Kan sulandırıcı iğne kullananlar lütfen yardım edin.

Merhaba ben de maalesef ilk gebeliğimde bebeğimin kalbinin durması sebebiyle yaptırdığım test sonrası heterozigot olduğumu öğrendim şu an 5 haftalık hamileyim ve oksapar & coraspin kullanıyorum bugün ikinci günüm. Dün acilde ilk dozda canım çok yandı ve ağladım, beni psikolojik olarak çok yıprattı ama bugün hızlıca toparlandım çünkü bu sefer bebeğimin yaşayabilmesi ve o minik kalbinin atabilmesi için, ona kavuşmak için ne yapacağımı biliyorum. Biraz fedakarlık gerekiyor ama annelik tam olarak da bu değil mi zaten :) bu düşüncelere odaklanarak büyük cesaret buldum ve saniyeler içinde ikinci iğnemi kendim yaptım ve o kadar kolay oldu ki hiç elim titremedi. İnsan her şeye alışıyor, bu yazıyı okuyan tüm annelere bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum 🙏🏼
Merhabalr canım senı cok ıyı anlıyorum bende senın gıbı zor donemlerden gectım ve kendı ıgnemı tek basıma elım tıtreye tıtreye karnım mosmor ola ola yaptım suanda da esım yapıyor bebegım ıcın her seyı yapıyorum ınsallah Rabbımde kucagımıza sag salım almayı nasıp etsın cok uzun ve zorlu bır surec ama sabır ve dua ıle o güzel gunlerı gorucez ben buna ınanıyorum.😇

Bende sadece (MTHFR A1298C heterozigot )cıktı dıgerlerı normal cıktı canım.
Benim ayni gen homozigot olmasina ragmen doktorum coraspin disinda bir sey önermedi. Düşük geçmişim yok. Folik asit yerine folat önerdi ama zaten ben hep folat kullandim gebelik oncesinde ve devaminda.
Bu genin fetal kayiplara etkisi kanitlanmadi dedi. Diger testleriniz yapildi mi hematolojide? Beni hematologa yönlendirdi.

Benim ayni gen homozigot olmasina ragmen doktorum coraspin disinda bir sey önermedi. Düşük geçmişim yok. Folik asit yerine folat önerdi ama zaten ben hep folat kullandim gebelik oncesinde ve devaminda.
Bu genin fetal kayiplara etkisi kanitlanmadi dedi. Diger testleriniz yapildi mi hematolojide? Beni hematologa yönlendirdi.
Banada doktorum heterozıgot cok yaygın degıl homozıgot daha yaygın ve rıskı daha fazla dedı heterozıgotta %5 tekrar olayı yasama olasılıgı var dedı ve hem kan sulandırıcı hem de corasprın verdı onlem almak ıcın bende suan kullanıyorum ıkısını cok zor oluyor surecım cunku dakık davranıyorum ılac saatlerınde ama doktorum onlem amaclı deyınce bende kullanmaya basladım acıkcası.Baskada doktora hıc gıtmedım bıde genetık testı yaptık cok sukur onlar temız cıktı baska bı braştada muayneye gondermedı canım.

Bır de canım benım bır kımyasal gebelıgım oldu.Bır gebelıgımde de kese olustu bebek olustu ama bebegı karından goremedık 2 hafta felan bekledık yıne gorunmeyınce vajınal baktı doktor 8,9 haftalıgım ama bebek 6. Haftada kalmıs yanı oluşup kalbı calısmadan durmus anlıcagın aslında bunların tekrar yasanmasından tedırgın olduk o yuzden tedavıyı onlem amaclı baslattı belkıde hıc test yapmasaydık kullanmıcaktım ve her sey yolunda gıdıcektı belkıde yıne aynı seyler olucaktı riske atmak ıstemedım cunku aynı seylerı tekrar ysıycak gucum kalmamıstı cok zor gunler gecırdım.Rabbım kımseye ysatmasın sonunda kurtaj oldum o da bnı cok yıprattı dogum yapcagımız hastane odalarına bakıyorduk hamılelıkte, o odada bebegımı aldılr cok zordu bu yuzden bende basladım ılaca hıc sorgulamadan

