Kaşık kadar kalan yüz

hazalmuserli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
106
60
Merhabalar
1-2 yıl gibi bir sürede 73kg dan 53kg ya düştüm bu süreçte hayatımda spor yoktu ama abartı bir diyette yapmadım hamur işini kestim, abur cuburu kestim, tatlıyı kestim zaten normalde de yemek olarak çok yiyen bir insan değildim sıkıntım abur cuburdu
Yakın zamanda yaklaşık 1,5 ay spora gittim şimdi salonlar kapanınca kendim evde bir şeyler yapmaya çalışıyorum
Vücudumdan hala tam olarak memnun değilim sporsuz verdiğim için kıyafetliyken sorun yok ama kendimi çıplak gördüğümde hala o bıngıl bıngıl görüntüsü var bu sebeple beslenmeme hala dikkat ediyorum ama çevremden çok olumsuz yorum alıyorum ben zayıflama konusunda bu kadar emek vermişken insanların “eskiden daha güzeldin” demesi çok ağrıma gidiyor
Herkes yüzümün “kaşık” kadar kaldığını ve çirkinleştiğimi vurguluyor
Kilo verince ister istemez o kanlı canlı löp yanaklar eriyor ama bu kadar eleştirilecek kadar dikkat çekmesi sinirimi bozuyor
Çöken yüz kg alma haricinde nasıl eski haline gelir😅 eskisi kadar olmasada yüzümü nasıl canlandırabilirim?
Zaten çok normal bir psikolojim yok kendime takığım insanlar böyle söyleyince daha da takıyorum bir yandan hala kilo vermek istiyorum bir yandan da çirkinleşme durumu beni korkutuyor ...

Benim yüzüm de biraz küçük olsa keşke. Sadece yüzümü görenler beni kilolu sanıyor. Sonra vücudumu görüp AA sen zayıfmışsın ya diyorlar. Birkaç kere yaşadım bunu.. bir de 50li kilo normal aslında. Siz 40lara mi düşmek istiyorsunuz

benzer bir durum yasadim, dolgu yaptiriyorum ben, doktorum nereye uygun gorurse oraya yapiyor mesela en son elmacik kemiklerime yaptik. gayet canli duruyorum bu sayede. imkan varsa yaptirabilirsiniz, yoksa yuz nasil toparlar bilmiyorum acikcasi.

ama sunu soylemeden gecmeyeyim, ben kendim rahatsiz oldugum icin yaptiriyorum. siz sadece cevreden duyduklarinizdan etkilenip vucudunuzda degisiklige gitmeyin. bunun sonu yok cunku.

Boyunuzu bilmiyorum ama bence daha vermeyin. Ben de 52yim,boy 170. Allah'tan yüzüm toplu ama vücudum incecik haliyle 😁 bazı insanlara zayıf yüz gerçekten yakışmıyor ve çok solgun durabiliyor belki onu kasdetmislerdir. Yüz yogasi deneyebilirsiniz.

İnsanlar sizi kilolu görmeye alıştıkları için şu an farklı geliyorsunuzdur. Bilmem sizde de aynı mı ama birini gözlüklü tanidiysam gözlüklü şekilde, gözlüksüz tanidiysam gözlük takmadığı zaman beğeniyorum 😃
Spor yapmaya devam edin, yemek yememezlik yapmayın, sağlıklı besinler tüketin. Daha fazla da kilo vermeyin derim.

Ben 1.70 boyundayım bir ara 48 kiloya düşünce cidden yüzüm çok solgun ve koyu görünüyordu. Doktora danışarak kolojen kullanmaya başlamıştım ve yüz yogası yapmıştım. Cidden toparladım biraz. Şimdi 52 kıloyum yüzüm de gayet iyi. Ayrıca maden suyunu dondurarak her sabah yüzüme sürdüm. Microblading kas ve eyeliner yaptırdım o da ciddi gozlerimi daha gergin gosterdi. Kolojen olarak araştır doktora danış kullan.

Benim boyum yok 1,63 üm😅 yani aslında boyuma göre zayıf degil normal bir kilodayım ama herkes tarafından kilom da yüzüm de eleştiriliyor
Tavsiyeler icin teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim

Benim boyum yok 1,63 üm😅 yani aslında boyuma göre zayıf degil normal bir kilodayım ama herkes tarafından kilom da yüzüm de eleştiriliyor
Tavsiyeler icin teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim
Boyunuz türkiye ortalamasında, kilonuz da şu an boyunuza göre ideal. Koruma aşamasına geçmelisiniz artık.

Meşhur büyük popolu kadının poposuna benzeyen bir popom var ve üstüne aşşırı kilom var, bu durymda o popo iki katı oluyor, yüzüm desen bazlama surat. Hipopotam gibi popom olacaana kaşık kadar yüzüm ve popom olmasını tercih ederim.
İnsanların ne dediğini takmayın derim.

Yüzünüz gerçekten çöktü mü yoksa tombik yanaklı halinize alıştıkları için mi öyle geliyo acaba? Öyleyse zamanla gözleri alışır.
Bi de bazı insanlar toplu olmayı güzel bulurlar. Vücut ideal olsa da az kilo al bu ne böyle derler. Belki sizin de çevreniz o kafadadır.

9 ayda 30 kilo veren biri olarak yazıyorum, eltim dışındaki herkes genclestigimi ,gozlerimin ortaya çıktığını , yüzümün çok daha gergin durdugunu soylediler, eltim mi ne dedi :) "ayy yüzün çook çökmüş, coook yaşlanmışsın, bilemedim şimdi kilo vermek iyi mi değil mi" :))) "valla ben kendimi cook daha iyi hissediyorum, ayrıca gören herkes ne kadar genclestigimi söylüyorlar valla biz kari koca yas aldikca genclesenlerdeniz" dedim. Biz ailece kiloluyuz yani eşim, ben , esimin abisi ve eltim:)) esimde 2 ayda 13 kilo verdi doktor kontrolundeyiz ikimizde .
Eltim geçenlerde eşimi gördü, baktı ki o da zayıfladı 1 saat sonra bana yazıyor " yaa şu diyet listeni bana da atar mısın" :) "tabi atarim ama kisiye özel bunlar şimdi mazallah benim listemle senin de yüzün cokmesin" dedim 😂😂
Yukarıda bir uye yazmis hipopotam kadar popom olacağına kaşık kadar yüzüm olsun diye, bu da soylenebilirim :)

Son düzenleme:
Yüzünüze hindistan cevizi yağı sürün harika toparlıyor. Ama dogalindan olması lazım

Yaş aldikça yüz çöküyo sanirsam sinirden strestende olabilir
Benimde cok cöktü kaşik kadar surat
ne yanak var ne dudak
Birazda genetik aslinda yüzden almayinca almiyosun
Mesela cok kilo aldigim donem yuzum yine kilomu gostermiyodu
Kimiside var kilo almaya yanaktan basliyo

X