Kayın valide problemi!!!

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
3.082
7.271
Ailesinden sevgi beklemeyin, sizi isteseler sevseler zaten muhtaç durumda bırakmazlardı. (En azindan oğluna düzgün bir maaş verirdi)
O yuzden asıl sorun eş ailesi değil, eşiniz. Esinizin işi var diyorsunuz ama o iş sayılmaz ki.
Eşiniz cok pasif, babası istediği kadar başka yerde çalışma desin, artik esiniz evli ve bir ailesi olduğunun farkina varmasi lazim.
Kendinizi boşuna eş ailesine sevdirmeye çalışmayın. Artik tepkinizi koyun.
Buarada mesleklerinizi cok merak ettim.

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
3.247
4.210
Babasıyla çalışan her erkek mutlaka sorun yaşıyor evlendikten sonra sorun yaşamayana şahsen ben rastlamadım.Ayrıca madem durumu bu kadar iyiyse günlük 100 liraya tek evladınu çalıştırmak nasıl bir vicdan ben onuda anlamadım.
Yapabileceğiniz hiçbirşey yok durumu düzeltmek için bu kadar gerildikten sonra birden sihirli değnek değmişçesine bu durum düzelmeyecektir.Sizin yerinizde olsam kendi ailemin olduğu şehre taşınırım.Eşimin ailesini silerim ve iş için bir hal çaresine bakarım taşındıktan sonra.

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Bir de ben damat bey in ne okuduğunu merak ettim

Yani müteahhit baba olsam 20li yaşlardaki çocuğumu hop diye işin başına geçirmem

Koç lar Sabancı lar dahi geçirmiyor önce profesyonel yerlerde çalıştırıyor

Evet 25 yaşında başkalarının trilyonluk işlerini alanında uzman, okulunu okumuş kişi sıfatı ile yaptım kimse senin yaşın küçük demedi

Sözüm gençler başarısız olur manasında değil ama bana işinin eğitimim ile ilgili alanını teslim eden holding patronu, işini 25 yaşındaki kendi çocuğuna bırakmaz

Öncelikle çocuğunun ilgili alanda eğitim almasını, üstüne bu yetmez deyip yurtdışı yüksek lisans yapmasını ve mümkünse büyük bir firmada çalışmasını sağlar

Oğlana işleri bırakırım sözü ile yola çıkılmaz, benim okuduğum bölümün işi yok sağlık okuyayım güzel de sağlık denilip genellenen alanlarda da binlerce işsiz var

Soruma geleyim babam bana işleri bırakır diye düşünen müteahhit çocuğu ne okumuş

İnşaat mühendisi mi mimar mı tekniker mi yoksa İİBF sen tuttu bir yer okuduk modunda mı

Yani okusam da okumasam da işim hazır hissi ile mi çıkmış yola

Baba mesleği yapılır da biraz yaş almak tecrübe edinmek ya da o alanda eğitimli olmak lazım

Eşin ne iş yapıyor diye sorduğum bir tanıdık sanayide babası ile aynacılık yapıyor edebiyat bölümü mezunu dedi

O edebiyat bölümü kolay okunmuyor

Zaten iş bu, ben bunu yapacağım diyen birisi neden yıllarını o sıralara gömer

Okuyalım vizyon sahibi olalım tamam da en azından ilintili şeyler okuyalım hiç olmadı işletme yönetimi vs okuyalım da bize katkısı olsun demeli

Lakin puana göre bölüm seçme devam ettikçe bu sorun çözülmez (konu dışıyım galiba)
Okusamda okumasamda işim hazır kafasında bir bölüm tercih etmiş ve Boşnak dili ve edebiyatı mezunu

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Esasen sorun eşinin gizli işsiz olması

Bakın el görüyor 100 TL veriyor

O işin ederi ne yani Ahmet yaptığında 100 veriyorsa eşine de 100 veriyorsa makul ama işçi Ahmet 200 alıp eşin 100 alıyorsa kusuruma bakma babası onu oyalayıp harçlık veriyor

Çözüm belli resti çekip gidip adam gibi maaşlı işte çalışacak

Günlük 100 TL 2020 asgari ücretine denk bir para eğer üstünde maaş ile çalışacak iş buluyorsa hiç durmasın

O işi benim işyerinde yapıp 5000 alacaksa babasını bıraksın ama zaten 3000 alınır derse patron oğlu olarak kalsın

