Kayınbaba kaynana vakası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

maydanozca04

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
406
Yasadiklariniz belli ki zor. Umutsuzluga kapilmayin. Onlarin vermedikleri huzuru kendi ailenize yaratmaya odaklanin.bir taraftan para verip bir taraftan kan kusturmak da yardim degildir benim gözümde. Cogunluk "yardim ettigine" pisman ediyor
Tam da bahsettiğim... gözlerim doldu bu mesaja teşekkür ederim....

maydanozca04

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
406
Sinirleriniz yıpranmış belli, belki çok haklısınızdır dolmakta.. ama bunu çok samimi bir şekilde yazıyorum inanın böyle tepkiler vermeniz hiç normal değil. He normalde bu kişilikte bi insansanız bilemem, o zaman diyecek şey yok ama bir yazdıklarınızı okuyun, üslubunuzu değerlendirin eğer ben böyle biri değilim normalde diyorsanız, yani bu üslup sizin normal üslubunuz değilse bunu da bir işaret olarak algılayın. Ruh sağlığı paradan çok çok daha önemli, bir kere dengeler bozuldu mu eski haline getirmek çok zor o yüzden ruhunuza iyi gelecek kararı alın. Sizin durumunuzda bu eş ailesinden uzaklaşmak görünüyor.

bunları yaparken de çok iyi plan yapın, köprüleri yakmayın, olası problemleri hesaplayın mutlaka..

son bir kez daha söylemeden edemiycem burada okuduğum mesajlarınızdaki üslubunuz hiç hoş değil, sadece kaba veya sinirli de ucuz duruyor. Kendinize vakit ayırın ve size iyi hissettirecek neyse onun peşinden gidin. Umarım huzuru bulursunuz
Ölüyorum kimse anlamıyor.

maydanozca04

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
406
Çok çok çok neşeli bir çocuk çok saygılıydım. Öğretmenlerim bile eliyle gösterirdi ailem (büyüten) hep gurur duyacak cümleler duyarlardı. Ama evlendim bu dört senede saygı terbiye uslup. Kimseyi kırmaz incitmezdim.ama dayanamıyorum az önce biri dedi ya kan kusturup yardım etmek diye yaşadığım oydu ruh sağlığım gitti. Bi de şu insanların yorumuna bak. Allahım sabır ver ya.

PrideAndPrejudice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
1.060
7.434
Utanmaz. Benden beter olursan , bu yorumun gelsin aklına. . Şu kin tuttuklarımdan hiç farkında yok işi varmış. DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH YARABBİM SEN BİLİRSİN. Sen görüyorsun şu cümlenin zilletini vicdansızlığını. Allah’a havale
Allah'tan bahsedip buradaki herkese hakaret edip kul hakkına girmek.. İşiniz zor :)

Buz ruhu

Muhattap değil muhatap
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
655
2.386
Gerçekten o kadar aci çekiyorsanız, çok samimi olarak söylüyorum 30bin lira tarımın hangi koluna atılacak olursanız olun dikkate alınacak bir sermaye değil. Olan paranızı da çöpe atarsınız. Geri dönmek kalmaktan daha ağır olur. Karı koca birlikte iş arayın. Temizlik işi olur, yaşlı bakımı olur, fabrika, çocuk bakıcılığı... Bulabileceğiniz ne varsa deneyin. Ama birikiminizi heba etmeyin. Belli ki acele ediyorsunuz ama zarar edersiniz. Biraz daha sıkın dişinizi. Bir çocuğunuz var ve güçlü olmak zorundasınız.

oblomovunhirkasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2013
3.439
5.092
Keşke dedim bilşyor musunuz. Siz dalga geçtiniz. Ama ben keşke dedim inanın.
Ya amacım dalga gecmek değil aslında ortamı yumuşatmak. İlk iki sayfayı okudum gerçekten kimse çok ilginç bir şey yazmamış ama aşırı sinirlenmişsiniz. Bu sinir iyi değil. Biraz sakin olun kimse kimsenin kötülüğünü istemiyor. Belki biraz daha gerçekçi bakmanız istenmiştir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2095 gün geçti.

merllins06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
394
1.052
31
Herkesin sıkışmış hissettiği yok olsam da kurtulsam bu durumdan dediği zamanlar oluyor. Bu süreçte size manevi destek sağlayabilecek, pozitif insanlarla iletişim kurun. Yaşınız daha çok genç. Ben burada yazılanlara katılmıyorum size ev vermişler diye 20li yaşlarda onlara köle olup istemediğiniz bir hayatı yaşayacak değilsiniz. Bir çok insan sıfırdan başlıyor desteksiz, siz de öyle başladığınızı farzedin. Eşiniz kesin iş bulabilecek mi bu da önemli, o yüzden planlarınızı çok dikkatli yapın.

hayatta sevmediğin insanlarla sevmediğin bi yerde yaşamaya değecek hiçbirşey yok.

seamoms

Deniz koydum adını..🎈
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
1.267
4.805
Öncelikle şunu söyleyim,üslubunuza çok kızdım.Ama ben de fikrimi belirmeden geçemeyeceğim.

