Karın germe+ liposaction + meme dikleştirme

Selam arkadaşlar. Şubat ayında karın germe+meme dikleştirme+sırt bel bölgesi lipo kombin ameliyatlarını olacagim. Ama iki doktor dahası iki yöntem arasında çaresiz kaldım. Bir tanesi klasik lipo yapıyor digeri vaser lipo. Vaser yapan İstanbul’dayken klasik yapan içinse İzmir’e gitmem gerekecek kalacak yer sorunum yok. İkisi arasında 20 bin fiyat farkı var. Sırt ve bel bölgesi veya başka bölge için lipo yaptıranlara bir sorum olacak. Sizce vaser lipo yöntemi icin 20 bin daha fazla ödemeye deger mi? Fiyatı yüzünden klasik olanı secersem pişman olur muyum? Revizyon gerekirse diye cok korkuyorum tek atımlık barutum var. Fikir verin ne olur! Sevgiler
Slm nasılsın çeşme kadınlar kulübü arkds 0541. 334 56 86 whatsaptan yazarmisin canim karın germe gogus hakkında 🙏🙏

Benim meme altımda koltuk altıma doğru uzunca bir kesi, alttan göğüs başına doğru bir dik kesi var. Memelerim çok geniş olduğu için biraz daraltmasını istedim, muhtemelen o yüzden koltukaltıma doğru uzadı kesi. Kesinin biri diğerine göre daha uzun. Kesilerin uzunlukları, boyları farklı iki memede ama görünüm hemen hemen aynı. Çok ufak farklılıklar var, o da normal zaten.

Karnımda benim hala ödem var, net bir şekilde hissediyorum. Uyuşukluklarım falan geçmedi daha ama takılmıyorum artık hiç birine. Çok şükür, güzel iyileştim. Geri kalanı tamamen zamanla olacak şeyler, o sebeple takvimi takip etmekten de vazgeçtim. Tamamen oluruna bırakmış durumdayım yani :) Ama 3. ay kontrolümden sonra buraya tekrar bir resim atacağım.

Arada zıbıtsam da, genel anlamda diyetime devam ediyorum, sporuma başladım. Enteresan bir şekilde koşu yapamıyorum. Sanki bedenim ikiye ayrılacak gibi acıyor dikişlerim koşu yapınca. Anında değil tabi ama önceden 5 tur koşabiliyorsam şimdi 2 tur koşabiliyorum, canım acıyor. O sebeple koşuyu bıraktım şimdilik. Yoksa çok güzel kalori açığı yaratıyor koşu. 45dk.da 350 kalori.. miss :))

Ertelemiş olsaydım, 26 Nisandı galiba orijinal tarih. Daha 1 ay olmuş olacaktı ameliyat biteli. Hala korse kullanıyor olacaktım filan.. Şanslıydım ben galiba, tek doktorla görüştüm, 8.günde ameliyat oldum, 1 hafta sonra işe başladım :) Benim için bundan daha iyisi olamazdı.
Pardon doktorunuz kim? Bende ocak ayinda ins olmak istiyorum. Onca doktor gezdim, Gülsüm tetikle anlastik saolsun ameliytaa 10 gun kala vazgecti ameliyati yapmaktan. Risk alamazmis. Cildirdim resmen suan baska doktor bakiyorum.

Pardon doktorunuz kim? Bende ocak ayinda ins olmak istiyorum. Onca doktor gezdim, Gülsüm tetikle anlastik saolsun ameliytaa 10 gun kala vazgecti ameliyati yapmaktan. Risk alamazmis. Cildirdim resmen suan baska doktor bakiyorum.
Doktorum Akın Yücel. Ben kendisinden inanılmaz derecede memnun kaldım.

Kombine ameliyatı mı riskli buldu doktorunuz? Normalde benim doktorum da kombine ameliyat pek tercih etmiyor ama o dönem benim durumumu uygun bulmuştu ve kabul etmişti.

Yok benim Faktor V rahatsizligim var. Basindan beri biliyordu. Rapor istedi olabilecegime dair goturdum. 2 ay icinde 3 kere gittim ok dedi 10 gun kala ilk once ameliyat risklerini ve ameliyati korku pompalayarak anlatip benm vazgecmemi resmen istedi, sora risk almaktan korkuyorum vs diyerek yaomicam dedi. Simdi bayan doktor istedigimden prof dr Ayşin yeşildağ ile gorustum. Yapilan testlerde sikinti cikmaz ise o yapacak. 1 sorum var. Ameliyat tarihi ileri attigi icin tum planlarim alt ust oldu. Ameliyattan 1 ay sora tatile cikabilecek gibi olur muyum? Onceden aldigim yurtdisi bileti var da. Iyilesme durumu nasil?

