Kavacık always güzellik salonu dolandırıcılığı

Ay inşallah geçersiz sayılıyordur senetler içime su serptiniz bir nebze de olsa umarım geçersizdir

Ay inşallah geçersiz sayılıyordur senetler içime su serptiniz bir nebze de olsa umarım geçersizdir

senet işlerinden kim anlayabilir? bankacı veya muhasebeci varsa tanıdık, onlar daha iyi bilir. burada da vardı. gören olursa yardımcı olur.

Merhaba hanımlar uzun zamandır takipçisi olduğum siteye bugün derdimi paylaşmak üzere geldim. Uzatmadan sorunu yazayım isterseniz. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kavacıkta ki yeni açılan always güzellik salonu tarafından dolandırıldığımı öğrendim. Firma sahibi Kamuran Demirci lazer epilasyon karşılığında müşterilerine senet imzalatan birisiydi. Bende iki adet imzalamış bulundum. Buraya kadar sorun yok, hizmeti alıp parayı ödeyince senetlerimi geri alacaktım kaldı ki zaten 50 tl den iki senet yapmıştık. Bu kadar cüzi bir rakam için basiretim bağlandı sanıyorum çünkü ödeyemeyeceğim bir tutar değil, senet yerine nakitte ödeyebilirdim ama boş bulunarak ve kadının güven veren birisi olduğunu düşünerek imzaladım. Dün kendisinde randevum vardı gittiğimde kapı duvar kimse yoktu. Aradığımda da hattını kırıp attığını öğrendim. Hemen karakola gittim memurlar savcılığa dilekçe vermekten başka yapılacak birşey olmadığını söylediler. Kadının eski çalıştığı yeri buldum ora ile görüştüm, oradan kovulduğunu öğrendim. Ayrıca hem karakoldan hem de eski çalıştığı yerden tüm Kavacık’ı dolandırıp kaçtığını söylediler. Bir ben değilim yani mağdur ne yazık ki. Merak ettiğim iki şey var ilki o elindeki iki senet ile bana zarar gelebilecek birşey yapabilir mi? , ikincisi de başka kişilerinde dolandırıldığını söylediler aynı yer aynı kişi tarafından dolandırılan başka kimse var mı ? Çok teşekkürler şimdiden, hoşçakalın.

Aynı şey başıma başka firma tarafından geldi isim versem sorun olur mu bilmiyorum, sespa yayıncılık diye bir yer. İmza attığım için yapabileceğim bir şey yoktu şuan paşa paşa ödüyorum. Ben internet üzerinden ödediğim için bu konuda sıkıntı yaşamam çünkü ödediğime dair kanıt var elimde, dekont vs. Ama siz ödediğinize dair bir belge sunabilir misiniz yarın bir gün.

Aynı şey başıma başka firma tarafından geldi isim versem sorun olur mu bilmiyorum, sespa yayıncılık diye bir yer. İmza attığım için yapabileceğim bir şey yoktu şuan paşa paşa ödüyorum. Ben internet üzerinden ödediğim için bu konuda sıkıntı yaşamam çünkü ödediğime dair kanıt var elimde, dekont vs. Ama siz ödediğinize dair bir belge sunabilir misiniz yarın bir gün.

Şöyle ki makbuz var elimde ödediğime dair

Eklentiler

• 1FC6A550-A70E-4531-8DF1-B9FFE0A3607C.jpeg
    1FC6A550-A70E-4531-8DF1-B9FFE0A3607C.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 127
Senedin görüntüsünü yükledim bakmak isteyen olursa diye..

Merhaba resmî inceledim. Adres kısmında il ilçe gibi idari birim yazılmamış olarak gördüm bu durumda elinizdeki belge kambiyo niteliğindeki senet değildir. Eğer öyle olsaydı bu belgeye dayanarak size karşı başlatacakları icra takibine karşı dava açmanız ve davanızın peşinden koşmanız gerekecekti. (Gerçi şöyle bir şey de var bazen bu durum icra müdürlerin gözünden kaçıyor ve yine kambiyo senedi gibi takip yapılabiliyor bu durumda dava açıp davanızın Peşinden koşmanız gerekebilir)
Bu belge adi bir senettir. Ancak bu belgeye dayanarak size ilamsız icra takibi başlatabilirler. Eğer takibi 50tl olarak başlatırlarsa buna harç masrafı pul masrafı vekalet ücreti faiz de eklenince yaklaşık 300-400 tl belki daha fazla toplam ödeme yapmanız talep edilebilir ve bu durumda ödeme yapmak zorundasınız. Ancak 50 tl den fazla takip başlatılırsa siz yine 50 tl ve buna bağlı olan harç pul masraflarını ve vekalet ücretini faizi ödemek zorundasınız 50tl den fazlası için eklenen rakamdaki yazı bana ait değil benim 50 tl den fazla borcum yok diyerek 7 gün içinde itiraz etmeniz gerekecek.
Elinizde bulunan fotoğrafı kaybetmeyin gerekirse a4 kağıdına çıkarıp saklayın.
Eğer bir daha senet imzalamak zorunda kalırsanız mutlaka senedin bir örneğini alın ve mutlaka rakam kısmını şu şekilde doldurun.
Örneğin; #50TL#
Yani ekleme yapılmayacak şekilde rakamların yanına bir işaret koyarak doldurun.
Geçmiş olsun e devletten hakkınızda açılmış icra takibi var mı diye ara ara kontrol edin lütfen.

yahu ödeme tarihi yok, tutar kısmı boş maşallah yani daha ne olsun gerçekten bu kadar nasıl basiretiniz bağlandı? kadının ismi cismi belli illa yakalanır ama imzanız var onunla herşeyi yapabilir.

