Kan uyuşmazlığı

Tasbebek09

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
590
930
Kızlar merhaba
Bugün annemler filan konuşurken konu kan uyuşmazlığına geldi. Kan uyuşmazlığı olan bir tanıdğımızın çocuğuyla ilgili bir sorunu var. İşte onlar evlenmeden önce nikah işlemleri için sağlık raporu alınıyor ya bunun raporunu almamışlar filan ihmal etmişler filan diye konuşuldu.ee bende almadım doktor öyle bir şeye bakmadı onla ilgili bişey demedi dedim. Yok bakılıyor olur mu filan dedi annemgil. Ya bakılıyor mu benim aklıma takıldı. Yani o yapılan testlerde ona bakılmış mıdır kızlar ya aklıma takıldı. Yani uyuşmazlık olsa söylenir miydi onun testi ayrı mı kafam karıştı 🙄

Kızlar merhaba
Bugün annemler filan konuşurken konu kan uyuşmazlığına geldi. Kan uyuşmazlığı olan bir tanıdğımızın çocuğuyla ilgili bir sorunu var. İşte onlar evlenmeden önce nikah işlemleri için sağlık raporu alınıyor ya bunun raporunu almamışlar filan ihmal etmişler filan diye konuşuldu.ee bende almadım doktor öyle bir şeye bakmadı onla ilgili bişey demedi dedim. Yok bakılıyor olur mu filan dedi annemgil. Ya bakılıyor mu benim aklıma takıldı. Yani o yapılan testlerde ona bakılmış mıdır kızlar ya aklıma takıldı. Yani uyuşmazlık olsa söylenir miydi onun testi ayrı mı kafam karıştı 🙄
Kan uyuşmazlığı sadece gebelikte sıkıntı. Siz - eşiniz + olur ise uyuşmazlık olur olabilir. Bu durumda siz pozitif bebek negatif olursa hücreler savaşmaya başlar sizi tehtit olarak algılar. Gebe değilseniz sorun yok.

Kan uyuşmazlığı sadece gebelikte sıkıntı. Siz - eşiniz + olur ise uyuşmazlık olur olabilir. Bu durumda siz pozitif bebek negatif olursa hücreler savaşmaya başlar sizi tehtit olarak algılar. Gebe değilseniz sorun yok.
Yok değilim henüz evlenmedim. Annemgil doktor bakmadı tahlillerde filan deyince o çift için konuşunca acaba bakılması filan mı gerekiyordu dedim.

kan uyuşmalığı bile olsa zaten doktor kontrolünde sorun çıkmıyor yine çocuğunuz sağlıklı oluyorv diye biliyorum

Kızlar merhaba
Bizim kan uyuşmazlığımiz var hamile kalınca zaten ayrıca bakiliyo ve iki kere filan de iğnesini vuruluyosun bebek doğdugunda da onada iğne yapiliyo bı sıkıntı cikmiyo yani

Kızlar merhaba
Her doğumdan önce anneden kan mutlaka alınır. Eğer anne negatifse baba da pozitifse doğarken bebişin kordonundan da kan alınır. Kan uyuşmazlığı bu noktada önemli.

Doğum yapan tanıdığınız bir önceki doğumunu sağlık kurumunda yaptırmadı mı doğum sonrası iğnesi var 3 saat içinde.

Evlenirken değil. Test fln yok.

X