Kayin valide ile aramizda gecen tartişma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hemdm

Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2023
108
22
26
İki hafta sonra eltimi görmeye gideceğiz ilk tanışma. Kayın validem aldigi kıyafetleri gosterdi. Gusel şıkır şıkır hic ama hiç sorgulamadim. Taki uzerine ya şal takarim yada eşarp dedi, bende anne o senin yaşına abes olur başörtü takarsın oyali daha güzel olur dedim neyim eksik benim başörtü (yazma) ayip olur dedi. İnanin anlamadım çok birşey ertesi gun aklima dank etti. Bu kadin benim istemem olsun ilk tanişmam olsun gelip şalvar ve her hangi kıyafetleri ile geldi giydiği kıyafete takılmıyor um kesinlikle başörtü onlara ayip ama bizde ayip olmadi. Çünkü onlar elit insanlar kız öğretmen. Simdi benim ailemi değersiz görmemiş mi. Cok zoruma gittti. İcimde bunu cok buyuttum. Aramakta buldum çareyi soyledim bizim eksiğimiz neysi dedim. Bana bir başladı bagirmaya yazıklar olsun ben size şunu yaptim bunu yaptim onlar garip uzakta olacaklar. Kiskanç fesat haset. Cekemiyorsan gelme görme. Bana o kadar agir laf ettiki inanin arama bn nasıl mesafe koyacağım kaynim cok iyi biri Allah bin kere razi olsun bir yanlışini gormedim. Ama bu kaynanamin yaptiklari çizgiyi asto cok bağırdı bana. Esimi cok seviyorum onuda uzmek istemiyorum. Bana saygi duyuyor. Ama içten ice ardmizda uzaklaşma oluyor oda benim yuzumden. Önümüz bayram. Ne yapmaliyim bana akil verir misiniz ablalarim kardeşlerim siz olsanız eltinizi görmeye gider miydiniz? Onun bir suçu yok. Ama gormek dahi istemiyorum kaynanam ve akrabalarini

Bence gitmen gerekir. Eltin farklı yorumlayabilir, kaynın alınabilir. Kayınvalidenle arana mesafe koy eşine bahset durumu o seni anlasa yeter zaten. Ayrıca yeni gelininiz uzak bir yerde oturuyorsa daha farklı kültürden olan ailelerse bencede kıyafetine dikkat etmesi lazım. Bence siz çok takmayın başta çok bir şey yokmuş aslında ben öyle saygısızlık gibi yorumlamadım pek ama keşke kv o kadar çıkışmasaymış

Yeni gelinle alakalı bı durum yok görün. Ama kv. Kisine mesafenizi koyun cidden samimi olmaya gelmiyorlar. Kıyaslama yaparak elbett alinabilirsiniz güzelce kobusabilirdi saçma sapan bı tepki vermiş çok ayıp. Eğer ki siz saygılı bı şekilde alındığınızi anlattiysaniz tepkisi aşırı geldi bana.. resmen içinde biriktirdiğini kusmus

gitmemezlik yapma, eltinle şimdiden bozma aranı.

Kayınvalidenin huyunu suyunu biliyorsundur, tamam haklısın ama geçmiş gitmiş keşke açmasaydın öyle bir konuyu, ne olacaktı ki, “özür dilerim” dese ne değişecekti?

Evet kvniz eltinizi daha önemli bulmuş olabilir ama hesap sorma hakkınız da yok yani. Siz de kendisini önemsemezsiniz olur biter.

Elti görmeye gitmek sizden de beklenen önemli bir şeyse gidin. Kvye bilenirken durduk yere bir de eltiyle kötü olursunuz muhtemelen. 😃 Umursamam diyorsanız da gitmeyin

