karaca mı- korkmaz mı- emsan mı

la_nina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2010
394
23
arkadaşlar çeyiz seti alcam ve bu üç marka arasında kararsız kaldım. hepsinde tencere seti, çatal bıcak seti ve yemek takımı var.

karaca çok güzel ancak bi mağazada yemek takımının desenlerinin bulaşık makinesinde çıktığını söylediler bide çin malı dediler. kafam karıştı
korkmazın tencere seti biraz kaba kapakları falan çok büyük
emsanı da beğendim sayılır

bunlardan memnun kalan yada kalmayanlar fikirlerini paylaşırsa çoooook sevinirim

Öncelik sırasına göre kesinlikle Korkmaz veya Emsan derim. Karacada güzel modeller var ama olumlu düşünmüyorum hiç.

Beğendiğin takımların modelleri varsa fotolarını da koysan belki alıp kullanan, memnun olan olmayan daha iyi yardımcı olunur.

bnde tenceremi korkmazdan aldım çünkü karacanın tencerelerinden bir kaç şikayet duydum o yüzden korkmaz aldım emsan hakkında bilgim yok :))

valla ben karacanın tencerelerini kullanıyorum 3 yıldır şimdiye kadar bi şikayetim olmadı çokda memnunum:KK51:

Annemın evınde karacanın catal takımını kullanıyoruz yeni sayılır bi sorun yaşamadık. Ayrıca yıllardır kullandıgımız hisar ve jumbo çatal takımları var onlarda super. Ben çeyizime emsanın celik tencere setını aldım. Annemınde 30 senelık emsan tencerelerı var taş gibi.
Fakat şöyle bir bilgilendirme yapayım Emsanı Karaca satıın almış yani üretim aynı yerde. Ben emsandan aldım ama bakalım emsan eski emsanmı onu kullanınca anlayacagım. Karaca hakkında pek iyi şeyler okumadım. Sen bilirisin yinede..
Benim 2 senelik çeyiz araştırmaları tecrubelerıme dayanarak fikrim şöyle :)

Çatal Takımı: Jumbo, Hisar
Yemek Takımı : Royal bone/fine China (Bernardo), Demonji
Tencere: Teflon: Tefal,Hisar , Çelik : Emsan, Korkmaz

Ben 3 senelik evliyim tencere takımlarım korkmazın çok memnunum.
Karaca dan 2 takımım var çatal kaşık seti biri misafirlik biride kahvaltılık şu sapları porselen çiçekli modellerden hiç nemli bırakmam ama 2 takımdada pas var
ben buyuk bi çeyiz avm sinde çalışmıştım veznede orda çok şikayet alırdık karacadan tencere sapları çok adidir yanar hepsi; çatal kaşıkta pasta çok sık olur
ki ayrıca karaca çin malı diye bılıyorum sonuçta kendine ait bi fabrıkası yok tamam isim var ama her işe el atmış başka yerde yaptırıp yapıştırıyo amblemi tavsiye etmem
MESELA KORKMAZ,JUMBO,ARYILDIZ ÇELİK FİRMASI GÖZÜN KAPALI AL YADA KÜTAHYA SERAMİK GİBİ SADECE SERAMİK İŞİNDE.

Buradaki yorumları okuyunca
Aldıgım çeyiz ürünlerimden sogudum
Bende çatal bıçagımı tencerimi porselenemi hepsini karacadan aldım
Umarım dediğin gibi sorunlarla karşılaşmam
Ama bende tavsiye üzerine almıştım
Yani etrafımda kullananlar memnun oldukları için
Umarım pişman olmam

ben de uzun zamandır tencere takımı araştırıyorum..ve korkmaz almayı düşünüyorum ..sağlamlığına ve kalitesine güveniyorum..annemin 25 yıllık demliği hala tertemiz duruyor..

