Kardeşim ve Hayatım

Yahu herkesi silip atmaya gerek yok. Sadece kardeşini sil gitsin. O zaman hafifleyip terapist terapist gezmezsin.

Kardeş kardeş de bir yere kadar tek taraflı kardeşlik yapılmaz. Ailen için eşini de kendini de yıpratma. Yazık ya.. Bir tane hayatın var onu da güzel yaşa.. Ağlamalar, krizler, terapisteler hayatını böyle çürütme. Daha çok eşine varsa çocuklarına bağlan.

Anneni ev arkadasin olarak gor ve hayatina oyle devam et mi dedi? Bu bi cocuk icin hatta bi yetiskin icin bile kabullenmesi cok zor bi durum.
Annem ebeveynlik gorevlerini yerine getirmiyordu ama bir evlat olarak ona duskun olmami bekliyordu. Mesela ben 13 yasinda yuksek atesle tek basima ozel hastane aciline gidiyordum. Corba yapmak yerine disari çıkardı. Hatta birgun atesim o kadar yukseldi ki camasir makinesine tutundugumu hatirliyorum en son. Gozumu actigimda duşun altindaydim, kendimden gecmisim, evde yalnizdim. Su an cogu seyi duzeltti ama artik cok gec.

Annem ebeveynlik gorevlerini yerine getirmiyordu ama bir evlat olarak ona duskun olmami bekliyordu. Mesela ben 13 yasinda yuksek atesle tek basima ozel hastane aciline gidiyordum. Corba yapmak yerine disari çıkardı. Hatta birgun atesim o kadar yukseldi ki camasir makinesine tutundugumu hatirliyorum en son. Gozumu actigimda duşun altindaydim, kendimden gecmisim, evde yalnizdim. Su an cogu seyi duzeltti ama artik cok gec.
Yasadiklariniza uzuldum. Muhtemelen anneniz de mental olarak cok saglikli degildi. Agir bi depresyon geciriyor falan olmali bu kadar umursamaz olabilmesi icin.
Neyse eminim bu yasadiklariniz cok daha guclu bi insan olmanizi saglamistir.

Yasadiklariniza uzuldum. Muhtemelen anneniz de mental olarak cok saglikli degildi. Agir bi depresyon geciriyor falan olmali bu kadar umursamaz olabilmesi icin.
Neyse eminim bu yasadiklariniz cok daha guclu bi insan olmanizi saglamistir.

Beni goturdukleri ergen psikiyatristi annemlede gorustu ve bana iyilesemeyecegini soyledi. Ev arkadasi olarak görürsem sıkışmışlık hissinin azalacagini soylemisti. Sinirlerim celik gibi oldu sayesinde 😅

ay bu ne böyle. iş güç sahibi evli barklı koca koca insanların beni dövdü falan muhabbetleri içine girmesi hem tiksine hem komik. nasıl kafalarınız nasıl hayatlarınız var sizin ya. kusura bakmayın ama yani teselli edemicem aşırı varoş her şey. hepsinden uzak durup NORMAL insanlar gibi bir hayat yaşamanızı tavsiye ederim. burda vicdan yapacak bir şey yok. bu ne be! korkunç :skandal:
Yorumunuz çok kaba. Şiddete maruz kalan kişilere soylenmiycek laflar... Şok edici duyarsizlikta ve sizin dediğiniz "varoslukta" bir yorum

