Kavacık always güzellik salonu dolandırıcılığı

Şöyle ki makbuz var elimde ödediğime dair

Bu arada ben muhasebeciyim, elinizde ki belge para makbuzudur senet değil, yani bu sadece para ödediğinizi gösterir karşı tarafında parayı aldığını. Geçerli bir belgedir korkmanıza gerek yok sonuç olarak karşı tarafın kaşe imzası var.

Senedin görüntüsünü yükledim bakmak isteyen olursa diye..

Bunu yeni gördüm bizde senet ile iş yapıyoruz müşterilerimize, fakat eksiklikler var yani şöyle anlatayım tutar vs. eksik yani örneğin o kısmı sizden sonra doldursa bile sizdeki nüshada tutar yada diğer eksik bilgiler olmayacak ve bu senedin sonrada doldurulduğu ortaya çıkacak. İcra takibi maaş haczi gibi durumla karşılaşırsanız bu belgeleri kanıt olarak sunabilirsin.

Ay inşallah geçersiz sayılıyordur senetler içime su serptiniz bir nebze de olsa umarım geçersizdir
Ben de şimdi baktım. Yazı ile rakam kısmı tutmadığında yazılı kısım geçerli olur diye biliyorum ben.
Ama siz yine de bilen birine sorun. Ama vakit kaybetmeyin. Mutlaka suç duyurusunda da bulunun elinizde birşey olsun.

Elinizdeki kağıdı kaybetmeyin ve en kısa zamanda savcılığa gidin.

Merhaba hanımlar uzun zamandır takipçisi olduğum siteye bugün derdimi paylaşmak üzere geldim. Uzatmadan sorunu yazayım isterseniz. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kavacıkta ki yeni açılan always güzellik salonu tarafından dolandırıldığımı öğrendim. Firma sahibi Kamuran Demirci lazer epilasyon karşılığında müşterilerine senet imzalatan birisiydi. Bende iki adet imzalamış bulundum. Buraya kadar sorun yok, hizmeti alıp parayı ödeyince senetlerimi geri alacaktım kaldı ki zaten 50 tl den iki senet yapmıştık. Bu kadar cüzi bir rakam için basiretim bağlandı sanıyorum çünkü ödeyemeyeceğim bir tutar değil, senet yerine nakitte ödeyebilirdim ama boş bulunarak ve kadının güven veren birisi olduğunu düşünerek imzaladım. Dün kendisinde randevum vardı gittiğimde kapı duvar kimse yoktu. Aradığımda da hattını kırıp attığını öğrendim. Hemen karakola gittim memurlar savcılığa dilekçe vermekten başka yapılacak birşey olmadığını söylediler. Kadının eski çalıştığı yeri buldum ora ile görüştüm, oradan kovulduğunu öğrendim. Ayrıca hem karakoldan hem de eski çalıştığı yerden tüm Kavacık’ı dolandırıp kaçtığını söylediler. Bir ben değilim yani mağdur ne yazık ki. Merak ettiğim iki şey var ilki o elindeki iki senet ile bana zarar gelebilecek birşey yapabilir mi? , ikincisi de başka kişilerinde dolandırıldığını söylediler aynı yer aynı kişi tarafından dolandırılan başka kimse var mı ? Çok teşekkürler şimdiden, hoşçakalın.
Senedi tahsil icin bankaya verirse ve siz vadesinden itibaren 3 gun icinde odemezseniz senet protesto olir ve merkez bankasi kayitlarina duser.

Ayrica rakamla 50 tl yazmasi onemli degil. Yaziyla ne yazarsa gecerli olan o. Senet gecersiz olmaz. Yaziyla yazilan titar esas alinir. Eger o kisim bossa isiniz zor.

Bunu yeni gördüm bizde senet ile iş yapıyoruz müşterilerimize, fakat eksiklikler var yani şöyle anlatayım tutar vs. eksik yani örneğin o kısmı sizden sonra doldursa bile sizdeki nüshada tutar yada diğer eksik bilgiler olmayacak ve bu senedin sonrada doldurulduğu ortaya çıkacak. İcra takibi maaş haczi gibi durumla karşılaşırsanız bu belgeleri kanıt olarak sunabilirsin.

