Kayınbabam

İnan'ın ağlayarak okudum yazdıklarınızı
Kayınbabam yok, 20 yıl önce vefat etmiş.
Oğlumun 3 doğumgünü geçti 4.sü 3hafta sonra eşimin annesi kutlamayı, gelmeyi, hediyeyi geçtim aramadı bile. Ben çoçuğum babaanne dede bilmeden büyüyor diye üzülüyorum. Siz hayatta olan ve torununa değer veren babaanne dedeyi bulmuşta bunuyorsunuz. Yazık o çocuğa şimdi küçük anlamıyor gibi geliyor ama büyüdükçe anlıycak sizin nefretinizi ve o da tepki gösterecek. Neden başbaşayız kutlamak istediğinizi de hiç anlamadım doğumgünü kalabalık kutlanır , başbaşa değil. Eşinizin hatırı yoksa oğlunuzun hatrına ve hayrına dede torun, babaanne torun, hala yiyen ilişkilerine zarar vermeyin. Merak etmeyin kimse annenin yerini alamaz. Bir çocuk için hepsi ihtiyaç hepsinden farklı şeyler görüp öğrenir gelişir. Bu şekilde devam ederseniz en başta oğlunuzun duygusal ve sosyal gelişimi geri kalır ki biz bunu yaşıyoruz hiç bir akrabamız olmadığı için . Yapmayın sizin gelin kayınbaba ilişkinizde sorun var diye ( ki çözümü imkansız şeyler de değil) oğlunuzun hayatını kötü etkilemeyin.

Üşenmedim eski konularınıza bir göz attım.

Çocuğunuzla kurduğunuz bağ hiç normal değil. Anne olmayı yanlış anlamışsınız siz. Sağlıklı düşünmüyorsunuz çocuğunuzla ilgili bir çok konuda.

Bir önceki mesajımda yazdım, yine yazacağım kızmayın bana. Profosyenel yardım alın.
+ 1000000000

Valla bunu bize deme kayınbabanı ara söyle sıkıyosa ama yemez tabi değil mi? Anca bık bık boş boşuna konuşma başka bir şey değil!. Ayrıca siz gitmiyor musunuz Doğum gününe? Gittiğinize göre siz de aynı gün kutluyor oluyorsunuz değil mi? Hem diyelim 3 kişi kutladınız peki sizin fotoğrafınızı kim çekecek? Şaka gibisiniz.
İyiki çevremde böyle insanlar yok.
Söylediklerinizin hepsine katılmakla birlikte kayınbaba başka gun kutlayalım deseydi Eminim ki o sorun olurdu .dogum günü zamanında kutlanır vs vs şeklinde devam ederdi

Ay oglun sanki sana yapışık.
Sırf hizmet edecem diye lafın başı sonu oglumamı bakacam hizmetmi edecem diye gidiyor.
Kvler erken geliolarsa oglunla ilgilenirler sende hazırlıgını yaparsın önlerinede 2 kap yemek indirirsin bitti gitti..
Yok yalnız kutlayacaktık falan hep bahane gibi geldi.

Düğün çok uzak akrabanin düğünü doğru dürüst gorusmuyorlar bile ne gerek var gitmeye, anne babası kendi gitsin
Ne fark eder ki. Sonuç olarak gitmek istemiş ama sizin için vazgeçmiş. Hem sizin o insanları sevmiyor oluşunuz onların eşinizin ailesi ve çocuğunuzun babaannesi ve dedesi olduğu gerçeğini değiştirmez. Bence biraz daha ılımlı ve uyumlu olun. Dediğim gibi önünde sonunda bedelini yine siz ödersiniz.

