Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Evet canım bu kanal tedavisi, ama 12 yıldır aynı dişi kullanabilmen ne güzel. Ben de bugün başladım tedaviye, umarım seninki kadar dayanır.

Dişçiden ve iğneden çok korkarım, o yüzden 2 dişimi kaybettim. Kontrolden korkuyoruz, dolgudan korkuyoruz sonra daha büyük acı çekiyoruz. Kanal tedavisine başladım, çektirince daha mı az canım yanacak diye, gerçekten hiç canım acımadı, daha uyuşukluğum geçmedi ama. Şimdi 2. seans da böyle acısız mı olacak diye merak içindeyim.
Çektirdiğim dişlerime yanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim kanal tedavili dişim son 3 gündür durmadan sızlıyor sanki birşey batıyormuş gibi pzt doktora gidicem umarım çekmez=(

kanal tedavisi berbat bişey kafamçokkarıştı şimdi bi de tatlı yiyince sinyal veren dişim var onun için gitmem lazım ama hep erteliyorum artık ona da kanal derse çektiririm valla mafoldumben

Kızlar benim 12 yıl önce çürük dişim için dr gitmiştim.Doktor dolgu yapıcaz dedi.Oydu bir güzelll temizledi içini .Sonra içine sinirini öldürmek için ilaç koyucam dedi.Koydu içine ilacı sonra içine geçici dolgu koyup kapadı eve yolladı beni.Sonra tekrar çağırdı gittim geçici dolguyu çıkardı sonra gerçek dolguyu yerleşitirdi...Ya benim merak ettiğiğimm bu farklı bir kanal tedavisimii.buysa eger benım sıdmı dişin siniri ölmüşmükikaydirigubbakcemile3

nasıl ilaçmış şekerim bu benimki berbat bişeydi ömrümden ömür gitti

ya benimde kanallı dişim sızlıo neyin belirtisi acaba.sonucta kanal yapılan diş ölmez mi neden sızlıyor.sinir yok bişi yok noluo buna :) bi aydınlatın beni yaw :S

Selam arkadaşlar
Benim bi dolu kanal tedavisi deneyimim oldu, dişçiden de ödüm kopar ama ilk an hissettiğim iğne acısı dışında inanın kanal tedavisinde hiçbir şey hissetmiyorsunuz.. Ayrıca tüm sıkıntılarınız da yok oluyor.

İlk kanalım bundan 17 yıl önce olmuştu, sonra o dişin kökünde geçen hafta yani. iltihap oluştu. Dişi kurtarmak için önce apikal rezeksiyon yapacağını söyledi doktor, yani iltihabın ve kökün hastalıklı bölümün temizlenerek alınması... ÖDÜM PATLADI! :tomato: ameliyat gibi bir şey dedi.

Bunu daha önce yaptıran arkadaşlar varsa, çok ağrılı oluyor mu, ne kadar sürüyor ve nasıl bir şey??? lütfen cevap yazın..

Bir de bu uyuşturucu iğneden önce bir sprey sıkıyorlarmış, ondan sonra iğne yapılıyor muşki bu sprey önce diş etini uyuşturuyormuş, ama bana bugüne kadar hiçbir doktor bu spreyi sıkmadı.. Nasıl oluyor? Kendi doktoruma da daha sormadım, zaten aramaya korkuyorum. Yarın ya da pazartesi operasyon olacak, acil bilgiye ihtiyacım var,

Buna benzer operasyon geçirenler yazarlarsa çookkk çokkk sevinirim..

Selam arkadaşlar
Benim bi dolu kanal tedavisi deneyimim oldu, dişçiden de ödüm kopar ama ilk an hissettiğim iğne acısı dışında inanın kanal tedavisinde hiçbir şey hissetmiyorsunuz.. Ayrıca tüm sıkıntılarınız da yok oluyor.

