Kaybedilen Davada Karşı Tarafın Avukat Vekalet Ücreti Nereye Ödenir

gozyasi

Hüzün Dostu..!
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2006
2.637
2.750
Merhaba arkadaşlar.

İstanbul Valiliği'ne açtığımız bir davanın reddine karar verildi.
Dolayısıyla karşı tarafın mahkeme giderleri ve avukatlık vekalet ücretini bizim ödememize hükmedildi.
Karar üzerinden ortalama bir, bir buçuk ay civarı zaman geçti.

Şimdi biz bu ücreti ödemek istiyoruz ama nereye nasıl ödenir şeklinde hiç bir fikrimiz/bilgimiz yok.
Bu konuda bilgisi olan biri beni aydınlatabilir mi?

Bu ücretleri nereye ve nasıl ödeyebilirim.

Şimdiden yardımcı olacaklar için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Tahsili için karşı tarafın sizi icraya vermesi lazım. Siz de icra yoluyla bildirilen hesap numarasına ödeme yapacaksınız.

Ben karşı tarafın avukatının ibanina göndermiştim
İstanbul valiliği avukatı şahsi ödeme kabul etmez muhtemelen. Kamu avukatı olduğu için.

Normalde o çıkan vekalet ücreti avukata aittir, o yüzden avukat iban verir oraya atılır ama bildiğim kadarıyla kurum avukatlığında ücret, ortak bir havuzda toplanıyor.

İstanbul valiliği avukatı şahsi ödeme kabul etmez muhtemelen. Kamu avukatı olduğu için.

Normalde o çıkan vekalet ücreti avukata aittir, o yüzden avukat iban verir oraya atılır ama bildiğim kadarıyla kurum avukatlığında ücret, ortak bir havuzda toplanıyor.
Bilgi için teşekkür ederim valiliğin avukatı ile görüştük ve bizi valiliğe ait bir birime yönlendirdi o birimde yine emniyete ait bir hesap numarası verdi bize. Bizde dava dosya numarası ile açıklama yazarak ücreti gönderdik.
İcraya verdiği taktirde birde icra masrafları da oluyormuş ALLAH'tan onlarla uğraşmamıza gerek kalmadı.

Ben karşı tarafın avukatının ibanina göndermiştim
Teşekkür ederim cevap için, biz de valilikte ilgili birim ile konuyu görüşüp verdikleri hesap numarasına (emniyete ait) ücreti gönderdik.
Karşı tarafın icraya vermesini beklersek bir de icra masrafları oluyormuş ona bulaşmadan hallettik şükür.

Bir kaç dava kaybettim. Avukatlarım farklıydı. Davaya bakan avukatım kimse ona ödedim.

X