Kapıda ödemeli kargo belası

bende bir siteden 300 liralık kapıda ödemeli sipariş verdim sonra araştırdım ki dolandırıcı site çıktı. Kargocu getirdi ona anlattım almasam nolur dedim birşey olmaz dedi goturdu sonrada ne arayan oldu ne soran

Kargocu actirmiyorsa asla almam..tutanak tuttururum ..kargo görevlisi tarafından actirilmadi..ürünü iade ediyorum :-) firma beni arar..dilek hanım ürünü kabul etmemissiniz. Açıklamamı yaparim..para iadesini alirim..yada tekrar aynı kargo ile gönderilir.. üzerinde not..alici kontrol edip alacaktır :KK33: 3 gün içinde elimde olmaz...1 hafta olur...beklerim:KK71:

Öyle bi şey olamaz.
O zaman ben gıcıklığına kafadan isim soyisim adres uydurayım insanları mağdur edeyim ! Öyle şey olur mu ?

Ayrıca kargocunun da öyle bi hakkı yok. Gerekirse bekleyecek, kargo açılacak ve içinden siparis ettiğiniz şey çıkmazsa, yada hasarlı ise tutanak tutacak. Geri gönderilecek.

Hiç bi sıkıntı çıkmaz almayın. Böyle bi yol seçen adamın malı da kaliteli olmaz, elinizde kalır zaten. Gerçi hint kumaşı da olsa bunlara zırnık koklatmamak lazım. Adiler !

Hadi siz uyanmışsınız kim bilir kaç kişiyi dolandırdılar !!

Bende nasıl böyle bir salaklık yaptım bilmiyorum ama instagramdan 2 spor ayakkabı sipariş ettim ilki geldi mukavva gibi ayakkabı ayak kesici bişey ikinci geldiğinde kapıyı açmadım şuana kadar bir ses çıkmadı bir sorun olmadı

İlk ayakkabı da bir sürü sorun yaşadım bu arada yanlış ayakkabı geldi sipariş ettiğim ayakkabının parasını aldılar daha ucuz bi ayakkabı getirdiler hatalarını kabul etmediler instagramdan engellendim falan binbir zorlukla değişim yaptım sonunda ikincide de ölü takliti yaptım haliyle:deli:

Bir daha da böyle ne olduğu belli olmayan butiklerden kapıda ödemeli birşey almam asla iyi bir ders oldu:bicak:

geçen hafta böyle bir olay şirket müdürümüzün başına geldi :KK48: internette dolaşırken philips kahve makinesi 100 tl diye bir reklam görmüş bir heves bir tane ofise bir tane eve sipariş vermiş, kargo geldi biz almayalım dedik dinlemedi 200 tl para bayıldık içinden çıka çıka 10 tl lik su ısıtıcısı ve yanında da bir şişe soğuk su çıktı:-) velhasılıkelam kapıyı açmayın, kargoyu almayın hiç birşey olmaz.:KK54:

A ben ayni anlattiginiz durumu haberlerde izledim. Evet plastik bir su isiticisi ve bir sise su vardi yaninda. Hatta alan kisi konusuyordu. Hatri sayilir guzel bir marka diye aldim bu cikti dikkatli olun diye haberlerde soyluyordu. Hatta herhalde bunu da uzerine su icin diye gondermisler demisti.
Hafif kır saçli 40 yaş ustu biriydi. Belki de sizin müdurdur :KK43:

Arkadaşlar merhaba.

Bir gün başıma geleceğini hiç düşünmediğim bir derdin içindeyim:KK70: zamanında büyük konuşmuş olma ihtimalim yüksek:KK70:

Şimdi ben onceki gece facebook sayfasında gezinirken hani araya reklam gönderiler görünür ya. Nevresim takımları 50 tl ye düşmüş sözde. 4 tane ekleyince kampanya geçerli oluyor diyordu.

