Karaman'da 45 Erkek Öğrenciye Tecavüz!

Asel Misa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2015
173
263
Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı.

POLİS OKULA GELDİ
Karaman'da korkunç tecavüz vakası yaşandığı ortaya çıktı. İddialara göre Karaman merkezde bir okulda görev yapan Eğitim Bir Sen üyesi sınıf öğretmeni M.B. sözkonusu tarikat evlerinde kalan öğrencilere özel ders vermek için gidiyordu. M.B. özel ders için gittiği çeşitli evlerde öğrencilere tecavüzde bulundu. Olay bir öğrencinin durumu ailesine anlatması üzerine duyuldu. Şikayet üzerine öğretmen M.B. 4 Mart Cuma günü okula gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Savcılıkta ifadesi alınan öğretmen M.B. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GİZLİLİK KARARI
Savcılık dava dosyası hakkında gizlilik kararı aldı. Tutuklanan sınıf öğretmeni M.B.'nin görev yaptığı okula yerine başka bir öğretmen görevlendirildi.

HASTANEDEN RAPOR
Öğretmenin tutuklanmasının ardından 8 öğrenci aileleriyle birlikte 6 Mart tarihinde Karaman Devlet Hastanesi'ne gitti. Kontrolden geçen çocuklar tecavüzü raporla belgeledi.

İDARİ SORUŞTURMA
Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğu, "Öğretmenin tutuklandığı bilgisi doğru. Ancak gizlilik kararı bulunan dosya hakkında detaylı bilgi vermem doğru olmaz. İddia ve detayları araştırmak için idari soruşturma başlattık" ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.birgun.net/haber-detay/karaman-da-45-erkek-ogrenciye-tecavuz-106150.html

"Çocukların orada ne işleri varmış? Gitmeselermiş, kötü şey tabii ama önlemini alacaksın. "

Kadınlara tecavüz ve tacizlerde "o da önlemini alsaymış, o saatte dışarda ne işi varmış" diyen arkadaşlar artık bu argümanların bunu meşrulaştırdığını anlasalar.
Çocuklar için de içim acıdı, nasıl atlatacaklar bu travmayı kahretsin.

"Çocukların orada ne işleri varmış? Gitmeselermiş, kötü şey tabii ama önlemini alacaksın. "

Kadınlara tecavüz ve tacizlerde "o da önlemini alsaymış, o saatte dışarda ne işi varmış" diyen arkadaşlar artık bu argümanların bunu meşrulaştırdığını anlasalar.

Burda çocukların bir hatası yok tabii. Dediğiniz gibi meşrulaştırmak en basit tabirle çok ahlaksız olur.

Benim demek istediğim, daha derdini bile tam anlatamayacak küçücük çocukları bu tür yerlere gönderirken en az iki kere düşünülmesi gerektiği.

Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok ama olabildiğince tedbirli davranmakta fayda var diye düşünüyorum.

Yalnız bu ikisi farklı şeyler. Söz konusu 9 10 yaşındaki kendini koruma yeteneği olmayan, neyin ne olduğunu bilemeyecek bir çocuk. Anne baba elbette evladını koruyacak ve öyle yerlere göndermeyecek. Kapalı kapılar ardında ne olur bilinmez.

Orada ne işi varmışcı olunmuyor bunu söyleyince. Ergin bireylerin diledikleri yere girme özgürlüğü var ve olmalı da ama çocuklar için aynı şey söz konusu değil. Bir çocuğun kim olduğu bilinmeyen kişilerle yalnız bırakılması doğru kabul edilemez.

Habere söyleyecek laf bulamıyorum bile. Bu adam din diyanet diyordu o çocukları evde toplarken öyle mi? Insanlik nereye saklandı acaba. :KK43:

Yalnız bu ikisi farklı şeyler. Söz konusu 9 10 yaşındaki kendini koruma yeteneği olmayan, neyin ne olduğunu bilemeyecek bir çocuk. Anne baba elbette evladını koruyacak ve öyle yerlere göndermeyecek. Kapalı kapılar ardında ne olur bilinmez.

Orada ne işi varmışcı olunmuyor bunu söyleyince. Ergin bireylerin diledikleri yere girme özgürlüğü var ve olmalı da ama çocuklar için aynı şey söz konusu değil. Bir çocuğun kim olduğu bilinmeyen kişilerle yalnız bırakılması doğru kabul edilemez.

Habere söyleyecek laf bulamıyorum bile. Bu adam din diyanet diyordu o çocukları evde toplarken öyle mi? Insanlik nereye saklandı acaba. :KK43:

Sana katılıyorum tantanis. Aileler cocuklarini böyle bilmedikleri insanlara teslim etmemeli. Sorumluluk ailelerde burda tamamiyle.

