Kardeşimin evine gidemiyoruz

Ben de anlamıyorum hak verenleri. Yatak odası kutsalmış karıştırılmazmış,karıştıran eden yok zaten,evin bir odası olarak görüyoruz biz..Neymiş gidilmeyecekmiş o zaman o da kendi ailesini sokmasın. Biz yedik mi adamı yahu. Benim kardeşim her gün onlarla. ilk bir yıl doğuma kadar birfiil kaynanasıyla yedi içti. Evine göndermiyordu kadın. Kız evliliğinden birşey anlamadı. Onlar orda koloni halinde yaşarken normal. Biz gidince fazlalık yaptık
Ben adil olmaktan yanayım. Adamın ailesi her gün rahat girip çıkarken sizin arada gitmeniz göze batıyorsa bunda haklılık yoktur. Düpedüz saygısızlık bu. İş kardeşinizde açık söyleyeyim kocasının böyle saygısızlık yapmasına susan üstüne kocasının ailesini hala el üstünde tutan kardeşle ben muhatap olmam. Eminim kp i onlarda yiyip içiyordur artık değil mi? Eşi vefat etmiş çünkü.

Yatak odası muhabbetine gelince. Şimdi burada kv yatak odama giriyor diye konu açanların bir çoğunda kv yatak odasına gece vakti dan diye giriyor ya da eşler aynı anda odadayken dan diye giriyor ya da girip dolap içlerini karıştırıyor. Şimdi bu konuda ki kardeşin ablası bebekle odadayken ablasının istediği bezi götürüp vermesi ile aynı mu durum cidden mi yaaa 🤣🤣🤣

Ben adil olmaktan yanayım. Adamın ailesi her gün rahat girip çıkarken sizin arada gitmeniz gözs batıyorsa bunda haklılık yoktur. Düpedüz saygısızlık bu. İş kardeşinizde açık söyleyeyim kocasının böyle saygısızlık yapmasına susan üstüne kocasının ailesini hala el üstünde tutan kardeşle ben muhatap olmam. Eminim kp i onlarda yiyip içiyordur artık değil mi? Eşi vefat etmiş çünkü.
kp yurtşında çalışıyor ama geldiği zaman çok güzel ağırlıyor kardeşim. Bir de kp eşinin cenazesinde babam niye hemen eve dönmüş diye küsmüş. O evden kovulan babam ve ailesi yine de küsme hakkı buluyorlar kendilerinde. Kardeşim bu konuda bari savunmuş olsa ama sanmıyorum

kp yurtşında çalışıyor ama geldiği zaman çok güzel ağırlıyor kardeşim. Bir de kp eşinin cenazesinde babam niye hemen eve dönmüş diye küsmüş. O evden kovulan babam ve ailesi yine de küsme hakkı buluyorlar kendilerinde. Kardeşim bu konuda bari savunmuş olsa ama sanmıyorum
Ne yapacakmış gitmiş baş sağlığı dilemiş cenazede bulunmuş zaten. Sanki hiç gitmemiş gibi ortalık karıştırıyorlar çünkü niyetleri halis değil.

Kardeşim hepsini çok güzel ağırlıyor, gidiş geliş yapıyorlar. onlar hayatından memnun, biz boynu bükük kaldık kimsenin umrunda değiliz
ah ben olsam aynısını yapardım da işte insanın içinden gelecek, ha bu arada kocası demiş sen de yaparsan sonuçlarına katlanırsın diye
Kardeşinize müstehak kusura bakmayın. Anne babanız adına üzüldüm böyle onları ezdiren bir evlatları olduğu için.

Konuyu takip ediyorım uzun zamandır. Boşa kendinizi üzmeyin.

Kendine değer vermeyene kimse değer vermez.

Kardeşiniz de belki iyi kötü evliliğini bitirmek istemiyor olabilir ama hali hazırda kendisine kucak açabilecek bir aile kozu varken bunu kullanmıyor . Belli ki kocası egoist inatçı biri. giderse hatasını kabul edip kendisinden özür dileyip geri getirmeyeceğini bildiği için ilişkisini hiç laçkalaştırmak istemiyor olabilir.

Ya da ikinci bir ihtimal kardeşiniz sizin üzülüp taktığınız olaylara sizin kadar takmıyor olabilir. Yani gamsız birisi olabilir . Akışına bırakın gitsin.

Sormayın yaptıkları tam bir rezillikti. Kardeşime o kadar değer vermiyor ki bir bomba daha patlattı damat geçende.
Kızının doğum günü pastasını fotograflı yaptırmış.Tabi biz gitmedik fotografını gördük. Pastadaki Fotografta damadın kendisi kızı ve annesi var. Benim kardeş yok. Mikemmel pastayı kim seçti dedim kardeşime. Soracağınızı tahmin ettim diyor bir de, kocası seçmiş tabiki yaptırıp gelmiş.. Dedim ben olsam bir dahaki pastasına kızımla kendi fotografımı koyardım. Hatta annemi de ekletirdim dedim. Hakediyor diyor bir de :işsiz:
Yuh diyorum! Yani diyecek söz bulamadım.

