Karıncalarla başımız dertte yardım lütfen!!!!

el_miray

MİRAY ADA % ELA SU......KIZLARIM HERŞEYİM
Kayıtlı Üye
24 Mart 2014
5.886
1.421
37
bu da dertmi demeyin lütfen!!!
Emin olun çok sıkıntılı bir durumla baş başayız
annemin evini karıncalar istila etmiş durumda
öldürmekde çare olmamalı diyorum
ama elimi neye atsam karınca fışkırıyor
dün geç saatte gittim rahatsız olduğundan
karpuz kabukları lavobada duruyordu
10 dk içinde istila etmişler 1milyon karınca vardı
dolap kapaklarından aşagı iniyorlar
kadın kafayı yemek üzere ekmegi bile buz dolabına kaldırıyor
ufacık bişi bırakamıyor dışarda wc banyolar da cabası
bunun bir çözümü olmalı ben bulamadım
fikri olan lütfen yardımcı olabilirmi
kesin çözüm arıyorum artık
gerçekten her dakika elimde bezle gezmekten sıkıldım
yardımmmmmmmm!!!!!!!

Kimsenin fikri yok mu?????????????????????????

yardımmmmmmmm!!!!!!!

yuvasını bulabilirseniz yuva kenarlarına bulaşık detertajı sürün yada kullandığınız lavabo tezgah üstüne deterjan sürün bu iyi gelir

Kimsenin fikri yok mu?????????????????????????

Salatalık ve limon kokusunu sevmiyor karncalar. Çıktıkları bir kaç yer vardır, buraları tesbit edin. Sonra belli noktalara salatalık koyun, ortalalıkta da hiç bir bir kırıntı olmasın.Onlar salatalık kokusundan rahatsız olup yawaş yavaş evlerine çekilir. Tesbit ettiğiniz çıkış noktalarını alçı ile kapatın.

yardımmmmmmmm!!!!!!!

canım ben de işyerinde perşembe günü salıdırsına marıuz kaldım resmen.yüzlerce karınca bir de kanatlı olanlar...çamaşır suyuyla siliyorlar ,1 dk olmadan tekrer geliyorlardı,süpürgeliğe yuva yapmışlar...
bizimkiler karınca ilacı aldılar,sıktılar hepsi öldü..ayrıca bu ilaç sabit kalıyor,tekrar gelen olursa ölüyor..ühayvanları öldürmeyi sevmem ama o minicik karıncaların yüzlercesi bir arada olunca çok fena oluyor..dur ben adını alayım da ilacın yazarım sana günü içinde.ç

[
yuvasını bulabilirseniz yuva kenarlarına bulaşık detertajı sürün yada kullandığınız lavabo tezgah üstüne deterjan sürün bu iyi gelir
koca evde nasıl yuvasını bulacaz bilmiyorum mutfakta odalarda banyoda heryerdelerrrr
salatalık ve limon kokusunu sevmiyor karncalar. çıktıkları bir kaç yer vardır, buraları tesbit edin. Sonra belli noktalara salatalık koyun, ortalalıkta da hiç bir bir kırıntı olmasın.onlar salatalık kokusundan rahatsız olup yawaş yavaş evlerine çekilir. Tesbit ettiğiniz çıkış noktalarını alçı ile kapatın.
salatalıgı da evin içinde ne kadar tutabiliriz ki yani yada limon kuruyup alınca geri türemezler mi
canım ben de işyerinde perşembe günü salıdırsına marıuz kaldım resmen.yüzlerce karınca bir de kanatlı olanlar...çamaşır suyuyla siliyorlar ,1 dk olmadan tekrer geliyorlardı,süpürgeliğe yuva yapmışlar...
Bizimkiler karınca ilacı aldılar,sıktılar hepsi öldü..ayrıca bu ilaç sabit kalıyor,tekrar gelen olursa ölüyor..ühayvanları öldürmeyi sevmem ama o minicik karıncaların yüzlercesi bir arada olunca çok fena oluyor..dur ben adını alayım da ilacın yazarım sana günü içinde.ç

saol q ama yapmadığımız şey kalmadı ilacı mutlaka yaz deneyecegim canım

imdadına yetiştim ayyyy çok fena bende hamam böcüğü sıkıntısı çekiodumki bayer imdadıma yetişti şimdi baktım karınca için jelide var cnm hem çok ucuz hemde %100 etkili diyebilirim hemen bi eczaneye uğra al derim