Bu aileler kendi cocuklarina dini eğitim verememisler mi? ne gerek vardı böyle bir şeye?

Ben de cocugumun dinini öğrenerek buyumesini isterim ama bu egitimi kendim vermeyi düşünüyorum.

İnsanlık nereye saklandı bilmiyorum ama biran önce ortaya çıksa iyi olur zira böyle haberleri okumaya devam edicez bu gidişle :KK43:

Burda dikkat çekmek istediğim nokta şu: herhalde kimse burda ailelerin bu tedbirsizliğini tecavüzcüyü aklayacak şekilde dile getirmiyor ama kadına tecavüzde örtük bir biçimde tecavüzcüyü aklayıcı yorumlar yapılıyor ve ona göre mahkeme kararları çıkıyor. Bu açıdan yorumu yaptım.
Bir de evet aileler tedbir alsın da en büyük tedbir yasaların düzenlenmesi ya da daha caydırıcı cezaların olmasıyla olur yoksa artık çocukları fanusun içinde büyüteceğiz.

Karaman'da tecavüzcü öğretmen infiali!
fft107_mf7324777.Jpeg

13/03/2016 15:05
Facebook'ta Paylaş

RADİKAL - Olay, tecavüze uğrayan bir ortaokul öğrencisinin durumu ailesine anlatması ve ailenin savcılığa başvurmasıyla ortaya çıktı. Başlatılan soruşmada Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muammer B.'nin, gönüllü olarak bazı vakıf ve derneklerin kiraladıkları evlerde ders verdiği çok sayıda erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Polis tarafından gözaltına alınan öğretmen Muammer B. sorgulanırken, ilkokul ve ortaokulda okuyan 8 erkek öğrencinin tecavüze uğradığına ilişkin hastaneden rapor alındı. Sorgusunun ardından geçen 4 Mart günü adliyeye sevk edilen öğretmen Muammer B. tutuklandı.

ÜÇ KEZ EVLENİP AYRILMIŞ

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı, tecavüze uğradığı ileri sürülen öğrencilerle ilgili sağlık raporlarının konulduğu dosya için 'gizlilik' kararı verdi. Adli soruşturma devam ederken Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen Muammer B., hakkında idari soruşturma başlattı.

Karaman'ın bir köyünden olan öğretmen Muammer B.'nin 3 kez evlenip ayrıldığı ve bir çocuğu olduğu öğrenildi. Muammer B.'nin, kent merkezindeki en iyi okullardan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda 3 yıldır görev yaptığı, bazı vakıf ve derneklerin öğrenciler için açtığı etütlerde gönüllü olarak görev yaptığı belirtildi.

OLAY HERKESİ ŞOKE ETTİ

Karaman'da bir öğretmenin küçük yaştaki erkek öğrencilere tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanması kentteki herkesi şoke ederken, gözler vakıf ve derneklerin kurs ve etüt adı altında açtığı evlere çevrildi.

Karaman Valisi Murat Koca, olayla ilgili soruşturmanın adli mercilerle yürütüldüğünü ve dava hakkında gizlilik kararı olduğunu, olayın adli vaka olduğu içinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapılmasının daha doğru olduğunu söyledi.

NE DEDİLER?

Tutuklanan öğretmen Muammer B.'nin üyesi olduğu ileri sürülen Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Şubesi yetkilileri, olaydan büyük üzüntü duyduklarını, ancak bir kişi yüzünden camiaların suçlanmaması gerektiğini söylemekle yetindi.

Öğretmen Muammer B.'nin bir dönem gönüllü görev aldığı Ensar Vakfı Karaman Şubesi yetkilisi Ali Bağcı, "Muammer B., bizim vakfımızda 2013 yılında 5 ay gönüllü olarak görev yapıp, öğrencilere kurs verdi. O dönemde her hangi bir şikayet ya da sorun duymadık" dedi.

Sosyal medyada adı geçen vakıf ve derneklerden Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (KAİMDER) Başkanı Mehmet Sarı, kendilerine bağlı herhangi bir yurt ve ev olmadığını söyledi. Mehmet Sardı, "Adı geçen Muammer B.'nin bizde herhangi bir üyeliği ya da kaydı yoktur. Bizim yurt ya da evle işimiz yok. Biz imam hatip okullarıyla irtibatlıyız" dedi. (Muammer ŞEN/KARAMAN/DHA)

Bu kaçıncı öğretmen vakası. Hergün birkez daha öğreniyoruz ki kimseye güven olmaz.

45 tane çocuk dile kolay! Korkunç bişey bu. Keşke çocuklarımız böyle birşey olduğunda susmamayı öğrenseler artık.

X