Benim evine kardesim annem babam gelecek de kocam surat asacak. Yetmeyecek arayip kardesimi odama giriyo die babama sikayet etcek. Adamin alnini karislarim. Sanki gecenin yarisi sevisirken mi girdi odana. Annemi kardesimi gec kv kp bebek ordaysa girerler kayinlarim eltim hep bebegi gormeye girdiler. Yediler mi dolabi masayi falan. Benm aileme oyle yapan adamdan bosanirim. Ola ki bosanmadim ben de onun ailesini kapimdan iceri sokmam. Bu ne ya

Sormayın yaptıkları tam bir rezillikti. Kardeşime o kadar değer vermiyor ki bir bomba daha patlattı damat geçende.
Kızının doğum günü pastasını fotograflı yaptırmış.Tabi biz gitmedik fotografını gördük. Pastadaki Fotografta damadın kendisi kızı ve annesi var. Benim kardeş yok. Mikemmel pastayı kim seçti dedim kardeşime. Soracağınızı tahmin ettim diyor bir de, kocası seçmiş tabiki yaptırıp gelmiş.. Dedim ben olsam bir dahaki pastasına kızımla kendi fotografımı koyardım. Hatta annemi de ekletirdim dedim. Hakediyor diyor bir de :işsiz:
Konu sahibi sizin hala anlayamadiginiz nokta ne biliyor musunuz ? Ne demiş kardeşiniz soracaginizi tahmin ettim diyor . Bu ne demek sizce sizde hep açık ariyorsunuz çok sormayın böyle kabul ediyorum . Normal bir adam şunu yapabilir mi? Eşi izin verir mi ? Sizin kardeşiniz sorunlu

Zaten akışına bırakmaktan başka çaremiz yok. Onlar mutlu olsun ama kardeşim o adamla mümkün değil mutlu olamaz. Kim olsa olamaz. Bize gelsin görüşelim yeter. Ama bu bir ömür böyle gidecek o kısmı çok saçma

Merhabalar. Kız kardeşim 3 yıllık evli. Eşi bizimle pek barışık değildi başından beri, konuşmayı sevmez etmez yanaşmaz onu öyle kabul ettik. Bir hareketimize gıcık oldu mu bittik, daha da yüzümüze bakmaz. öyle huyları var değişik.
Başımızdan şöyle bir olay geçti ve hala sürdürülüyor malesef,
3 kız kardeşiz. En küçük kardeşimle annem evli olan kardeşim yeni doğum yaptığında onda kaldılar ona yardımcı olmak için, burda zaten bizim damat gıcık olmuş yine onun sevmediği diziler izleniyor diye, onun yanında otursalar uzanamıyormuş rahat edemiyormuş, ayrı odaya geçip konuşsalar ondan gizli ne konuşuluyormuş diye söylenmiş. Bu hareketinden 1 ay sonra en küçük kardeşim 19 yaşındaydı o zaman yine böyle kalmaya gitti tek başına hem yeğenini görmek hem ablasına yardımcı olmak için 3-4 günlüğüne. 3. gününü telefon gelmiş bizim damattan babama. Ben rahatsızım ayrı odalarda oturuyorlar, covid vardı o zaman ortadan salatadan yemiyor ben ordan yiyorum diye tabağını ayırıyor benden demiş, bir de yatak odama giriyor bundan dolayı çok rahatsızım demiş. Babam şok olmuş tabi ne demek yatak odama giriyor sen varken mi giriyor demiş, yok demiş olmasam da girmesin ben bundan rahatsızım, babam da o zaman gelip alayım kızı demiş nasıl anlıyorsanız öyle anlayın demiş. Ayrıca annesiyle ablası da odama giriyorlar demiş ( biz de doğum öncesi temizliğe gitmiştik ben yatak odasını süpürürken odaya girdi bu ya da ev kalabalıksa kardeşinin nişanı vardı başka bir zaman odaya giyinmeye gitmiştik) yoksa bizim ne işimiz olur onun yatak odasında. Babam da annemi almış arabayla gitmişler kardeşimi almaya damat evde yok, kardeşlerim şok olmuş ne oldu aniden geldiniz diye,onların haberi zaten yokmuş arandıklarından, orda babam kardeşime sormuş odasına giriyormuşsun o varken mi girdin yok demiş ablam bebeği sallıyordu benden bezini getirmesini istedi ben de odaya bıraktım çıktım eniştem de kapıdan odaya giriyordu ben çıkarken demiş..
evlerine de o kadar çok gitmiyorduk zaten biz gidince damat evden işim var diye çıkıyordu biz kardeşimle oturuyorduk babam da olsa gidiyordu adam. tokum diyip sofraya oturmuyordu vs böyle hareketleri vardı.
hal böyle olunca babam da kardeşimi alıp gelmiş, bir daha da evinize gelmeyiz demiş. Aşağıda da kayınvalidesi demiş bir yere bu kadar çok gidilmez ki, siz kim bilir benim oğluma ne yaptınız da böyle davranıyor vs.
Benim nikahım oldu sonrasında damat bey gelmedi. Bir ay sonra annesi vefat etti ben gitmedim babamla annem gitti 2-3 saat annem durmuş babam başka yere uğramış son 1 saatte babam gelmiş oraya. Ki annem babamı zorla götürmüş babam orda işim yok demiş annem aman ayıp olur demiş, bu arada aile binasında oturuyor kardeşim. sonrasında babam suçlu oldu niye o kadar az durdu bizim cenazemiz vardı da herkes sordu demişler. babası babamı aramaz oldu asla bu durumdan dolayı kızmış, ama kimse niye gelmiyorsunuz etmiyorsunuz demiyordu öncesinde.
1 yıldır kardeşimin evine gitmiyoruz haliyle eşim de yatak odası muhabbeti yapan bacanağının yüzünü görmek istemiyor,babam da o damat evime gelmesin dedi, kardeşim annemlere gelir bebeğiyle , giderken babam bırakır kapısına kadar geri döner. böyle bir hale geldik.
Yeğenime çok düşkünüm görmeye gidemiyorum bile. o gelirse ayda bir ya da 2 ayda bir görüşüyoruz.
Bu durumun düzelme imkanı var mı? Biz nerde yanlış yaptık ne yapmamız gerekiyordu da yapmadık. Sizden görüş almak istiyorum.
bu arada istanbuldayız ayrı şehirlerde değiliz.
Pislik egoist herif boyleleriyle asla evlilik surmuyor siz bu kadar rahatsiz olduysaniz o evdeki kardesinizin durumu nasil acaba. Siz haklisinjz baban kesinlikle yuz vermesin

