Karma Var mı Sizce? Onu Affedemiyorum

Hanımlar merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce sevgilimden ayrıldım. Çok aşıktım. Onun da bana aşık olduğunu zannediyordum çünkü öyle söylüyordu. Kendisi üniversite terk. Ben doktora mezunuyum. Ben bunu hiç sorun etmedim fakat o aşağılık kompleksine kapılıp her fırsatta beni ezmeye çalıştı. Çok sevdiğim için sürekli alttan aldım. İlişkimizin 1. yıl dönümünde onun ilgisizliği, vurdumduymazlığı canıma tak ettiği için ayrıldım. Uzun uzun ayrılma gerekçemi açıklayan bir mesaj gönderdim. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyorduk zaten. Bir araya gelme süremiz uzamıştı. İlişkimizin yıl dönümünde de bana iki çift güzel söz söylememesi bardağı taşıran son damla oldu. Keşke bana ayrılmak istiyorum diye daha önce söyleseydi. Ona benden soğuduğunu söylediğim zaman "Saçmalıyorsun, kafanda kuruyorsun, senaryo yazıyorsun" diye klasik ayrılmaya cesaret edemeyen erkek bahanelerini söyleyip durdu.

Ben ayrıldıktan sonra bu şahıs ısrarla "Arkadaş kalalım, akışına bırakalım" diye zırvaladı. Kesinlikle kabul etmedim. Beni suçladı. Hiç yapmadığım, aklımın ucundan geçirmediğim halde beni kibirli olmakla, kendini beğenmiş olmakla itham etti. Hakaretler yağdırdı. En çok zoruma giden şey bu. Sonuçta her yerden engelledim. Aylardır da hiçbir şekilde görüşmüyorum.

Yapım gereği kimseye dert yanmam. Fakat onun bana söylediklerini hâlâ içime sindiremiyorum. Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. Çünkü çok sevdim. Gerçekten sevdim.

Şimdi soracağım şey şu: Kalp kıran, haksızlık yapan, verilen değerin ve emeğin kıymetini bilmeyen biri yaptıklarının karşılığını görür mü? Yani sizce karma var mı? Yaptığı yanına kâr kalsın istemiyorum.

Kimseye güvenemiyorum. Hayatıma girmek isteyenleri itiyorum. Bundan önceki ilişkimde de aldatılmıştım. O nedenle kendimi çok yaralı ve yorgun hissediyorum. Ona söylemek isteyip de söyleyemediklerimi boş bir kuyuya haykırsam rahatlar mıyım diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Karma var mı bilmiyorum ama ilahi adalet olabilir o da bu dünyada olacağı kesin değil. Çok beklentiye girme yani. Yoluna önüne bak

Ben karmaya inanıyorum. Herkes bir şekilde yaşattığını yaşıyor. Konunuzda dikkatimi çeken nokta şu oldu siz her şeyin farkındaymışsınız aslında sadece sevdiğiniz için sineye çekmişsiniz. Sizi her fırsatta ezmiş siz alttan almışsınız. Bir nevi size bu şekilde davranılmasına siz izin vermişsiniz. Olan olmuş artık kendinize dersler çıkartın, hatalarınızı yapmamanız gereken şeyleri not edin aklınıza ve önünüze bakın. Ona ne olacağını düşünmek sadece size yük olur bu da size zarar verir.

Birbirinize denk ve uygun değilmişsiniz. Bu nedenle yürümemiş ve 1 senede bu uzak mesafe ilişkisini bitirmişsiniz. Zaten olması gereken olmuş. Sizin bu bitmişi hu kadar irdelemeniz, silip silmediğini kontrol etmeniz ve bu kadar haksızlığa uğramış hissetmeniz biraz da sizin duygusal yapınızla alakalı.

Şöyle düşünün; bu zamana kadar çok haksızlığa uğramışızdır gerek sevdiklerimiz, gerekse etrafımızdakilerden...ama bi sekilde unutulup gidiyor aklımızda bile olmuyor bu da öyle bişey olacaktir emin olun.Bu sizin için en hayırlısı olacaktır buna sevinmelisiniz.Olmuyorsa sevip sevilebileceginiz biri çıkacaktır karşınıza belki bundan olmuyordur.İyiki bitmiş diyeceğiniz günlerin gelmesi dileği ile🙂🙂

