Kan pıhtılaşması olanlarr

yagmur9301

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2021
7
0
30
Merhaba bir düşük yaptım 8 haftalık kalbi durdu maalesef Kan pıhtılaşması testi yaptırdım Faktör 5 heterozigot mthrf 1298 homozigot mutant pai 4G/4G çıktı .Benim gibi olup sağlıklı hamilelik geçiren var mı ? Ne gibi tedavi uygulandı ?

meraba bende de ilk iki tanesi vardı ..doğuma kadar kan sulandırı iğne kullandım..çok şükür bununla ilgili bir problem olmadı

meraba bende de ilk iki tanesi vardı ..doğuma kadar kan sulandırı iğne kullandım..çok şükür bununla ilgili bir problem olmadı
İçimi rahatlattınız sonuçları görünce çok tedirgin oldum peki hamilelik öncesi aspirin kullandınız mı sadece hamilelikte iğne mi yoksa

Merhaba bir düşük yaptım 8 haftalık kalbi durdu maalesef Kan pıhtılaşması testi yaptırdım Faktör 5 heterozigot mthrf 1298 homozigot mutant pai 4G/4G çıktı .Benim gibi olup sağlıklı hamilelik geçiren var mı ? Ne gibi tedavi uygulandı ?
Merhaba iki dusuk sonrasi bendede kan pihtilasma cikti coraspin kullandim hamile kalinca igneye gecicez dedi doktor ikinci dusukten alti ay sonra tekrar hamile kaldim hemen ignelere basladik 8 haftalik dustu zature oldum bir suru ilac kullandim tomografi cekildim oysaki hamileymisim doktorun dedigine gore malesef buseferki dusuge tomografi ve ilaclar sebep olmus

Merhaba iki dusuk sonrasi bendede kan pihtilasma cikti coraspin kullandim hamile kalinca igneye gecicez dedi doktor ikinci dusukten alti ay sonra tekrar hamile kaldim hemen ignelere basladik 8 haftalik dustu zature oldum bir suru ilac kullandim tomografi cekildim oysaki hamileymisim doktorun dedigine gore malesef buseferki dusuge tomografi ve ilaclar sebep olmu

Anladığım kadarıyla iğnesiz olmuyor inşallah bir daha ki hamileliğimiz sağlıklı geçer bebeklerimizi kucağımıza alırız 🙏🏻Düşünüyormusunuz tekrar

Merhaba iki dusuk sonrasi bendede kan pihtilasma cikti coraspin kullandim hamile kalinca igneye gecicez dedi doktor ikinci dusukten alti ay sonra tekrar hamile kaldim hemen ignelere basladik 8 haftalik dustu zature oldum bir suru ilac kullandim tomografi cekildim oysaki hamileymisim doktorun dedigine gore malesef buseferki dusuge tomografi ve ilaclar sebep olmus
Anladığım kadarıyla iğnesiz olmuyor bizim durumumuz inşallah bir daha ki hamileliğimiz sağlıklı geçer 🙏🏻 Düşünüyomusunuz tekrar bebek

Canım geçmiş olsun bende de var pıhtılaşma 2 yıl önce kızıma hamileliğimde 32. Haftaya kadar coraspirin ve gebeliğim boyunca oksapar 0.4 luk iğne kullandım şükürler olsun kızımı sıkıntısız kucağıma aldım ve yine hamileyim şimdi tekrar aspirin ve iğne kullanıyorum canını sıkma hiç çaresiz degilsin elhamdülillah

Canım geçmiş olsun bende de var pıhtılaşma 2 yıl önce kızıma hamileliğimde 32. Haftaya kadar coraspirin ve gebeliğim boyunca oksapar 0.4 luk iğne kullandım şükürler olsun kızımı sıkıntısız kucağıma aldım ve yine hamileyim şimdi tekrar aspirin ve iğne kullanıyorum canını sıkma hiç çaresiz degilsin

Canım geçmiş olsun bende de var pıhtılaşma 2 yıl önce kızıma hamileliğimde 32. Haftaya kadar coraspirin ve gebeliğim boyunca oksapar 0.4 luk iğne kullandım şükürler olsun kızımı sıkıntısız kucağıma aldım ve yine hamileyim şimdi tekrar aspirin ve iğne kullanıyorum canını sıkma hiç çaresiz degilsin elhamdülillah
Çok sevindim sağlıklakucağına al bebeğini inşallah 🤲🏻 Peki hamile kaldıktan ne kadar sonra başladın iğneye

