Karın germe ve liposuction oldum. Deneyimimi paylaşıyorum

Ben meme dikleştirme ve karın germe oldum 8. Günüm 3. Gün direnlerim çıktı, aynı gün hastaneden taburcu oldum, ilk gün yürüttüler kısa bir süre ama ilk 3 gün çok ağrım vardı, 3. Gün öğleden sonra eve geldim, kendi korselerim de var ama doktorumun seçtiği korse beni çok daha güvende hissettirdiği için onu kullanmaya devam ettim ve yaklaşık iki ay gece gündüz takacaksın ara ara havalandırabilirsin ama çıkarıp yürümek yok dendi, benim ameliyattan sonra göğsüm de inanılmaz ödem ve şekil bozukluğu vardı hatta moralim çok bozuktu doktorum geçecek zamanla şeklini alacak dedi dokum çok olduğu için protez kullanmadık boyutu ve şekli şuan gerçekten iyi görünüyor 85 gibi duruyor ama henüz tam ölçemedik, karnım ise hiç şiş değildi ama dün birden bire ödem toplamaya başladı taş gibi oldu karnım resmen doktor sürekli yürüdüğün için ödemi geç topladın ama ne kadar yürürsen yürü bu ödem oluşacak küçük bir kesi değil boydan boya yaptık iki ay ver düzelecek dedi, bugün 8. Günüm dik yürüyorum hemen hemen, her işimi kendim yapıyorum diyemem ama kendi işlerimi kendim görmeye başladım , tek sıkıntım göbek deliğim diğer tüm dikişler emilmeye başladı orası hariç bu kadar dostlar 🌸
Çok geçmiş olsun öncelikle bende 1 ay önce oldum ama şunu merak ediyorum dik yürüdüğünüz zaman karın içi kasılıyor mu ? Uzun süre oturduğun zaman sanki kaslarım içerden büzülüyor ayağa kalktığım zaman hemen dikleşemiyorum normal bişeymi acaba anlamadım

Arkadaşlar bugün 15 inci günüm benimde abdominoplasti ve vazer liposuksion oldum 5inci gün direnlerim cikti 2 adet onların yerinden kan aktı 7nci güne kadar pansuman edildi ve 7 nci gün duş almalısın denildi duş aldim 10 dak çok degil ardından kontrole gittim doktorun bantları üzerinde kupkuruydu dikişler duzgundu ordan sıvı gelmiyordu nolduysa hemşire onu çıkarttıktan sonra oldu 1 haftadır akıntı var sarı yağ gibi bisey kontrole gitcem bakalim bugün nolur iyileşsin artık rif kullanıyorum burdan duyduğum gördüğüm kadarıyla iyi gelir kurutur yazmis herkes bakalim nolcak
Merhabalar bu rif nasil kullanılıyor acaba faydasini gordunuz mü?

Çok geçmiş olsun öncelikle bende 1 ay önce oldum ama şunu merak ediyorum dik yürüdüğünüz zaman karın içi kasılıyor mu ? Uzun süre oturduğun zaman sanki kaslarım içerden büzülüyor ayağa kalktığım zaman hemen dikleşemiyorum normal bişeymi acaba anlamadım
Çok normal canım kaslardaki dikişlerden dolayı ama artık bazı pozisyonlar sana rahatsızlık hissi verebilir dikişlerden dolayı o yüzden 6. Aya kadar bu ağrıları hissetmen normal. Dik yürüdüğünden emin ol. Zamanla dik yürüdükçe o his kaybolacak. Benim 3. Ayım ve artık o his yok. Yağ ile hafif hafif az bastırarak karnına masaj yap gerginliğine iyi gelir.

Çok normal canım kaslardaki dikişlerden dolayı ama artık bazı pozisyonlar sana rahatsızlık hissi verebilir dikişlerden dolayı o yüzden 6. Aya kadar bu ağrıları hissetmen normal. Dik yürüdüğünden emin ol. Zamanla dik yürüdükçe o his kaybolacak. Benim 3. Ayım ve artık o his yok. Yağ ile hafif hafif az bastırarak karnına masaj yap gerginliğine iyi gelir.

Merhaba siz ilk dönemler göbek ve alttaki kesi pansumanı ne ile yapmıştınız ?benim göbek dikişi küçük bir yerden tekrar açılmış çok moralim bozuk kapanır kendiliğinden dediler rifocin devam dediler ama geçen defa da öyle demişlerdi sonradan açıklık genişlemişti😔Ne yapıcam bilmiyorum

Merhaba siz ilk dönemler göbek ve alttaki kesi pansumanı ne ile yapmıştınız ?benim göbek dikişi küçük bir yerden tekrar açılmış çok moralim bozuk kapanır kendiliğinden dediler rifocin devam dediler ama geçen defa da öyle demişlerdi sonradan açıklık genişlemişti😔Ne yapıcam bilmiyorum
Geçmiş olsun canım. Bana hastaneden çıkarken 2 tane yağlı krem yazdı onu göbek deliğime sürüyordum. Saha sonra 3. Hafta bantlarım çıktı sonra o 2 kremi oraya sür dedi kabuklar düşene kadar dedi. Onu da 2 hafta kullandım sonra kabuklar bitti iz kremine geçtim. Umarım açıklık genişlemez.

