Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Kapatıcı arıyorum

Dortyapakliyonca

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
14
2
Selam kızlar, şöyle bir sorunum var: Ben makyaj yapmadan önce nemlendirici süremem çünkü üstüne sürdüğüm fondöteni kapatıcıyı kusar resmen. Cildim yağ sürmüş gibi vıcık vıcık olur. Fazlasını peçeteyle alırım üstüne pudrayı boca ederim de ancak toparlanır. Ya da en az bir saat beklemem lazım nemlendirici kurusun diye. Hangi çeşit hangi marka krem losyon ne denediysem hep böyle oldu. Bende seçimimi nemlendiriciden yana kullanıp fondöten pudra merakımdan vazgeçtim artık kullanmıyorum. Bu hakkımı özel günlere saklıyorum:) Ama göz altlarımda durum idare edilecek gibi değil maalesef. Hem mor, hem de güler yüzlü olmanın negatif etkisiyle kırışıklıklarım var. Şimdi şöyle bir ürün arıyorum; kırışıklar için mucize beklemiyorum da morlukları kapatsın, kimyasal içermesin, bal mumu kıvamlı olmasın, cilt üstünde çekiştirip durmak, iyice kırıştırmak zorunda kalmayayım. sürünce yapış yapış olmasın, üstüne pudra gerektirmesin, zaten yeterince mahvoldular biraz nefes alsınlar. Çok detay yazdım çünkü daha önce denediğim onlarca kapatıcıda hep bu sorunları yaşadım. Bu özelliklerde bildiğiniz bir ürün var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bende de aynı sıkıntılar var Garnier'ın kafeinli göz altı roll-onunu kullanıyorum hem sıvı olduğu için rahat sürülüyor hem de kafein içerdiği için tedavi özelliği var. Cildin için de Expical hydro adlı eczaneden alınan losyonu kullanabilirsin tamamen su bazlı çok hafif, üzerine de deborah veya max factor'un pudralarından uygulayabilirsin çok hafif formüllüler.

Selam kızlar, şöyle bir sorunum var: Ben makyaj yapmadan önce nemlendirici süremem çünkü üstüne sürdüğüm fondöteni kapatıcıyı kusar resmen. Cildim yağ sürmüş gibi vıcık vıcık olur. Fazlasını peçeteyle alırım üstüne pudrayı boca ederim de ancak toparlanır. Ya da en az bir saat beklemem lazım nemlendirici kurusun diye. Hangi çeşit hangi marka krem losyon ne denediysem hep böyle oldu. Bende seçimimi nemlendiriciden yana kullanıp fondöten pudra merakımdan vazgeçtim artık kullanmıyorum. Bu hakkımı özel günlere saklıyorum:) Ama göz altlarımda durum idare edilecek gibi değil maalesef. Hem mor, hem de güler yüzlü olmanın negatif etkisiyle kırışıklıklarım var. Şimdi şöyle bir ürün arıyorum; kırışıklar için mucize beklemiyorum da morlukları kapatsın, kimyasal içermesin, bal mumu kıvamlı olmasın, cilt üstünde çekiştirip durmak, iyice kırıştırmak zorunda kalmayayım. sürünce yapış yapış olmasın, üstüne pudra gerektirmesin, zaten yeterince mahvoldular biraz nefes alsınlar. Çok detay yazdım çünkü daha önce denediğim onlarca kapatıcıda hep bu sorunları yaşadım. Bu özelliklerde bildiğiniz bir ürün var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Tavsiyeni dikkate alıcam canım. Özellikle cilt Losyonunu. Garnier çok methedildi. Kullananlar genelde memnun. Merak ettiğim kapatıcılardan biri:)

Maybeline in yüz bazını öneririm. Tam olarak kapatıyor. Doğallıktanda çok uzaklaşmıyor gibi , tabi nemlendiricine bağlı olarakta değişiyordur.:KK55:

canım ben garnierın göz altı kapatıcı roll onunu kullanıyorum çok işe yarıyor. benimde morluklarım var hemde çok pahalı değil
ama morlukların çok fazlaysa MAC studio finish concealer öneririm. çok güzel kapatılık sağlıyor gözlere bu arada concealer demişken göz altı
morluklarını kapattıktan sonra aydınlatıcı göz altı ürünüde uygularsan istediğin sonucu alırsın.
bende maybeline affınitone aydınlatıcı var gayet güzel fiyatıda 20 tl sanırım
ama çok daha iyisi maX factor bi tık yukarısıda mac :) üçünüde denedim kolay gelsin