İçimi rahatlattınız sonuçları görünce çok tedirgin oldum peki hamilelik öncesi aspirin kullandınız mı sadece hamilelikte iğne mi yoksa
Aspirin de önermisti doktor ama benim aşıri burnum kanamaya başlamışti ..igne yeterli demişti sonra burda dikkat etmen gereken sanirim doguma kadar kontrollu bir sekilde kulla mak olucaktir..bazi doktorlar 3 ay kullandirip birakiyorlar ama bu sakincali oldugunu cok duydum doguma kadar kullanilmali .hatta ben dogumdan sonra 40 gun daha kullandim pihti atma riski olmasin diye .tabiki işinin ehli doktorlar daha iyi bilir

Anladığım kadarıyla iğnesiz olmuyor bizim durumumuz inşallah bir daha ki hamileliğimiz sağlıklı geçer 🙏🏻 Düşünüyomusunuz tekrar bebek
Insallah saglikla kucagimiza aliriz Allah isteyen herkese nasip etsin evet dusunuyorum uc hamilelik gecirdim ama kucagima almak kismet olmadi bir tane akilli sağlıklı uzun omurlu hayirli olsun istiyorum gecen ay dusuk yaptim biraz Zaman gecsin Allah ol derse insallah olur

Çok sevindim sağlıklakucağına al bebeğini inşallah 🤲🏻 Peki hamile kaldıktan ne kadar sonra başladın iğneye
Aminn canım teşekkür ederim doktorum bana adetin 1 gün geçse bile hemen gebelik testi yap pozitifse hemen iğne başla demişti öyle yaptım bende gebeligimi öğrendiğim ilk günden itibaren başladım iğneye doğum yaptıktan sonra 10 gun daha kullandım

Merhaba benımde mutasyon lu genler sızınkı gıbı. Su an tekrar gebeyım ıgne kullanıyorım ama lekelenme var. Sız kaçlık ıgne ve baska ne kullandınız lütfen cevap verırsenız sevırınırım

Kızlar merhaba 2 düşukten sonra pıhtılaşmam olduğunu ogrendim kadın dogum doktoru hematoloji doktoruda en bastaki protrombin olan genin düşüğe neden oldugunu soyluyolar geçen ay gebelik düşundugumuz icin coraprine 4000lik oksapara baslatti doktorum ama kimyasal gebelik oldu ayrica haşimatomda var ama troid degerlerim normal artmasin diede troid ilacinada baslamistim bu ay tekrar deniyoruz doktorum ogrendiginde hemen igneye basla ayricada bagısiklik baskilayıcı kullancaz dedi bu geni aynı olan varmi aranizda neler yaptiniz nasıl ilerlediniz yardımcı olursanız sevinirim

Eklentiler

• 20210522_234442.jpg
    20210522_234442.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 73
merhaba arkadaşlar temmuz ayında tüp bebek gebeliği 7.haftada kürtajla sonlandı.😔
sonrasında genetik test yaptırdık ve kan pıhtılaşmam çıktı.
şuan ikinci transferimin 11. günündeyim yarın ve pazartesi gün kan verececeğim..
adetin üçüncü günü oksapar 4000 ve aspirin 100 lük başladım.
eğer gebelik oluşursa bir hematoloji doktoru ile de devam etmek istiyorum kan değerlerimin takibi için.
hematoloji doktoruna ne zaman gitmeyelim bilginiz var mı.hcglerden sonra hemen gideyim mi kalp atışını duymayı bekleyeyim mi..

merhaba arkadaşlar temmuz ayında tüp bebek gebeliği 7.haftada kürtajla sonlandı.😔
sonrasında genetik test yaptırdık ve kan pıhtılaşmam çıktı.
şuan ikinci transferimin 11. günündeyim yarın ve pazartesi gün kan verececeğim..
adetin üçüncü günü oksapar 4000 ve aspirin 100 lük başladım.
eğer gebelik oluşursa bir hematoloji doktoru ile de devam etmek istiyorum kan değerlerimin takibi için.
hematoloji doktoruna ne zaman gitmeyelim bilginiz var mı.hcglerden sonra hemen gideyim mi kalp atışını duymayı bekleyeyim mi..
meraba benimde pıhtılaşma sorunum vardı faktor5 ve mtrf1298 sadece kadın doğum doktorum takip etti hemotoojiye gitmedim. doğuma 1 gün kalana kadar kan sulandırıcı iğne kullandım .doğumdan sonrada yine 40 gün kullandım allah şükür sıkıntı olmadı ..
hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda gidebilirsiniz hemotoloji takibi yaptırmak istiyorsanız kalp atışını beklemeyin

meraba benimde pıhtılaşma sorunum vardı faktor5 ve mtrf1298 sadece kadın doğum doktorum takip etti hemotoojiye gitmedim. doğuma 1 gün kalana kadar kan sulandırıcı iğne kullandım .doğumdan sonrada yine 40 gün kullandım allah şükür sıkıntı olmadı ..
hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda gidebilirsiniz hemotoloji takibi yaptırmak istiyorsanız kalp atışını beklemeyin
çok teşekkür ederim aanırım öyle yapacağım 🙏😊

X