Kayınbaba sorunsalı

Bence görümcenizi karistirmayin. Kadinlara karsi siddeti kendiniz devam ettirmis olursunuz. Ama bi daha sizi rahatsiz etse kendi hadsizliginden ve sarhoslugundan gömün. Haddini bilsin ailenizi rahatsiz etmesin bir daha. Esinize de yazik. Ama böyle bir baba ile büyüyenler bazen net sınır cizemiyor
Babası sarhoş oluyor herkese sarıyor herkes eşimi arıyor yazık uzakta adam babasının basına açtıgı dertlerle ugrasıyor en son bana dedigi şey alkol alıp içiyor saçma sapan konusuyor kafası ayıkken yaptıgı hataları umrunda değil kendini haklı çıkarmaya calısıyor üste cıkıyor ikili davranıyor diye yakındı cünkü bana

Hayy agzınıza elinizee sağlık demek istediğimde bu kızı yanında şort giyiyor dövmesi var sigarası var babasıyla karşılıklı alkol içiyorlar dedigim gibi ben hiçbir zaman tutup eşime ailesine sen neden alkol içiyorsun günah aâaa ablan baban alkol içiyor vsvs asla yargılamadım kimseyi yargılamam sohbetini bile açmam umrumda değil çünkü onların yaşam şeklidir saygı duyarım burda söyle bi durum var kayınbabam bana bu tarz bişey yazmıyor ogluna ve anneme yazıyor sıkıntı burda baslıyor bana yazsa agzıma geleni söyleyeceğim daha önce de uyardım bir kere sustum bidaha susmam dedim sadece ben açık olsam ehli müslim dini görevlerini tam yerine getiren biri olsa eyvallah dicemde sen madem Allah'ın kurallarını biliyorsun alkol neden içiyorsun dön aynaya bak çevrene bak bana demeden önce kızına bak sonra gel bana söyle ben senin yanında açık giyinmemişim birşey yapmamışım beni yargılamak sana düşmez ben kararımı verdim ister haklı ister suçlu çıkarsın yarın arayıp Allah ne verdiyse söyleeyecegim görümcem beni cok dusunseydi kızının yanında idi baba yapma etme söyle böyle diyebilirdi şahsen hadi annesi pasif kızı pasif değil madem açıklık vs biliyosun kızının kocasına da at smdi tutup kızının kaynanası birşey söylese yer yerinden oynar ama bize gelince oynamıyor nedense
Herkes çuvaldızı kendisine batıracak işte kimse dört dörtlük değil, kimse de hayat görüşünü başkalarına dayatamaz. Dayatırsa böyle tepki alacağını da bilmesi gerekir, göze almalı. Ki annenizi ablanızı bile karıştırmış. Sizin ki sadece kıyasa girer bu saatten sonra. Yadırgama yok, ayıplama yok daha ne
Ki denizci babaları garip oluyor konunuza hak veriyorum ben de 🤦🏼‍♀️

Annemle kp telde 1 kere bile konuşmuşlugu yoktur. Kv babaminda ayni. 3 sene olucak evliyiz. Hatta babamla kp de tlfnla konusmamistir hiç. Tel numaralari bile yok o kadar diyim.
Şikayet eder gibi annene yazmasi nedir ya. Iyi yapmissiniz engelleyerek bakalim bidaha nasil yazacak. Ben sizin demek istedigini anladim gorumce konusunda. Insan once bir kendine bakicak kendi kizim nasilki baskasinin kizina boyle bisey diyim diyecek. Iyi yapiyorsun esine diyerek bos ver sen ugrasma esin arkanda olup korusun herkesten.

Babası sarhoş oluyor herkese sarıyor herkes eşimi arıyor yazık uzakta adam babasının basına açtıgı dertlerle ugrasıyor en son bana dedigi şey alkol alıp içiyor saçma sapan konusuyor kafası ayıkken yaptıgı hataları umrunda değil kendini haklı çıkarmaya calısıyor üste cıkıyor ikili davranıyor diye yakındı cünkü bana

O yüzden zaten gömüp engelleyin her yerden. Bir daha muhatap olmayin. Cekmek zorunda degilsiniz

Ne münasebet annenize mesaj atıyor kayinpeder?
İlk mesajından sonra engelleseydiniz her yerden keske.
Ayyaş herif kıyafet üzerinden ahlak dersi vermeye çalışıyor. Kızını karıştırmaya gerek yok kendi pisliği yeter lafı agzina tıkamak için.
Muhatap olmayın, görüşmeyin kendisiyle.