Eşinize üzüldüm. Adam ağaç kovuğundan çıkmadı ya. Elbette ailesi gelip gidecek, düğünlere katılacak. Çok abartmışsınız. Yardım etmeyen cinstenseler her birne bir iş verin. Mesela anne senin böreklerin çok güzel oluyor. Doğum günü için yapar mısın de. Veya abla sende geçen gün yediğiniz bilmem ne salatası çok güzeldi. Sen de onu yap bari. Böyle rica ederseniz kimse geri çevirmez. Yanına bir iki hazır birşeyler katarsınız. Alın size doğum günü menüsü. Çocuğunuzu bu kadar kıskanmayın herkesten.

Ay oglun sanki sana yapışık.
Sırf hizmet edecem diye lafın başı sonu oglumamı bakacam hizmetmi edecem diye gidiyor.
Kvler erken geliolarsa oglunla ilgilenirler sende hazırlıgını yaparsın önlerinede 2 kap yemek indirirsin bitti gitti..
Yok yalnız kutlayacaktık falan hep bahane gibi geldi.

İşte en büyük sorun burda başlıyor zaten.

Konu sahibi kucağından indirdiğinde çocuğuna kötü bir şey olacağını , herkesin onun çocuğunu kıskandığını, tüm dünyanın onun doğurduğu çocuk etrafında döndüğünü sanıyor.

Doğum gününe gitse de gelse de fark etmiyor. Kafasında bir sürü kötü senaryo kuruyor.