Yok benim Faktor V rahatsizligim var. Basindan beri biliyordu. Rapor istedi olabilecegime dair goturdum. 2 ay icinde 3 kere gittim ok dedi 10 gun kala ilk once ameliyat risklerini ve ameliyati korku pompalayarak anlatip benm vazgecmemi resmen istedi, sora risk almaktan korkuyorum vs diyerek yaomicam dedi. Simdi bayan doktor istedigimden prof dr Ayşin yeşildağ ile gorustum. Yapilan testlerde sikinti cikmaz ise o yapacak. 1 sorum var. Ameliyat tarihi ileri attigi icin tum planlarim alt ust oldu. Ameliyattan 1 ay sora tatile cikabilecek gibi olur muyum? Onceden aldigim yurtdisi bileti var da. Iyilesme durumu nasil?
Ayşin yeşilada pardon doktor

İyileşme durumu çok kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Mesela ben bu forumda 20 gün desteksiz yerinden kalkamayanı okudum. Ama ben ameliyattan iki gün sonra drenlerimi toplayıp tek başıma tuvalete gidip yürüyüş yapmıştım. 8. günde araba kullanma izni aldım, işe döndüm. Yani ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra, hareket kısıtım olmasına rağmen hayatıma kaldığım yerden devam ettim.

Deniz kum güneş tatili yapamazsınız ama kültür gezi tatili çok yoğun olmayacaksa, olabilir bence. Korse kullanımı olacak, belki hala tam dik olmayacaksınız, bel sırt ağrılarınız olabilir buna bağlı, bilemiyorum. Fazlaca yürümek sizi yorabilir, rahat hissetmeyebilirsiniz.

Açıkçası çok kişiye özel bir durum iyileşme süreci, tıpkı doğum gibi.

(1 GÜNDE BÜYÜK FARK)Bugün nerdeyse dik yürüyorum. Sızıntı tamamen kesildi, zaten sadece iki gün sürdü. Kesi çizgisi çok hızlı şekilde kabuklanmaya başladı şükür. İlk 1 haftayı atlatınca iyileşme hızlanıyor. Kendimi güçlü hissediyorum. Ameliyat sonrası - 2 kg. görüyorum şu an tartıda ama hala ödemliyim tabi. Ameliyatının bu günlerinde hala artı kiloda olan arkadaşlarımız vardı ve bende açıkçası ürkmüştüm. Ödem atıcı çayı 1. Hafta itibariyle içmeye başladım ( Birer tutam mısır püskülü-kiraz sapı 1lt. suda 10 dk. demleyip, ılık içiyorum) Ben yine 1 hafta sonra diyet programıma geri döndüm. Zaten kaslar dikildiği için çok yiyemiyorsun yani tokluk hissi çabuk oluşuyor ama tatlı isteğim yoğundu ve onu dengelemem gerekiyordu. Boyum 1.69 Kilom şu an 65.8. Hedefim 59 u görmek. Bu arada ameliyat sonrası tuvalet sıkıntım çok yoğundu ve ilk iki hafta 1 şişe duphalac tükendi. Ama 3. hafta herşey normale döndü. Ben ameliyatın son gününe kadar sigara içtim maalesef, yani stresle başa çıkamadım ve bu konuda zayıfım :KK43: Ameliyat sonrası ise sadece gğnde 5 taneyi geçmemek üzere elektronik sigara tüketiyorum. TÜrlü yöntemler denememe rağmen bu illetle yolları ayıramıyorum... aklıma geldikçe paylaşıyorum ama yine ilk 1 hafta baş ağrılarım yoğundu. Onunda anestezi yada yatış pozisyonuna bağlı boyun fıtığıma bağladım. Tansiyon hastasıyım ve çok şükür ki bu süreçte hiç yükselmedi hatta normalden düşük seyretti. Diyeceğim o ki ilk 10 gün zorlayıcı ama sonrası çok hızlı ilerliyor. Korse içindeki ödemli görüntüm bile eskiye göre şahane. Bu arada yaşım 43. Ben yine hatırladıkça paylaşırım çünkü operasyon öncesi ve sonrası ben bilgi ve deneyim açlığıyla sürekli forumdaydım ve paylaşımda bulunanlara duacı oldum. Sorusu olanlarada elimden geldiğince yardımcı olurum. Sevgiler
bende 1 buçuk ay önce oldum ama pubisim yani vajina çatısı şiş sanki olmamış gibi sizde oldu mu doktorum 3 ay sonra iner inmezse liposaction yaparız dedi normalde mi

Merhaba , tüm forumu baştan sona okudum, okumaya devam ediyorum. İnsallah cesaretimi toplayacağım. Tüm sürecini içtenlikle anlatanlara şimdiden teşekkür ederim. Çok faydalı oluyor gerçekten. Okuyan olursa bir şey sormak istiyorum direnler çıkarken acıyor mu? Keşke 1 ay baygın kalsak uyandığımızda her şey çıkmış yaralar kurumuş olsa 😂

Estetik Gülsüm tetik doktor un göz kapağı gibi hakkinda bir memnuniyeti duydunuzmu ??? Intgramda hergün bakıyorum bütün hastalara göz kapağı olanlara hepsinin yüzleri gülüyordü. İşin ehlimi ??kesimi düzgünmü orantılı yapıyormu?? Bu bilgiler lâzim... GÖzkapağı olmak istiyorum da..istanbulda hangi dr.a karar veremiyorum. Prof dr aydin gozu var ve hakan şirinoğlu var bu gülsüm tetik nasildir..

X