Cilt Bakımı Ürünleri Karma ve hassas ciltlere sahipseniz mutlaka uygulayın

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Merhab, kil maskesini çok duydum. Tam olarak ne işe yarıyor. Benim cildimde hassas ama T bölgesinde aşırı bir yağlanma yok. Sadece siyah noktalar onlar da az. Ama gözenekler çok geniş özellikle elmacık kemiklerimin üstünden burnuma kadar. Eğer gözenekleri sıkılaştırmak içinse kil maskesini denemek isterim.

aynı sorun bende de var.. aynı bölgede ve aynı sorun yani.. gözenekler çok iri.. neyapsam sıkılaşmıyo. aşırı hasas ve sarkmaya meilli bi cildim var.. kil maskesi kullanmak istedim ama çok sızlatıyo. dayanamıyorum ve hemen yıkıyorum.. gerçi ben aktardan kil alıp kendim yaptım.. hazır olanlar sızlatırmı bilmiyorum.. denemek gerek.. önceden çok güzel cildim vardı. "amaaaan ne gerek var bakıma" derdim.. 30 yaşından sonra bozulmaya başladı.. şimdi burdan bütün genç bayanlara sesleniyorum.. cilt bakımıza genç yaşta başlayın.. sonradan benim gib çok geç kalmış olursunuz..
yanak bölgesindeki gözenekler ve sarkma için bi formul bilen varsa lütfen paylaşsın...

banada yardım edin çok güzel cilde sahiptim hassas,alerjik ben kuru diye biliyordum ama cilt analizinde kuru dediler.3.hamileliğimde küçük lekeler çikti.şimdi minik sivilceler çikıyor sonra kahverengi lekelere dönuşuyor.sanki içi su dolu minik kabarcık çıkıyor.sonra o minik leke oluyor.halbuki benim hiç sivilcem olmazdı.doğumdan sonra henüz regl olmadım.sivilce ondanmı çıkıyor acaba.yakından bakılmayınca pek farkedilmiyor ama önce hiç problemim olmadığı için çok kafama takıyorum ne önerirsiniz ne marka nemlendirici alayım.doktora gitmek için biraz bekleyim mi.lekeler doğumdan sonra zamanla geçiyormuş.inşeallah kendinden geçer.

Sibelciğim eğer cildin karmaysa benim yaptıklarımı uygulayabilirsin görmeden pek bişey diyemem tabiki ama bildiğim kadarıyla yardımcı olayım;ama bu leke konusunu fazla bilmiyorum ama annemden bildiğim kadarıyla onda da olmuştu böyle kabarcıklar zamanla geçti ama geçmezse bi doktora git istersen nemlendirici olarak su bazlı olan nemlendirici kullan ama T bölgene fazla sürme hiçbir nemlendiriciyi,şimdi her cilde aynı ürün ii gelmeyebilir ama nivea nınkileri kullanma derim ben pharmady yi kullanıyorum çok ii geldi bitkisel sende bitkisel olanları tercih et bence,bide lekeler için int.te okumuştum yarıyarıya elma sirkesiyle suyu karıştırıp kaynattıktan sonra yüzünü buhara tut 15 dk falan lekeleri açıyomuş

dermokil...!! normal ve karma ciltler için

Nedenler aynı..
Süslenmeye bu kadar meraklı olmayıp annemin ''Birşeyle çok oynarsan bozulur'' sözüne kulak verseydim benim de cilt problemim olmazdı..
Çok güzel cildim vardı ama ergenliğe girmemle beraber yüzümde hormonların fazla salgılanması nedeniyle sebum birikti ve siyah noktalarım oluştu. Nasıl olur diye ne bulduysam sürüyordum yüzüme ve cildimi çok yordum yıprattım neticesinde..
Şimdi lorealin karma ciltler için yüz yıkama jeli , toniği ve nemlendiricisini kullanıyorum.
Aynı şekilde duşa girdiğimde niveanın peelingini de..
Maske olarak kil maskesi denemedim hiç ama kullandığım başka maskeler vardı. Çamur maskesi gibi.
Siyah noktalarımı azaltıyor bu ürünler ama yanak ve çene bölgem kuru olduğu için özellikle regl dönemimde sivilce çıkıyor ve izi çok geç kayboluyor.
Karma ciltler gerçekten sorunlu ciltlerdir ne yazık ki.
Ben hala daha işe yarayacak ürünler arayışı içerisindeyim bakalım.
Battı balık yan gider..

benimde cildim karma+hassas. çok bakım gerektiren bir cilt tipi.özellikle hassas ciltle uğraşmak o kadar zorki.o yüzden tavsiyem mutlaka bi cilt doktoruna gitmeniz ve onun verdiği ürünleri düzenli kullanmanız.çünkü bu cilt tipi evde kendi kendine ürün alıp denemeye asla gelmiyo.bende yaşadım bu sorunları.en sonunda iyi bir dermotoloğa gittim.şuan çok şükür cildimi düzelttim.yani bence önce kesinlikle bi dermotoloğa görünün o zaten sizin için en doğru ürünleri size vericektir. bende şuan la roche markasının ürünlerini kullanıyorum doktorun verdiği, ve çok memnunum.zaten dermotologların önerdiği markaların başında geliyor la roche.en hassas ciltler için bile öneriliyor.

bu arada şunu da belirtmek isterimki karma ve hassas ciltlere peeling ve tonik ağır geliyo.cilt kaldırmıyor bunları.o yüzden hassas ciltliyseniz peeling yapmamaya ve tonik kullanmamaya özen gösterin derim ben.tonik kullanacaksanız bile mutlaka alkolsüz olanlarını tercih etmenizi öneririm.))

bu arada şunu da belirtmek isterimki karma ve hassas ciltlere peeling ve tonik ağır geliyo.cilt kaldırmıyor bunları.o yüzden hassas ciltliyseniz peeling yapmamaya ve tonik kullanmamaya özen gösterin derim ben.tonik kullanacaksanız bile mutlaka alkolsüz olanlarını tercih etmenizi öneririm.))

evet katılıyorum. tonik olarak gülsuyu kullanın sadece.. diğerleri daha beter tahriş ediyo..

X