Öncelikle kardeşiniz için çok çok üzüldüğümü söylemek isterim. Her aile önemlidir. Kadınların da ailesi önemlidir erkekliklerin de ailesi önemlidir. Kimsenin kimse üzerinde üstünlüğü olmamalıdır. Bunu kendi eşime zorla kabul ettirdim. Etti mi etti.

Bir ara rahatsızdım annem hafta da 2 3 kere gelmek zorunda kaldı. O ay annem de rahatsızdı bende anneme 2 3 kere girmek zorunda kaldım hastanelik olmuştu annem baya ciddiydi hani. Neyse eşim dedikodu etmeye başladı. Yok her gün sizinkiler desin gibisinden. Bizimkilere gitmiyorsun falan dedi ( O ay da ailesi şehir dışındaydı tatildeydiler). Neyse “ Öyle mi dedim ? Ben senin aileni 3 günde 4 günde bir arıyorum. Onlar en son beni ne zaman aramış ? Sen benim ailemi hastalık dışında en son ne zaman aradın dedim ? “ Bizim ki şok oldu cevap veremedi. Onun ailesinin beni aramaması umurumda bile değil çünkü adamlar tatilde beni ne diye arasınlar ama anlasın diye öyle dedim. Ha bir de benim aileme gidip gelmek istemedi. Bende onun kine bir süre gitmedim.

Dün annemle konuşuyordum telefonda. Normalde yarın annemlere gidip eşim gelmeden eve dönecektim sırf annem lere gelip tartışma çıkarmasın diye. Eşim dedi ki “ Bi telefonu verir misin annene bi şey diycem. ” Aldı be dedi ki “ Anne yarın şu yemeği pişirir misin ? Onu yiyelim yarın .” Tabi ben şok ama aynı zamanda mutlu da oldum. Demek ki neymiş herkese ederi kadarmış.