Hanımlar merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce sevgilimden ayrıldım. Çok aşıktım. Onun da bana aşık olduğunu zannediyordum çünkü öyle söylüyordu. Kendisi üniversite terk. Ben doktora mezunuyum. Ben bunu hiç sorun etmedim fakat o aşağılık kompleksine kapılıp her fırsatta beni ezmeye çalıştı. Çok sevdiğim için sürekli alttan aldım. İlişkimizin 1. yıl dönümünde onun ilgisizliği, vurdumduymazlığı canıma tak ettiği için ayrıldım. Uzun uzun ayrılma gerekçemi açıklayan bir mesaj gönderdim. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyorduk zaten. Bir araya gelme süremiz uzamıştı. İlişkimizin yıl dönümünde de bana iki çift güzel söz söylememesi bardağı taşıran son damla oldu. Keşke bana ayrılmak istiyorum diye daha önce söyleseydi. Ona benden soğuduğunu söylediğim zaman "Saçmalıyorsun, kafanda kuruyorsun, senaryo yazıyorsun" diye klasik ayrılmaya cesaret edemeyen erkek bahanelerini söyleyip durdu.

Ben ayrıldıktan sonra bu şahıs ısrarla "Arkadaş kalalım, akışına bırakalım" diye zırvaladı. Kesinlikle kabul etmedim. Beni suçladı. Hiç yapmadığım, aklımın ucundan geçirmediğim halde beni kibirli olmakla, kendini beğenmiş olmakla itham etti. Hakaretler yağdırdı. En çok zoruma giden şey bu. Sonuçta her yerden engelledim. Aylardır da hiçbir şekilde görüşmüyorum.

Yapım gereği kimseye dert yanmam. Fakat onun bana söylediklerini hâlâ içime sindiremiyorum. Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. Çünkü çok sevdim. Gerçekten sevdim.

Şimdi soracağım şey şu: Kalp kıran, haksızlık yapan, verilen değerin ve emeğin kıymetini bilmeyen biri yaptıklarının karşılığını görür mü? Yani sizce karma var mı? Yaptığı yanına kâr kalsın istemiyorum.

Kimseye güvenemiyorum. Hayatıma girmek isteyenleri itiyorum. Bundan önceki ilişkimde de aldatılmıştım. O nedenle kendimi çok yaralı ve yorgun hissediyorum. Ona söylemek isteyip de söyleyemediklerimi boş bir kuyuya haykırsam rahatlar mıyım diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Karma kismet va diye bir sey yok. Bunlar, insanlarin baslarina gelen, yonetemedikleri olumsuz olaylarla duygusal acidan basa cikmak icin uydurduklari masal urunleri. Size tavsiyem, o kisiyi gecmise gomun ve onunuze bakin. Hayat devam ediyor

Ben karmaya inanıyorum. Herkes bir şekilde yaşattığını yaşıyor. Konunuzda dikkatimi çeken nokta şu oldu siz her şeyin farkındaymışsınız aslında sadece sevdiğiniz için sineye çekmişsiniz. Sizi her fırsatta ezmiş siz alttan almışsınız. Bir nevi size bu şekilde davranılmasına siz izin vermişsiniz. Olan olmuş artık kendinize dersler çıkartın, hatalarınızı yapmamanız gereken şeyleri not edin aklınıza ve önünüze bakın. Ona ne olacağını düşünmek sadece size yük olur bu da size zarar verir.

Ben de bu şekilde düşünüyorum.

Konu sahibesi karma tabi ki var ama senin durumunla birilgisi yok. Bu adam sana zorla kötü bir şey yapmamış, haksızlık yapmamış sen ne izin verdiysen onu yapmış.

kendin söylemişsin ben çok daha eğitimliyim kaldıramadı diye. O zaman böyle bir insanlar ne işin var? Bir ilişki olmuyorsa olmuyordur, sana hiçbir faydası olmayan bir ilişkiyi sürdüren sensin. Olmadığını göre göre ite kaka sürdüren taraf sensin. sana yapılan haksızlığı yapan taraf tamamiyle sensin. Söyler misin adamın sana yaptığı haksızlık nerde?

Kendim de bir PhD olarak sana çok kzıdım. kendine asla bu şekilde mutlu olamadığın, karşı tarafın seni ezmeye çalıştığı bir ilişkiyi layık görmemelisin. Karma marma yok burda, ama ders alman gereken bir durum var. Sana faydası olmayan erkekten uzaklaşıcaksın, sen bu hayata kimsenin ezikliğini çekmeye gelmedin. Boşver karmayı, sen bu ilişkiden alman gereken dersi aldın mı? Kendinden az eğitimli erkekleri iyice gözlemleyip, vakit geçirip, kompleksli mi diye bakman gerekiyor demek ki bunu anladın mı? Kendine biçtiğin değeri arttırman gerek , bunu anladın mı? Bunları kap, ders al, hayatına devam et bir sonraki ilişkinde üzülme, bu kadar.