Son düzenleme:
birde sana çok yardımcı olucağına inandığım bişeyi yazmak isterim. benim yüzüm aynen dediğin gibi fondöteni kusuyordu. gittiğim bi kuaför makyaj yaparken aynı bu cümleyi kullandı :KK70: yüzümü temizleyip kullandığım kremler yüzümden silinerek kir şeklinde çıkıyordu. lorealin skin perfection böyle olmuştu serumuyla kremi sürerken yüzümden kir şeklinde çıkması berbat bişey.

ve been anladım ki yüzüme uygun ürünleri doğru şekilde kullanmamışım. yüzün fondöten kabul etmemesi yüzün iyice kirden arınmamış olmamasından dolayıdır. yüzünü kaliteli (bir loreal bile yetersiz bu konuda cildim için) ürünlerle derinlemesine temizleyip tonikledikten sonra
doğru miktarda ( ben serumdan 6-7 damla kremden ceviz büyüklüğünde anlıcağın boca ediyordum tüm yüzüme yüzümde kir gibi atıyordu)ürün kullanırsan cildin fondöteni kusmaz :):KK34::KK54:

bu arada cildin yağlı karmaysa sıvı fondötenler bize göre değil tabi herkesin cildi farklıdır ama bana hiç bi markanın sıvı fondöteni iyi gelmedi
taaa ki max factorun kremsi köpüğümsü bi fondöteni var mükemmel yüzümle uyum sağlayıp hiç çıkmıyor diğer sıvılar gibi leke leke kalmıyor eşitleniyor pürüzsüzleşiyor. umarım yararlı olur

Kızlar çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Mesajlarınız yeni gördüm. Geç cevapladığım için lütfen kusura bakmayın. Hepsini not aldım. Tavsiyeleriniz tam olarak benimde aklımda olan şeylerdi. Bu hafta izin günümde kısmetse kozmetik alışverişindeyim:KK66:

birde sana çok yardımcı olucağına inandığım bişeyi yazmak isterim. benim yüzüm aynen dediğin gibi fondöteni kusuyordu. gittiğim bi kuaför makyaj yaparken aynı bu cümleyi kullandı :KK70: yüzümü temizleyip kullandığım kremler yüzümden silinerek kir şeklinde çıkıyordu. lorealin skin perfection böyle olmuştu serumuyla kremi sürerken yüzümden kir şeklinde çıkması berbat bişey.

ve been anladım ki yüzüme uygun ürünleri doğru şekilde kullanmamışım. yüzün fondöten kabul etmemesi yüzün iyice kirden arınmamış olmamasından dolayıdır. yüzünü kaliteli (bir loreal bile yetersiz bu konuda cildim için) ürünlerle derinlemesine temizleyip tonikledikten sonra
doğru miktarda ( ben serumdan 6-7 damla kremden ceviz büyüklüğünde anlıcağın boca ediyordum tüm yüzüme yüzümde kir gibi atıyordu)ürün kullanırsan cildin fondöteni kusmaz :):KK34::KK54:

bu arada cildin yağlı karmaysa sıvı fondötenler bize göre değil tabi herkesin cildi farklıdır ama bana hiç bi markanın sıvı fondöteni iyi gelmedi
taaa ki max factorun kremsi köpüğümsü bi fondöteni var mükemmel yüzümle uyum sağlayıp hiç çıkmıyor diğer sıvılar gibi leke leke kalmıyor eşitleniyor pürüzsüzleşiyor. umarım yararlı olur
Loreal skin perfection bende de öyle oldu. Ama bu onun yapısından sanıyorum. Bir kaç kişiden daha duydum güneş yanığı soyulur gibi oluyor diye:) Doğal kil maskesi yapıyorum düzenli. Gülsuyuyla siliyorum. Kirden olduğunu pek sanmıyorum. Ama sıvı fondötenler için dediğin doğru. Çamur gibi bulanup kalıyor :s şu max factor köpük fondotene bi göz atıcam:KK66:

Son düzenleme:
Aradığımı buldum kızlar. Uzun bir aradan sonra yazıyorum. Çünkü test edip iyice emin oldum. Garnier aldım. Fiyatına göre hiç dena değil aslında. Daha pahalı markalarla rahat kapışır. ama bana uymadı. Kapatıcılığı yetersiz geldi maalesef ve benim göz altlarına onu kabullendirebilmek için yine yoğun pudra çalışması yapmak zorunda kaldım. Sonra maaşımı alır almaz kendimi mac mağazasına attım:)) Studio finish denedik. Kapatıcılığı en iyi ürünümüz bu dediler. İncecik sürülmesine rağmen kapatıcılığı süper. Hatta aydınlatıcı etkisi bile var Ama o da olmadı. Islak kalıp duruyordu maalesef. Silip Pro longwear denedik. Üstüne transparan pudra soruyordum hiç gerek yok dediler. 2 dk sonra anladım dediklerini. Cuk diye oturdu yerine. Parmağımla oynasam dahi kalkmıyor yerinden. Taşma kusma kesinlikle yok. Kapatıcılığı konusunda da diğeri ile bariz bir fark göremedim açıkçası. Gayet iyi kapattı. Bloglarda göz altlarını kuruttuğundan bahsedilmiş ama bu benim cildimde hiç geçerli olmadı, kuru ciltlerde bu sorun olabilir diye düşünüyorum. 2-3 gündür kullanıyorum gayet memnunum. Benim durumumda olup aradığını bulamayanlara tavsiye eder, önerip hatırlattığınız için teşekkür ederim:KK66:

