Kan uyuşmazlığı

meftune07

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2023
126
23
21
Merhaba arkadaşlar
Eşimle aramda Kan uyuşmazlığı var.
Benim kan grubum ARh- eşimin ki 0rh+
2 hafta önce hafif kanamam olmuştu
Doktor başka kanaman olursa hemen iğne vurdur dedi progestan yazdı
Geçen gün kalp atışı dinlemeye gidince de 2 hafta yine riskin var dedi.
Şimdilik kanamam yok ama Acaba iğneyi vurdursam mı
Korkmaya başladım 🥺

Eklentiler

• IMG-20240404-WA0082.jpeg
    IMG-20240404-WA0082.jpeg
    79,2 KB · Görüntüleme: 40
Benimde Arh- eşim 0+
Doktoru dinle canımı kanama olursa vurdur

İlk kanamadan sonra coomb testi mi ne yapiyorlar 72 saat icinde igne vurulmaliydi testin negatif cikmasi durumunda. 72 saat dolduysa gerekesiz galiba artık. Ben vurdurdum mesela test yaptırıp

Eklentiler

• IMG_20240406_230748.jpg
    IMG_20240406_230748.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 38
Annemle babamın kan uyuşmazlığı varmiş abim doğduktan bir ay sonra sariliktan ölmüş
Kan uyuşmazlığı olan anne babanın bebekleri sarılığa çok yatkın oluyor. 2 kızım var ilk kızım sarılık yüzünden hastanede yattı 1 gece.
İkinci kızımda çok daha sık emzirdim ve zemzem suyunun içine hurma koydum o sudan 1 çay kaşığı verdim günde 1 2 defa çok faydasını gördüm.

Bizde de kan uyuşmazlığı vardı 10.haffa gibi lekelenmem olunca uyuşmazlık iğnesi yaptırdı doktorum. Testim negatif çıkmıştı ama önlem amaçlı yapmakta fayda var dedi. Sizde yaptırın bence.

Merhaba arkadaşlar
Eşimle aramda Kan uyuşmazlığı var.
Benim kan grubum ARh- eşimin ki 0rh+
2 hafta önce hafif kanamam olmuştu
Doktor başka kanaman olursa hemen iğne vurdur dedi progestan yazdı
Geçen gün kalp atışı dinlemeye gidince de 2 hafta yine riskin var dedi.
Şimdilik kanamam yok ama Acaba iğneyi vurdursam mı
Korkmaya başladım 🥺
Merhaba, benim de A negatif eşim b pozitif ilk gebelikte lekelenmem vardı ihmal edildi son gittiğim doktor lekelenme olsa da riske atmayıp vurmamız lazım dedi yaptı ama kalp atışı ne yazık ki durdu. İkincisi kimyasal oldu şu an araştırılıyor ama doktor tekrar gebelik olursa lekelenme olur olmaz yine yapıcaz dedi benim de negatif gelmişti.
Bence riske atmayın her halükarda yaptırın iğnenizi.

Merhaba, benim de A negatif eşim b pozitif ilk gebelikte lekelenmem vardı ihmal edildi son gittiğim doktor lekelenme olsa da riske atmayıp vurmamız lazım dedi yaptı ama kalp atışı ne yazık ki durdu. İkincisi kimyasal oldu şu an araştırılıyor ama doktor tekrar gebelik olursa lekelenme olur olmaz yine yapıcaz dedi benim de negatif gelmişti.
Bence riske atmayın her halükarda yaptırın iğnenizi.
Dün kahverengi lekelenmem oldu 🥺

X