kanamasız düşük riski

cynth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2012
250
4
merhaba arkadaşlar ben şu anda 7+1 hamileyim doktora ilk gittiğimde 5 haftalıkken bana düşük riski var dedi kanaman oldu mu dedi ama ben olmadığını söyledim hala da çok şükür kanamam falan yok. neden bana düşük riski var dedi bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen... bana 2 hafta sonra tekrar gel demişti 2 gün sonra tekrar gidicem ama meraktayım

merhaba arkadaşlar ben şu anda 7+1 hamileyim doktora ilk gittiğimde 5 haftalıkken bana düşük riski var dedi kanaman oldu mu dedi ama ben olmadığını söyledim hala da çok şükür kanamam falan yok. neden bana düşük riski var dedi bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen... bana 2 hafta sonra tekrar gel demişti 2 gün sonra tekrar gidicem ama meraktayım

Merhaba canım.doktorun ultrasonda kesenin ya da bebeğin görüntüsünden düşük riskini anlamış olabilir.bazen hiç kanama olmadan da düşük olabiliyor.benim arkadasım da kalp atışı olmamıştı ve kanama falan olmadan kürtaj oldu.seninkinde kalp atışı duyulmuşmuydu?bende 6 haftalıkken biraz kanama oldu doktor risk var bebeğin durumunu beğenmedim dedi ve iğne verdi.o gün bugündür igne olup dinleniyorum.sen de dinlen ve pozitif düşün inşallah iki gün sonra gittiğinde herşey yoluna girmiş olur.sana bi tavsiyem olacak.şimdiden kafana takılan soruları bi yere yaz doktora gittiğinde herşeyi sor.boylelikle doktordan sonra ay şunu da sorsaydım bunu da soyleseydim demezsin.doktoeun sana yeterince ilgi göstermezse de bi daha gitme iyi bir dr araştır..

ya doktorumuda beğenmedim aslında arştırdım daha iyi doktorlar var onlarda bana çok uzak acil bi durum olsa gitmem imkansız... yani çok müşkül durumdayım. aslında ilk gittiğimde henüz kalp atışı duyulmamıştı ondan olabilir inşallah bu defa duyabiliriz ve sağlıklı olur. tavsiyenizi kesinlikle uygulayacağım evde oturup acaba neden diye düşünmekten iyi hem ona göre dikkat ederim bende. çok teşekkürler. inşallah sizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız

Son düzenleme:
ya doktorumuda beğenmedim aslında arştırdım daha iyi doktorlar var onlarda bana çok uzak acil bi durum olsa gitmem imkansız... yani çok müşkül durumdayım. aslında ilk gittiğimde henüz kalp atışı duyulmamıştı ondan olabilir inşallah bu defa duyabiliriz ve sağlıklı olur. tavsiyenizi kesinlikle uygulayacağım evde oturup acaba neden diye düşünmekten iyi hem ona göre dikkat ederim bende. çok teşekkürler. inşallah sizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız

Merhaba, doktorun gayet normal bir bilgi vermiş aslında. ilk haftalarda tüm hamilelikler için düşük riski vardır, yani size özel bir problem olduğu için dememiştir diye düşünüyorum. ama bazı doktorlar hakikaten çok garip oluyor.. durup duruken düşük riski var deyip korkutmanın ne anlamı varki? düşük riski var diyorsan sebebini de söyle bari.. insan kızmadan edemiyor çok özür dilerim.. neyse demek istediğim düşük riski gayet normal bir durum. tüm hamileler için geçerli. büyük ihtimal bunu demek istemiş olabilir. bu haftalarda çok dikkatli olmak, ağır kaldırmamak filan lazım. inşallah hayırlısıyla herşey güzel gider :)

Merhaba, doktorun gayet normal bir bilgi vermiş aslında. ilk haftalarda tüm hamilelikler için düşük riski vardır, yani size özel bir problem olduğu için dememiştir diye düşünüyorum. ama bazı doktorlar hakikaten çok garip oluyor.. durup duruken düşük riski var deyip korkutmanın ne anlamı varki? düşük riski var diyorsan sebebini de söyle bari.. insan kızmadan edemiyor çok özür dilerim.. neyse demek istediğim düşük riski gayet normal bir durum. tüm hamileler için geçerli. büyük ihtimal bunu demek istemiş olabilir. bu haftalarda çok dikkatli olmak, ağır kaldırmamak filan lazım. inşallah hayırlısıyla herşey güzel gider :)

inşallah seninde dediğin gibi genel bi sebepten demiştir. şimdi çok fazla kafama takmıyorum pazartesi kalp atışlarını duymak için gün aldık inşallah bi sıkıntı yoktur iyi dileklerin için çok teşekkür ederim .

kesenin etrafında kanamam varmış o yüzden banada düşük tehlikesi demişti doktorum ve jel verdi 1 hafta kullandım çok iyi geldi kanama azalmış tabi devam edicem kullanmaya seninde muhtemelen öyle bişeydir kanaman olmadıkça hiç korkma bol bol dinlen geçmiş olsun.

sanada çok geçmiş olsun inşallah bi sıkıntın olmaz seninde yaa çok teşekkür ederim

cynth canım yazmamışsın birşey umarım herşey yolundadır...

evet iki gün önce gittim herşey yolunda hiçbir sıkıntı yok çok şükür hayet sağlıklıyız zaten hiç bi problem yaşamadım çok şükür kanama falan olmadı. bebeği gördüm kalp atışlarını duydum yeride gayet sağlam inşallah ters giden bişey olmazsa. ilgilendiğiniz için gerçekten teşekkür ederim Allah herkesin ve benimde yardımcım olsun inşallah.

geçmiş olsun inşallah bir daha böyle bir tedirginlik yaşamazsın.Benimde 6. haftada aynı senin gibi bir şikayetim olmamasına rağmen düşük tehlikesi var denilmişti.progesteron tahlilim 20 çıkmıştı diye.çok şükür kanama felan hiç olmadı uinşallahda olmaz.13.haftaya kadar doktora gitmeyi düşünmüyorum bir aksilik olmazsa tabi.gidipte ters bişey derlerse sonrada her şey yolunda gibi bir haberle moral bulmaktansa hiç birşey duymayıp kafayı rahat ettirmek en iyisi diye düşünüyom(biraz bozuk oldu cümlem :)))))
2.hamileliğimde sürekli kötü haber ardına iyi haberlerle gecirdim hamilelik sürecimi gerildim toplandım psikolojik olarak.ama bu sefer tecrubelerimle yola çıktım takmıyom artık .üstelik ikinci gebelikte kanama felanda olurdu bende ama çok şükür oğlum şimdi yanımda.darısı bütün hamilelere ve benim üçüncü bebeğime:)) çok takma derim sana ama tedbiride elden bırakma bye:KK1:

teşekkür ederim ya vallahi gerçekten takmamak gerekiyomuş en basit şeylerden bile tedirgin oluyo insan ilk hamileliğim ondan belki böyle ama gün geçtikçe daha çok alışıyorum öyle tedirginlik falan kalmadı gerçekten çok sıkta gitmemek gerekiyo doktora ne zaman gerekiyosa öyle gidilmeli birinden okumuştum iki günde bir gidiyo ve bir gün geri çıksa bebek tedirgin oluyo... neyse ilginize çok teşekkür ederim inşallah sorunsuz bi hamilelik geçiririz bebeğimizi sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız

X