Kapadokya Tatili İçin Önerileriniz

soslusarma

hep Deniz kenarında...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
5.269
2.006
merhaba arkadaşlar :KK66:

kısmetse kurban bayramının 3. ya da 4. günü Kapadokya' ya gitmeyi düşünüyoruz.
acaba nerede kalmalı neler yapmalı nasıl bir yol izlemeli?
mesela ne kadar zaman önceden rezervasyon yaptırmalı?

daha önce giden arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum :oops:

bookingten bakıyorum suanda bende
bız ramazan bayramında gıdecegız ınsallah

Merhaba .Biz 17-19 temmuz 2015 tarihinde ramazan bayramı için GENCAYSTAR ile Kapadokya turuna katıldık.Turdan izlenimleri aktarmak istiyorum.Bayramın ilk günü Mevlana müzesi kapalı olduğu önceden bilinmiyor muydu bilmem?Konyada oyalanıldı ve ilk gün programında Derinkuyu olmasına rağmen Derinkuyuya ilk gün gidilemedi .3.gün Derinkuyuya gitmeye karar verdik ama kalabalık diye gezdirilmedik.alışveriş için çok uzun zaman ayrılırken bazı mekanlarda çok kısa zaman verildi.Taş ve çömlek fabrikası gereksiz ziyaret noktalarıydı.İlk gün Konyada anlaşılan yer deki yemek kötüydü.3.gün götürülen yerdeki yemekler çok azdı.Ürgüp 'de Dinler otelde kaldık.Temizlik ve yemek iyiydi.

http://www.gencaystar.com.tr/ucakla-kapadokya-kayseri-konya

daha sonra düşündük de turla gitmek daha mantıklı geldi bize. uygun tur arıyoruz şu anda :)

Merhaba .Biz 17-19 temmuz 2015 tarihinde ramazan bayramı için GENCAYSTAR ile Kapadokya turuna katıldık.Turdan izlenimleri aktarmak istiyorum.Bayramın ilk günü Mevlana müzesi kapalı olduğu önceden bilinmiyor muydu bilmem?Konyada oyalanıldı ve ilk gün programında Derinkuyu olmasına rağmen Derinkuyuya ilk gün gidilemedi .3.gün Derinkuyuya gitmeye karar verdik ama kalabalık diye gezdirilmedik.alışveriş için çok uzun zaman ayrılırken bazı mekanlarda çok kısa zaman verildi.Taş ve çömlek fabrikası gereksiz ziyaret noktalarıydı.İlk gün Konyada anlaşılan yer deki yemek kötüydü.3.gün götürülen yerdeki yemekler çok azdı.Ürgüp 'de Dinler otelde kaldık.Temizlik ve yemek iyiydi.

teşekkürler tavsiyeleriniz için

Selam ben ramazan bayramında Kapadokya 'da Gamirasu kaya Hotel ' de 4 gün konakladım. Mükemmel bir otel, taş odaların içerisinde modern mobilyalar ile dizayn edilmiş, hizmeti güzel özellikle yemekleri harika, gayet memnun kaldım tavsite ederim. İletişim Bilgisi :

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kapodokya ya ilk defa gideceklere iyi bir tur firması bulup katılmalarını öneririm zira görülmesi gereken çok yer var ve dağınık şekilde kendi başınıza çok verim alamazsınız bu arada otelleri de inceleme fırsatınız olur çünki bir kere daha gitmek isteyeceksiniz kalacak yer olarak taş odalı yerleri tavsiye ederim

Merhabalar ilk defa kapadokyaya gidecekler için güzel bir otel önerebilirim . gittiğinizde size uygun turlar aktivitelerde ayarlayabiliyorlar. Turla gitmektense otelden yardım almak daha mantılı cünkü turlar sabit ve istediğiniz yemek istediğiniz yer olmayabiliyor. Ayrıca turu alıyorsunuz sonra sizin satın aldıgınız yerden kimse muhattap olmuyo sıkıntı yasadıgınız bir durumda kimseye ulasamıyorsunuz. Biz herseyi otelde hallettik saolsunlar cok ilgilendiler ve dolu dolu 3 gün gecerdik. Yaren Cave House oteli öneririm . Ayrıca kahvaltı kısıtlamasıda yok isterseniz aksam 17:00 de bile alabiliyorsunuz.

ben de nerede kalınır diye araştırma yaparken cappadocia cave suites diye bir otel gördüm çok güzel göz atabilirsin

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Akdeniz insanı olarak eşimde bende sürekli tatil yerlerinde olduğumuz için balayı için kapadokya secmistik ama biz memnun kalmadik,bizim için çok sıkıcıydı.turlara katılmaktan başka çare yok zaten diğer türlü zaman geçmiyor :) tabi orayı sevenlerde var

Merhaba bizde bayramın 1.gününün akşamı kısmetse Kapadokya'ya yola çıkıcaz.Ets den tur satın aldık,turla her yeri gezebilicegimiz için böyle karar kıldık.

Merhaba Kapadokya' da tatil düşünüyorsanız mutlaka Çavuşin Köyü'nde Agarta Cave Hotel' e gitmenizi tavsiye ederim. güler yüzlü çalışanlar muhteşem bir lokasyon ve manzaraya sahip huzurun içinde tatilinizi yapabileceğiniz bir yer kaya oteller arasında gayet kaliteli ve lüks bir şekilde misafirlerini ağırlamaktadır.

X