Aradığımı buldum kızlar. Uzun bir aradan sonra yazıyorum. Çünkü test edip iyice emin oldum. Garnier aldım. Fiyatına göre hiç dena değil aslında. Daha pahalı markalarla rahat kapışır. ama bana uymadı. Kapatıcılığı yetersiz geldi maalesef ve benim göz altlarına onu kabullendirebilmek için yine yoğun pudra çalışması yapmak zorunda kaldım. Sonra maaşımı alır almaz kendimi mac mağazasına attım:)) Studio finish denedik. Kapatıcılığı en iyi ürünümüz bu dediler. İncecik sürülmesine rağmen kapatıcılığı süper. Hatta aydınlatıcı etkisi bile var Ama o da olmadı. Islak kalıp duruyordu maalesef. Silip Pro longwear denedik. Üstüne transparan pudra soruyordum hiç gerek yok dediler. 2 dk sonra anladım dediklerini. Cuk diye oturdu yerine. Parmağımla oynasam dahi kalkmıyor yerinden. Taşma kusma kesinlikle yok. Kapatıcılığı konusunda da diğeri ile bariz bir fark göremedim açıkçası. Gayet iyi kapattı. Bloglarda göz altlarını kuruttuğundan bahsedilmiş ama bu benim cildimde hiç geçerli olmadı, kuru ciltlerde bu sorun olabilir diye düşünüyorum. 2-3 gündür kullanıyorum gayet memnunum. Benim durumumda olup aradığını bulamayanlara tavsiye eder, önerip hatırlattığınız için teşekkür ederim:KK66:

Canım merhaba bu konuda bende çok madurum , göz altlarım sade dışarı çıkamayacak kadar vasat genetik meleef bunlarla yaşamayı öğrenmek için güzel potaklanmayan berraklık sağlayan bir yıüın kapatıcı pudra gerektirmeyen ürün arıyorum yıllardır , 6 aydır the balm kullanıyorum pek etkili değil ama apotaklanma yapmıyor diye bunda kaldım taki bu yazını görene kadar mutlaka Silip Pro longwear alacağım nettede baya güzel yorumlar var teşekkür ederim tercihin için :)

Aradığımı buldum kızlar. Uzun bir aradan sonra yazıyorum. Çünkü test edip iyice emin oldum. Garnier aldım. Fiyatına göre hiç dena değil aslında. Daha pahalı markalarla rahat kapışır. ama bana uymadı. Kapatıcılığı yetersiz geldi maalesef ve benim göz altlarına onu kabullendirebilmek için yine yoğun pudra çalışması yapmak zorunda kaldım. Sonra maaşımı alır almaz kendimi mac mağazasına attım:KK66:) Studio finish denedik. Kapatıcılığı en iyi ürünümüz bu dediler. İncecik sürülmesine rağmen kapatıcılığı süper. Hatta aydınlatıcı etkisi bile var Ama o da olmadı. Islak kalıp duruyordu maalesef. Silip Pro longwear denedik. Üstüne transparan pudra soruyordum hiç gerek yok dediler. 2 dk sonra anladım dediklerini. Cuk diye oturdu yerine. Parmağımla oynasam dahi kalkmıyor yerinden. Taşma kusma kesinlikle yok. Kapatıcılığı konusunda da diğeri ile bariz bir fark göremedim açıkçası. Gayet iyi kapattı. Bloglarda göz altlarını kuruttuğundan bahsedilmiş ama bu benim cildimde hiç geçerli olmadı, kuru ciltlerde bu sorun olabilir diye düşünüyorum. 2-3 gündür kullanıyorum gayet memnunum. Benim durumumda olup aradığını bulamayanlara tavsiye eder, önerip hatırlattığınız için teşekkür ederim:KK66:

Mac'in bu ürününü ben de almıştım, yağlı cildiniz varsa çok iyi sonıçlar alırsınız( benim kuru cildim var ama göz altımdaki lekeyi en iyi kapatan bu ürün oldu. ) akmaz, uzun süre kalır.
Ayrıca yağlı cildiniz için uygun fondöten kullanırsanız ( konu sahibesi için) mesela yine mac'in aynı pro longwear serisinin fondötenini kullanabilirsiniz. Çok memnum kalacağınızı düşünüyorum.

X