Yorumunuz çok kaba. Şiddete maruz kalan kişilere soylenmiycek laflar... Şok edici duyarsizlikta ve sizin dediğiniz "varoslukta" bir yorum
kusura bakmayın ama bulunduğunuz ortam ancak bu kadar yumuşatılabilir. normal bir hayat ve ilişki dinamiği yok ortada. şiddete maruz kalan kişiler vs de yok. tuhaf bir aile dinamiği var ve birinin sizlerin artık 8-9 yaşında olmadığınızı ve bu acaip aile ilişkisine son vermeniz gerektiğini söylemesi lazım. hepiniz iş güç sahibi kocaman kadınlarsınız mor çatıya başvuracak zorba kocalara sahip çaresiz insanlar değil. ve evet acaip ve varoş bir aile dinamiğiniz var ve uzaklaşıp normalleşmeniz lazım. kaba olabilir ama gerçek bu

kusura bakmayın ama bulunduğunuz ortam ancak bu kadar yumuşatılabilir. normal bir hayat ve ilişki dinamiği yok ortada. şiddete maruz kalan kişiler vs de yok. tuhaf bir aile dinamiği var ve birinin sizlerin artık 8-9 yaşında olmadığınızı ve bu acaip aile ilişkisine son vermeniz gerektiğini söylemesi lazım. hepiniz iş güç sahibi kocaman kadınlarsınız mor çatıya başvuracak zorba kocalara sahip çaresiz insanlar değil. ve evet acaip ve varoş bir aile dinamiğiniz var ve uzaklaşıp normalleşmeniz lazım. kaba olabilir ama gerçek biz bunları yaşadığınızda öyle yaparsiniz o zaman.
Siz bunlari yasadiginizda başka davranirsiniz o zaman. Aynı kardeşim gibi psikolojisi bozuk bir insanın yapacagi bir üslupta yorum yapmışsınız. Size de doktor oneririm.

Siz bunlari yasadiginizda başka davranirsiniz o zaman. Aynı kardeşim gibi psikolojisi bozuk bir insanın yapacagi bir üslupta yorum yapmışsınız. Size de doktor oneririm.
gerçekleri duymaya tahammül edemediğiniz sürece hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. hayat sizin beni ilgilendirmiyor sonuçta

gerçekleri duymaya tahammül edemediğiniz sürece hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. hayat sizin beni ilgilendirmiyor sonuçta
Ben burdan çok güzel uslupta yorumlar aldım ve bunları ciddiye alicam. Sizin yaptığınız şekildeki garip cümlelerle yapılan zorbaca bı yorumu elbette ciddiye almiycam. Simdi gidebilirsiniz guzelim

Çevrenizdeki insanları bıktırmamak istemeniz, son 2 yıldır düzgün iletişim kurmayı öğrendiğinizi fark etmeniz bence doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.

Aranızdaki yaş farkı ne bilmiyorum, babanız da şiddet uyguluyordu size yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla. Muhtemelen o yüzden şiddet size çok büyük bir sorun gibi gelmiyor. Sağlıksız ortamda yetişen çocuklar ne yazık ki ya sizin gibi kurban olmayı ya da saldırgan olmayı normalleştiriyor.

Kardeşinizle görüşmeyi kesin. Babanızdan durumu neden sakladığınızı anlayamadım. Üzülmesinden mi korkuyorsunuz yoksa onunla ilgili de şiddet, maddi yaptırım gibi endişeleriniz mi var? Üzülmesiyse dert, o bana garip geldi çünkü annenize de boşanmadığı için kızmışsınız.

Yetişkin bir insansınız, gerekirse hiçbiriyle görüşmeyin bir süre. Mutlu olduğunuzu fark etmişsiniz zaten, o mutlulukla yaşayın 1-2 sene, baktınız o zaman hala görüşmek istiyorsunuz, yaşınız genç, aranızı düzeltmeye çalışırsınız isterseniz ama bu sağlıksız ortamda uğraşmanın hiçbir anlamı yok.

Bu tarz konulara şok olan kişilere de tavsiyem çocukluktan itibaren sağlıksız, şiddet dolu ortamda yetişen kişilerin durumları sağlıklı değerlendirememelerinin normal olduğunu fark etmeleri.

Kardeş bile olsa saygı sevgi ve düşünce iki taraflı olmalı eğer harici bir durum olursa kardeş olsa bile mesafe koymak en iyisi olur .

X