Karadeniz turu ­čĄŹ­čÖĆ

NehirnasBuglem

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ocak 2023
54
6
26
Merhaba arkada┼člar fikrinize ihtiyac─▒m var bu yaz e┼čimle Karadeniz turu yapmak istiyoruz sizce kendi arac─▒m─▒zla gitmek mi daha mant─▒kl─▒ olur yoksa turla gitmek mi ? Daha ├Ânce giden arkada┼člar─▒n fikrine ihtiyac─▒m var maddi olarak asag─▒ yukar─▒ ne kadar bi b├╝t├že ay─▒rmak gerekiyo( yak─▒n zamanda gidenlere sorum ­čÖé)

gulumsebebek

Premat├╝re annesi ­čĄ▒
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 May─▒s 2021
2.706
3.414
B├╝t├že konusuna deginmicem yak─▒n zamanda gitmedik. Fakat Karadeniz ve do─ču gezisi yapt─▒m karadenizi turla do─čuyu kendim planlayarak havaalanindan arac kiralayarak yapt─▒m. Tur ┼čirketiyle yol g├╝zergah takibi buna bagli yorgunluk, uygun otelleri ayarlama, gezilecek b├Âlgeleri planlama s─▒ralama filan ugrasmayip otob├╝s nereye gidiyorsa gidene kadar uyuyarak dinlenip geziyorsunuz, fazlaca insanlarla tanisip kaynasiyosunuz bu y├Ânleri g├╝zel. Bireysel ara├žla giderseniz ve benim gibi planlama yapmay─▒ seviyorsan─▒z rota olu┼čturur plana sadik kalarak t├╝m b├Âlgeyi gezer istedi─činiz zaman mola verir istedi─činiz zaman hareket saati olusturursunuz.

Tur ┼čirketiyle gidecekseniz ├Âdemeyi yaparken ekstralar olup olmayaca─č─▒n─▒ sorun. Baz─▒ ┼čirketler ├žok fazla ekstra ├ž─▒kar─▒yor "karag├Âle ├ž─▒k─▒┼č minib├╝s kiralama" filan gibi. Baz─▒ sirketler de direk bu ├╝cretleri de temin ederek ├Âdeme al─▒yor ekstra para toplanmiyor ozaman daha g├╝zel oluyor.

mavi mucize

"Hayat s─▒k─▒c─▒ de─čil, sadece say─▒m─▒z az."
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Eyl├╝l 2022
2.346
11.944
Be┼č y─▒l kadar ├Ânce kiral─▒k ara├žla bat─▒ Karadeniz turu yapm─▒┼čt─▒k ve ├žok g├╝zel yerlerde kald─▒m. Dokuz g├╝n s├╝rd├╝, dokuz farkl─▒ yerde konaklad─▒k. Biraz maliyetli oldu elbette ama ├Âmr├╝mde bir daha tekrar─▒ olmaz san─▒r─▒m. D├╝┼č├╝n├╝n, bir g├╝nde iki farkl─▒ ┼čehirde ├╝├ž farkl─▒ plajda denize girdim.
├çok yorucu ama ├žok da e─členceliydi.
Fakat anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla siz Do─ču Karadeniz turu d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz, oralar─▒ hen├╝z g├Âremedim. Gidersem de muhtemelen turla giderim bundan sonra. Zira o dokuz g├╝n├╝n ard─▒ndan kesilen trafik cezalar─▒n─▒ ├Âdememiz iki y─▒l s├╝rd├╝ ├ž├╝nk├╝ s├╝rekli ceza makbuzu yollad─▒ rant a car firmas─▒ :)

naz96

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 Temmuz 2014
4.368
8.158
26
Merhaba arkada┼člar fikrinize ihtiyac─▒m var bu yaz e┼čimle Karadeniz turu yapmak istiyoruz sizce kendi arac─▒m─▒zla gitmek mi daha mant─▒kl─▒ olur yoksa turla gitmek mi ? Daha ├Ânce giden arkada┼člar─▒n fikrine ihtiyac─▒m var maddi olarak asag─▒ yukar─▒ ne kadar bi b├╝t├že ay─▒rmak gerekiyo( yak─▒n zamanda gidenlere sorum ­čÖé)
Bu birazda o turu kald─▒r─▒p kald─▒ramamakla alakal─▒ asl─▒nda. Birde daha ├žok yer g├Ârmek i├žin turlar iyi oluyor. Evet yorucu oluyor biraz ama zaten tatil i├žinde de─čilde Karadeniz, Do─ču turu olarak gidiliyorsa yorulmaya de─čer bence. Bizde annemle gidemedik bir t├╝rl├╝ hep denize ├Âncelik verdik :KK70: Ama art─▒k bende g├Ârmek istiyorum Karadenizi. Ben turdan yana kullan─▒rd─▒m tercihimi ├ž├╝nk├╝ 5-7 g├╝nl├╝─č├╝ne gidiliyor daha k─▒sa s├╝relik bir seyahat olmuyor genelde. Ama dedi─čim gibi bir├žok yeri ke┼čfediyorsun. Tabi dezavantajlar─▒ da var. Ama rahat edelim istedi─čimiz zaman kalk─▒p gezelim derseniz gidece─činiz yayla, tarihi yerleri ├Ânceden belirleyipte gidebilirsiniz :)

ayyygul

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2023
8
3
B├╝t├že i├žin tur sayfalar─▒na bak─▒p ortalama bir ┼čey hesaplayabilirsiniz. Tur mu ├Âzel ara├ž m─▒ bu gidece─činiz yerlere ba─čl─▒. ├ľnce rotan─▒z─▒ olu┼čturmal─▒s─▒n─▒z. Biz ├Âzel arac─▒m─▒zla gittik yaylalar─▒ da gezdik ├žok yorucu oldu, baz─▒ yollar hem u├žurum hem tek ┼čerit. Tek ┼čof├Âr olacaksa uzun bi tur imkans─▒z. Daha merkezi yerlere gitmemiz yeterli olur derseniz tabiki ├Âzel ara├ž.

X