Sizin konunuzu okuyunca ,sanki dertlesiyormusuz gibi hissettim
Ben az önce sevgilimden ayrıldım
Tıpkı sizin sevginiliz gibiydi
Bizim aramızda mesleki bir fark yoktu ama beni defalarca kandırdı.
Ben mesela onun telefonunda eski sevgilisiyle konuşmalarını ,yetmedi resimlerini görürdüm.bunu konuşmak isteyince ayrılmak için bahane ediyormuş gibi suclanirdim.bana neler yapmadi ki kaç defa aldattı.ona göre aldatma değil ama ..çok acı çektim..
Ve sizin gibi ben de onun pişman olmasini istiyorum..ama sanırım olmayacak.
Bazı insanlar öyle..ar damari ki dersiniz, kötü kalpliler iste..
Eğer iyi bir insansa günün birinde size yaptıklarını hatirlayacaktir, kötü biriyse anlamayacaktir.
İçimiz soğuyacak mi bilmiyorum..
Ben de inanmak istiyorum karmaya..

Hanımlar merhaba,

Karma falan bilmem. Ama şunu çok iyi biliyorum.Karincanin hakkını ona teslim edecek Rabbim var.Herkes yarattığının karşılığını mutlaka gorecek

İnsan beyni öyle harika yaratılmış ki, en fedakar, en kendinden veren, en böyle özsaygısını sevgilisi yüzünden kaybetmiş gibi duran insan bile bazen öyle bir olay oluyor ki tak diye önceliğe kendini koyuveriyor. Ve bunu yaptığının farkına bile varmıyor. Biraz düşünseniz mesela özellikle üzerinde durmadığınız olaylarda aslında bedeniniz, beyniniz önceliği ona değil kendisine vermiş. Ben de çok fedakar hatta gereksiz fedakar olduğumu düşünmüştüm bir ilişkimde. Ve bunun hata olduğunun farkındaydım. Bir gün öyle bir olay oldu ki, hiç üzerinde durmadım o an ama hayatımın merkezinde, kendimden çok onu düşünüyorum sandığım insan için o olay karşısında beynim bana öncelik vermişti. O an kendimi düşündüm ve karşı tarafın sorun edeceğini tahmin etmedim. Sonra sorun etti, bencil olmakla suçladı ve bu yüzden hayatımdan gitti. Yani sen ne yaparsan yap özsaygın bile bi yere kadar tahammül ediyor sonrasında yeter be seninle mi uğraşıcam diyor benliğin. O yüzden ayrıldıktan sonra yok karmaydı bilmem neydi diye düşünerek enerjini harcama. Karakter sorunu vardı ve bu benimle ilgili değildi de, geç. Ben geçen senekine hakkımı asla helal etmedim, kendisine de söyledim. Ve hep mutsuz olmasını istedim dedim ki bu insan mutsuz olacak, benim ahım ondan çıkacak falan. Hep ara ara bakmışımdır, nerede ne yapıyor, mutsuz mu falan diye. Ne mutsuz olması, adam hayatındaki tek aşkıyla yeniden barıştı bir de sıfırdan iş kurdu, benden iyi yaşıyor 😂😂 ben aylarca deneme yanılmalar içinde kaybolup yalnız kaldıkça adam sevgilisi ile sağda solda gezdi. O yüzden ben artık eskisine enerji harcamayı bıraktım. Son sevgilimden de ayrıldım yakın zamanda, artık saldım, herkes yerinde sağ olsun akıl sağlığım bana yeter deyip geçiyorum.

Karma olduğunu sanmıyorum, karma beklemenizi de istemem. Ne hali var görsün. Sizin hiç umrunuzda olmasın isterim. Ama karmaya benzer olarak kötü, düşüncesiz, bencil vb. insanlar kendilerine benzer şeyleri tercih ediyorlar, eninde sonunda hatalı tercihleri kendilerini de etkiliyor.

Kesinlikle var 😒 daha geçen gün bana yaşıtılan şeyleri kendileri yaşadılar ilahi adalet ve karma var

Hanımlar merhaba,

Egitim farkı sorun bence sorun etmemekle hata etmişsiniz. Ayrilirken o hakaret etmis siz karsilik verdiniz mi karsilik vermediyseniz de atlatamiyor olabilirsiniz. İnsan az sayinca rahatliyor

Ben eğitimini almıyorum fakat ilgi alanım olduğu için hayli meraklıyım.
Bu yüzden dosdoğru ve kalbi temiz bir insan olarak hayata devamlılığımız şart...
Kesinlikle katılıyorum dedikodu sıfır olmalı . Mesela sizin haklınızda kötü düşüneyim hemen başıma benzer şeyler geliyor gibi gibi

X