Kanser

Monny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
700
1.451
Arkadaşlar şu an zaten perişan haldeyim bilgi toplamak dualarınızı istemek için yazıyorum
Annem daha önce iki kere kanser oldu atlattı en sonuncu yaklaşık 15 yıl önceydi şuan tekrar nüksetti daha önce olduğu yerden.
Ozon tedavisi alan bilgisi olan lütfen paylaşım yapabilir mi?
Salı günü kurul toplanacakmış farklı yerlerde olduğu için tek doktor karar veremiyor görüştüğümüz doktor ameliyatı önermemiş kemo diyor.Ama annem kemoterapide çektiklerini hatırladığı için moralmen çöktü ama kaç yıl geçti aynı değil şimdi daha kolay diyorum duyan bilen geçiren şu an kemo alan var mı tabikide her insanda etkisi farklıdır ama kaç yıl geçti neler değişmiştir dimi ne olur bir şeyler duymaya ihtiyacım var şu an annemin yanında değilim yurt dışında ve bayağı uzak bi ülkedeyim istifamı vermeyi bekliyorum verdiğim gibi geleceğim çok çaresizim iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var ki anneme moral verebileyim

İlla değişmiştir. Hepsi de kötü yapmıyor ki. Halam da kemoterapi gördü. Bir ilaç onu mahvetti, ikinci ilaç bir şey yapmadı. En fazla, kaşı beyazladı.

Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bir kez daha atlatır anneniz inşallah. Moral en önemli ilaç. Kemo ilaçları da herkese aynı etkiyi yapmıyor benim bildiğim. Tedavi yöntemleri, ilaçlar mutlaka 15 yıl öncesine gibi değildir. İçinizi ferah tutun güzel şeyler düşünün.

Babam şuan mide CA tedavisi görüyor bugün ikinci kemoterapi kürü için hastaneye yatırdık. 48 saat aralıksız aldığı için bize doktorumuz yatışı uygun gördü. Ek olarak da gen taraması için sonuçlarını bekliyoruz sonuca göre doktorumuz akıllı ilaç başlatacak inşallah. Çünkü akıllı ilacın yan etkileri daha azmış ve direk hasarli hücreleri onardığından sağlıklı hücrelere zarar vermiyormuş.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi onkoloji günümüzde çok ilerlemiş durumda babam ilk kürden sonra sadece birgün biraz halsizlik yaşadı. Siz de içinizi ferah tutun anneniz bunu da atlatacaktır. Çok geçmiş olsun.

Babamda 4 evre mide kanseri. Daha sürecin başındayız diyebilirim. Bugün 3. Kürü yeni aldık. Ama.bi ay önceki haliyle alakası yok. Ağrıları dindi, iştahı açıldı. Sadece kemodan sonraki iki gün halsizliği oluyo buna da şükür diyoruz.
Çok geçmiş olsun. Babanıza kemoterapi durumuna göre doktorunuz ameliyat bilgisi verdi mi yoksa sadece kemoterapi tedavisi mi alacak.

Arkadaşlar şu an zaten perişan haldeyim bilgi toplamak dualarınızı istemek için yazıyorum
Annem daha önce iki kere kanser oldu atlattı en sonuncu yaklaşık 15 yıl önceydi şuan tekrar nüksetti daha önce olduğu yerden.
Salı günü kurul toplanacakmış farklı yerlerde olduğu için tek doktor karar veremiyor görüştüğümüz doktor ameliyatı önermemiş kemo diyor.Ama annem kemoterapide çektiklerini hatırladığı için moralmen çöktü ama kaç yıl geçti aynı değil şimdi daha kolay diyorum duyan bilen geçiren şu an kemo alan var mı tabikide her insanda etkisi farklıdır ama kaç yıl geçti neler değişmiştir dimi ne olur bir şeyler duymaya ihtiyacım var şu an annemin yanında değilim yurt dışında ve bayağı uzak bi ülkedeyim istifamı vermeyi bekliyorum verdiğim gibi geleceğim çok çaresizim iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var ki anneme moral verebileyim
Çok geçmiş olsun.Ozon tedavisi için Ankara da bir doktor öneririm.Tabi ki kendi doktorunun bilgisi ve izni dahilinde olması gerekir Ortada bir sürü şarlatan var . Kemoterapi konusunda şuan çok bilgim yok.

