarıyor. faydalı şeyler yemek ile de üstesinden çıkamıyorum.demir serum ve iğne için 5 olan depo değerim 0 mı olmalı.kısaca kadın doğum hormona boğma harici bir çözüm bulamadı.ne yapmalıyım?mltfer şurubu.frro sanol,ferrm fort içtim yine boşaldı gitti vücutta açığı kapatacak kadar.üretemiyor.

Merhaba ,

amelyat olucaktim ama kan tahlihlerimdr 9l oldugu icin dr bey tehlikeli olduğunu soyledı amelyat masasinda kalkamazsin ve hayatın riske girer soyledı

normalde bayanlarda 11/18 olması lazim ama benımkısı 9l oyuzden amelyatim iptal oldu.

Simdi bi kac ilac Verdi ve hastenye gidip serum takmalari lazim ama yarin yurdisina geri donucem dr beyın verdıgı ilaclari yurtdışında doktorlar sorum cıkarırlarmı bılemıyorum

Internete biraz baktim kendımı nasıl ıyı be sağlıklı beslenerım dıye ,ne tur yemekleri tavsiye edersiniz, ve nezaman toparlanirim kendımı
demir ilacı vermiştir zaten doktorunuz dğzenli kullanın kırmızı et yeşil mercimek kuru üzüm pekmez falan yiyin

Merhaba ,

amelyat olucaktim ama kan tahlihlerimdr 9l oldugu icin dr bey tehlikeli olduğunu soyledı amelyat masasinda kalkamazsin ve hayatın riske girer soyledı

normalde bayanlarda 11/18 olması lazim ama benımkısı 9l oyuzden amelyatim iptal oldu.

Simdi bi kac ilac Verdi ve hastenye gidip serum takmalari lazim ama yarin yurdisina geri donucem dr beyın verdıgı ilaclari yurtdışında doktorlar sorum cıkarırlarmı bılemıyorum

Internete biraz baktim kendımı nasıl ıyı be sağlıklı beslenerım dıye ,ne tur yemekleri tavsiye edersiniz, ve nezaman toparlanirim kendımı
Dalak yemelisiniz. Tek geçerim.

demir anemim var ilaçlar isal yapıyor.anemi isal yapıyor içtiğim antidepresan isal yapıyor. daha isal yapan bir şey var mi bilemedim.demir iğnesi almak için ne yapmalıyım adetim yüzünden demir depolarım boşalıyor. hormon hapları başka arızalar çıkarıyor. faydalı şeyler yemek ile de üstesinden çıkamıyorum.demir serum ve iğne için 5 olan depo değerim 0 mı olmalı.kısaca kadın doğum hormona boğma harici bir çözüm bulamadı.ne yapmalıyım?mltfer şurubu.frro sanol,ferrm fort içtim yine boşaldı gitti vücutta açığı kapatacak kadar.üretemiyor.
Demircibaba balık şekilnde döküm tableti var. Tavsiye ederim. İnternette satılıyor n11 hepsiburada vs. sitelerde. Kullanımıda kolay kaynamış 1 Litre suya atıp 10 dakika kaynatıyorsunuz. Soğuyunca limon sıkıp içiyorsunuz. 3 ayda demir yükseliyor.. Zararı yok..

Çay kahve asitli içecekler ve süt ürünlerini yemeklerle birlikte tüketmeyin demir emilimini engeller demişti doktorum. C vitamini ise aksine emilimi arttırıyormuş.
Önerdiği besinler kırmızı et, yeşil yapraklı sebzeler özellikle marul ve bakliyattı.

X