Arkadaşlar merhabalar buraya uzun zamandır üyeyim genelde hastalıkla alakalı konu açmışlığım vardır bu tarz konu ilk defa açacağım en azından tanımadığım insanlara anlatıp rahatlayacağım uzun olursa lütfen kusura bakmayın.

Arkadaşlar bir yaşında bir oglum 2.5 yıldır evliyiz eşimle liseden beridir tanışıyoruz direk konuya geçecegim eşimin görevi gereği kendi memleketimizde yaşamıyoruz eşimin ablası dogum yaptıgı için eşimin ailesi bebek için ablasının yanına gittiler farklı bir şehire bende eşimde çalışıyoruz farklı bir şehire tayinimiz cıkalı 3 ay oldu ve ogluma bakması için annemi memleketten getirdim hem taşınma hemde bakmak için eşim asker oldugu için seyire gidip ya kısa süreli ya da uzun süreli kalacağı için eşimle ortak kararımız annemi çağırmak idi annem eşimden çekiniyor ayıp olur diye ama eşim annemle birebir konuştu yalnız kalıyorlar anne ben yokum lütfen yanlarında ol diye buraya kadar bir sorun yok eğer eşimin ailesi ablasının cocuguna bakmak için gitmeseydi bir kaç ay benim annem gelip kalcaktı bir kaç ay onun annesi gelip gelecekti ama ablası da çalıştığı için babası ile annesi ablasının cocuguna bakmaya gittiler.

Ama ben kayınbabama 2 yıldır hal hareketlerine çok gıcıgım aramızda bir olay oldu ben büyügümdür diye sesimi çıkarmadım sustum uzatmadım da küsmedim de eşimi de arada bırakmadım ne annesine ve babasına aynı saygıda kusur etmeden devam ettim benim eşimin babası haftada bir içer sarhoş olur saçma sapan konuşur arar bir saat kesintisiz konuşur seslenmeyiz ama son olayda artık cok gerildim bizim taşındıgımız apartmanda eğlence vardı bende annemle ikimizin fotografını Facebook'ta paylaştım ikimizede yorum atmış maşallah diye teşekkür ettim akşamın bir körü anneme mesaj atmış faceden işte ablam hakkında aranızda akıl hocanız büyük kızın eksik vs diye annemde buna sinirlenmiş bana söyledi bende eşime söyledim bu arada ablam kimsenin hiçbirşeyine karışmaz yorum yapmaz tamamen etkisiz eleman gibidir durduk yere ablama laf atmış ki ablam yakın bile değildir en son yüzünü belki bir yıl önce görmüştür bende eşime söyledim sabahına eşim babasını arayıp kızmış ben gene seslenmedim anneme de cevap verdirmedim
Bunun üstünden aradan 2 gün geçti bu arada ben açık biriyim ama çok açık giyinen biri değilimdir aksine eşimin ablası gayette açık biri sigara içer (tamamen saygı duyarım örn mayetinde) dövmesi var şort giyer vs tamamen saygı duyuyorum kimsenin ne şekil giyindiği beni hiç alakadar etmez anneme yine aynı sekilde whatsapptan eşimin babası işte açık giyinen biri Allah ne anne ne baba ne eşi izin verirse bilmem günah tarzı bir mesaj atmış
Bu sabrımı taşıran son nokta idi annem bana söylemedi bunu telefonunu resim atmak için bana vermişti orda gördüm annem görüp söylememiş araları bozulmasın diye bunun üstüne ben eşime attım eşimin babasını annemin hattından engelledim heeyerden sildim eşime de söyledim babası onada aynı seyi atmış ve eşim şuan babasıyla konuşmuyor.
Adam durduk yere bize sarıyor ben cok sinirlenmeye başladım sustukça tepeme cıkıyor sizce ben karşılık vereyim mi artık vermek istiyorum sen madem cok ehli müslim bir insansın dön kızına bak dicem alkol içme alkoliksin diye sallıcam bir ton kendimi cok zor tutuyorum sizce ne yapmalıyım?
Kızının ne suçu var? Ona da öyle şeyler yazamaz.

Belki kayınvalidenizle konuşsanız kocasına ayar verse..

Adamın derdi tamamen huzurunuzu bozmak. Eşiniz de siz yüz göz olmayin diye bana söyle diyor zaten. Tekrar ayni şeyleri yaparsa verirsin ağzının payını ama görümceni karıştırma. Ve evine gelip gitmesine müsade etme. Sarhoş insana güven olmaz.

X