Düğün Kayın validem herşeyi mahfetti

sseyyma

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
114
1
Merhaba arkadaşlar 2 hafta öncede böyle bir konu açmıştım kayınvalidem çok kötü hep oğlunu kıskanan parayla herşeyi yaptırırım diyenlerden bir bayandır.Evimi düzmek için oturdukları semte gittim bir elbise yüzünden tartıştık ve olaylar çok çok büyüdü işin altından başka şeyler çıktı benim ailemin maddi durumu bana ne alıp almadıkları benim annemin gün içinde beni araması onun için hep sorun olmuş biz birlikte biyerlere gittiğimizde nişanlımın hep eski sevgilisinden bahseder hale gelmişti ve en son bomba dün patladı nişanlım isyan edip annesine rest çekti ama o öyle bir kadınmışki hastanedeyim rolü yapıp bizim istanbula gelmemizi sağladı tabi oglunuda yanına nişanlıma neyaptıysa bilemiyorum o da bana ters ters konuşmaya başladı düğünümüze 1 ay kala bu nişan atılmak üzere herşey o cadı kaynanam yüzünden..Asla affetmicem ailemi karşıma almıcam kadere boyun eğicem..Herkes gider geriye ailem kalır(Kusura bakmayın biraz karışık anlatmış olabilirim ama inanın canım çok sıkkın)Artık bizim birleşme imkanımız yok

evet eminim üzücü şeyler yaşamışsındır canım ama bir de şu tarafından bak ki, öyle bir aileye gelin gitmiyorsun. Ya bu olumsuzluklar evlendikten sonra olsaydı ya bir de çocuk olsaydı, eşin annesinin her istediğini yapsaydı. Sıkma canını. Yüzlerini şimdiden görmen daha iyi.

Durum fena iyi düşün vazgeçmezsen çok zorlanabilirsin görünüş bu devam etmezsen kısa sürede atlatabilirsin.Ya ömür boyu ya kısa bir süre tercih senin

Açıkcası ben olayları başka açıdan bakacağım. Kimse kusura bakmasın ama ülke olarak dişimizi fırçalamayı bile zamanında tv deki kamu spotlarından öğrenmiş ve hatta hala öğrenecekmiş bir toplumdan bahsediyoruz. Neden mi böyle bir örnekten girdim; diş fırçalama, el yıkama gibi kişisel temizliğimiz olması gereken en temel konular ki biz bunlarda bile eksik bir milletiz ve şimdi bu eksik milletin annelerinin yetiştirdiği çocuklar bizim kayınvalidelerimiz kayınbabalarımız oluyorlar. Bu ülkenin malesefki burjuvazisi yok. Biz görgüyü sonradan öğrenen onuda eksik öğrenen bir toplumuz. Bu toplum içerisinde gerçek anlamda kendini yetiştiren görgüsü bilgisi efendiliği ile soyuna soy katan %30-%40 anca... E şimdi hal böyleyken bulduğun adamın annesinin bıraktığın adamın annesinden daha iyi olma olasılığı sence ne canım? Peki bunun için sevdiğin adamdan vazgeçmenin ve üstüne üstlük sevimsiz kayınvalideni mutlu etmenin alemi ne? - tabi seviyorsan- ha bak erkekler biraz saftiriktir çabuk kayar e anneleri sonuçta iki ağlasa duygu sömürüsü yapsa ona aklı kaymasa kalbi kayar sende orda biraz onun taktiğini uygulamasını bileceksin. O kadında sende kadının.
Valla kimse kusura bakmasın kayınvalidem kötü diye ne sevgilimde evlenmekten vazgeçerim ne de kocamı boşarım.

Bütün kaynanalar yani erkek anneleri böyle malesef:KK50::KK50:Gelini ezme peşindeler bende bide 3 görümce var ama hep diyorum Allah çocuklarından çıkarsın yaptıklarını hepsinden nefret ediyorumm:KK22: Unutma tatlım ne ekersen onu biçersinn kötülük ekip iyilik beklemesinlerr:KK20:

ya nedir bu kaynanalardan çektiğimiz, benimki de iyidir; ama onlara gittiğimde (ilk gidişimde bile) kadın deli gibi iş yapmamı bekliyor benden.başka şehirlerdeyiz yol yorgunluğu falan dinlemiyor, bi kere bile "kızım sen yorgunsun otur" demedi :KK43: nedir bu yaaaa :KK14::KK14::KK14:

Merhaba arkadaşlar 2 hafta öncede böyle bir konu açmıştım kayınvalidem çok kötü hep oğlunu kıskanan parayla herşeyi yaptırırım diyenlerden bir bayandır.Evimi düzmek için oturdukları semte gittim bir elbise yüzünden tartıştık ve olaylar çok çok büyüdü işin altından başka şeyler çıktı benim ailemin maddi durumu bana ne alıp almadıkları benim annemin gün içinde beni araması onun için hep sorun olmuş biz birlikte biyerlere gittiğimizde nişanlımın hep eski sevgilisinden bahseder hale gelmişti ve en son bomba dün patladı nişanlım isyan edip annesine rest çekti ama o öyle bir kadınmışki hastanedeyim rolü yapıp bizim istanbula gelmemizi sağladı tabi oglunuda yanına nişanlıma neyaptıysa bilemiyorum o da bana ters ters konuşmaya başladı düğünümüze 1 ay kala bu nişan atılmak üzere herşey o cadı kaynanam yüzünden..Asla affetmicem ailemi karşıma almıcam kadere boyun eğicem..Herkes gider geriye ailem kalır(Kusura bakmayın biraz karışık anlatmış olabilirim ama inanın canım çok sıkkın)Artık bizim birleşme imkanımız yok

Bence kırgınlık ve kızgınlığın geçtiği anlarda bir karar verin.
Eğer sevgilinizse, senelerdir biriktirdiğiniz yaşantılar varsa bunu "bencil" bir annenin egosu uğruna çöpe atmayın. Ki unutmayın yukarıda bir yorumda okudum "O kadınsa siz de kadınsınız." ve eşinizi, sevdiğinizi ne düşündüğünüze ve sahiden madur olduğunuza ikna ederseniz ki bu hiç de zor durmuyor çünkü haklısınız, her şey yoluna girecektir.
Bence sakinleşin ve eşinizle durumu konuşun. Baktınız o çok soğuk ve annesinin ağzıyla konuşuyor net bir şekilde tercih isteyin. Bırakın sorumluluğu o alsın. Alamayacaktır.
Şimdiden kolay gelsin.

X