Tavuk Yemekleri Kaşarlı tavuk kızartması-Babacımın sponsorluğunda=)

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 1 2,1%
  • 2 puan

OY: 1 2,1%
  • 3 puan

OY: 9 18,8%
  • 4 puan

OY: 11 22,9%
  • 5 puan

OY: 26 54,2%

• Ankete Katılan
    48

FusRam

24042016 ❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
25 Aralık 2013
4.742
2.927
Merhaba arkadaşlar..

Kararsızlıklar içinde de olsa ne yapacağımı buldum Lisede ağırlama ve gıda teknolojisi okdum. Her ne kadar başka bir meslekte yapsam aklım hala aşçılıkta.. Ve o zaman yaptığımız ve ok sevdiğim bir yemeği sizlerle paylaşmak istedim. Benim sponsorum babacım Şuan derbi maçının olmasıyla babamın bağrış çağrışın içinde olduğu benimde bir yandan yaptığım yemek inşallah uğurlu gelir de yenerizz

Şimdi geçelimm tarihimizeee

Malzemeler;

Tavuk gögsü (Kemiksiz.) Babacım tavuk gögsünü tabakta almış. Tabakta 2 taneydi. Ben onları enlemesine bir kere daha kestim. Sadece 4 parçasını kullandım.
1 yumurta,
Dilimlenmiş kaşar,
Un
Galeta unu
Tuz
Karabiber

Yapılışı;

Tavuklar hazır geldiği için kasapta inceltme gibi bir şansım olmadı Dolayısıyla evdeki yöntemlerle tavuk etimizi incelttim. Sarımsak tokmağı ile bunu yaptım

İnceltilen etler damak zevkine göre tuzlanıp karabiberlenir. İsteğe göre diğer baharatlarda eklenebilir. (Ekleyen olursa ve bizimle paylaşırsa sevinirim:))

Baharatlanan etlerin arasına dilimlenen kaşarlar eklenir. (Çok koymayın ki kızırtırken kenarlardan çıkabilir) Üzerine diğer tavuğun parçası konulup kapatılır.

Kaşarlı tavuklar ilk önce una,

Sonra yumurtaya,

Tekrar galeta ununa batırılarak kaplanır.

Kaşarlı tavuklar kızgın yağda kızartılır. Fazla yağlı olmaması için kağıt peçeteye alınıp fazla yağı çektirilir.

Daha sonra portakal suyu, salata ve baharın habercisi olan sümbüller eşliğinde mis gibi kokular içinde afiyetle yeniiirrr

Yarışmaya katılan tüüm arkadaşlarıma başarılar dilerimm :81::114:

Sağlıcakla kalınnnn

EvMakinesi sonunda karar verip tarif eklemişsin yarışmada başarılar dilerim

Mis gibi sümbüller eşliğinde gercekten güzel bir yemek olmuşellerinize sağlık yarışmada başarılar dilerim

Son düzenleme:
Ellerine emeğine sağlık canım, çok güzel görünüyor Yarışmada başarılar dilerim

Son düzenleme:
ellerinize sağlık cok güzel görünüyor.

Vayyyyy hamarat mechommmmm
Ellerine sağlık canım çok lezzetli duruyor..
Başarılar.. =)

Ellerine sağlık canımYarışmada başarılar dilerimÇok güzel görünüyor

Çok teşekkür ederimm Nevreste abla

EvMakinesi sonunda karar verip tarif eklemişsin yarışmada başarılar dilerim

hiç sorma lily :) çok teşekkür ederim seni de görmek isterizz ozaman

Mis gibi sümbüller eşliğinde gercekten güzel bir yemek olmuşellerinize sağlık yarışmada başarılar dilerim

Sabah kahvaltıya dayımlar gelmişti. Yiğenim sağolsun getirmiş bahçeden Çoook teşekkür ederim Efser.

Ellerinize sağlık, lezzetli görünüyor schnitzel bol şanslarınız olsun..

Çok teşekkür ederim Lisabella Seni de görmek isteriz değişik değişik tarifler gelsin :) tarif defterlerimiz şenlensiiin

Ellerine emeğine sağlık canım, çok güzel görünüyor Yarışmada başarılar dilerim

Sağol Vuslat abla eeee seni de görecek miyiz ikna edebildik mi Nevreste abla ile

çok güzel görünüyo ellerinize sağlık

Çok teşekkür ederim citkirildim Senin yemeğinde çok güzel görünüyor benim ki pratikten birşey

ellerinize sağlık cok güzel görünüyor.

Çok sağol Rengina Yarışmaya katılmayanlar için yazıyorum sana da yazayım :) eeee seni de görelim buralardaa

Vayyyyy hamarat mechommmmm
Ellerine sağlık canım çok lezzetli duruyor..
Başarılar.. =)

tatlım senin kadar değilimdir heralde yaa çok sağol canım benim eeee seni de görelim burada

Bu tarifi de ilk defa gördüm.Çok güzel tarifler cikiyor tavuklarda.Çok pratik ve güzel bir tarif.Ellerinize saglik.

Çok teşekkür ederim adra:) evet çok tarifler var işte o yüzden kararsızlık yaşadım birazcık eeee seni de görelim tarif defterlerimize tarif katalımmm

Vaay evma benii geçmişsin

eline sağlık canım çok leziz duruyor başarılar

o tvuğu ısırdığımda kaşarın uzadığını hayal ettim de acıktım birden yahu gece gece
eline sağlık cnm..başarılar...

hemencik yapıver şimdi canım :) gece biraz zor olur (üşenme açısından) Çok teşekkür ederim tatlım. Senden de tarif bekliyorum o vakit tarif defterimiz şenlensin

Vaay evma benii geçmişsin

eline sağlık canım çok leziz duruyor başarılar

Ayyy şekerim aşk olsunnn Senin eline su dökemem kiii eee güzel haberleri aldın seni de bekleriiiiizzzz yarışmayaa herkesi tetikledin kendin yoksun piyasa daaa

harika görünüyor canım ellerine emeğine sağlık

Çok teşekkür ederim tatlım Sizde katılın tarif defterimiz şenlensiin

sen gibi becerikli hatunlar dururken bize sıra gelmez ayol :)

ben gazı verdim kendim yokum

ev müsait değil canım yoksa yapıcam bende hadi inşallah

Ben şinitzele bayılırım zaten bu hem kaşarlıymış off içim gitti yalanıp duruyorum eylüll ne ettin kız sen :125:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…