Kızlar merhaba.Canım çok sıkkın.Hemen konuya giriyorum. Biz normalde bu akşam kayınbabamlara gitcektik, kayınbabamlarla aynı il ama farklı ilçelerde oturuyoruz. Eşim dedi ki bizim köyde uzak bir akrabanin düğünü varmış, annemler düğüne gidebilirler, annemlere gidince,annemi babamı da alırız hep beraber köye düğüne geçeriz hem de köydeki akrabaları dayımları falan da görmüş oluruz dedi (görümcemde köyde oturuyor ayrıca, hiç sevmem onuda).(Ayrıca çocukla kalabalıkta çok zor oluyor) Ben de dedim ki canım çocukla kalabalıkta çok zor oluyor çocuk durmuyor, rahat emziremem,çocuğun altını rahat değiştiremem o kalabalıkta dedim, çok eziyet olur dedim. ( ayrıca oğlumu devamlı kucagimdan zorla çeken insanlar falan, en sinir olduğum şeylerden biri). Eşimde bir iki gideriz dedi, sonra ben, beni de düşün rahat edemem çocukla orda deyince ve pazartesi akşam gidelim düğün sorunu olmaz hem,ha pazar akşam ha pazartesi akşam ne fark var deyince,eşim kabul etti ve pazartesi gitmeye karar verdik. Yani yarın akşam gitcektik. Olay burdan sonra başlıyor, Kayınbabam dün öğlen eşimi, eşim işteyken aramış, yarın gelceniz mi diye,eşimde baba yarında çalışcam işler çok yoğun,yarın akşam işten gelince dinlencem gelemicez demiş, ama pazartesi gelmeyi düşünüyoruz demiş. Benim kayınbabam tamam oğlum ha birgün önce ha birgün sonra farketmez pazartesi gelin o zaman diyeceğine!! eşime demiş ki, ( oğlum perşembe günü 2 yaşına gircek) ben zaten perşembe günü Y nin doğum gününü kutlamaya gelcem, biz zaten gelcez demiş, sonra da, ya biz oraya gelelim hep beraber orda toplanalım orda kutlayalım ya da siz bize gelin burda toplanalım burda kutlayalım demiş. Eşim de tamam demiş ona göre toplanalim demiş kapatmislar telefonu. Kaynım aramış eşim onu da davet etmiş toplancaz demiş. Benim bunlardan hiç haberim yoktu,ben adam yerine konulmadım. Eşimi dün aradım eşimin çay saatinde, napiyon diye, senden önce babam aradı kardeşim aradı diye hepsini anlattı ben şok oldum. Dedim çok şaşırdım hiç böyle bişey beklemiyordum dedim, esimde babamlar gelir kardeşim gelir teyzemgili de çağırırım dayimgili de çağırırım diye sayıyor kendince(ablasigilde dahil tabi).Bende bilmiyom çok şaşırdım dedim ve sen, ben ,oğlumuz yemeğe gideriz dönüşte pasta alırız evimizde ailecek kutlarız zannediyodum dedim. Eşimde sustu hıı dedi geçti.Sonra bana hala diyor ki biz mi babamlara gidelim onları mı buraya çagiralım, orda mı toplanalım burda mı toplanalım diyor.Ben de dedim burda toplanırsak annen baban gündüzden gelir (her zaman yaptıkları şey çat kapı gündüz gelirler hep) akşama kadar acıkırlar yemek beklerler. Akşam 14 kişi eve doluşmus olcak oğluma mı bakcam, 4 çeşit yemek, hazırlık, hizmet mi yapcam doğum günü mü kutlucam, yorgunluktan hiçbirsey anlamam o günden dedim. O da haklısın çocuğa mi bakcan yemek mi yapcan, babamlara gidelim orda toplanalım o zaman dedi, daha rahat olur senin için dedi. (Tamam bu güzel bir düşünce ) Sorun ne diyeceksiniz, eşim bana sadece 2 seçenek sunuyor, ya orda ya burda toplancaz karar ver diyor, başka bir seçenek sunmuyor, kayınbabam kararı veriyor toplancaz diyor eşim onaylıyor. Ya benim duygularım düşüncelerim hayallerim.Ben oğlumun doğum gününü oğlum, ben, eşim 3 kişi ailecek kutlamak istiyodum.Hep kayınbabamin yüzünden bunlar, oğlumun doğum gününde ne yapılacağına bile o karar veriyor bıktım artık. Ya biz kalabalık kutlamak istesek gelin baba deyip sizi arar haber verirdik sonuçta di mi, ne diye oğlunu arayıp toplanıp kutlayalım diye emrivaki yapıyon of. Eşim niye kabul ediyor of. Eşim babasini arasa kutlamıcaz dese mesaiye kalcam o gün dese değişen hicbirsey olmaz kayınbabamla kaynanam gündüzden çat kapi gelirler yine, görümcemler, kaynim falanda akşam gelir hepsi doluşurlar, akşam yemek isterler, sonra pastayi yemek içinde eşimin 10 buçukta eve gelmesini beklerler, gece 12 buçuğa kadar hizmet mi etcem, oğluma mi bakcam,doğum günümü kutlucam. Uzun oldu hakkinizi helal edin.Kızlar birşey söyleyin yardım edin nolur çok bunaldım.:KK12::sinirli:
tatlım burdaki haytunlar hizmete sevmedigi halde he he demeye alısmıs degen insana deger verilir degmeyene verilmez helal olsun kendi dogrularından vazgecmiyosun zaten kaynanan kaynatan iyi olsa isterdin istemiyosan vardrı bi problem davanda haklısın bana göre bosver burayı hem kaynana istemezler hemde yapamadıkları icin senin benim yaptıgımı burda taslarlar cokta tın bana göre kimis gene yazmıs koca bosar pehhhhhhhh

bosarsa bosasın anası icin bosayana yol orda

Calisiyor musunuz yoksa genel olarak tembelmisiniz ? Ayrica o kadar nefret ve hirs dolusunuz ki dikkat edin fazlasi zarar verir
ne bicim bi cümle kuruyosunuz ya haddinizi bilin calısmayan kadınlara ne demek istiyosunuz siz

baskalarına mana bulucagına basbelası olucagına nikin gibi o resmini degistirrr

Kayınbabam pideye bir ton laf eder ne gerek vardı masrafa diye. Ayrıntılı anlattım çünkü sonra şu konuda yazmıyor diyorsunuz napiyim. Ayrıca ben ailecek kutlamak istemiştim ne var ki bunda
valla ben olsa zaten sevmiyorum söylerim lahmacın ne yaparsa yapsınlar zaten istemiyosun yeter o kadar cok bile sonrada pasta kesersin tamam ama bazen görmek bile istemiyo insna o insanların varlıgı bile bana nefret getiriyo sahsen senin icinde öyleyse bence sen git kaynanana hicte hizmet etme bak cocuguna kes pastanı ye kalk kocanıda tembihle arada sana soru sorsun iyimisin rahatmısın diye ilgilensin onların yanında

