Kapora meselesi

cunkuneden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
1.251
1.895
Herkese selamlar, küçük bir konuda danışmak istiyorum sizlere.
Yılbaşı gecesi için eski iyi bir kız arkadaşımla plan yapmıştık şehir dışında bir yerde(daha önce defalarca tatile, tura, gezmeye sorunsuz gittiğim yakın bir arkadaşım). Biner lira da otel için ücret göndermiştik kapora gibi, hem eğlencesi hem işte kalış için neyse.
Ancak planlar değişti , bir ay önce yaptığımız plana uyamayacağım. Hastalık değil de bir haftadır genel bir enerjisizim, bide ocak sonu zaten tempolu bir seyahatim olacak kafam onla da meşgul biraz. Bu şehir dışı gezisi, gecesi bilmem nesi için enerji bulamadım kendimde anlayacağınız…
Neyse arkadaşıma anlattım beni bilir zaten tamam canım, mecbursun diye gelme zaten böyle olsun bu kez de fakan dedi.. ama açıkçası onun yanan kapora parasından rahatsız oldum biraz. Teklif de ettim sorun değil, aynı şeyi ben de yapabilirdim falan dedi ama.. yine de yeni arabasını değiştirdi , borçlandı acaba ayıp mı ettim yollasam mı diye aklımdan geçiyor. İbanı falan var zaten bende.
sizce yapmalıyım yani? Uygun olanı nedir bilemedim şimdi aniden de gelişimce olaylar??? Cvplar için teşekkürler şimdiden..

Yılbaşı gecesi için eski iyi bir kız arkadaşımla plan yapmıştık şehir dışında bir yerde(daha önce defalarca tatile, tura, gezmeye sorunsuz gittiğim yakın bir arkadaşım). Biner lira da otel için ücret göndermiştik kapora gibi, hem eğlencesi hem işte kalış için neyse.
Ancak planlar değişti , bir ay önce yaptığımız plana uyamayacağım. Hastalık değil de bir haftadır genel bir enerjisizim, bide ocak sonu zaten tempolu bir seyahatim olacak kafam onla da meşgul biraz. Bu şehir dışı gezisi, gecesi bilmem nesi için enerji bulamadım kendimde anlayacağınız…
Neyse arkadaşıma anlattım beni bilir zaten tamam canım, mecbursun diye gelme zaten böyle olsun bu kez de fakan dedi.. ama açıkçası onun yanan kapora parasından rahatsız oldum biraz. Teklif de ettim sorun değil, aynı şeyi ben de yapabilirdim falan dedi ama.. yine de yeni arabasını değiştirdi , borçlandı acaba ayıp mı ettim yollasam mı diye aklımdan geçiyor. İbanı falan var zaten bende.
sizce yapmalıyım yani? Uygun olanı nedir bilemedim şimdi aniden de gelişimce olaylar??? Cvplar için teşekkürler şimdiden..

Ayıp etmişsiniz. Arkadaşınız bir başkasıyla gitmeyi düşünmez mi ?

Bence ayıp etmişsiniz. Yılbaşı özel bir gün sonuçta hastalık dışı son anda planımız bozulsa ve o kadar kaporta yansa ben üzülürdüm. Bence parayı ya gönderin mahcup etmeden ya da ona kaliteli güzel bir hediye alın telafi etmek için.

Yaa tüm cvplar paralel 🥲 yo alınmadı ona eminim de benim yüzümden yalnız kalmasını istemem tabi; ama ruh hastalığı da hastalıktan sayılmaz mı? 🥲 yine de en azıdan maddi boyutu telafi edebilirim heralde.. gitmelk için de hala vaktim ama cidden hiç enerjim yok..

son dk plan iptal etmişsiniz, kadın yeni plan yapmaya çalışsa şimdi kimle ne planı yapacak herkes planını yapmıştır. yakın arkadaşınızsa parayı önemsemez zaten, bozulan plana üzülür. bence maddi boyutu telafi etmek yerine manevi boyutu telafi etmeye çalışın.

ayrıca eğlenmek depresyonunuza iyi gelebilir kendinize enerji katabilirsiniz bu modda olmak iyi değil

ya güncel cvpları buraya yazıyorum ama doğru mu bilemedim görünüyordur umarım. Aslında son dakika değil, nerdyese bir hafta oldu söyleyeli ama sonuçta maddi boyut telafi edilemedi. Alternatif bulur muhtemelen, anladığını hissettim beni ama emin değilim başka bir plan yapıp yapmadığından henüz

Yaa tüm cvplar paralel 🥲 yo alınmadı ona eminim de benim yüzümden yalnız kalmasını istemem tabi; ama ruh hastalığı da hastalıktan sayılmaz mı? 🥲 yine de en azıdan maddi boyutu telafi edebilirim heralde.. gitmelk için de hala vaktim ama cidden hiç enerjim yok..

Bir söz veriyorsanız , ortada sözünüzü tutamayacağınız bir durum yoksa ( hastalık, kaza vb ) sözünüzü tutmalısınız.

Nedir ruh hastalığınız ? Plan yaparken canınızın isteyip, şimdi istememesinin ruh hastalığıyla ne ilgisi var ?

Ben olsam kırılır hatta bi daha plan yapmazdım sizle. Arkadaşınız çok iyi birisi.
İyidir zaten sağolsun. Ama gidecektir bence. Konuda özellikle belirttim daha önce defalarca birlikte tatil yapıp, gezip tozduk. Bilir ki böyle bir şey yaptırsam öylesine değildir.

Ruh hastalığı elbette hastalıktan sayılır ama enerji düşüklüğü ruh hastalığı sayılmaz. Canınınızın istememesiyle ruh hastalığının ne alakası var? Ayıp etmişsiniz. Neticede yılbaşının günü belli kendinizi ona göre ayarlamalıydınız. Son dakika iptali hiç hoş olmamış. Maddi boyutunu telafi edin zaten sizin yüzünüzden parası yanmış. Alınmadığından nasıl bu kadar eminsiniz? Kim olsa alınır, bozulur bence böyle bir durumda.

Yani öyle güvenilmez biri olduğumu düşünmüyorum; dedim daha önce defalarca gidip geldiğimz biri, hiç plan aksatmadım bu şekilde. Elbette spesifik bir rahatsızlığım yol şükür ama bu enerjisisizlik durumunun altında bazı psikolojik sebepler var biliyorum bunu.
Arkadaşlık da ilişkiler gibi emek emek işleniyor, birbirini tanıyıp sınırlarına göre yakın bir ilişki kurup zamanla sevip alışıyorsun. Güven dediğiniz gibi çok önemli ama tek bir hatamda (öyle varsayarsak) silip atılacak kadar kredim düşük değildir arkadaşlıklarımda, onlarında bende.
Ben maddi boyutta bir öneri olur diye açmıştım konuyu ki onda da cvplar geldi aşağı yukarı. Cvp veren herkese teşekkür ederim tekrar.

X