[
koca evde nasıl yuvasını bulacaz bilmiyorum mutfakta odalarda banyoda heryerdelerrrr

salatalıgı da evin içinde ne kadar tutabiliriz ki yani yada limon kuruyup alınca geri türemezler mi

heryerdelerse bir yere yuva yapmışlardır mutlaka..sıra halinde gezer bunlar,takip edip yuvayı bulmak lazım...
bizim bahçe katı ofis,duvarın dışından gelip süpürgeliğe yuva yapmışlar...

detan karınca ilacıymış canımm...

canım eğer çok rahatsızlık veriyosa ölmeliler :KK43: ayrıca dini açıdanda günah değil ilaçlarlada maalesef ölüyolar

[

ziraii ilaç satan yerler var onlardan alıp eve süreceksiniz.

o karıncaların elbet vardır yuvası evde mutlaka bulacaksınız. ayrıca balkon kenarlarına kapı içleri bakacaksınız.

Benim eski işyerinde de aynı sorun vardı, ilaçlama filan hiçbir şey kar etmedi. Sonra bir baktık ki pek kullanılmayan bir pencerenin kenarındaki delikten giriyorlarmış içeri. O deliği kapatınca karınca istilası da son buldu. Bu yüzden evde yuva aramanın yanında, dışarıdan gidebilecekleri delikleri de aramak lazım.

İşte geldik gidiyoruz, hoşçakal kardeşim deniz...

Butun mutfagi bosaltip derin temizlik ve ilaclama yapacaksiniz. Bu kadar fazlaysa baska cozumu yok sanirim :KK43:

eczanelerde karınca tozu diye bi ialç var.denemediyseniz deneyebilirsiniz.
ben de yeni evimde yaşadım ama küçük çaplı.
sizde karıncalar resmen istila etmil evi.
belki önce bir ilaçlama firması ile görüşülür.sonra da çıkacakları muhtemel deliklere bu tozdan dökülür.
bende işe yaradı bir tane bile gelmiyorlar.

imdadına yetiştim ayyyy çok fena bende hamam böcüğü sıkıntısı çekiodumki bayer imdadıma yetişti şimdi baktım karınca için jelide var cnm hem çok ucuz hemde %100 etkili diyebilirim hemen bi eczaneye uğra al derim
umarım %100 etkilidir hemen deneyecegim
heryerdelerse bir yere yuva yapmışlardır mutlaka..sıra halinde gezer bunlar,takip edip yuvayı bulmak lazım...
Bizim bahçe katı ofis,duvarın dışından gelip süpürgeliğe yuva yapmışlar...

Detan karınca ilacıymış canımm...
detan karınca ilacını kullandık bebeğim ama nafile başka bişiler denemeliyim teşekkürler yinede
canım eğer çok rahatsızlık veriyosa ölmeliler :KK43: ayrıca dini açıdanda günah değil ilaçlarlada maalesef ölüyolar
bende ondan korkuyordum dini açıdan günahmıdır filen diye ama sürüsüne bereket türeyince milyon tane oluyorlar
ziraii ilaç satan yerler var onlardan alıp eve süreceksiniz.