İlk kanalım bundan 17 yıl önce olmuştu, sonra o dişin kökünde geçen hafta yani. iltihap oluştu. Dişi kurtarmak için önce apikal rezeksiyon yapacağını söyledi doktor, yani iltihabın ve kökün hastalıklı bölümün temizlenerek alınması... ÖDÜM PATLADI! :tomato: ameliyat gibi bir şey dedi.

Bunu daha önce yaptıran arkadaşlar varsa, çok ağrılı oluyor mu, ne kadar sürüyor ve nasıl bir şey??? lütfen cevap yazın..

Bir de bu uyuşturucu iğneden önce bir sprey sıkıyorlarmış, ondan sonra iğne yapılıyor muşki bu sprey önce diş etini uyuşturuyormuş, ama bana bugüne kadar hiçbir doktor bu spreyi sıkmadı.. Nasıl oluyor? Kendi doktoruma da daha sormadım, zaten aramaya korkuyorum. Yarın ya da pazartesi operasyon olacak, acil bilgiye ihtiyacım var,

Buna benzer operasyon geçirenler yazarlarsa çookkk çokkk sevinirim..
benimde 8 yıl önceki dolgum agrı yapmaya başladı ve dişetim şişti.doktoruma gittim.kökünde iltihap oldugunu sanıyorum film çektir getir dedi.filmde kökünde büyük oranda iltihap ortaya çıktı.dişini kurtamak için kanal+dişin iltihaplı kısmını temizliycem dedi.hiç uyusturmak için igne yapmadı cünkü igne yapsamda kökü uyusturmaz (ilitihap oldugu için)dedi.kanal tedavisine basladık.yaklasık bir ay oldu.hala ıkı gunde bır tedavi için dr a gidiyorum.ıkı kutu antibiyotik yuttum.yarın yine randevum var.bana yaptıgı ameliyat gibi bişey degil lkorkma tabii aynı sey ise.kücük bir aletle her gıttıgımde kökü temizliyor.acı hissediyorum ama dayanılacak ölçüde(benim agrı eşigimin düşük olmasına ragmen)her gıdısımde gecici dolguyu cıkarıyor,köke anitibiyotik igne yapıyor,küçük kürdan gibi sey var ilaclı onu koyuyor,dolguyu kapatıyor,yolluyor...hala devam edyiyoruz ıltıhap bı turlu kurumadı ama ben gec kalmsıtım.umarım dişimi kurtarırız.sanada geçmiş olsun ...

mrb alfi bence nişanlın bir an önce o kisti aldırmalı ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlar açabiliyor ben diş hekimi asistanıyım bir çok defa kist aldık ama bazı kistler için uzman gerekiyor yani işlemi yaptıracağın iyi araştırmalısın.Kanal tedavsine gelince %90 başarı oaranı vardır fakat nadiren görülen bir başarısızlık durumuda olabiliyor kısa bi sürede olsa dişi ağızda tutmak hasta için gerçekten önemlidir

Kanal tedavisini de her işin uzmanı gibi uzmanına yaptırmak gerekir. Bu konuda doktorum Özcan Çakmakçıoğlu nu tavsiye ederim. çok büyük bir lezyonum vardı , kanal tedavisinden sonra lezyon da geçti, dişimide kurtardık.. :))

önemli olan doktor bnmki tedavi edememiş sonra yaparmış gibi yapmış üstünü kapatmıştı sonra iltihap oldu çektirdim dişimi çok acı çektim doktorunuzu iyi seçin çok önemli gerçekten :KK43:

aslında hiçbir tedavide acı hissedilmiyor fazla.ameliyatlrda dahil buna hee sonradan ağrı oluyor biraz ama sağlık için ona da katlanmak gerek

valla fena kastım kanal tedavisi yaptırıcam ama sonunu tahmin edemiyorum çok fena mafoldumben mafoldumben mafoldumben

