Karın germe ameliyat sonrası iyileşme süreci i

Asyamasyam1126

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
6
5
40
Merhabalar ben 3 hafta oldu karın germe ve bacaklarda vaser liposuction ameliyatı oldum ameliyat başarılı geçti fakat dik yürüyemiyorum bu amaliyatı olanlar rica etsem tecrübelerini paylaşabilir mi.

Merhabalar ben 3 hafta oldu karın germe ve bacaklarda vaser liposuction ameliyatı oldum ameliyat başarılı geçti fakat dik yürüyemiyorum bu amaliyatı olanlar rica etsem tecrübelerini paylaşabilir mi.
Bir ay oldu ben karın germe olali inanin daha eni yeni dik yuruyebilmeye basladim iyilestikce kendinizi daha iyi hissetiginizde oluyor oluruna birakin zorlamayın dik yurumek icin kendinizi ben 2 gündür iyi hissediyorum kendimi agrilarim 2 gun oncesine kadar cok yogun olmasada vardi

Bir ay oldu ben karın germe olali inanin daha eni yeni dik yuruyebilmeye basladim iyilestikce kendinizi daha iyi hissetiginizde oluyor oluruna birakin zorlamayın dik yurumek icin kendinizi ben 2 gündür iyi hissediyorum kendimi agrilarim 2 gun oncesine kadar cok yogun olmasada vardi
Teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun

Gecmis olsun bir ay sonra bile agri oluyormu baya zormus ozaman bu ameliyat

Teşekkür ederim inşallah geçer
Gecmemesi diye bir sey olmaz er ya da gec herkes dik yuruyor canim sikma canini, hem kim egik kalmiski karin gerdirip di mi ama. Ben artik yurumede veya dik durmakta hic zorlanmiyorum ama hala uzanirken dumduz uzun sure kalamiyorum grrginlik hissi oluyor saga sola donerken çok kontrollü ve yavaşca dönüyorum yatakta, bir yerde okuduguma göre yan yatmak karın kaslarına twist etkisi yapıp zorluyormus iki aydan önce yan bile yatmayın diyen uzmanlar da var. Sanirim odemler tam gecene, karin tam yumusayana kadar bu işler boyle olacak. Acısı on gün iyileşmesi ise aylar sürüyormus meger.

Bende olalı tam yarın bir ay oldu ağrılarım var dik yürüyemiyorum ve bi kısım dikişim açıldı psikolojim bozuldu😣

Merhaba bende 19 gün önce karın germe liposuction ve meme büyütme oldum 10.günde dikişlerim alındı 11.gün seyahat ettim şükür bir sıkıntı yaşamadım. 10 gün eğik yürümemi söylediği için Dr öne doğru eğik yürüdüm dikişlerim açılmasın diye sonrasında dik yürüdüm ama bu süreçte bol bol yürüyüş yaptım.çünkü yürüdükçe daha çabuk toparlandığımı farkettim. Dikişlerim alındıktan sonra silikon bant aldım dikişler daha çabuk toparlarsın diye 15.gün kullanmaya başladım etkili olacak gibi duruyor dikişlerimi bazı yerleri soluklaşmaya başlamış. Şuan tek rahatsız eden şey Korseler oda çıkarsa herşey normale dönecek. Karnımda ilk hafta hissizlik vardı dokunmaya korkuyordum şükür o geçti bu beni mutlu etti. Umarım sizde kısa sürede toparlarsınız yürüyüş yapın çok iyi geliyor ilk gün korkuyorsunuz ama yürüdükçe iyileştiğinizi fark edeceksiniz dik yürüdüğünüzü göreceksiniz

Mrb bende aynı işlemleri oldum 4. Günüm dik yürüyebiliyorum ama dik yürümeyi pek tavsiye etmiyorlar zaten gerçi benim doktorum bişeydemedi ama okudum bilgiler bi süre eğik yürümek iyidir diyor

X