Karılıkmı yaptın dedi

Kadın kendinin haklı olduğuna dair hiçbir şey yazmamış zaten ama nedense yorumlarda herkes onun tarafını tutmuş

Eşyalar konusunda bence eşi haklı parasını kim verdiyse o eşya onundur.
Kadınlık yapmadığının ispatlanmasından çekiniyor demek ki doğru düzgün yapmamış ve bunu gizleyecek. Yani haksızlık yaparak hak koparacak
Koskoca 7 yıllık evlilikte cinsel görevin için ,hiç yapmıyor değildim, ne demek. Demek ki yapmadığı yaptığından çok.
Eşi surat yaptığından falan şikayetçiymiş. Konu sahibi bunun doğru olmadığını da belirtmemiş

Özetle konuda aslında adamın karısından memnun olmadığı anlaşılıyor ama herkes adam suçluymuş gibi algılamış

ben yazılanlardan öyle anladım yani

Kadın kendinin haklı olduğuna dair hiçbir şey yazmamış zaten ama nedense yorumlarda herkes onun tarafını tutmuş

Eşyalar konusunda bence eşi haklı parasını kim verdiyse o eşya onundur.
Kadınlık yapmadığının ispatlanmasından çekiniyor demek ki doğru düzgün yapmamış ve bunu gizleyecek. Yani haksızlık yaparak hak koparacak
Koskoca 7 yıllık evlilikte cinsel görevin için ,hiç yapmıyor değildim, ne demek. Demek ki yapmadığı yaptığından çok.
Eşi surat yaptığından falan şikayetçiymiş. Konu sahibi bunun doğru olmadığını da belirtmemiş

Özetle konuda aslında adamın karısından memnun olmadığı anlaşılıyor ama herkes adam suçluymuş gibi algılamış

ben yazılanlardan öyle anladım yani
Konu sahibi burda kendini savunması gerekmiyor
Suratda yapmıştır adam her istediğinde beraberde olmamıştır
Buna mecburiyetimi var?
Ortada 7 yıllık evlilik varmı? Var
Adam bukadar mağdurdu 7 sene neyi beklemiş ayrılmak için
Parasını kim verdiyse onundur düşüncesi evlilik birliğini kapsamaz
Evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapsaymış ozaman
Kadının 7 yıllık emekleri nolacak?
Tabiki hakkını alacak son kuruşuna kadar, ister surat yapmış olsun ister adamın çirkin tabiriyle karılık yapmamış olsun
Oda düzgün kocalik yapsaymış madem

Boşanırken böyle aşşalaşab erkeklere karşı hiç tahammülüm yok.
.
Dikkatli olun yanlız konuşmalarınızı bu hıyar kayıt edebilir.

Sinirlerinize hakim olun, fazla iletişime geçmeyin.

Konu sahibi burda kendini savunması gerekmiyor
Suratda yapmıştır adam her istediğinde beraberde olmamıştır
Buna mecburiyetimi var?
Ortada 7 yıllık evlilik varmı? Var
Adam bukadar mağdurdu 7 sene neyi beklemiş ayrılmak için
Parasını kim verdiyse onundur düşüncesi evlilik birliğini kapsamaz
Evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapsaymış ozaman
Kadının 7 yıllık emekleri nolacak?
Tabiki hakkını alacak son kuruşuna kadar, ister surat yapmış olsun ister adamın çirkin tabiriyle karılık yapmamış olsun
Oda düzgün kocalik yapsaymış madem
Düzgün kocalık yapmadığına dair bir bilgi göremedim. İster 7 sene bekler ister 10 sene bana mi kaldı kaç sene sonra ayrılmak istediğinin hesabını sormak.
kocanın aksine kadında hatalar olduğu konuda yazdığı halde hala kadına tek laf etmeyip kocaya etmeniz ne kadar adil olduğunuzun göstergesi
Ben koltuk aldıysam sende bedava oturdun o koltukta şimdi mal paylaşımı yaparken koltuğu sana vericem öyle mi
Evet geçerli mazereti olmadıkça eşinin ihtiyacını karşılamak zorunda. Evlenmeseydi madem
Kadının Hakkı varsa alsın tabi almasın demedim. Hakkı olmayana el uzatmasın bence hele de gerçekleri gizleyerek