bu akşam doktorda randevum var, en arkadaki dişim, dişetiyle birleştiği yeri ağrıyor, ve özellikle oraya bir yük binerse şimşek çaktırıyor, kurcalamayınca çoook hafif bir sızı şeklinde ağrım var.
hafif damağım şişti. Tahmin ediyorum ki dipten çürümüş ve dolgu kurtarmıycak gibi, kanal olma ihtimali hatta çekilme ihtimali de mevcut.
Daha önce çok kötü bir kanal tecrübem var, bi dişim kanal tedavisi yapıldı çok fazla seans gittim geldim 3 kutu antibiyotik bitirdim, ama maalesef sonunda dişim çekildi. Doktorun enfeksiyon kaptırdığını düşünüyorum, hiç diş eksiğim yokken bir dişim eksildi, çok kötü.
Bakalım bunda nasıl bişey çıkacak, hem fobim var, hem parasal durumu var, hiç yoktan bir masraf,hemda bu sağlık başka bişeye benzemez, canım sıkıldı yani arkadaşlar
inşallah her bakımdam mutlu olacağım, en az zararla kalkacağım bir tedavi olur

Merhaba arkdaşlar en son sizlerin yazıdklarından güç alıp kanal tedavime başlamaya karar vermiştim.. :1shok:

İyi ki de başlamışım gerçi çok ağzım yoktu ama ilerde daha beter olmasından iyidir şimdiden önlem almak. :lepi:

Hiç de o kadar korktuğum gibi geçmedi, iğneden sonra uyuştu zaten birde olup biteni görmemek için gözleirmi hiç açmadım (arada bi türükmek gerekiyodu türükdüm hemen geri kapattım) :1rolleyes: birde o oyma sesini duymamak için yanımda mp3 ümü götürdüm o olmasaydı telden dinliycektim son ses de açtım hem müziğe konsantre oldum yapılan işi düşünmemek için, hemde o seslerden daha çok korkmaktan kurtuldum.. :dance:

pekde acımadı aslında ama 1 hafta sonra tekrar gel dedi asıl film o zaman başlıycak sanırsam. uyuşuklukda yavaş yavaş geçiyor acı olur mu bilemiyorum ama olursa yazarım..

korkmayın kızlar... benim yöntemlerimi de deneyebilrisiniz :smiley-cool:

sevgili sirona, harika sistemler geliştirmişsin, bende nasıl korkak nasıl ödleğimdir. Tabi doktorun bana yaklaşımı da çok önemli.
Şu mp3 süper fikirmiş. Bende gözlerimi kapatırım zaten, ve kapatmaya da devam edicem.
Bende hemen olsun bitsinciyim.
Akşam randevumda bakalım neler yumurtlıycaklar, birde şu diş tedavisi ne kadar ilkel yaa.
Birsürü paralar harcanıyor, hiç bir modernize yok. kasap gibi ağzının içine giriyolar varmı böyle yaa. İnsan bir sprey falan geliştirir, ağzının dış dünyayla ilişkisi kesilir sonra ne yapacaksa yapar, ama illa ıvır zıvır işleri bizde duyucaz sinir oluyorum

bende bugün kanal tedavisi yaptırdım ön dişime çarpma sonucu morarma vardı ağrısı sızısı yoktu ama görüntüsü beni rahatsız ediyordu şimdi 3 seans beyazlatma yapılacak içinizde böyle bir işlem yaptıran ve memnun kalan varmı :uhm:

kanal tedavisi oldum. iki seansta ağrısız bitti. fakat dişime dokunduğumda ağrıyor o dişimin olduğu tarafta yemek yiyemiyorum bu normalmi sizce

Valla benim de üzerinden ama zaman geçti kanal tedavimin, ama bazen zonkluyor üstüne yatınca rahatsızlık veriyo..
Senin tedavin yeni mi? Yeniyse o yüzdendir ama 1-2 hafta geçtiyse doktoruna danış bence..

X