Kan testi yaptırdınız mı?

Askisi

Kizimiz ile cekirdek aile
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
1.684
4
:enbuyukkk:Evlenirken, sizden kan testi istendi mi??
Siz mi istediniz yoksa??
Yaptirdiniz mi yaptirmadiniz mi??
Bu konu hakkinda neler düsünüyorsunuz?? Yaptirilmali mi sizce?
:nazar:a.s.

Ilk cevap benden :
Evet biz yaptirdik icimiz rahat etmesi icin...hatta Tr de bile istediler bizden kan testini.

sağlık raporunu alabilmemiz için bir sürü tetkik istendi..
ancak biz yaptırmadık..sordu bize raporu verecek kişi biz istemiyoruz dedik..
neticede de yaptırmadık.:ecrin_bebek:
evlenmeden önce geçmişte bir 6 yılımız olduğu için gerek duymadık şahsen..:eek:
sağlık raporu yerine akli dengesi yerinde mi diye teste tutsalar bence daha doğru olur..
kaydirigubbakcemile

Evlenecek olanlar,belediyelerin belirlediği sağlık ocaklarına gidip kan aldırıyorlar.İki sonra da raporu alıp,oradaki dr.a imzalatıyorsunuz.Evlilik işlemlerinin yapılması için şart.Şartı bırakın sağlık açısından yapılması gereken zaman almayan bir işlem...hihoyyyt

a.s Evet yaptırdık ve kesinlikle önemli olduğunu düşünüyorum a.s
(Kan uyuşmazlığı,hepatit,hiv,....)

Ayrıca ; Anne ve babanın kan grupları arasında uyumsuzluk demek olan "kan uyuşmazlığı"nın, doğacak bebekte kansızlık (anemi) ve bunun sonucu olarak kalp yetmezliğine neden olduğu öğrenildi!

nikah işlemlerinin yapılması için şart zaten. Yoksa nikah işlemleri başlamıyor. Kan testi yaptırıp daha sonra rapor alıp beldiyeye diğer evraklarla beraber veriyorsunuz sonra işlemler başlıyor. İsteğe bağlı değil.

peki merak ettim çok seviyorsunuz ama kan uyuşmazlığı ortaya çıktı veya bir hastalık.bi durup düşünürmüsünüz evlilik kararınızı?(lütfen yanlış anlaşılmasın ben öyle düşünüyorum demedim sadece merak ettim)

peki merak ettim çok seviyorsunuz ama kan uyuşmazlığı ortaya çıktı veya bir hastalık.bi durup düşünürmüsünüz evlilik kararınızı?(lütfen yanlış anlaşılmasın ben öyle düşünüyorum demedim sadece merak ettim)

Zaten her şey tamam ki nikah işlemleri için gidiyorum bu testleri yaptırmaya , ciddi bir şey de çıksa orda sevdiğim insanı nasıl terk ederim ... Yine evlenirim , ama hastalığının da çaresini bulmaya çalışırım. Bu arada kan uyuşmazlığı tesbit edildiğinde bebek için çaresi var Allah başka dert vermesin yeter ki.

nikah işlemlerinin yapılması için şart zaten. Yoksa nikah işlemleri başlamıyor. Kan testi yaptırıp daha sonra rapor alıp beldiyeye diğer evraklarla beraber veriyorsunuz sonra işlemler başlıyor. İsteğe bağlı değil.

2006 mayısında yaptırdık biz işlemlerimizi..
sağlık ocağındaki bayan sağlık raporu için tetkik istermisiniz dedi..
hayır dedik..
o zaman isteğe bağlıydı sanırım çünkü biz yaptırmadık..:nazar:
şu anki durumu bilemiyorum..:sm_confused:

Zaten her şey tamam ki nikah işlemleri için gidiyorum bu testleri yaptırmaya , ciddi bir şey de çıksa orda sevdiğim insanı nasıl terk ederim ... Yine evlenirim , ama hastalığının da çaresini bulmaya çalışırım. Bu arada kan uyuşmazlığı tesbit edildiğinde bebek için çaresi var Allah başka dert vermesin yeter ki.

bu test bilgilendirme için yapılır...
biz de hiv bakmadılar ama evleneceğim adam hiv ise gider...olmaz o evlilik...
kan uyuşmazlığı ya da akdeniz anemisi gibi bişey çıkarsa da önlemi alınır...
bir çok şeyin çaresi var artık çok şükür...

böcük bizde 2006 da yaptırdık ama nikah işlemlerini yaptırırken verilecek olan evraklar arasıda olması şarttı...
röntgen v.s. çkeildi kan testi yapıldı .. eşim (o zaman nişanlım) 2005 te bir rahatsızlık geçirmişti ciğerleri ile ilgili
ve uzunca bir süre ilaç tedavisi görmüştü.. Sağlık raporu almaya gittiğimizde dr. röntgenleri incelerken
benim filmime hemen baktı ve bıraktı.. eşimin filmine baktı durdu dönüp tekrar bktı biraz daha inceledi birkaç soru sordu
eşim o kadar çok korkmuştu ki raporu vermiyecekler diye... şükürki raporu aldık evraklarımızın arasına ekleyip nikan dairesine gittik başvurumuz tamamlanmıştı ve bir hafta sonrada resmi nikah kıyıldı..
Eğer bir sorun çıksaydı yine bırakmazdım.. çünki o rahatsızlandığında biz nişanlıydık hastalığını biliyordum..
biz onunla bir gün değil bir ömrü birlikte yaşamaya karar verdik Allahın izniyle ..
Allah etmesin ama başına ne gelirse gelsin önümüze nasıl bir engel çıkarsa çıksın asla ama asla yanından ayrılmam...

bu test bilgilendirme için yapılır...
biz de hiv bakmadılar ama evleneceğim adam hiv ise gider...olmaz o evlilik...
kan uyuşmazlığı ya da akdeniz anemisi gibi bişey çıkarsa da önlemi alınır...
bir çok şeyin çaresi var artık çok şükür...