Babası yanında çalış al sana 10000 demeyecek eşin ya verilene razı olacak ya da iş bulacak (maaşlı sigortalı)
Verdiği emeğin değeri tabi ki yüz lira değil günlüğü 250 lira olan işe günlük 100 lira veriyor. maaş vermek yerine market alışverişimizi kendisi yapıyor. Yani şuan ki muhtaç durumumuzdan faydalanmaları çok ağır bir durum gerçekten psikolojik olarak çok yıprandım. İş bulma konusuna gelincede bir yerden inşaatta çalışıp bir yerden iş arıyor zaten inşallah biran önce bulabilir.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
25.205
55.806
Verdiği emeğin değeri tabi ki yüz lira değil günlüğü 250 lira olan işe günlük 100 lira veriyor. maaş vermek yerine market alışverişimizi kendisi yapıyor. Yani şuan ki muhtaç durumumuzdan faydalanmaları çok ağır bir durum gerçekten psikolojik olarak çok yıprandım. İş bulma konusuna gelincede bir yerden inşaatta çalışıp bir yerden iş arıyor zaten inşallah biran önce bulabilir.

Aylık 10.000 eder günlük 250 TL

Adamın eğitimi yok mühendisler o parayı alıyor cidden ne iş yapıp da 10000 hak ediyor

Ben de gelip çalışayım o miktara, hatta yarısına çalışacak da olabilir zira alanında eğitim gerekmiyor

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Aylık 10.000 eder günlük 250 TL

Adamın eğitimi yok mühendisler o parayı alıyor cidden ne iş yapıp da 10000 hak ediyor

Ben de gelip çalışayım o miktara, hatta yarısına çalışacak da olabilir zira alanında eğitim gerekmiyor
Devlet memurluğu gibi birşey değil bu iş hergün olmuyor haftanın üç ya da dört günü gidiyor sadece inşaat sektöründe farklı bölümler var mesela eşim şuan kalıp işi yapıyor o iş bitti mi sıvacısı duvarlısı işi devir alıyor.

Parolaben

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
4.384
10.683
Ailesi sizinle evlenmesini istememiş, burnu sürtüp ayrılsın diye de böyle az parayla çalıştırıyorlar belli ki. Eşiniz de arada ki ipler tamamen kopmasın diye ses çıkaramıyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 516 gün geçti.

Scener

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.250
7.804
Madem bir faydalari yok o kırsalda kalmaniza gerek yok. Gidin bir buyuksehire fabrikadir markettir bir yere girer calisirsiniz.
Eş ailesine yaranilmaz. Yüzlerine bakma senden kiymetlisi olmaz.
Özetle iki yetiskin insansiniz, basinizin caresine bakabilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 275 gün geçti.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
3.924
17.198
Okusamda okumasamda işim hazır kafasında bir bölüm tercih etmiş ve Boşnak dili ve edebiyatı mezunu
Hiç zahmet etmeseymiş keşke okumaya
Boşnak dilinin iş imkanı neymiş de zahmet edip okumuş
Hangi şehirde boşnak dilinden iş bulunuyor da oraya gideceksiniz?

dipsiz kuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2014
1.261
2.111
35
Hiç zahmet etmeseymiş keşke okumaya
Boşnak dilinin iş imkanı neymiş de zahmet edip okumuş
Hangi şehirde boşnak dilinden iş bulunuyor da oraya gideceksiniz?
Hayatımda yaptığı işle alakasız bir başka bölüm görmedim boşnak dili inşaat sırf üniversite okudum demek için okumuş belli ben evlenmeden önce bu kısmı sorgulardım ne alaka diye adam belli ki baba parasına güvenmiş babada yarı yolda bırakmış

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
3.924
17.198
Hayatımda yaptığı işle alakasız bir başka bölüm görmedim boşnak dili inşaat sırf üniversite okudum demek için okumuş belli ben evlenmeden önce bu kısmı sorgulardım ne alaka diye adam belli ki baba parasına güvenmiş babada yarı yolda bırakmış
Yaptığı işle alakasını da geçtim
Boşnak dili ne iş yapıyor
Hangi işle alakalı ben onu bile bilmiyorum

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.387
13.926
Burada sizce sorun kayınvalide mi? İşi olmayan kendi ayakları üzerinde duramayan evinin eşyalarını bile kendi parasıyla alamayan bir eşiniz var ve ailesi yardım etmiyor diyorsunuz? Çocuk mu eşiniz harçlık ister gibi isteyeceksiniz işçisi gibi iş olursa günlüğe çalışıyor siz çalışmıyorsunuz ailesi kapıyo örtse açsınız bileziklere güvenip iş mi kurulur. Başka iş neden bakmıyor eşiniz asıl sorun bu ikinizde ailesine mahkumsunuz