Ben de uyku sersemi aldım 4 tane ekledim denemek icin. Sonrasında benden ad soyad adres ve telefon istedi. Yazdim. Sonraki sayfaya geçecek daha mail tc falan isteyecekler saniyordum. Kart bilgisi de istemediler zaten tüm gönderiler kapıda ödeme imiş. Garip bi yazı cıktı. Siparişiniz alınmıştır diye.

Ee ben siteye üye de olmamıştım. Mail de gelmedi. Mesaj da gelmedi. Ne aldigimi bile hatırlamıyorum işin garibi :KK70:

Dün ne arayan soran, ne mesaj oldu teyit için. Olmamıştır zaten diyordum ki şimdi takk bi mesaj geldi. Kargonuz şubeye ulaşmıştır diye.

Girdim siteye baktım. Yazıyor kapıda ödeme yapıp almayanlar ürün bedelinin 40 ila 90 katı arası tazminat öderler vs.vs.. saçma sapan yazılar var.

Şikâyet vardan araştırdım. Bunlar dolandiriciymis. Bildiğin çul çaput çıkmış kargolardan. Nerdeyse salatalık çıkacak o derece :KK70:

Şimdi ben kapıya kargo gelse. Parasını ödemeden kargocu açtırmıyor. Ödesem baksam beğenmesem yada yanlışsa kargocu parayı geri vermez. Gelince benim kargom değil deyip göndersem mi? Buna hakkım var mi? Galiba gelen kargoyu alma zorunluluğumuz yokmuş ama avukat arkadaşlar ya da başına gelenler varsa nasil yol izlenir ki? Şimdiden tesekkurler

3 yıl Aras Kargo çalışanıydım.

Sakın kargoyu kabul etmeyin çarşaf yerine tekstil artığı toz bezi bile olmayacak çaput dolduruyorlar. Kargoyu teslim aldığınız andan itibaren hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. Tehdit te edebilirler mahkeme vb gibi. Merak etmeyin kargoyı kabul etmemenizin hiçbir yaptırımı yok.

Ya tel isterler ya da mail uyeliksiz durumlarda.siz tel vermişsiniz galiba ama kargoyu almak zorunda değilsiniz hatta açmayın kapıyı bilinmeyen numarayı da açmayın hiçbir sıkıntı olmaz zaten ürünlerine güvenecek olsalar almak zorundasınız demezler

Aynen ben de bunu düşündüm. Ne tc ne mail aldı. Ne telefon aranıp teyit edildi. O zaman tüm komşularım hatta tüm tanıdıklarım benim evime kargo gönderebilir mi? Ya da bilgilerim bu sitede kaldı şimdi. Habire bana sipariş çıkarsalar aynı bilgilerle. Nasıl olur ki bu.

Evet o da aynı sitede yazıyordu. Hatta buraya kopyalayayim. Acemice tehdit için yazılmış gibi geldi bana.

Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade gelen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.

Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları ve alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP/ MAC Adresi) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme ile alışveriş imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebepleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.

Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini site sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.
amma sallamışlar cesarete bak

geçen hafta böyle bir olay şirket müdürümüzün başına geldi :KK48: internette dolaşırken philips kahve makinesi 100 tl diye bir reklam görmüş bir heves bir tane ofise bir tane eve sipariş vermiş, kargo geldi biz almayalım dedik dinlemedi 200 tl para bayıldık içinden çıka çıka 10 tl lik su ısıtıcısı ve yanında da bir şişe soğuk su çıktı:-) velhasılıkelam kapıyı açmayın, kargoyu almayın hiç birşey olmaz.:KK54:
ha ha ha paranızın üstüne için bu suyu mu demek istemişler pessss

bende bir siteden 300 liralık kapıda ödemeli sipariş verdim sonra araştırdım ki dolandırıcı site çıktı. Kargocu getirdi ona anlattım almasam nolur dedim birşey olmaz dedi goturdu sonrada ne arayan oldu ne soran
Ne güzel. Anlayış göstermiş.
Kargocu çok görüyordur böyle şeyler.
Sevindim sizin adınıza, ama yazık yaşlı başlı adamlar ne yapsın bu pisliklerin karşısında.