Geçen senede ailecek kutlayamadık. Eşim kalabalık istedi ben ailecek istedim kavga çıktı.Oğlumun 1 yaş doğum gününü kutlayamadık hep aynı sorun.Neden biz bir gün sonra kutluyoz, eşimin ailesiyle birgün sonra kutlansın.
işte böyle seyler daha önceden konuscan ayarlıcan 3 ay önceden mesela kaynanana oturmayamı gittin biz basbaya kutlucaz diye söylicen ki 3 ay sonra gelelim mi demesinler esinide ona göre tembihlicen aryıca esim kavga cıakrdı diye cocugumun dpgum gununu kutlamamazlık yapmazdım evini süsle pastanı yaptır resimli selfi ceker gene resim cekersin yani

Canım kayınbabam geçmişte bu çocuk sana anne demicek seni unutcak senin yüzüne bakmicak hep bana gelcek sende arkasından öyleee bakcan kalcan dedi daha neler neler beni çok ağlattı oğlumu benden hep kiskandilar kucagimdan zorla çekip çekip aldılar sevmiyorum onları.Geçen senede sırf bu konudan eşimle tartıştık oğlumun 1 yaş doğum gününü kutlayamadık her sene aynı şey bıktım
oooo o kayınbaba bırak sevilmiyo ne lafları hakediyo bence kimse beni cocıumdan ayıramaz epatı yapın biraz size bu lafları söyleyen insanı tepenizemi cıkrdıgınız esimin babasıyla babası yani o zamn yerini konusmasını bilcek bence sen gene iyisin torununu gösteriyosun ben göstermezdin bile

Sanıyorum çalışmayan kadınlar tembel degilde; konu sahibi yemek yapamam hizmet edemem dediği için söyledi yorum sahibi.
valla kız haklı sevmedigim insana ölüm döseginde su bile vermek istmeme bu kadar net esimin babası annesi olması bisey degismirmez kimse kimseden durduk yere nefret etmez bu kıza kim bilir ne dediler ki nefrete diyo

ne bicim bi cümle kuruyosunuz ya haddinizi bilin calısmayan kadınlara ne demek istiyosunuz siz

baskalarına mana bulucagına basbelası olucagına nikin gibi o resmini degistirrr
Bence saldirmadan once okuyun ben calismayan kadinlara ne demisim acaba ? Ama dogru sen surekli kavga modundasin limoncu boyle devam et beni anlayabilen insanlar var:lülülü:

valla kız haklı sevmedigim insana ölüm döseginde su bile vermek istmeme bu kadar net esimin babası annesi olması bisey degismirmez kimse kimseden durduk yere nefret etmez bu kıza kim bilir ne dediler ki nefrete diyo
Bende kayinpederi hiç sevmem haz etmem varlığı rahatsız eder beni fakat çocuğumun doğum gününü birlikte kutlamak istemislersede bu aileye gelin gelmissem çok absürt durumlar hariç göz yumarim ben neticede benim babamın ne kadar sevmeye görmeye hakkı var ise o adamında var. Hizmet konusunda haklı ben hizmet etmiyorum kayinpedere gelini hizmetçi gibi gören zihniyeti var bundan sebep etmiyorum.

Kayınpeder torununu düşündüğü kadar sizide düşünmüş gelin burada toplanalım demiş . Ne var ki bunda. Ertesi günde ailece beraber kutlayın . Ertesi gün pastaniz balkabagina donusmez korkmayın. Iki gün iki gece kutlama yaptık diye düşünün gitsin.

X