Kanal sonrası geçmeyen ağrı

sevimliogretmen28

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2022
59
37
29
Arkadaşlar merhaba mart ayında 20lik dişim ameliyatla alındı zor geçti doktor yanındaki diş zarar görebilir demişti çekim sırasında öyle de oldu 20lik dişin yanında ki azı dişime kanal yapıldı daha sonra ama kanal yapılan dişimi kullanamıyorum sürekli ağrıyor ve çiğnerkende ağrıyor sanırım çekilecek eğer çekilirse yerine implant yaptırmak gerekli mi sizce çünkü sanırım diğer dişler boşluğa dogru kayıyormus boşluk kalırsa orda azı dişi çekilipde diş yaptırmayan varmı aramızda acaba bir sorun olustı mu daha sonrası işin yaşım 28 bu arada

Arkadaşlar merhaba mart ayında 20lik dişim ameliyatla alındı zor geçti doktor yanındaki diş zarar görebilir demişti çekim sırasında öyle de oldu 20lik dişin yanında ki azı dişime kanal yapıldı daha sonra ama kanal yapılan dişimi kullanamıyorum sürekli ağrıyor ve çiğnerkende ağrıyor sanırım çekilecek eğer çekilirse yerine implant yaptırmak gerekli mi sizce çünkü sanırım diğer dişler boşluğa dogru kayıyormus boşluk kalırsa orda azı dişi çekilipde diş yaptırmayan varmı aramızda acaba bir sorun olustı mu daha sonrası işin yaşım 28 bu arada
Bence siz başka bir diş hekimine gidin, 2. Dişinizden de yok yere olacaksınız gibi

Merhaba şu nedenle sordum .Aynı sorunu bende yaşadım alttaki azı dişim çekildi ve ben yerine zamanında implant yaptırmadigin için üst azı dişim uzama yaptı alt boşluk olduğu için ..çekim yaptiracaksaniz yerine mutlaka implant yaptırmanizi tavsiye ederim .Ondan sordum .Uzama oluyor malesef😔😔

Merhaba şu nedenle sordum .Aynı sorunu bende yaşadım alttaki azı dişim çekildi ve ben yerine zamanında implant yaptırmadigin için üst azı dişim uzama yaptı alt boşluk olduğu için ..çekim yaptiracaksaniz yerine mutlaka implant yaptırmanizi tavsiye ederim .Ondan sordum .Uzama oluyor malesef😔😔
Peki uzayınca naptınız o uzayan dişi çekti mi ?

Aynen öyle oldu onu da kaybettim..Şu an ikisinde de implant var malesef...Çekim yapılacaksa oraya iyileşince hemen implant yaptırmanizi tavsiye ederim..Ben çok geç kaldığım icin (korkudan yaptiramamistim) 2 diş kaybettim..Ama şöyle ki yeryüzünde benim kadar dışciden korkan yoktur herhalde ...İmplant için kötü şeyler okumuştum ama gerçekten hiç acı olmuyormuş..Sadece birkaç gün çiğneme zorluğu oldu..sıvı ya da püre şeklinde beslenme o kadar ..Korkunuz varsa yersiz olduğunu bilin .Ben yaptirdiysamm cümle alem yaptırır 😂😂İmplant sırasında da sonrasında hiç ağrım olmadi

Kanal tedavisi yapılan dişinizin ağrımaması lazım çünkü sinirleri alınıyor diyerek söze giriyorum.
Bana bunu geçen hafta doktorum söyledi ama benim ağrıyordu dişim. Amalgam dolgu yapılmıştı seneler önce ancak ne hikmetse soğuk sıcakta veya durup dururken ağrıyordu son zamanlarda sıklaşmıştı. Kenarından diş kırıldığı için (öncesinde periodontoloji bütün diş etlerimi tedavi etti) amalgamı kaldırıp yeniden bakalım dişe dedi doktorum ve sihirli cümleyi kurdu:
"Dişinde evet kanal tedavisi var ama üstten yapılmış bu kanal yani sinirlerin hepsi alınmamış bu yüzden de dişin ağrı yapıyor"
Dişime yeniden kanal yapıldı geçici dolgusu koyuldu (5 gün sonra vida takıldı, aynı gün ölçüm alındı şimdi kaplama dişleri bekliyorum) sonra o dişimi yaparken arkasındaki dişte de gizli çürük var dedi hadi onuda yapalım onda da çürük çok derine indiği için kanal oldu, onun arkasında da hafif çürük gördü ona sadece dolgu yapıldı.
Benim gibi korkak, o dişçi koltuğunda panik atak geçiren kadına aynı anda 2 kanal+ 1 dolguyla uğurlandım. Uyuşturucu iğne geçince bir ağrı kesici al dediği halde ihtiyaç duymadım ve almadım.
Sözün özü:
Kanalınız eksik muhtemelen yapıldığı için ağrı hissediyor olabilirsiniz.

X