Merhaba arkadaşlar ben bir kimysal ve birde kürtaj yaşadım bu yuzden yapılan tahlillerimde de heterezıgot cıkınca doktorum pıhtılaşma oldugunu soyledı ve kan sulandırıcı ığne birde coraspırın başlattı.şuan 5+1 haftalıgım keseyi gördük ve başlattı ilacları 1.gün acilde yaptılar anlattılar 2. Gün saglık ocagında yaptım 3. Gun yanı bugun kendım yaptım.Herseyı harfıyen uyguladım ama elim ınanılmaz derecede titriyor ve iğneyi sokmak ıcın baya zorladım ılacı bırakırkende elim tıtreye tıtreye ittirdim sonra iğneyi cıkarttım bır damla kan geldı bu normalmi kan gelmesı her seyı harfıyen uyguladım ama cok stres oldum ellerimi sanki kullanamıyorum napıcagımı bılmıyorum yanlıs bı sey olmusmumudur yoksa bole zorladıgımdan mı kanamıstır.Lütfen kullanan varsa yardımcı olsun bu normal mi ? Dün saglık ocagında da ben yaptım hemsırenın anlatımı ustune morardı bıraz normal dedı morarması.Bu defa her şey yolunda gitsin istiyorum Allahın ıznıyle ama cokta korkuyorum.
Kanamasi da normal, morarmasi da normal. Aynı yere vura vura orasinin morarip cok acıması da normal. Hic endişe etmeyin küçücük bir igne zaten o, damar yolu degil, kas alti degil, deri alti bir ilaç o, cok yanlis yapabileceginiz birsey degil. Sürekli ayni yere vurmayin caniniz yanmasin. Esiniz bir gün sol kolunuza, diger gun sag kolunuza vursun, sonra siz bir gün göbek deliginizin 3 parmak soluna diger gün 3 parmak sağına vurun. Ki aradan 4 gun gecmis oluyor başa döndüğünüzde ilk vurdugunuz yer coktan iyilesmis olur. Saglikla kucaginiza alın inşallah 🙏🌸

Kanamasi da normal, morarmasi da normal. Aynı yere vura vura orasinin morarip cok acıması da normal. Hic endişe etmeyin küçücük bir igne zaten o, damar yolu degil, kas alti degil, deri alti bir ilaç o, cok yanlis yapabileceginiz birsey degil. Sürekli ayni yere vurmayin caniniz yanmasin. Esiniz bir gün sol kolunuza, diger gun sag kolunuza vursun, sonra siz bir gün göbek deliginizin 3 parmak soluna diger gün 3 parmak sağına vurun. Ki aradan 4 gun gecmis oluyor başa döndüğünüzde ilk vurdugunuz yer coktan iyilesmis olur. Saglikla kucaginiza alın inşallah 🙏🌸
Canım benım cok tesekkur ederım cok guzel anlatmıssın.Suan baya alıstım esımde yapıyor bende artık rahatım takmıyorum ılk gunler yanlızdım ve acemıydım cok tedırgındım sımdı. Cok sukur her sey ıyı gıdıyor dedıgın gıbı morarma felan oluyor ama onlarda artık zamanla ıyı olur 😍🌸

Canım benım cok tesekkur ederım cok guzel anlatmıssın.Suan baya alıstım esımde yapıyor bende artık rahatım takmıyorum ılk gunler yanlızdım ve acemıydım cok tedırgındım sımdı. Cok sukur her sey ıyı gıdıyor dedıgın gıbı morarma felan oluyor ama onlarda artık zamanla ıyı olur 😍🌸
Olur inşallah bebiş gelince herşey unutulur, zafere giden yolda çekilen acılara azıcık katlanacağız artik 🥰 kendinize ve bebişinize iyi bakınız, sevgiler 🩷🌸

X