Teşekkür ederim öncelikle. Yani iş icra takibi, maaş haczi gibi yerlere gelmeden nasıl kurtulabilirim onun için araştırmalar yapıyorum ama maalesef hala daha içimi rahatlatacak bir açıklama bulamadım tam anlamı ile :KK43:

Ayrica rakamla 50 tl yazmasi onemli degil. Yaziyla ne yazarsa gecerli olan o. Senet gecersiz olmaz. Yaziyla yazilan titar esas alinir. Eger o kisim bossa isiniz zor.

İnternetten gördüğüm kadarı ile senet üzerinde lehdar bilgileri de olmak zorundaymış benim elindekinde yok mesela

Şu an tek derdim senetleri geri alabilmek hizmet almadan ödeme yapmaya bile razıyım yeter ki senetler elime gelsin. Pek umudum yok gerçi ama :KK43:

Ben de şimdi baktım. Yazı ile rakam kısmı tutmadığında yazılı kısım geçerli olur diye biliyorum ben.
Ama siz yine de bilen birine sorun. Ama vakit kaybetmeyin. Mutlaka suç duyurusunda da bulunun elinizde birşey olsun.

Genelde herkes yazı ile yazılan kısım geçerlidir diyor fakat bu senede baktığımda yazı ile yazılması gereken yerde rakam var yani yazı yazması için karalayıp yazı ile yazması gerekiyormuş senette düzletme yapıldıktan sonra da geçerliliği için borçlunun imzası/parafı gerekiyormuş :/

Ödeme kısmında kapalı değilmiş geçmiş olsun ozaman.
Yapacak bisi yok.

Senet yanlış doldurulmuş tek tesellim o şu an ayrıca ödemede sorun değil sonunda senetler elime gelsin gerçi sanmıyorum ama :/
Bu bayan hakkinda bir suç isleme anlaminda bi sorusturma vs acilirsa bilemem ama bunlarin kapi kapi gezip insanlari kandirip urun satip senet yapanlardan bir farki yok ki
Bildiğin paravan şirket.
Imzayi artırıyor gerisini verir bankaya haciz.

Bu bayan hakkinda bir suç isleme anlaminda bi sorusturma vs acilirsa bilemem ama bunlarin kapi kapi gezip insanlari kandirip urun satip senet yapanlardan bir farki yok ki
Bildiğin paravan şirket.
Imzayi artırıyor gerisini verir bankaya haciz.

Sanırım öyle :/ vergi dairesinden sordurduğumda hala daha işletmenin resmî kayıtlarda aktif olduğu gözüküyor kadının hakkında da suç duyurusu ve şikayetler olduğunu söylediler bir önce ki işyerinden de kovulmuş orası bile dava açmış bu durumda bir kişinin resmî yerlerde işlerini hallederken yakalanması gerek mantıken ama olur mu bilemiyorum

Savcılığa elinizdeki senet ile gidin. Bu kişiyle ilgili suç duyurusunda bulunun. Hizmetimi alamadım bu senetleri de imzalattı, kendisi de dolandırıp gitmiş diye. Senedinizin bir kopyasını da alırlar. Bu senetle ilgili önüne arkasına ekleme yapılırsa bana ait değildir diye bildirimde bulunun kayıt altına alınabiliyorsa bu kayıt altına aldırın. Savcılıkta bir kaydınız olsun. Sonrasında birşey çıkarsa delil olur.
Aklıma bu geldi.

Kavacıkta Habil pizza’nın olduğu sokakta bir apartman dairesi zaten tabelası falanda yok yeni açıldığı için olmadığını düşünerek hiç şüphelenmedim açıkcası

Tüh ya keşke biraz daha temkinli olsaydın ama olmuşa çare yok bi avukata danış istersen vardır bir yolu. Ben ladonnaya gidiyorum eğer güvenli biyer arıyorsan aklında olsun.

Tüh ya keşke biraz daha temkinli olsaydın ama olmuşa çare yok bi avukata danış istersen vardır bir yolu. Ben ladonnaya gidiyorum eğer güvenli biyer arıyorsan aklında olsun.

Vallahi o kadar pişmanım ki şu işten bir kurtulsaydım hayırlısı ile bir daha tövbeliyim böyle senetli sepetli işlere ki zaten Buda ilkti ama baya bi kötü tecrübe olacak sanırım :KK43:

X