kardiyosuz kilo verilemez

kafestekikiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
1.468
2.630
33
arkadaşlar doğumdan sonra karın çevrem çok genişledi, kollarım sarktı. kilo olarak 5 kilo fazlam var sadece ama vücudum deforme oldu. şu sıralar kilo vermek için gerekli motivasyona sahibim ama şu konu kafamı karıştırıyor. evde spor yapmak istiyorum chloe ting vs yoga matı alacağım hatta. ama kardiyo koşu vs yapmadan kilo verilemeyeceğini okudum bir yerde. bu chloe ting gibi egzersizler kasları şişirip daha da irileştirirmiş. ne diyorsunuz?

Her eğitmen farklı düşünüyor. Bence motivasyon için daha etkili sonuç için dans aerobik zumba hitt kardio, vr hitt kardio gibi yüksek yoğunluklu egzersiz yapın. Sonra belirli bir kiloya ulaşınca hedeflediğiniz 1 ayda 4 ve üzeri kilo verdiniz 3 ay yaptınız sonra farklı spor yapın. Kaslarınızı biraz biraz güçlendirdiktn sonra ağırlık ve direnç egzersizi yapın. O zaman tartıda da görüntüde de daha motive olursunuz. Kasa yönelik sporlar tartıda belli olmaz. Yağ kitlenizi gösteren tartınız varsa süper ama yoksa o zmaan yaptığım spor etkili değil dersiniz çünkü tartıda ağır çıkarsınız kas yağdan ağırdır çünkü

Burada kilit nokta beslenme, sağlıklı beslendiğiniz ve kalori açığı oluşturduğunuz takdirde kardiyo yapmasanız da kilo verirsiniz.

Kasları irileştirmek kolay değil. Ekstara protein alırsan gelişir. Caroline girvan gibi 45 sk üzeri bir kası zorlayıp protein potasyum vb beslenirsen irileşirsin oda senin 2 yıldan fazla zamanını alır ben mayısdan beri yapıyorum en fazla tahmini 2 kilo kas kazandım .

Burada kilit nokta beslenme, sağlıklı beslendiğiniz ve kalori açığı oluşturduğunuz takdirde kardiyo yapmasanız da kilo verirsiniz.
Ne kadar dikkat etsende kasa ymnelik çalışmalar kardio kadar etkili yağ yakmaz. Kasa yönelik egzersizler uzun vadeli sonuç verir. Kardio 6 gün daha hızlı etki eder

Ne kadar dikkat etsende kasa ymnelik çalışmalar kardio kadar etkili yağ yakmaz. Kasa yönelik egzersizler uzun vadeli sonuç verir. Kardio 6 gün daha hızlı etki eder
10 yıllık spor geçmişim var, beslenmenizi düzenlemediğiniz takdirde hepsi boş. Kardiyo şart değil. Yapılacaksa bir iki gün 20 dk HIIT yeter.

10 yıllık spor geçmişim var, beslenmenizi düzenlemediğiniz takdirde hepsi boş. Kardiyo şart değil. Yapılacaksa bir iki gün 20 dk HIIT yeter.
Ben çocukluk dan beri bir çok spor yaptım amatörüm ama spor yapardım. Basketbol yüzme tekvando. Yağ oranım % 21- 22 civarındadır.
Sadece yediğimi yaktım. Yemek Ölçümü biraz değiştirdim. Beslenmeyle uğraşmak yerine harakete odaklanmak gerekiyor. 1.Çok hareket edip vücudun ihtiyacı kadar yemek yemek.
2 vücudum açlık tokluk sinyalni bilmek çok acıkmadan sizi uzun süre tok tutacak besinler ile beslenmek.
3 her işi tez canlı. Modunda aktif yapmak
4 ideal bedeni zihinde oluşturmak
5 yemek yemeğin sizl mutlu etmediğini kabul edip ideal bedene ulaşınca ne kadar mutlu olacağını zİhne kabul ettirmek. Zaten ı an duraklarsın. Yumruk kadar senin ihtiyacın. Ne yersen ye yımruk kadar ye . Onu da yak. Sonra depıladıkların için ayrı hareket et.
6 gurme gibi yavaş ye tadına var yediğinin. Tokluk sinyalni alınca.bırak
7 çikolata endorfin salgılamıyor sen öyle öğrendin. Reklâmlar ve yaşadıkların sana öyle öğretti. Bana endorfin salgılmaz ben sevmem pek mesela En sevdiğin yiyecek belki elmadır. Elma sana endorfin salgılar belki.
Yaşamını harekete odaklayınca ve kendini motive ettikçe kilo verilir.
Kalori açığı beslenmeye odaklanmaya dönüşüyor.

Son düzenleme:
Biraz uzun oldu yazdıklarım ama çok araştırdım çok denedim tek çözüm hareket.
Sonra Yemek yemeyi ihtiyaç olarak görmek ve az yemek öz yemek.

X