Kanser

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wMasalw

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Mart 2018
2.870
6.648
Anneanneme kanser teshisi kondu, ameliyat diyor doktorlar... abim ameliyat olmasina gerek yok,beslenmene dikkat et, doktorlar soyledir boyledir diye konusuyor.bicak parasi icin ameliyat etmek istiyorlar diyor. Su kadar ömrü kalmis dediyse ameliyat olmasi gerekir diyor. (Doktorun soyledigi ameliyat olmazsa diger organlara yayilir). zaten corona var ozenli ameliyat yapmazlar diyor. Bu yasta ameliyati kaldiramaz diyor.diyor da diyor. Daha cok sey soyledi de toparlayamadim simdi.. Bu gidisle yine savsaklayacaklar..benim merak ettigim; 75 yas ustu yakını, kemoterapi alan, ameliyat olan var mi? Varsa bu sureci nasil atlattiniz?

Abiniz o kadar çok biliyorsa tıp fakültesini okusaymış.
Kanser yayılır. Üstelik o kadar sinsi yayılır ki anlamazsınız.
Tekrarlama olasılığı var, yine ameliyat gerekebilir. Buna doktor karar verir.

Ülkenin kapısını kapatıp oturmaya çalıştığımız şu dönemde(ve diğer dönemlerde) , aklı başında hiçbir doktor "bıçak parası" için operasyon önermez.
Çoğu cerrah operasyondan önce diğer yolları dener, olmuyorsa yapar.

Herkes doktor, hakim, siyasetçi bizim ülkede. Ancak icraat yok.

Dun bir programda sonrasinda yoğun bakım gerektiren hastaların ameliyatlarinin ertelenecegini duymuştum. Yoğun bakimlarda yer yok ve su siralar öncelik corona cunku bulasici. Bir iki ay daha bekleyebilirseniz bekleyin. Cok gecmis olsun.

Benim babaannem 70li yaşların başlarındayken meme kanserinden ameliyat oldu, kemoterapi aldı. Ve açıkcası süreci grip gibi atlattı. Şimdi kanser için kontrollere gidiyor. Bu yaşlarda daha rahat atlatılabildiğini duymuştum doktorlarından.

Meme kanseri uzak organlara yayilmadiysa henüz cerrahi yapılıyor sonrada kemoterapi veriliyor eger evre 4 e geçerse cerrahi şansı da kalmayacak meme kanserinin standart kabul edilmiş tedavisi bu doktor para icin demiyor yani abinin yaptiğı cahillik anneanenin hayatıni riske atmak

Meme kanseriyse kesin ameliyat olsun çünkü atlatılıyor. Abiniz vicdansız. Kadıncağız yaşlı diye ölsün istiyor. Yaşlıların yaşamaya hakkı yok mu? Ne kalmış ayrıca abinize, anne babanız var sonuçta. Doktor ne diyorsa dinleyin. Ameliyatsa ameliyat kemoterapiyse kemoterapi. Yazık teyzeme, kıyamam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X