O karıncaların elbet vardır yuvası evde mutlaka bulacaksınız. Ayrıca balkon kenarlarına kapı içleri bakacaksınız.
yuvasını bulmam lazım sanırım igrendim artık yaa elime ne alsam altında karıncaa aaaaaaaaaaaaaaaaa
benim eski işyerinde de aynı sorun vardı, ilaçlama filan hiçbir şey kar etmedi. Sonra bir baktık ki pek kullanılmayan bir pencerenin kenarındaki delikten giriyorlarmış içeri. O deliği kapatınca karınca istilası da son buldu. Bu yüzden evde yuva aramanın yanında, dışarıdan gidebilecekleri delikleri de aramak lazım.

Işte geldik gidiyoruz, hoşçakal kardeşim deniz...
teşekkürler canım tecrubeli bilgileriniz için hepsini deneyecegiz mersiii:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

yardımmmmmmmm!!!!!!!

canım sen beni dinle bence :) ben hamam böceğinden kurtuldum karıncada neymiş evet karınca için tozlar var daha önce kullanmıştım onlarda çok etkili ama yuvasını bulmak lazım canım dışarıdanda geliyor olabilir yuvasını bulursanız onu kesinlikle kullanın bulamazsanda dediğim gibi bayerin karınca jelini alacaksın her yere damlatacaksınız malesefki acıyla söylüyorum her taraf karınca olacak ama hepsi zamanla ölecekler annende mesayiye devam etcek biraz daha ama bu dediğim ilacın kokusu çekiyo yiyecek zannediyolar hemen gidip ölüyolar sıkıntılı ama 1 haftada kurtulunur birde öle yedikten sonra hemen yakınında ölüyolar yani yedim mutfağın tezgahında öliyim değil cnm

Son düzenleme:
yardımmmmmmmm!!!!!!!

geçen yaz bizim evde de çok karınca vardı.5.katta oturuyoruz nerden gelir diye kafayı yemek üzereydik.denemediğimiz şey kalmadı.birde evde küçük çocuk olunca her yere her ilacı koyamadık.limon,salatalık,toz karınca yemi,bebek pudrası hepsini denedik bir işe yaramadı.çözümü raid tablet şeklindeki karınca yeminde bulduk.bunlardan alıp evin bir kaç yerine koyduk.karıncalar bunun içinde yem varmış onu alıp yuvalarına götürüyorlarmış.bu şekilde kurtulduk karıncalardan.tabletler 3 ay etkili.maşallah o günden beri bir daha yok karıcalar :nazar: :21::21:

Duvar diplerine,balkon kapısının eşiğine ve pencere diplerine tuz dökün.oralardan geliyorlarsa içeri giremezler birde yuvalarını bulursanız boraksla kapatın yuvayı hiç gelemezler hem doğal insana hiç zararı yok hemde onlardan öldürmeden kurtulmuş olursunuz.

canım sen beni dinle bence :) ben hamam böceğinden kurtuldum karıncada neymiş evet karınca için tozlar var daha önce kullanmıştım onlarda çok etkili ama yuvasını bulmak lazım canım dışarıdanda geliyor olabilir yuvasını bulursanız onu kesinlikle kullanın bulamazsanda dediğim gibi bayerin karınca jelini alacaksın her yere damlatacaksınız malesefki acıyla söylüyorum her taraf karınca olacak ama hepsi zamanla ölecekler annende mesayiye devam etcek biraz daha ama bu dediğim ilacın kokusu çekiyo yiyecek zannediyolar hemen gidip ölüyolar sıkıntılı ama 1 haftada kurtulunur birde öle yedikten sonra hemen yakınında ölüyolar yani yedim mutfağın tezgahında öliyim değil cnm

Hamam böceği içinde mi aynı ilacı kullanmıştınız? Benim evimde de görüyorum bazen küçük küçük, ilaçlıyorum ama tam olarak gitmiyor bazen çıkıyor karşımıza

yardımmmmmmmm!!!!!!!

tatlım böcek kovucu tablet alıyorsun hemen evin belli köşelerine koyuyorsun.3 güne geçmezse hemen ev ilaçlıyorsun :) biz öyle yaptık :)

X