Kasımda Belgrad Seyahati

Devitamini

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Aralık 2013
1.836
3.750
Herkese merhaba 🌸

Kasım ayı başında 5 günlük bir Belgrad Sırbistan seyahatimiz olacak. Tecrübeli/orada yaşamış yaşayan arkadaşlar var ise kasımda hava oralarda nasıl olur? Ben eşim ve 19 aylık bebeğimiz ile gideceğiz. Mutlaka oraya gitmeden önce valizine şunu koy, orda şunu yap , orda şuna dikkat et gibi gibi tavsiyeleriniz var ise mesajlarınızı bekliyorum 🙏🏻🤗

Merhaba oncelikle iyi tatiller :) biz de esimle gitmistik Belgrad cok guzel ama 5 gun cok fazla sıkılırsınız. Cunku kucuk bir sehir sonucta ve dön dolaş ayni yerler. Restaurantlar cok guzel cafeler vs canli canli ve yemekleri cok lezzetli porsiyonlar kocaman fiyatlari da makul. İstiklal caddesi gibi bir cadde var biz orda otelde kalmistik o yuzden ulasim cok kolay oldu. Nicola Tesla muzesine gittik zaten int den bakmissinizdir eminim gorulmesi gereken yerleri. Kisin gitmistik cok soguktu Kasim da da serin olur kesin ona gore kiyafet koyun bol bol yurursunuz ayakkabilari da rahat secin bebisi de usutmeyin :) alkol kullaniuor musunuz bilmiylrum ama kendi yaptiklari yerel ickileri var raki gibi o baya sert. Bir de göl tarafında cok sirin restaurantlar vardi baya şıktı biz vakit ayirmadigimiza uzulmustuk. Aklima gelenler bunlar simdilik ama dedigim gibi 5 gün gercekten cok fazla.

Merhaba oncelikle iyi tatiller :) biz de esimle gitmistik Belgrad cok guzel ama 5 gun cok fazla sıkılırsınız. Cunku kucuk bir sehir sonucta ve dön dolaş ayni yerler. Restaurantlar cok guzel cafeler vs canli canli ve yemekleri cok lezzetli porsiyonlar kocaman fiyatlari da makul. İstiklal caddesi gibi bir cadde var biz orda otelde kalmistik o yuzden ulasim cok kolay oldu. Nicola Tesla muzesine gittik zaten int den bakmissinizdir eminim gorulmesi gereken yerleri. Kisin gitmistik cok soguktu Kasim da da serin olur kesin ona gore kiyafet koyun bol bol yurursunuz ayakkabilari da rahat secin bebisi de usutmeyin :) alkol kullaniuor musunuz bilmiylrum ama kendi yaptiklari yerel ickileri var raki gibi o baya sert. Bir de göl tarafında cok sirin restaurantlar vardi baya şıktı biz vakit ayirmadigimiza uzulmustuk. Aklima gelenler bunlar simdilik ama dedigim gibi 5 gün gercekten cok fazla.
Merhaba çok teşekkürler cevabınız için 😍 açıkçası bilet uygundu ve biraz buralardan uzaklaşmak istediğimiz için 5 gün kalalım dedik artık dön dolaş aynı yerlere bakarız 🤭 notlarımı aldım dediklerinizi yazmışım daha önce tesla müzesini bende çok merak ediyorum. Biz bir günümüzü novi sad a harcayacağız bakalım orayıda öneriyorlar trenle gidiliyormuş. Teşekkürler tekrar 🙏🏻☺️

biz de ocak sonu gideceğiz gidince yazın olur mu nasıl bir yer olduğunu

Kızlar gittik geldik sorusu olan olursa anlatırım yardımcı olurum 🤭 ❤️
Merhaba umarım tatiliniz size çok iyi gelmiştir. Size sorum olacak çocukla gitmişsiniz bebeğin kimliğine fotoğraf istiyorlar mı veya nasıl gittiniz net baştan ince ayrıntısına kadar anlatır mısınız rica etsem.. bende düşünüyorum ama eşimle boşanma sürecimiz var ve 2 buçuk yaşında bebeğim var bu süreçte havaalanında çıkma şansım olur mu maksat param çöp olmasın

Merhaba umarım tatiliniz size çok iyi gelmiştir. Size sorum olacak çocukla gitmişsiniz bebeğin kimliğine fotoğraf istiyorlar mı veya nasıl gittiniz net baştan ince ayrıntısına kadar anlatır mısınız rica etsem.. bende düşünüyorum ama eşimle boşanma sürecimiz var ve 2 buçuk yaşında bebeğim var bu süreçte havaalanında çıkma şansım olur mu maksat param çöp olmasın
Merhaba, öncelikle umarım size de iyi gelir bu seyahat. Güzel geçti bizim için. Biz pasaportlarla gittik o yüzden bebeğimin de fotoğrafı vardı orada. Kimlikle gidildiğinde prosedür nasıl bilemiyorum. Nasıl gittik kısmı uçakla pasaport ile gittik seyahat sigortası falan yapmadık istemediler de. Ama bebekle seyahatte diğer ülkelerde deneyimlediğim bir babayla aranızda noterden alacağınız muvafakatname imzalayıp o belgeyi görmeyi bekliyorlar herhangi bir habersiz yurtdışına cıkarma vs sorunuyla karşılaşmamak için böyle bir prosedürleri var bu belge bizde de mevcuttu ve baktılar. Başka sorunuz varsa yazın yardımcı olmaya çalışırım 🌸

X