Merhaba resmî inceledim. Adres kısmında il ilçe gibi idari birim yazılmamış olarak gördüm bu durumda elinizdeki belge kambiyo niteliğindeki senet değildir. Eğer öyle olsaydı bu belgeye dayanarak size karşı başlatacakları icra takibine karşı dava açmanız ve davanızın peşinden koşmanız gerekecekti. (Gerçi şöyle bir şey de var bazen bu durum icra müdürlerin gözünden kaçıyor ve yine kambiyo senedi gibi takip yapılabiliyor bu durumda dava açıp davanızın Peşinden koşmanız gerekebilir)
Bu belge adi bir senettir. Ancak bu belgeye dayanarak size ilamsız icra takibi başlatabilirler. Eğer takibi 50tl olarak başlatırlarsa buna harç masrafı pul masrafı vekalet ücreti faiz de eklenince yaklaşık 300-400 tl belki daha fazla toplam ödeme yapmanız talep edilebilir ve bu durumda ödeme yapmak zorundasınız. Ancak 50 tl den fazla takip başlatılırsa siz yine 50 tl ve buna bağlı olan harç pul masraflarını ve vekalet ücretini faizi ödemek zorundasınız 50tl den fazlası için eklenen rakamdaki yazı bana ait değil benim 50 tl den fazla borcum yok diyerek 7 gün içinde itiraz etmeniz gerekecek.
Eğer bir daha senet imzalamak zorunda kalırsanız mutlaka senedin bir örneğini alın ve mutlaka rakam kısmını şu şekilde doldurun.
Örneğin; #50TL#
Geçmiş olsun e devletten hakkınızda açılmış icra takibi var mı diye ara ara kontrol edin lütfen.

Öncelikle detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. 50 tl fazlası için yazı benim değil dememi söylemişsiniz ama diğer yazılar da benim değil ki bir tek o belgenin üzerinde ki imza bana ait bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Ayrıca ben hizmet almadım ve dolandırıldığım apaçık ortada benden başka mağdurlar da varmış Karakoldan duyduğum kadarı ile hizmet vermediği halde ve hakkında bu kadar şikayet varken bu kişi başıma bir iş açabilir mi sizce? Teşekkürler tekrardan

Örneğin; #50TL#

senedin rakam kısmı boş. yazı ile olan kısma rakam yazılmış? bu durumda geçerli oluyor mu?

rakam kısmını sonradan doldursalar, yazı ile olan kısmı rakamın üzerine yazmaları gerekecek. bu da düzeltme oluyor? paraf gerekmez mi? parafı da müşterinin atmadığı bilirkişi incelemesi ile ortaya çıkmaz mı?

Ben kavacıkta başka bir yere gittim sorun yaşamadım dediğiniz salonuda hiç duymadım. Geçmiş olsun hemen savcılığa gidin rakama sıfır ekleyebilirler başınız ağrır.

Kavacıkta Habil pizza’nın olduğu sokakta bir apartman dairesi zaten tabelası falanda yok yeni açıldığı için olmadığını düşünerek hiç şüphelenmedim açıkcası

Bu senetle notere gidip ihtarname çek.Galiba 1 hafta süresi vardı bu işin.Benim başımada benzer birşey gelmişti.Ben öyle yapmıştım.Sorun çıkmamıştı.Senetlerimi geri getirmişlerdi.

yahu ödeme tarihi yok, tutar kısmı boş maşallah yani daha ne olsun gerçekten bu kadar nasıl basiretiniz bağlandı? kadının ismi cismi belli illa yakalanır ama imzanız var onunla herşeyi yapabilir.

Bende hep sizin gibi düşünürdüm ama insan şaşırabiliyor maalesef bazen

senedin rakam kısmı boş. yazı ile olan kısma rakam yazılmış? bu durumda geçerli oluyor mu?

rakam kısmını sonradan doldursalar, yazı ile olan kısmı rakamın üzerine yazmaları gerekecek. bu da düzeltme oluyor? paraf gerekmez mi? parafı da müşterinin atmadığı bilirkişi incelemesi ile ortaya çıkmaz mı?

Senedin geçersiz oldıpundurunlafa bakım düzenleyen kişinin de adı ve soyadı olması gerekiyormuş fakat bu senette yok tek duam geçersiz olması

X