Ne çok kanser hastası varmış Allah hepimizin yardımcısı olsun annem aynı şeyleri yaşayacağı için çok korkuyor ve psikolojik olarak kötü etkilenmesin istiyorum bu yazdıklarınızı kendisine okuyacağım çok teşekkür ederim hepinize acil şifalar diliyorum inşallah annem o ilk çektiklerini çekmeyecek diye ummak istiyorum

Çok geçmiş olsun. Babanıza kemoterapi durumuna göre doktorunuz ameliyat bilgisi verdi mi yoksa sadece kemoterapi tedavisi mi alacak.
Çok umutlu konuşmadılar babam için malesef. Biraz geç kalmışız o yüzden biraz yayılmış. O yüzden ameliyat için uygun değil, kemoterapiyle temel amacımız kalan vaktini daha kaliteli geçirmesini sağlamak. Ama mucizeler yokmu tabiki var umarım babanız mucizeyi yaşayanlardan olur dedi doktor ilk seanstan önce.

Çok umutlu konuşmadılar babam için malesef. Biraz geç kalmışız o yüzden biraz yayılmış. O yüzden ameliyat için uygun değil, kemoterapiyle temel amacımız kalan vaktini daha kaliteli geçirmesini sağlamak. Ama mucizeler yokmu tabiki var umarım babanız mucizeyi yaşayanlardan olur dedi doktor ilk seanstan önce.
Dilerim o mucizeleri yaşayanlardan olursunuz. Çok geçmiş olsun.

Benim kızım lösemi tedavisi gördü. İlaç alırken bir anne ile karşılaştık onun tedavisi tam bitmemişti ama bizden eskiydi iki yıl kadar belki. O bana ilaçların değiştiğini şuan ki protokollerin daha kolay olduğunu söylemişti. Aradan geçen zaman umarım daha kolay atlatırsınız.

Oncelikle gecmis olsun Allah acil şifalar versin inşallah
Abim kanser hastasıydı hastalıgının basında Ozon tedavisi ve damardan c vitamini aldı birkac gun sonrada boynu kitlendi yataktan dahi kalkamadı megerse kitle boynuna sıcramıs. Bu tedavi malesef abimde sıcramaya neden oldu. Damarları actıgı için veya tumoru besleyip sıcramasına neden olmus olabilir. 8 ay sonra da canımızı ciğerimizi kaybettik. Daha 43 yasındaydı.. Şuan kemoterapi alan babam ise 2.yılında.kemo evet zor ama ciddi oranda bu hastalık için etkili. Kemodan baska seylere yonelmeyin derim.

çok geçmiş olsun.biyopsi yapıldımı.her2 durumu hakkında durum nedir bilginiz varmı? eğer pozitif ise akıllı ilaç kemoya eklenebilir.farklı yerlerde olduğu için ameliyat önermemişlerdir.kemoterapi herharlukarda alır gibi.kemoterapilere eklenecek ilaçlarla yan etkileri en alt seviyeye düşürülüyor.son olarak genetik testler ile hedefe yönelik ilaçlar ve hangi kemoterapinin işe yarayacağı tespit edilebiliyor.bu test bikaç ay sonra sonuçlanıyor ve sadece kan alma işlemiyle yapılıyor.içinizi ferah tutun. hastalık varsa tedavide var.ve mutlaka farklı onkologlarla görüşüp tedavi şekli için fikir sahibi olun

çok geçmiş olsun.biyopsi yapıldımı.her2 durumu hakkında durum nedir bilginiz varmı? eğer pozitif ise akıllı ilaç kemoya eklenebilir.farklı yerlerde olduğu için ameliyat önermemişlerdir.kemoterapi herharlukarda alır gibi.kemoterapilere eklenecek ilaçlarla yan etkileri en alt seviyeye düşürülüyor.son olarak genetik testler ile hedefe yönelik ilaçlar ve hangi kemoterapinin işe yarayacağı tespit edilebiliyor.bu test bikaç ay sonra sonuçlanıyor ve sadece kan alma işlemiyle yapılıyor.içinizi ferah tutun. hastalık varsa tedavide var.ve mutlaka farklı onkologlarla görüşüp tedavi şekli için fikir sahibi olun
Şu an tek bildiğimiz birden fazla yerde var gastro doktoru kemoterapi önerdi bir onkoloklada görüştük oda kemoterapi dedi ve kendi hastalarına asla ozon tedavisi önermediğini söyledi ben gidince bir kaç doktor daha buldum onlarlada görüşeceğim kurulu bekliyoruz işte kaçıncı evre ne bilmiyoruz çaresizlik çok zor Allahım kimseye vermesin çeken biliyor

X