Öyle bi şey olamaz.
O zaman ben gıcıklığına kafadan isim soyisim adres uydurayım insanları mağdur edeyim ! Öyle şey olur mu ?

Ayrıca kargocunun da öyle bi hakkı yok. Gerekirse bekleyecek, kargo açılacak ve içinden siparis ettiğiniz şey çıkmazsa, yada hasarlı ise tutanak tutacak. Geri gönderilecek.

Hiç bi sıkıntı çıkmaz almayın. Böyle bi yol seçen adamın malı da kaliteli olmaz, elinizde kalır zaten. Gerçi hint kumaşı da olsa bunlara zırnık koklatmamak lazım. Adiler !

Hadi siz uyanmışsınız kim bilir kaç kişiyi dolandırdılar !!
Aynen ya. Daha mesafeli satış söz. Okudum kabul ediyorum, yada ürün ayrıntıları falan çıkacak sayfa bekliyordum.

Pat diye onaylanınca işkillendim bu ne diye :KK70:

Gayet tüm tanıdıklarımın evine kargo gönderebilirim mesela. Arayip teyit de etmedikleri için, kapıya gidince görürler. Sevmediklerime yapsam mı acaba :KK70:

Bende nasıl böyle bir salaklık yaptım bilmiyorum ama instagramdan 2 spor ayakkabı sipariş ettim ilki geldi mukavva gibi ayakkabı ayak kesici bişey ikinci geldiğinde kapıyı açmadım şuana kadar bir ses çıkmadı bir sorun olmadı

İlk ayakkabı da bir sürü sorun yaşadım bu arada yanlış ayakkabı geldi sipariş ettiğim ayakkabının parasını aldılar daha ucuz bi ayakkabı getirdiler hatalarını kabul etmediler instagramdan engellendim falan binbir zorlukla değişim yaptım sonunda ikincide de ölü takliti yaptım haliyle:deli:

Bir daha da böyle ne olduğu belli olmayan butiklerden kapıda ödemeli birşey almam asla iyi bir ders oldu:bicak:
Ben de daha önce tanımadığım sitelerden sipariş verdim. Zaten böyle sitelerde asla kredi kartı kullanmıyorum. Kapıda ödeme yapıyorum.

Ama onlarda sipariş yapınca sipariş numarası çıkıyor, telefona mesaj geliyor. Mail geliyor.
Hatta sonraki gün mesai saatinde arayıp teyit ediyorlar konuşarak.

Bu öyle garip bir şeydi ki sipariş alındıktan sonra hiçbir şekilde kendim bile öğrenemedim ne sipariş ettiğimi :KK70:

Işte ptt baktırıyor mu bilmiyorum ama aras kargo baktirmiyormus. Aradım kargoyu dedim mesaj gelmiş bu numaralı nedir bu diye. Dedi kapıda ödemeli bir kargodur içini göremiyorum. Dedim kapıda ödeme yapmadan önce açabilir miyim. Hayır ödemeden önce açamazsınız dedi.
İyi de bu mantık kapıda ödeme mantığına aykırı.
Kapıda ödeme zaten görerek ödeme yapmak manasına geliyor.
İyice saçmalamışlar. Aras kargo zaten sevmediğim bir kargodur.

3 yıl Aras Kargo çalışanıydım.

Sakın kargoyu kabul etmeyin çarşaf yerine tekstil artığı toz bezi bile olmayacak çaput dolduruyorlar. Kargoyu teslim aldığınız andan itibaren hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. Tehdit te edebilirler mahkeme vb gibi. Merak etmeyin kargoyı kabul etmemenizin hiçbir yaptırımı yok.
Cok sagolun.
Aras ı aradım zaten.
Dedim bana bi mesaj geldi kargom varmış.
Nedir kimdir gönderen.