İki hafta sonra eltimi görmeye gideceğiz ilk tanışma. Kayın validem aldigi kıyafetleri gosterdi. Gusel şıkır şıkır hic ama hiç sorgulamadim. Taki uzerine ya şal takarim yada eşarp dedi, bende anne o senin yaşına abes olur başörtü takarsın oyali daha güzel olur dedim neyim eksik benim başörtü (yazma) ayip olur dedi. İnanin anlamadım çok birşey ertesi gun aklima dank etti. Bu kadin benim istemem olsun ilk tanişmam olsun gelip şalvar ve her hangi kıyafetleri ile geldi giydiği kıyafete takılmıyor um kesinlikle başörtü onlara ayip ama bizde ayip olmadi. Çünkü onlar elit insanlar kız öğretmen. Simdi benim ailemi değersiz görmemiş mi. Cok zoruma gittti. İcimde bunu cok buyuttum. Aramakta buldum çareyi soyledim bizim eksiğimiz neysi dedim. Bana bir başladı bagirmaya yazıklar olsun ben size şunu yaptim bunu yaptim onlar garip uzakta olacaklar. Kiskanç fesat haset. Cekemiyorsan gelme görme. Bana o kadar agir laf ettiki inanin arama bn nasıl mesafe koyacağım kaynim cok iyi biri Allah bin kere razi olsun bir yanlışini gormedim. Ama bu kaynanamin yaptiklari çizgiyi asto cok bağırdı bana. Esimi cok seviyorum onuda uzmek istemiyorum. Bana saygi duyuyor. Ama içten ice ardmizda uzaklaşma oluyor oda benim yuzumden. Önümüz bayram. Ne yapmaliyim bana akil verir misiniz ablalarim kardeşlerim siz olsanız eltinizi görmeye gider miydiniz? Onun bir suçu yok. Ama gormek dahi istemiyorum kaynanam ve akrabalarini
Bence gidin birsürü insan gidecekmiş kalabalıkta kaynar küslük falan kalmaz,aile içinde ne zamana kadar küs kalabilirsiniz ki eşinizi yalnız bırakmayın derim,eşarp konusuna gelince ben sizi ve ailenizi önemsemediğini sanmıyorum,insanlar değişir çevresinde görür giyinmeyi öğrenir,o zaman öyle denk gelmiştir

Bence gitmen gerekir. Eltin farklı yorumlayabilir, kaynın alınabilir. Kayınvalidenle arana mesafe koy eşine bahset durumu o seni anlasa yeter zaten. Ayrıca yeni gelininiz uzak bir yerde oturuyorsa daha farklı kültürden olan ailelerse bencede kıyafetine dikkat etmesi lazım. Bence siz çok takmayın başta çok bir şey yokmuş aslında ben öyle saygısızlık gibi yorumlamadım pek ama keşke kv o kadar çıkışmasaymış
Yanımızda oturuyorlar uzak degiller

objektif olmak gerekirse siz kıskanmışsınız zaten. önce bunu kabul etmeniz gerek. kıskançlık aile ilişkilerinde oluyor yani, sadece dozu ve karşı tarafa çaktırıp çaktırmamak önemli. yine de kayınvalidenizin bağırması ya da diğer şeyleri söylemesi de hoş olmamış. benim tavsiyem tanışmaya gidin ama genel olarak sizi rahatsız eden şeyler varsa mesafe koyun çok gitmeyin. kimseye de darılmayın gücenmeyin boşverin amaaannn ya. niye bu kadar önemsiyesiniz ki

İntikam soğuk yenen bir yemektir
Acele etmişsiniz. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Aklınızı kullanın öfke aklın önüne geçerse siz zararlı çıkarsınız

kaç yıllık evlisiniz o kısım önemli arada 10 yıl varsa mesela kadın görmüş geçirmiş bir şeyleri öğrenmiştir. ama siz de geçen sene evlendiyseniz evet sizi pek sallamamış demektir.size söylediklerine bakılırsa zaten pek de sallamıyor. çünkü insan değer verdiği insanı kırmaya çekinir. eltiyi görmeye gitme kısmına gelirsek gitmelisiniz bence ayıp olur. ama üslubunuzdan da bi tık kıskandığınızı düşündüm açıkçası. fakat eltiniz meslek sahibiyse muhtemelen kaynınız da öyle. ya da siz meslek sahibi değilseniz muhtemelen eşimiz de lisans mezunu değil. bu yüzden kıyaslama yapmayın derim

Sen fazla kisisellestirmissin olayı. Dün ile bugün bir mi ? Sizin zamanınızda öyle düşünmüş şimdi böyle. Ya da sizin düğünden sonra biri uyarmıştır aklında kalmıştır.

Ay kusura bakmayın da bize niye bunu taktın diye aramak gayet de aşağılık kompleksi. Demek ki sizde üstün görüyorsunuz içten içe ve bu da tuzu biberi olmuş. Yoksa ne takarsa taksın ne giyerse giysin. Ha ama tabiki toplumda statü denen bişey var. Kötü niyetli söylemiyorum aile bir tık daha modernse biraz daha özenmiş olabilir madem kendinizi olduğunuz gibi görüyorsunuz seviyorsunuz buna alınmanıza gerek yok.

Durup dururken yıllar öncesinin meselesini açıp huzursuzluk çıkarmışsınız. Bu tepki çok normal. Bir kere çevreden gördükçe bile insan değişebilir. Mesela kayınvalidem kızının düğününde hiç güzel giyinmemiş etek gömlek giymiş. 4 yıl sonra bizim düğüne özel abiye almıştı. O dönemler birçok çevresinde yeğeni evlendi ve diğer annelerden gördü tabii abiye olayını. Yani bazen tek sebep bu olmayabilir. Fakat bu olsa da hakkınız yok sormaya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X