Düzgün kocalık yapmadığına dair bir bilgi göremedim. İster 7 sene bekler ister 10 sene bana mi kaldı kaç sene sonra ayrılmak istediğinin hesabını sormak.
kocanın aksine kadında hatalar olduğu konuda yazdığı halde hala kadına tek laf etmeyip kocaya etmeniz ne kadar adil olduğunuzun göstergesi
Ben koltuk aldıysam sende bedava oturdun o koltukta şimdi mal paylaşımı yaparken koltuğu sana vericem öyle mi
Evet geçerli mazereti olmadıkça eşinin ihtiyacını karşılamak zorunda. Evlenmeseydi madem
Kadının Hakkı varsa alsın tabi almasın demedim. Hakkı olmayana el uzatmasın bence hele de gerçekleri gizleyerek
Gerçekleri gizlediğim falan yok sürekli çalışan bir eşti benimki bana ve oğluna ilgisiz ve sevgisini göstermeyen çok sevdiğini söylüyordu ama gösteremediğini söylüyordu bir yere gitmeye kalkarız şu saatte gelicem der en az 1 saat geç gelir biri bize gelicek olur eşli olarak ama bizim adam evde yok ne oldu işi uzadı anlattım olmadı bağırdım olmadı hep aynı şeyleri yaptı bende surat yapmayı seçtim sonunda. Birliktelik meselesine gelirsek zaten hep yorgun gelirdi işten daha çocuk uyumadan birlikte olmak isterdi bazen kabul etmezdim bazende gerçekten istemezdim çünkü ne bir öpme ne güzel söz söyleme direk olaya girerdi işi bitincede ya telefonunu alıp oynardı yada uyurdu

Avukatınıza söylemezseniz büyük hata edersiniz.
Sizin için özel bir mevzu, anlıyorum, ama inanın bir boşanma avukatı için o kadar sıradan ki...
Avukatınızı, hiç bir konuda, bir şeyleri ilk karşı taraftan duyacağı/okuyacağı pozisyonda bırakmayın.
Siz zararlı çıkabilirsiniz.
Kolaylıklar ve sabır diliyorum.

Çocuk varmı? Çocuk yok olarak farz edip yorum yapıcam, evlenmek kadar boşanmak da doğal, niye adamı soymaya çalışıyorsunuz ki, avukat senden koparacağı paraya bakıyordur. Anlaşmalı boşanma da iki taraf için de adilse aç gözlülüğe gerek yok gerçekten. Çalışmayan kadına da ayrı anitpati duyuyorum ya🙄

Evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapsaymış ozaman, yapmadığına göre paşa paşa kadının hakkını verecek. Verdiğiniz örnekten yola çıkarak o koltuğu alıp eve koymakla bitmiyor, onun bakımı var temizliği var, okadar emeği kadın adama bırakacak değil. Kanun yarısını veriyorsa yarısını alacak bukadar basit. Daha fazlasını istemiyor zaten.

Ay desin, nasıl ispat edecek pardon? "Eski eşim karılık derken, transseksüel gibi davranmamı istiyordu, tabietime aykırıydı" der geçersin..