Ben emsan aldım canım..annemin çeyizindede emsan varmış halada en çok onları sever..inş aynı kalitede devam ediyodur şuan bende memnun kalırım :KK16:

benimde tencerelerim emsan uzuncaa bi zaman da garantisi var :)

benım tencerem, yemek takımım misafir çatallarım karaca.. günlük kullanıma korkmaz almıştım.. şimdi karaca ile ilgili şeyleri okuyunca üzüldüm.. almasaydım dedim:KK43:

karaca yı beğenende var beğenmeyende. alanlar üzülmesin bazı kullananlar çok beğeniyor. beğenmesenizde nasılsa ömürlük değil Allah can sağlığı versin yenisi alınır ayol:)

benım tencerem, yemek takımım misafir çatallarım karaca.. günlük kullanıma korkmaz almıştım.. şimdi karaca ile ilgili şeyleri okuyunca üzüldüm.. almasaydım dedim:KK43:

Bence üzülme karaca, emsan beraber üretim yapıyor falan diye bir şeyler duymuştum. Bende bütün markalar hakkında bir sürü kötü yorumlar okudum fakat buna ragmen emsanın modellerini çok beğendiğim için emsan aldım henüz kullanmadım ama yine olsa yine emsan alırdım :) hiçte pişman değilim. Ablamın tencereleri karaca 2 sene oldu evleneli bir sorun yaşamadı o yüzden 2 tencere tava için sıkıntı yapmaya değmez karacanında garantisi var zaten aman oda olmadı kararır kırılırsa yenisini alırsın beğenip almışsın hayırlı uğurlu olsun. :)

Bence üzülme karaca, emsan beraber üretim yapıyor falan diye bir şeyler duymuştum. Bende bütün markalar hakkında bir sürü kötü yorumlar okudum fakat buna ragmen emsanın modellerini çok beğendiğim için emsan aldım henüz kullanmadım ama yine olsa yine emsan alırdım :) hiçte pişman değilim. Ablamın tencereleri karaca 2 sene oldu evleneli bir sorun yaşamadı o yüzden 2 tencere tava için sıkıntı yapmaya değmez karacanında garantisi var zaten aman oda olmadı kararır kırılırsa yenisini alırsın beğenip almışsın hayırlı uğurlu olsun. :)

ewt bencede öylee.. altı üstü iki tane tencere

Walla bence çelikleri gerçek çelik üreticisinden, porselenleri de gerçek porselen üreticisinden almak lazım...
Günlük için karacanın çatal kaşık takımını aldım, daha 1 ay olmadan sadece bıçak sapları paslandı. diğer parçalarda bişey yok. ama moralim çok bozuldu. şimdi faturasını arıyorum, bulup aldığım yere götüreceğim..
Misafirliklerim bernardo, henüz kullanmadım..
Çelik tencerelerim tefal, şimdilik memnunum.
Teflon tencerelerim eternity, kesinlikle çok memnunum..:KK16:
He bide düdüklü tencerem karaca resital, onda da acayip su lekesi kalıyor.

"Türkiye’de çelik tencere denildiği zaman Korkmaz, Hisar ve Aryıldız markaları akla geliyor. Korkmaz olarak tencere pazarında ilk üç içersine giriyoruz. Ama pazar payları konusunda net bir rakam söylemek çok zor. Bir de geçmişin ünlü markası Emsan var. Emsan’ın fabrikaları kapalı ama, dışarıda üretim yaptırarak pazardaki varlığını sürdürüyor. Pazarda çok yoğun bir rekabet yaşanıyor."

yukarıdaki yazılanları 2000li yıllara ait bir dergiye korkmazın sahibi söylemiş.o yıllarda korkmaz çelik tencere,düdüklü tencere,çaydanlığı korkmazın kendi fabrikalarında ürettiklerini,çatal bıçalkları fason yaptırdıklarını söylemiş.belki yıllar içinde çatal bıççağıda korkmaz kendisi üretmeye başlamıştır.
emsan tencere yıllar önce bizim bildiğimiz emsan değil.çünkü üretimi dışarıda yapılıyormuş.alırken dikkate almak gerekli.

kendi kullandıklarıma gelince aryıldızın çatal bıçağını 15 yıldır kullanıyorum.haliyle eskidiler.ama paslanma yaşamadım.
karacadan düdüklü tencere almıştım.yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum.3 yıl önce kapağı bozuldu.müşteri hizmetlerini aradım.kpağı fabrikadan ücretsiz değiştirdiler..
çelik tencerelerim emsan.ama emsanın emsan olduğu zaman 20 yıl önce aldım.15 yıldırda kullanıyorum.hala taş gibiler.
teflonlarımda emsandı.onlarıda 1o yıl kullandım.ara ucuz markalar kullandım.en son Cem platium teflon tavalarını aldım.daha 1 yıl olmadı.soyulmaya başladı.garantisi devam ediyor.onuda fabrikaya göndereceğim.

seçim yapmak zor.kolay gelsin

X