Kayahan'ın kızı İpek Açar'ı mahkemeye verdi

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Geçtiğimiz nisan ayında kanserden hayatını kaybeden şarkıcı Kayahan’ın büyük kızı Beste Açar ve eşi İpek Açar arasında miras kavgası başladı.

ooo.jpg

Babasının ölümünden 10 gün önce Kayahan-İpek Açar ortak hesabında 894 bin lira bulunduğunu kaydeden Beste, ancak bu miktarın kendisine 207 bin olarak bildirildiğini, hesaptan çekilen miktarın 687 bin lira olduğunu öne sürdü.

Habertürk'te yer alan habere göre; Beste, avukat aracılığıyla mahkemeye verdiği dilekçesinde, "babasının vefatınından hemen sonra eşi İpek Açar'ın miras işlemlerinin takibi ve intikali için büyük bir ısrar ve aceleyle son derece kapsamlı bir vekaletname istediğini, ancak acısının taze olması nedeniyle vekaletname hazırlayamadığını" belirtti.

Babasının kanser rahatsızlığı nedeniyle 20 Mart 2015'te uyutulmaya başlandığını kaydeden Beste Açar Haravon, 20 Mart 2015 günü hesaptan 445 bin TL'nin yıllardır babasının yanında çalışan ve banka hesap işlerini takip eden Zülfikar U. tarafından çekildiğini iddia etti.

"BABAM KOMADAYKEN HESAPLARINDAN PARA KAÇIRDILAR"

Haravon, 'Babam koma halinde yaşam savaşı verirken en yakınları hesaplarından para kaçırma organizasyonuna girmiştir' dedi.

NİLÜFER'DEN 1500 DOLAR

Öte yandan babasının ölümünden hemen önce imzaladığı ve hayata geçen albüm anlaşmasını da üvey annesinden istediğini belirten Beste Açar, anlaşmalar yerine 'Sanatçı Nilüfer'den gelen paradan sana düşen' açıklamasıyla üvey annesinin hesabına 1500 dolar transfer ettiğini, İpek Açar'ın Kayahan'ın tereke gelirlerini şahsi hesaba yönlendirdiğini ileri sürdü.

habertürk

Daha düne kadar ağlıyorlardı, yalan dünya diye buna diyorlar heralde sen öl arkadakiler senin bedenin çürümeden paranın peşine düşsünler... Adam ölmeden düşmüşler bir de pes..

karısı kızından en az 10 -15 yaş genç duruyor:KK57:

ya ne olacaktı ki ölen öldüğüyle kalıyor işte

kayahanın uzun yıllar çekmiş olduğu kanser hastalığında hep yanıbaşında olan ve hastalığı defalarca atlatmasında ona destek olan eşine karşı mal derdine düşmüş olmak bir evlat için çok yazık. zaten kanunen gerekli dağılım veraset ilamı ile yapılır.

bı yanlıslık vardır haberde bence...
cunku mıras davası demıyor,
veraset davası; veraset ilamı demektır.
noterler bu ıslemı yapar eskı bı baskatıp olarak yazıyorum...
mal varlıgının tespıtı ıcın gereklıdır.
dedem öldügünde de aynı ıslemı yaptım ben

kızının açtığı tereke davası, yani babasının mal varlığını öğrenmek istiyor.
yasal varis, bence son derece haklı.
adam canıyla uğraşırken karısı hesaptaki paranın derdine düşmeseymiş.

eşi o parayla hastane masraflarını karşılamış olamaz mı? üstelik eşinin hesabı insan istediği zaman gerekeni çeker. kimseye hesap vermez ki. üstelik ben kızı besteyi toplasan 3 kere kayahanın yanında tv de bir yerde görmedim vefatına kadar piyasada yoktu. allah rahmet eylesin çok üzüldüm ben kayahanı kaybettiğimize, allah sabır versin ailesine de.

Bu konuda kim doğru kim haklı bilemeyiz tabi ki. Nedense bana eşi İpek Acar böyle bir şey yapacak birisi gibi gelmiyor. O kadar Kayahan özel hastenede yattı ve kanser gibi ağır bir hastalığın tedavisini gördü ilaçları ve bakım özellere o kadar fazla ücretli oluyor ki. Ben halamdan biliyorum iki üç günlüğüne bile kaç milyar para istemişlerdi belki de bilemeyiz oraya para yatırmak zorunda kaldılar.
Dilin kemiği yok kızı vs etraftan herkes bir şey der elbet ama doğruluğu nedir acaba ?

Bu konuda kim doğru kim haklı bilemeyiz tabi ki. Nedense bana eşi İpek Acar böyle bir şey yapacak birisi gibi gelmiyor. O kadar Kayahan özel hastenede yattı ve kanser gibi ağır bir hastalığın tedavisini gördü ilaçları ve bakım özellere o kadar fazla ücretli oluyor ki. Ben halamdan biliyorum iki üç günlüğüne bile kaç milyar para istemişlerdi belki de bilemeyiz oraya para yatırmak zorunda kaldılar.
Dilin kemiği yok kızı vs etraftan herkes bir şey der elbet ama doğruluğu nedir acaba ?
yanlış olmasın mynette okumuştum haberi ama böyle bişey yoktu..vefatın üzerinden belli bi süre geçtikten sonra aile avukatlarının yaptığı bir işlemmiş mal varlığının tespiti için..ipek acar yalanlamıştı

yanlış olmasın mynette okumuştum haberi ama böyle bişey yoktu..vefatın üzerinden belli bi süre geçtikten sonra aile avukatlarının yaptığı bir işlemmiş mal varlığının tespiti için..ipek acar yalanlamıştı
Böyle bir durumun,haberin olmaması sevindirici o zaman.

başka bir haberde prosedür gereği diye açıklama yapmışlardı

aralarında ne olup ne bittiğini kimse bilemez ama ilk eşten olan çocuklar hep mağdur ediliyor.

Geç bile kalmışlar kavga için ,..

Vay gidene yani

X