Geçmiş olsun canım. Bana hastaneden çıkarken 2 tane yağlı krem yazdı onu göbek deliğime sürüyordum. Saha sonra 3. Hafta bantlarım çıktı sonra o 2 kremi oraya sür dedi kabuklar düşene kadar dedi. Onu da 2 hafta kullandım sonra kabuklar bitti iz kremine geçtim. Umarım açıklık genişlemez.
Benim hastanede ilk gün itibariyle pansuman yapıldı her gün, thiocilline krem sürüldü hastanede. Eve çıktım dün yine aynı kremi verdiler. Gün de bir defa bezleri çıkarıp kremi sürüp tekrar kapatıyorum. Size hangi kremleri yazmıştı acaba. Dikişleriniz alındı mı yoksa eriten miydi? ♥️

Ben kesin anladım Rif bana iyi gelmiyor 2 gün sürmedim akıntım bitmişti yara kurumaya başlamıştı dün tekrar Rif sürdüm bugün yine alerjilerimi tetikleri akıntı kızarıklık arttı.Doktor iyice yıka ve hiç bişey sürme dedi.Şunun için bunları yazdım arkadaşlar herşey herkese çok iyi gelmiyor.Etkileri farklı olabilir

Ben kesin anladım Rif bana iyi gelmiyor 2 gün sürmedim akıntım bitmişti yara kurumaya başlamıştı dün tekrar Rif sürdüm bugün yine alerjilerimi tetikleri akıntı kızarıklık arttı.Doktor iyice yıka ve hiç bişey sürme dedi.Şunun için bunları yazdım arkadaşlar herşey herkese çok iyi gelmiyor.Etkileri farklı olabilir
Aynen öyle. Her vücut farklı o yüzden tepkileride farklı olabiliyor

Benim hastanede ilk gün itibariyle pansuman yapıldı her gün, thiocilline krem sürüldü hastanede. Eve çıktım dün yine aynı kremi verdiler. Gün de bir defa bezleri çıkarıp kremi sürüp tekrar kapatıyorum. Size hangi kremleri yazmıştı acaba. Dikişleriniz alındı mı yoksa eriten miydi? ♥️
Biri fitoydu ama diğerini hatırlamıyorum. Göbek deliğimdeki dikişleri aldı. Alt karının da birkaç yerinde dikiş vardı onları aldı.

Biri fitoydu ama diğerini hatırlamıyorum. Göbek deliğimdeki dikişleri aldı. Alt karının da birkaç yerinde dikiş vardı onları aldı.
Doktor hiç birşey sürme diyince 2 günde akıntı çok azaldı kesin Rif alerji yapıyordu,bugün baktım fena değil göbek çevresi kızarık hala alerji ilacı da içiyorum inşallah güzel kapanır şekli güzel olur umarım iyi ki olmuşuz deriz 🙏1 hafta sonra yurtdışına çıkacağım o zamana kadar umarım daha çok iyiye gider.

Doktor hiç birşey sürme diyince 2 günde akıntı çok azaldı kesin Rif alerji yapıyordu,bugün baktım fena değil göbek çevresi kızarık hala alerji ilacı da içiyorum inşallah güzel kapanır şekli güzel olur umarım iyi ki olmuşuz deriz 🙏1 hafta sonra yurtdışına çıkacağım o zamana kadar umarım daha çok iyiye gider.
İnşallah canım. İlerlemiyorsa geçiyordur umarım. Canını sıkmadan takip et kendini.

Merak ettim çekebilme imkanın varsa yükleyebilirsin. Nasıl bir yerden akıntı geliyor. Küçük minik bir açıklık mı

Merak ettim çekebilme imkanın varsa yükleyebilirsin. Nasıl bir yerden akıntı geliyor. Küçük minik bir açıklık mı
Foto yüklemeyi bilmiyorum ama Rif i bırakınca açılan yer bile kapanmış kurumuş her gün kontrol ediyorum korseyi az takıyorum artık çoğunlukla takmıyorum,göbek çevresi biraz kabuklu hala.Korse için 4-6 hafta demişti doktorum benim 7 hafta oldu,çıkarınca rahatım ben hiç takmasam olur yani ama erken mi hala?Siz ne zaman bırakmıştınız ?5 yıl önce olduğumda korseden hiç ayrılamamıştım çok zordu korsesiz gezmek şu an korse çok rahatsız ediyor beni

Foto yüklemeyi bilmiyorum ama Rif i bırakınca açılan yer bile kapanmış kurumuş her gün kontrol ediyorum korseyi az takıyorum artık çoğunlukla takmıyorum,göbek çevresi biraz kabuklu hala.Korse için 4-6 hafta demişti doktorum benim 7 hafta oldu,çıkarınca rahatım ben hiç takmasam olur yani ama erken mi hala?Siz ne zaman bırakmıştınız ?5 yıl önce olduğumda korseden hiç ayrılamamıştım çok zordu korsesiz gezmek şu an korse çok rahatsız ediyor beni
Ben 6. Haftayı doldurunca korseyi artık ev işleri yaparken takıyordum kas dikişlerim zarar görmesin diye. Gece tamamen bıraktım 6. Hafta dolunca. 8. Haftadan sonra tamamen bıraktım ☺️. Ama 6. Haftadan sonra ara ara takmak iyi olur. 8. Haftayı doldurmak daha garanti geldi bana ama bırakmam da çok kolay oldu, çabuk adapte oldum.

Ay çok sevindim sonuçtan mutlu olmanıza :21: Ben de sabırsızlanıyordum ama sabrın sonu güzellik oluyor bolca alışveriş yapasınız geliyor ama ödemler 2 ay boyunca vücutta kaldığından özellikle lipo olanlarda hemen alışveriş yapmadım, 1 ay daha sabrediyorum ki buna rağmen 3.haftamda fıstık gibi giyinebilmiştim. En güzeli de bu değil mi zaten :KK49:
karın germe ve lipo mu olmuştunuz

5 yıl öncede aynı ameliyatı oldunuz sanırım tekrar olmanızın sebebi nedir

X