Kas üstü protez yaptıranların yorumları

aloft

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2007
537
476
Kızlar merhaba 19 Nisan'da esteworld de ameliyat olacağım doktor ısrarla kas üstü yapacagını söyledi, kas üstü yaptıranların tecrübelerini merak ediyorum, forumda çoğu kişi kas altı yaptırmış sanırım, o yüzden diğer konularda çok yorum göremedim.

Kimse yok mu :18:

Canım yazarken doktorunuda belirt istersen :) Esteworld de birkaç doktor var benim doktorum Hakan Gence mesela .. Seninki Tamer Şakrak sanıyorum..

sitede Pippa adlı üye kas üstü damla protezini 2-3 yıl kadar sonra kas altı yuvarlak ile değiştirmiş ve harika olmuş kendisine yaşadığı sıkıntılar konusunda danışabilirsin..

Canım yazarken doktorunuda belirt istersen :) Esteworld de birkaç doktor var benim doktorum Hakan Gence mesela .. Seninki Tamer Şakrak sanıyorum..

sitede Pippa adlı üye kas üstü damla protezini 2-3 yıl kadar sonra kas altı yuvarlak ile değiştirmiş ve harika olmuş kendisine yaşadığı sıkıntılar konusunda danışabilirsin..

Pipanın yazısını okudum iki gün içinde onlarca makalede okudum konuyla ilgili
Görünüşe göre kas altı en iyisi gözüküyor
Yarın doktoru arayıp konuşacağım 5 gün kaldı ameliyata
Gerekirse esteworld ile görüşüp doktor değiştireceğim

Pipanın yazısını okudum iki gün içinde onlarca makalede okudum konuyla ilgili
Görünüşe göre kas altı en iyisi gözüküyor
Yarın doktoru arayıp konuşacağım 5 gün kaldı ameliyata
Gerekirse esteworld ile görüşüp doktor değiştireceğim

Doktorun el yatkinligi onemli birde tabi bende cok bilmiyorm ama kas alti onerdi hakan bey bana bide derim ince ztn pek bi memede yok pippa gibi olurdum valla kas ustu olsam , kafani karistirmak istemem cunku ztn gogsunude bilmiyoruz ama komsumuz oldu mesela 2 cocuk dogurdu ve gogus dokusu biraz vardi islem kas ustu uygulandi meme ucundan hatta... Cokda gzl oldu

Kas üstü değil,kas zarı altı idi Pippa arkadaşımızın ilk yöntemi :KK34:

Kızlar merhaba 19 Nisan'da esteworld de ameliyat olacağım doktor ısrarla kas üstü yapacagını söyledi, kas üstü yaptıranların tecrübelerini merak ediyorum, forumda çoğu kişi kas altı yaptırmış sanırım, o yüzden diğer konularda çok yorum göremedim.
Merhaba :KK66: Az kalmış ameliyat tarhine,hayırlı olsun inşallah kararın:KK34:
Her yöntem kişiye özeldir unutma.Senin meme dokun,yapın nasılsa ona uygun yöntem tercih edilir.Sana tavsiye edilen yöntem ile ilgili şüphelerin,tedirginliklerin varsa lütfen başka birkaç doktorla daha görüşüp fikir al :KK34: İçin rahat ederek ameliyata gir..Kas altı iyidir,kas üstü kötüdür..Şu yöntem en iyisidir,şu yöntem kötüdür diye birşey yok.Meme dokusu azda olsa olan kişilerde kas üstüne yönelik yöntemler tercih ediliyorki çift meme gibi sorunlar yada benzer başka sorunlar oluşmasın.. Benimde meme dokum vardı mesela,bir doktor hariç diğer tüm tüm doktorlar kas üstüne uygun yöntemler tercih etti.Dual plan,kas zarı altı,kas üstü gibi..Nitekim kas zarı altı yöntemi le ameliyat oldum.Üç sene oldu,gayet memnunum :KK34: Lütfen birkaç doktor ile görüşüp içini rahatlat öyle ameliyata gir olurmu :KK54: Herşey gönlünce olsun,sevgiler :KK19:

Estetiğe karar vermekten daha zormuş kas altı kas üstü kararı
Daha önce görüştüğüm doktor Aylin karanlıktı kas altı demişti
Her doktorun tekniği tercihi farklı oluyor sanırım
Sayılı günler kaldı bakalım yarın arayacağım kliniği doktorl görüşeceğim tekrar

Estetiğe karar vermekten daha zormuş kas altı kas üstü kararı
Daha önce görüştüğüm doktor Aylin karanlıktı kas altı demişti
Her doktorun tekniği tercihi farklı oluyor sanırım
Sayılı günler kaldı bakalım yarın arayacağım kliniği doktorl görüşeceğim tekrar
Buna karar verecek olan doktordur,siz yada biz olamayızki! Eğer farklı yöntemler tavsiye ediliyorsa birkaç doktor ile daha görüşüp fikir almakta fayda vardır.Şimdi bir doktor kas altı demiş,diğer kas üstü.Bir iki farklı doktor ile daha görüşürsen bazı fikirler kafanda oturur zaten.Kendi doktorun ilede bu farklı görüşü konuşup bilgi alabilirsin.Yaşayabilecegin komplikasyonlarıda sor.Komplikasyon yaşarsan doktorun ne kadar yanında olacak,onu sor mesela :KK34:

Merhaba,
siznle aynı gün ameliyat olmuşuz. Kas üstü oldu benim. aslında kas altı düşünüyordum fakat dr. yeterli meme dokusu olduğundan kas altının gereksiz olduğunu, eğer meme dokusu yoksa o zaman kas altı yapmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.
ameliyat sonrası çok daha ağrısız oluyor bu şekilde. ben eve çıktım, bugün üçüncü günüm ve ağrı sızım olmadı. tabii antibiyotik ve ağrı kesicimi düzenli alıyorum. hareketlerim de oldukça rahat, ani olmamak kaydıyla dolaba uzanıp bardak bile alıyorum, kendi işiimi kendim görüyorum. görüntü füze gibi ama zamanla yumuşayarak şekle girecekmiş, umuyorum.

siz nasıl yaptırdınız merak ettim?

Merhaba,
siznle aynı gün ameliyat olmuşuz. Kas üstü oldu benim. aslında kas altı düşünüyordum fakat dr. yeterli meme dokusu olduğundan kas altının gereksiz olduğunu, eğer meme dokusu yoksa o zaman kas altı yapmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.
ameliyat sonrası çok daha ağrısız oluyor bu şekilde. ben eve çıktım, bugün üçüncü günüm ve ağrı sızım olmadı. tabii antibiyotik ve ağrı kesicimi düzenli alıyorum. hareketlerim de oldukça rahat, ani olmamak kaydıyla dolaba uzanıp bardak bile alıyorum, kendi işiimi kendim görüyorum. görüntü füze gibi ama zamanla yumuşayarak şekle girecekmiş, umuyorum.

siz nasıl yaptırdınız merak ettim?

Kas üstü yaptırdım bende görüntü olarak şimdilik oldukça dik
Ama zamanla aşağı iner tabi ki yer çekiminin etkisiyle
Ben de kendi işimi kendim görebiliyorum
Sadece duş ve korse sıkıntı benim için

Cnm gecmis olsunnn foton gelmedii :KK43: kasustunu degistirmemissin sanirim bir ara kas alti olsun istiyordun degil mi ? Konusmustuk :) harika memislerin hayirli olsn:)

Cnm gecmis olsunnn foton gelmedii :KK43: kasustunu degistirmemissin sanirim bir ara kas alti olsun istiyordun degil mi ? Konusmustuk :) harika memislerin hayirli olsn:)

Cnm aksam atacağım resim sana
Bugün özelden yazayım dedim ama senin mesaj kutun dolu sanırım
Uyarı geldi
Kas üstü yaptırdım değiştirmedim doktora
Bıraktım yani kendimi
Esteworldden çok memnun kaldım çok güzel ilgilendiler
Yarın kontrolüm var tekrar
Aksam atarım resimleri sana

Tmm cnm benim ameliyatim da sabah evet bosalttim mesaj kutumu suan serbest :) darisi basima hayirli olsn tekrar :) bgnde beni aradilar ameliyat icin saat soylediler oje makyaj yasak uyarilari ve gece 12 den sora yemek icmek yok :)

Tmm cnm benim ameliyatim da sabah evet bosalttim mesaj kutumu suan serbest :) darisi basima hayirli olsn tekrar :) bgnde beni aradilar ameliyat icin saat soylediler oje makyaj yasak uyarilari ve gece 12 den sora yemek icmek yok :)

Ağrısız sancısız atlatman dileği ile ilk gün zor geçiyor sonrası kolay

Ağrısız sancısız atlatman dileği ile ilk gün zor geçiyor sonrası kolay

Çantamı hazırladım şimdi aklım kalmasın diye herşeyimi koydum :) sanki hastaneye değil tatile gidiyorum havasındayımda bakalım sonum nolucak :KK70: makyaj malzemesi , kulaklık , ipad , pijama , parfum , krem , tarak , sabahlık , bol bir pijama , çorap ne ararsanız var:) yedek çamaşır :) eksik var mııı ?

inş pek ağrım olmaz bakalım :2::2::2:

Çantamı hazırladım şimdi aklım kalmasın diye herşeyimi koydum :) sanki hastaneye değil tatile gidiyorum havasındayımda bakalım sonum nolucak :KK70: makyaj malzemesi , kulaklık , ipad , pijama , parfum , krem , tarak , sabahlık , bol bir pijama , çorap ne ararsanız var:) yedek çamaşır :) eksik var mııı ?

inş pek ağrım olmaz bakalım :2::2::2:

Cnm valla ben elimi kolumu sallaya sallaya gittim
Bi tek pijama koydum o kadar :)

evet korse acıtıyor ben de hiç rahat değilim. ne kadar kullanmma gerektiğini de bilmiyorum. Cumartesi muayeneye gittiğimde soracağım. çok geçmiş olsun..

X