Eski konularınıza da baktım.Gerçekten zor bir yaşamınız olmuş ve olmaya devam ediyor.Burada açtığınız konuda şöyle görünüyor.Siz karı koca çalışmıyorsunuz.Ailesi size hem ev vermiş hem geçiminizi sağlıyor.Ama siz çiftçilik diye tutturmuşsunuz.Sizin iyiliğinizi düşünen insanlara nankörlük yapıyorsunuz,diye görünmüş ve bilgi ve tecrübesi olanlar da size gayet sakin bir şekilde bilgi vermiş ki tüm sayfaları okudum.

Lakin siz eşinizin ailesine karşı o kadar dolusunuz ki onları savunacak en ufacık bir şey bile sizi sinirlendirmeye yetmiş.Ama burdaki insanlar bunu bilemez.O yüzden önce biraz sakinleşin.

Elinizde birikim var.Ama yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın.İyi araştırın.Şu anda onlardan uzak olalım ne olursa olsun diye düşünüyorsunuz ki yaşadıklarınız böyle hissettiriyor olabilir,normal.Ama çocuğunuz var.Artık onu düşünerek hareket etmelisiniz.Yine uzaklaşın ama garanti bir işle uzaklaşın.En azından ilk aşamada elinizdeki parayı kullanmayın.O sizin sigortanız olsun.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 28 gün geçti.

maydanozca04

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
406
Öncelikle şunu söyleyim,üslubunuza çok kızdım.Ama ben de fikrimi belirmeden geçemeyeceğim.

Eski konularınıza da baktım.Gerçekten zor bir yaşamınız olmuş ve olmaya devam ediyor.Burada açtığınız konuda şöyle görünüyor.Siz karı koca çalışmıyorsunuz.Ailesi size hem ev vermiş hem geçiminizi sağlıyor.Ama siz çiftçilik diye tutturmuşsunuz.Sizin iyiliğinizi düşünen insanlara nankörlük yapıyorsunuz,diye görünmüş ve bilgi ve tecrübesi olanlar da size gayet sakin bir şekilde bilgi vermiş ki tüm sayfaları okudum.

Lakin siz eşinizin ailesine karşı o kadar dolusunuz ki onları savunacak en ufacık bir şey bile sizi sinirlendirmeye yetmiş.Ama burdaki insanlar bunu bilemez.O yüzden önce biraz sakinleşin.

Elinizde birikim var.Ama yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın.İyi araştırın.Şu anda onlardan uzak olalım ne olursa olsun diye düşünüyorsunuz ki yaşadıklarınız böyle hissettiriyor olabilir,normal.Ama çocuğunuz var.Artık onu düşünerek hareket etmelisiniz.Yine uzaklaşın ama garanti bir işle uzaklaşın.En azından ilk aşamada elinizdeki parayı kullanmayın.O sizin sigortanız olsun.

Yorumunuzu yanıtlayacağım. Mesaj attım size bakabilir misiniz

elfida2015

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
1.000
3.698
Üstüne de gelip burda yok sen sap olamadın yorumu çok vicdansızca. Sap olamadık mı emin misiniz. İftiralar küçümsemeler. Daha nikahta bile ağzıma sıçmalar düğünde kavga çıkartmalar. Yok oğlum hemşireyle evlenecekti de şöyle böyle demeler.
Hanımefendi sizin yazdığınız konu ile bu yasadiklarinizi nasıl bilmemizi bekliyorsunuz? sihirli küremiz mi var?

siz, geçimimizi sağlayan ve tarla işimize engel olan kp kv temalı bir konu yazdınız insanlarda ciftciligin zorluklarından bahsetti.ihtimalleri yazdilar.
Herkese saydirmaya başladınız normal mi bu yaptiginiz

Anlaşılan yasadiklariniz ruh halinizi epey etkilemiş durumda hakkınızda hayırlısı olsun

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :68 Kg.

maydanozca04

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
406
Hanımefendi sizin yazdığınız konu ile bu yasadiklarinizi nasıl bilmemizi bekliyorsunuz? sihirli küremiz mi var?

siz, geçimimizi sağlayan ve tarla işimize engel olan kp kv temalı bir konu yazdınız insanlarda ciftciligin zorluklarından bahsetti.ihtimalleri yazdilar.
Herkese saydirmaya başladınız normal mi bu yaptiginiz

Anlaşılan yasadiklariniz ruh halinizi epey etkilemiş durumda hakkınızda hayırlısı olsun
Haklısınız. Biraz yükseldim.

Buz ruhu

Muhattap değil muhatap
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
655
2.386
Konu geçmişi mi deniyor bilmiyorum, onu kapatmışsınız. Üşenmedim eski mesajlarınızı okudum, açtığınız konulara baktım. Çoğunda ufak tefek problemleri olan bir aile tablosu çizmişsiniz, birinde karı koca maaşlı olduğunuzu yazmışsınız. Çok da eski konular değil üstelik. Bu seneye ait konular. O konulardaki üslubunuzla suradaki de hic benzemiyor. Siz baya iyi kafa bulmuşsunuz. İnsanlarin vaktini çalacak kadar da boşsunuz. Hakikaten ilginç. Tedavi olun siz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.