Baktı göndereni okudu ama içinde ne var göremiyorum dedi.

Tanıdı mi göndereni bilmiyorum.
Bazı dolandırıcı siteler gönderiyor bazen, kargodan haberiniz yoksa kapıdan almayın kargoyu geri gelir biz geri göndeririz dedi.

Ya tel isterler ya da mail uyeliksiz durumlarda.siz tel vermişsiniz galiba ama kargoyu almak zorunda değilsiniz hatta açmayın kapıyı bilinmeyen numarayı da açmayın hiçbir sıkıntı olmaz zaten ürünlerine güvenecek olsalar almak zorundasınız demezler
Işte ama telefon da bilgilendirme için alınıyor zaten.
Arıyorlar şöyle bi siparişiniz var diye okuyorlar.
Onlar da kendince garantiye alıp ses kaydı yapıyorlar onayladiginizi görünce.
Sonra gönderiyorlar.
Bu site tamamen fiyaskoydu :)

İyi de bu mantık kapıda ödeme mantığına aykırı.
Kapıda ödeme zaten görerek ödeme yapmak manasına geliyor.
İyice saçmalamışlar. Aras kargo zaten sevmediğim bir kargodur.
Ya ben bunu geçen sene de yaşadım.
Kapıda ödemeli siparişim vardı.
Porselendi. Kolinin içinden ses geliyor.

Kargocuya dedim kırık bu galiba.
Kargocu da dedi ki, ödeme yapmadan kutuyu actiramiyorum
Ben sadece kutuyu hasarsız size getirmekten ve ücretini almadan sorumluyum dedi

Güvenilir bir siteydi siparişim.
Aradım söyledim.
Parasını ödedim. Sonra kargocunun önünde açtım. Kırık olunca hasar tespit tutanağı tuttu.
Geri götürdü kargoyu.
Bana yenisini gönderdiler.

Yani hakkaten eğer acamıyorsak neden kapıda ödeme adı altında normal kargo ücretinden yaklaşık 7 8 tl fazla ödüyoruz. Bunu da merak ediyorum.

• Beğen
Reactions: csi
Birkaç sene önce babam tvden telefon siparişi vermiş.Daha sonra almaktan vazgeçti. Çünkü içinden telefon çıkmayacağı malumunuz.
Sonra telefonu aldığı numara aramış kargonuz yola çıktı diye.Almayacağını söyleyince almak zorundasınız tarzı konuşmuşlar.Kargo geldi ama almadık hiçbir şey de olmadı.

almayın kuru tehdit sallıyorlar.hem ola ki ararlarsa da tc yok ortada bariz faturasız iş yapıyorlar maliyeye gidiyorum deyin.

almayın kuru tehdit sallıyorlar.hem ola ki ararlarsa da tc yok ortada bariz faturasız iş yapıyorlar maliyeye gidiyorum deyin.
Dimi?
Ben hiç tc siz fatura görmedim.
Markete bile gidince fatura için tc istiyor.
Eşime de sormuştum. Hiç tc siz fatura gördün mu diye

Benim de aklıma geldi faturasız iş yaptıkları.

Buna benzer bir siteden kampanya adi altında Ben de aldim nevresim takimi Kutunun icinden çıkan bir adet bozuk elektirikli battaniye ve kirli bir paspas. Gunlerce etkisinden cikamamistim o paspasin pisliginden. Acmayin kapiyi veya Ben o degilim deyin gecin.

Bende 100 tl verip parfüm aldım face den. Açınca ben şok güya orjinaldi. Çok afedersiniz tuvalet daha iyi kokar o derece. Sonra arayınca kapı duvar. O gün bugün bildik site dışında üstüne para verseler almam.

X