Sanmiyorumki bir hakim mal paylaşımını ilişki sayısına göre ayarlasın.
Boşanma aşamasında iki tarafda pislik çıkarabilir, buna alışgınlardır ve bu saçmalığı dikkate almayacaklardır.
Adam her istediğinde kadın istemek zorunda değil.
Mal bolusumunu tabiki etkilemez mesajimda boyle bisey yazmadm zaten . Kusur oranini arttirir dedim sadece

7 yıllık eşimle boşanma aşamasındayız son 4 ayda değişen o ama benim değiştiğimi iddia ediyor ve benden boşanmak istiyor sebebi benim ona surat yapmam bazı şeylere izin vermemem mesela dükkan açmak yarış motoru almak gibi şeyler anlaşmalı boşanmak istemişti bende kabul etmek üzereydim protokol getirdi bende avukata götürdüm avukat bu alacakların çok az hakkını ona bırakırsın dedi çekişmeli boşanmaya dönücez büyük ihtimal. Tabi bunu duyunca çıldırdı beyefendi ben yıllarca çalıştım bisürü şey aldım sen çalışmadın hiç nasıl bu kadar çok şey alabiliyorsun falan demeye başladı bende avukat evde de olsan eğer o adamın çamaşırını yıkayıp ütüsünü yemeğini temizliğini yaptıysan sende haklara sahip olursun dedi dedim.
Bunların üzerine bana karılık yapmadın bana avukata bunları da söyledinmi dedi büyük ihtimal bunu davada da söyleycek her istediğinde birlikte olmuyordum ama hiçte yapmıyo değildim tabi böyle bişeyi ispat edebilir mi kötü duruma düşermiyim acaba birde bunu avukata nasıl söyliycem avukatım erkek

Eş diğer eş her istediğinde isteksiz gönülsüz de olsa beraber olmak zorunda mı? Hiç mi hayır demeye hak yok?
Bunu ispat edemez ki... Hiç cinsellik olmasa evet bu boşanma sebebi ama ara sıra hayır demek herkesin hakkı ve mal paylaşımı ona göre olmaz diye tahmin ediyorum. Avukata söylemeyin bence veya üstü kapalı olarak özel hayata kadar inip çirkinleşebilir falan diyebilirsiniz.

7 yıllık eşimle boşanma aşamasındayız son 4 ayda değişen o ama benim değiştiğimi iddia ediyor ve benden boşanmak istiyor sebebi benim ona surat yapmam bazı şeylere izin vermemem mesela dükkan açmak yarış motoru almak gibi şeyler anlaşmalı boşanmak istemişti bende kabul etmek üzereydim protokol getirdi bende avukata götürdüm avukat bu alacakların çok az hakkını ona bırakırsın dedi çekişmeli boşanmaya dönücez büyük ihtimal. Tabi bunu duyunca çıldırdı beyefendi ben yıllarca çalıştım bisürü şey aldım sen çalışmadın hiç nasıl bu kadar çok şey alabiliyorsun falan demeye başladı bende avukat evde de olsan eğer o adamın çamaşırını yıkayıp ütüsünü yemeğini temizliğini yaptıysan sende haklara sahip olursun dedi dedim.
Bunların üzerine bana karılık yapmadın bana avukata bunları da söyledinmi dedi büyük ihtimal bunu davada da söyleycek her istediğinde birlikte olmuyordum ama hiçte yapmıyo değildim tabi böyle bişeyi ispat edebilir mi kötü duruma düşermiyim acaba birde bunu avukata nasıl söyliycem avukatım erkek
İyi de avukat öyle demese yani size kalsa kabul etmiştiniz yani o protokolü öyle mi?

İyi de avukat öyle demese yani size kalsa kabul etmiştiniz yani o protokolü öyle mi?
Evet ben kabul edicektim protokolü boşanmak isteyende o zaten ve acele ediyo boşanmak için avukat %90 başkası vardır hayatında sakın onun işini kolaylaştırma dedi haklı gördüm bende

Evet ben kabul edicektim protokolü boşanmak isteyende o zaten ve acele ediyo boşanmak için avukat %90 başkası vardır hayatında sakın onun işini kolaylaştırma dedi haklı gördüm bende