Uzun oldu ama kardeşiniz sessiz kaldığı sürece daha çok ayrı kalacaksınız. Umarım biran önce gözünü açar da ailesinin değerini anlar

Merhabalar. Kız kardeşim 3 yıllık evli. Eşi bizimle pek barışık değildi başından beri, konuşmayı sevmez etmez yanaşmaz onu öyle kabul ettik. Bir hareketimize gıcık oldu mu bittik, daha da yüzümüze bakmaz. öyle huyları var değişik.
Başımızdan şöyle bir olay geçti ve hala sürdürülüyor malesef,
3 kız kardeşiz. En küçük kardeşimle annem evli olan kardeşim yeni doğum yaptığında onda kaldılar ona yardımcı olmak için, burda zaten bizim damat gıcık olmuş yine onun sevmediği diziler izleniyor diye, onun yanında otursalar uzanamıyormuş rahat edemiyormuş, ayrı odaya geçip konuşsalar ondan gizli ne konuşuluyormuş diye söylenmiş. Bu hareketinden 1 ay sonra en küçük kardeşim 19 yaşındaydı o zaman yine böyle kalmaya gitti tek başına hem yeğenini görmek hem ablasına yardımcı olmak için 3-4 günlüğüne. 3. gününü telefon gelmiş bizim damattan babama. Ben rahatsızım ayrı odalarda oturuyorlar, covid vardı o zaman ortadan salatadan yemiyor ben ordan yiyorum diye tabağını ayırıyor benden demiş, bir de yatak odama giriyor bundan dolayı çok rahatsızım demiş. Babam şok olmuş tabi ne demek yatak odama giriyor sen varken mi giriyor demiş, yok demiş olmasam da girmesin ben bundan rahatsızım, babam da o zaman gelip alayım kızı demiş nasıl anlıyorsanız öyle anlayın demiş. Ayrıca annesiyle ablası da odama giriyorlar demiş ( biz de doğum öncesi temizliğe gitmiştik ben yatak odasını süpürürken odaya girdi bu ya da ev kalabalıksa kardeşinin nişanı vardı başka bir zaman odaya giyinmeye gitmiştik) yoksa bizim ne işimiz olur onun yatak odasında. Babam da annemi almış arabayla gitmişler kardeşimi almaya damat evde yok, kardeşlerim şok olmuş ne oldu aniden geldiniz diye,onların haberi zaten yokmuş arandıklarından, orda babam kardeşime sormuş odasına giriyormuşsun o varken mi girdin yok demiş ablam bebeği sallıyordu benden bezini getirmesini istedi ben de odaya bıraktım çıktım eniştem de kapıdan odaya giriyordu ben çıkarken demiş..
evlerine de o kadar çok gitmiyorduk zaten biz gidince damat evden işim var diye çıkıyordu biz kardeşimle oturuyorduk babam da olsa gidiyordu adam. tokum diyip sofraya oturmuyordu vs böyle hareketleri vardı.
hal böyle olunca babam da kardeşimi alıp gelmiş, bir daha da evinize gelmeyiz demiş. Aşağıda da kayınvalidesi demiş bir yere bu kadar çok gidilmez ki, siz kim bilir benim oğluma ne yaptınız da böyle davranıyor vs.
Benim nikahım oldu sonrasında damat bey gelmedi. Bir ay sonra annesi vefat etti ben gitmedim babamla annem gitti 2-3 saat annem durmuş babam başka yere uğramış son 1 saatte babam gelmiş oraya. Ki annem babamı zorla götürmüş babam orda işim yok demiş annem aman ayıp olur demiş, bu arada aile binasında oturuyor kardeşim. sonrasında babam suçlu oldu niye o kadar az durdu bizim cenazemiz vardı da herkes sordu demişler. babası babamı aramaz oldu asla bu durumdan dolayı kızmış, ama kimse niye gelmiyorsunuz etmiyorsunuz demiyordu öncesinde.
1 yıldır kardeşimin evine gitmiyoruz haliyle eşim de yatak odası muhabbeti yapan bacanağının yüzünü görmek istemiyor,babam da o damat evime gelmesin dedi, kardeşim annemlere gelir bebeğiyle , giderken babam bırakır kapısına kadar geri döner. böyle bir hale geldik.
Yeğenime çok düşkünüm görmeye gidemiyorum bile. o gelirse ayda bir ya da 2 ayda bir görüşüyoruz.
Bu durumun düzelme imkanı var mı? Biz nerde yanlış yaptık ne yapmamız gerekiyordu da yapmadık. Sizden görüş almak istiyorum.
bu arada istanbuldayız ayrı şehirlerde değiliz.
Sizin yapacağınız hiç bir şey yok.Hic üstüne gitmeyin hatta çok adam yerine koymayın.Siz ara sıra kardeş ve bebeği görün yeterli.Kardesinize de nasıl hâl aldık falan demeyin ki eşiyle sizin için tartışmasin.İyice gıcık olur adam.Birakin kardesiniz evinde böyle huzurluysa böyle olsun

Kızının doğum günü pastasını fotograflı yaptırmış.Tabi biz gitmedik fotografını gördük. Pastadaki Fotografta damadın kendisi kızı ve annesi var. Benim kardeş yok.
Yuh yuh yuh yuh şok oldum bu ne ya inanamıyorum. Ayyyyyyy:KK57:

X