Kan grubuna göre beslenme

Helinimsi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017
167
57
Arkadaşlar merhaba. Ben 18 yaşındayım 4 gün sonra 19 olacağım. 7-8 aydır geçmeyen bir karın şişliği sorunum var. İlk başlarda reglden 10 gün önce başlıyo sonra bitiyo gibiydi ama artık reglden 15 gün önce sürüyo regl bitene kadar devam ediyor yani ayın 1 haftası şişlik az oluyor ama tamamen geçmiyor. Şekersiz beslendim ama doğum günüm yaklaştı ve artık diyet yapmak istemiyorum 51 kiloydum şuan 48 kiloyum. Ama göbeğim şişliğin en az olduğu zamanlar 70 şişkinlik arttıkça 80 cme çıkıyor. Bazı zamanlarda da afedersiniz çok gazım oluyor bağırsaklarımdan sesler geliyor baloncuk patlar gibi . Hamile misin diye bile soruyolar bazen. Çölyak laktoz gluten hassasiyeti var mı öğrenmek için ne yapabilirim? Yaşadığım şehirde devlet hastanesinde iyi bir dahiliye yok özele gideceğim. Özelde yaptıran varsa fiyattan bahsedebilirler mi? Birde benim gibi böyle sorunları olan biriyle konuştum resmen aynı sorunlar şekersiz glutensiz beslenmesine rağmen devam etmiş oda şimdi kan grubuna göre beslenmeye başlamış . İkimizde 0 kan grubuyuz? Sizce faydası olur mu? Araştırdım ama yasaklı sevdiğim besinler çok yapabilir miyim bilmiyorum. Zaten 2-3 ay diyet yapmayacağm şişsem bile. Üniversite sınavına hazırlanıyorum çok az kaldığı için sadece ona odaklanmak istiyorum. Çok uzattım biliyorum fikri olanlar yazabilirse çok sevinirim.

X