Akdeniz anemisi ( talasemi) için alınabilcek çok fazla bir önlem yok..Eğer iki tarafta da taşıyıcılık varsa çocuk direk hasta oluyor..Bu da kan testi yaptırmadan anlaşılamıyor malesef..Akdeniz anemisi olan kişinin sürekli kanı değiştirilmek durumunda..Ve ömürleri de fazla uzun sürmüyor malesef..:çok üzgünüm:

Sorunun cevabı evet evlenirken kan testi yaptırdık...

Evlenmeden önce eşlerimizi ne kadar iyi tanırsak tanıyalım ne kadar güvenirsek güvenelim kan testi yapılması gerektiğini düşünüyorum,önlem almak varsa bir hastalık birlikte çare bulmak açısından..

Örneğin aids sadece cinsel ilişki ile değil kan bağışı yoluyla ya da belki komik gelecek ama kuaförlerde manikür pedikür sırasında kesik olan bir yerimizden de temas sonucu geçebilir,başka bir örnek diş problemlerimiz olduğunda diş eti kanaması vs gibi durumlarda kullanılan alet vs lerden de hastalık kapılabilir..gerekli hijyen sağlanmadığı durumlarda..

2005 yılında evlendik..
Kan alındı ikimizden de..
Bir telefon geldi işyerime, hiv virüsü çıkmış bende!!!:1shok:
Nasıl yani dedik..
Bir daha kan verdim yine aynı sonuç..:roflol:

Zaten kocem hiç bir daha kan vermemi istemedi,"tamam ya AIDSLİ olsan da evlenecem var mı ötesi" diyordu..kaydirigubbakcemile2
Ama ben mor kollarımla kafamın karışıklığını gidermek istedim..3. testte temize çıktım..hihoyyyt
Meğer kan sayıları alt seviylerde olan kadınlarda sonuç böyle çıkarmış..:nazar:

çitlenbikcim sağlık raporu şart zaten..
ama sağlık raporu için tetkik şart olmayabilir tam bilmiyorum canım.
sadece tahlil istermisiniz rapor için istermisiniz dedi kadın bize..
bizde istemiyoruz dedik..
bilmiyorum niye böyle yaptı..

ben 1994 yılında evlendim...
ve bizim zamanımızda maalesef böyle bir şart yoktu...
ay ben evleneli çok olmuş yaaaa....
eskidik mi şimdi biz....
neyse bence olması şart....
sevgiler...

2005 yılında evlendik..
Kan alındı ikimizden de..
Bir telefon geldi işyerime, hiv virüsü çıkmış bende!!!:1shok:
Nasıl yani dedik..
Bir daha kan verdim yine aynı sonuç..:roflol:

Zaten kocem hiç bir daha kan vermemi istemedi,"tamam ya AIDSLİ olsan da evlenecem var mı ötesi" diyordu..kaydirigubbakcemile2
Ama ben mor kollarımla kafamın karışıklığını gidermek istedim..3. testte temize çıktım..hihoyyyt
Meğer kan sayıları alt seviylerde olan kadınlarda sonuç böyle çıkarmış..:nazar:

kocaya bak be.....:CüvCüv::CüvCüv:
ahhhh ahhhh....
güzel ülkemin hırçın suları ahhhhhhh....
kaydirigubbakcemile2

çitlenbikcim sağlık raporu şart zaten..
ama sağlık raporu için tetkik şart olmayabilir tam bilmiyorum canım.
sadece tahlil istermisiniz rapor için istermisiniz dedi kadın bize..
bizde istemiyoruz dedik..
bilmiyorum niye böyle yaptı..

Demek ki kadın kocanın ve senin tipine bakınca anladı sizin sağlam insanlar olduğunuzu..:lepi:
Hele kocan boru sesiyle ötmeye devam ettiyse orada da ben gibin korkmuştur,"iyisiniz siz maşallah iyisiniz hade gidin evlenin" demiştir.kaydirigubbakcemile3

Demek ki kadın kocanın ve senin tipine bakınca anladı sizin sağlam insanlar olduğunuzu..:lepi:
Hele kocan boru sesiyle ötmeye devam ettiyse orada da ben gibin korkmuştur,"iyisiniz siz maşallah iyisiniz hade gidin evlenin" demiştir.kaydirigubbakcemile3

sankim o boru sesli kocanın karısının sesi çok ince...
hahahayytttt....
bulmuşlar birbirlerini...
ben narin kocem narin...siz bilirsiniz zati...:roflol::roflol:

bız yapdıedıq. bence ıyı bır sey.gebelıkde cok yardımcı oluyor.en onemlısı kanınızın uyumlu olduqunu oyrenıyorsunuz.

kocaya bak be.....:CüvCüv::CüvCüv:
ahhhh ahhhh....
güzel ülkemin hırçın suları ahhhhhhh....
kaydirigubbakcemile2

Allahım her bir anımı kıskanıyor bu kadın ya..:dilcikar:
Evet şiştir,hödüktür ama hiç kimse senin kocen seni sevmiyor diyemez..:CüvCüv:
Bir an bilem şüphe duymadım bana olan aşkından..
Adama cinsel ölümcül hastalık bulaştırsam yine de aşkımdan pare pare olur onun yüreciği..:nazar:

X