Bu şekilde süreci uzatmış oluyorsun onun işini kolaylaştırmama yoluna giderken kendin de yipranacaksin evlilik zaten bitmiş süreç uzayacak hayatında biri olduğuna dair senin hiç şüphen var mı peki

Bu şekilde süreci uzatmış oluyorsun onun işini kolaylaştırmama yoluna giderken kendin de yipranacaksin evlilik zaten bitmiş süreç uzayacak hayatında biri olduğuna dair senin hiç şüphen var mı peki
Şüphem var ama araştırmama rağmen bir türlü kanıt yakalayamadım zaten çok fazla yıprandım son 4 ayda daha fazlası olamaz gibi hissediyorum ben evimden oldum o şuan evde rahat rahat yaşıyo avukat o evde çocukla oturma hakkı senin dedi birde evin kredisi var onuda ödemeye devam etmek zorunda dedi bunları duyunca kararım değişti ben 4 aydır çekiyorum o gayet rahat mutlu hayatında hiçbişey çekmedi birazda o çeksin istiyorum sanki onu üzülürken acı çekerken görürsem içim rahatlaycak gibi
Çok farklı bi psikolojideyim şuan belki yanlış düşünüyorum ama 12 yılımı mahfedip hayatına mutlu şekilde devam etsin istemiyorum

Çocuk varmı? Çocuk yok olarak farz edip yorum yapıcam, evlenmek kadar boşanmak da doğal, niye adamı soymaya çalışıyorsunuz ki, avukat senden koparacağı paraya bakıyordur. Anlaşmalı boşanma da iki taraf için de adilse aç gözlülüğe gerek yok gerçekten. Çalışmayan kadına da ayrı anitpati duyuyorum ya🙄

Ya ben de konu sahibi anlaşmalıyı kabul etmişken avukatın lafı ile çekişmeliye dönmesi meselesine takıldım ama çocuktan hiç bahsetmemiş ki başta
Çocuk da var diyor son mesajında
O zaman yazdıklarınızda eksik var Mesela nafaka ve çocuğun masrafları için ne konuşuldu? Siz evi mi terk ettiniz? Evetse neden siz gittiniz bırakın o gitsin?

Ayrıca evin devam eden kredisi mal paylaşımını tabi ki etkiler

Ya ben de konu sahibi anlaşmalıyı kabul etmişken avukatın lafı ile çekişmeliye dönmesi meselesine takıldım ama çocuktan hiç bahsetmemiş ki başta
Çocuk da var diyor son mesajında
O zaman yazdıklarınızda eksik var Mesela nafaka ve çocuğun masrafları için ne konuşuldu? Siz evi mi terk ettiniz? Evetse neden siz gittiniz bırakın o gitsin?

Ayrıca evin devam eden kredisi mal paylaşımını tabi ki etkiler
Avukat nafaka için maaşının 4 te 1 i diyor buda 850 civarı tutuyo ama o 500 lira vermeyi uygun görmüş burda anlaşamadık ben şuan çalışmıyorum anlaşmalıda kendime nafaka istememiştim ama şuan isteyebilirim iş bulamıyorum çünkü
Evide terketmek zorunda kaldım ilk seferde evden kovdu gitmezsen seni mahalleye rezil ederim dedi sonra eve dönmem için yalvardı bende döndüm ama hiçbişey düZelmedi en son beni banyoya kilitlemeye kalktı çocukta evdeyken kafasını duvarlara kapılara vurmaya başladı bende korktum bu yaptıklarından sen git dedim ama bu eve için ben yıllarca çalıştım gitmem dedi mecbur ben gittim
Avukat şuan sen o evde oturursun boşanana kadar oda krediyi ödemek zorunda deyince bana mantıklı geldi

Evlilikte boşanma durumunda yari yarıya bölünür. İstersen temizlik, ütü fln hic yapma. Hatta aynı evde bile yaşamayın. Nikah varsa yarı yarıya. Bunu bilmiyor mu adam? Zırvalıyor.

X