Kayınpeder altınlarımı aldı ,borç diye!!

ilimonn

'Kızım herşeyim
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
1.256
28
SEVGILI HANIMLAR MERHABA. hep ıstedım suraya bı konu acayım dıye ıste sımdı nasip oldu. bılmıyorum kelımelerı cumlelerı kafamda nasıl toparlayıp buraya dokecegım. ama sızlere danışmalıyım bu durumu anlatacak baska kımse yok. hemen konuya gıreyım arkadaşlar .

ben 9 aylık evlıyım. evlendıgımızde takılan takılarla araba aldık, arabamızı sattık sattıgımız parayala tekrar altın yapıp bankamıza koyduk yatırım dıye.. 5 bılezgım vardı daha uc gun once yaptırdık yatırım dıye bankaya koyduk hanı ılerde yıne araba alabılmek için. kayın pederım ıse kendıne ev almış haberım yoktu. aynı kasada opnlarında yatırımları vardı. eşimi alıp gıttıler kasaya onların altınları yetmemeiş dıye benım bılezıklerımıde alıp bozdurmuşlar eimle ikisi. zaten telefonda demiş oğlum senınkılerıde alabılırım dıye. kuyumcuya gramlarını yazdırmış hanı oducek ya ılerde. o kartıda ben aldım eve gelnce. sımdı hanımlar sorum su olacak...

sizce bana sormaları gerekmıyormuydu alabılırmıyız altınlarını dıye. bana hıcbırsey sormadan alıp bozdurdular uc gun once yaptırdıgım yatırımlarımı. bende bıdaha aramadım sormadım. cok sınırlendım kocamla kavga ettım vs. bana sormalarıda gerekmezmıydı sizce? yoksa ben mı abartıyorum? lütfen cevaplarınızı esırgemeyın hanımlar

benı hafife mı alıyorlar bılmıyorum? bu yaptıklarından dolayı onlara cok sınırlıyım eşimde bana kızıyo adam borç aldı ustune mı yattı dıye. ama sormadılar ıste sormadılar.

sizi hiçe saymışlar...oğlan bizim kız bizim mantığı...

inşallah öder geri...

sizi hiçe saymışlar...oğlan bizim kız bizim mantığı...

inşallah öder geri...

ödemıcek bı ınsan degıl aslında. ama sorun bana sormamaları nasılsa oducek mecbur oducek bız baska turlu bıdaha nasıl araba alıcaz? bunu oda bılıyo. sormadı işte eşime dıyorum hiçe saydılar benı dıye kavga cıkıyor. sızce ne yapmalıyım? kaynanam bıle sormadı o işin ıcınde degıl zaten kayın peder almış. kahretsın ya

Tüm olay sizin dışınız da mı gelişti yoksa biz şimdi bankadayız altınları alıyoruz da dendi mi?
Hoş bu dense dahi siz hiçe sayılmışsınız bu bir gerçek; ancak haklılığınızı bağırıp kavga ederek ispatlayamazsınız, madem mesafe koydum arayıp sormuyorum diyorsunuz, devam edin, eşinizle de kavga etmek yerine bu yoksayışın aranızda nasıl bir uçurum oluşturduğunu göstererek tepki koyun, siz bağırdıkça o ailesini koruyacaktır ve sizi haksız bulacaktır...

Ben olsam kıyameti koparırdım size sormadan yapmışlar o altınlar aynı zamanda sizinde sanada sormaları gerekirdi ki inşallah öder kayınpederin bence ödemez:KK31:

ödesin ödemesin size sormak zorunda siz onun çocuğunun eşisiniz bu ne demek? ay sinir oldum valla:KK19:

Tüm olay sizin dışınız da mı gelişti yoksa biz şimdi bankadayız altınları alıyoruz da dendi mi?
Hoş bu dense dahi siz hiçe sayılmışsınız bu bir gerçek; ancak haklılığınızı bağırıp kavga ederek ispatlayamazsınız, madem mesafe koydum arayıp sormuyorum diyorsunuz, devam edin, eşinizle de kavga etmek yerine bu yoksayışın aranızda nasıl bir uçurum oluşturduğunu göstererek tepki koyun, siz bağırdıkça o ailesini koruyacaktır ve sizi haksız bulacaktır...

bana kesınlıkle bısey sorulmadı. bızım kasadaydı onlarında yatırımı. eşimi aradı kasaya gıtmemız lazım altınlarımı alıcam dıye. eşime demiş senınkılerıde alabılırım dıye. bana soran yok. altınlar eşiminmiş gibi.gıttıler ve aldılar . bende bıdaha ne aradım ne sordum . enınde sonunda karşılaşıcaz. ben zaten evlendım evlenelı mesafelıyım onlarla. muahbbet bıle etmem. karşılaştıgımızda hayırlı olsun demek zorundayım nasıl dıcem bılmıyorum. sızce kaynanama gıdıp soyleyımmı bana neden sormadınız dıye?

Ben olsam kıyameti koparırdım size sormadan yapmışlar o altınlar aynı zamanda sizinde sanada sormaları gerekirdi ki inşallah öder kayınpederin bence ödemez:KK31:

benım hakkım yok kıyamet koparmaya. esımle felaket kavga ettık. kustu bana gene ben pehpehledım eşimi. iki bızlegın alfını yapıyon dıyo bana hala anlamıyo işi. kyumcuda gramları yazdırmış esım kartı almış bende suan kart oducegı zaman altın olarak oducekmiş gerı. ama ne zaman bılmıyorum bana sorulmadı işte.

eşin bilezikleri takamayacağına göre bilezikler senin.e senin olan bişeyi senden habersiz almak da neyin nesi.eşinle kavga etmekte haklısın ama fazla da uzatmanın manası yok.giden gitt.sen şimdi nasıl davranırsın kayınpederine onu bilemiyorum.onları tanıyan sensin.yeri gelince lafını bir güzel koy gediğine...yapabileceğin tek şey bu..inşallah geri verir

ama şöylede birşey var eşin neden sana söylemıyor ?eşime sormadan birşey diyemem baba demesi lazım...kayınvalıdene desen ne olacak ki bilemedim gıcık bir durum....eşin seni ezip geçmiş...mesele burada:KK20:

saymadıklarını düşünürdüm ben olsam..ne demek sizinkileride alabilirim.önce bana sormalı kayın valide varsa o konuşsun kızım ev için yetmesse alabilirmiyiz.tabikide izin istenicek.sonuçta ayrı bir yuva sizinki.üzerine konmazlarsa iyidir problem yok ama sen yinede tepkini koy lafı gelince söyle.benm babamda benm altınları aldı.borç olarak bana ve kayınbabama sordu ama eşime soramadı çekindiğinden.eşim lafını etti valla bende sormasını isterdim ama mahcup olacağını düşündüğüm için söylemedim birşey.nitekim altınlar geri geldi eşimde altınlar zaten senindi mehirindi felan diye uzatmadı..saolsun.

sakin olmakta fayda var madem size ödeyeceğinden eminsiniz...sinirle kavgayla hepten arapsaçına döner

bazen sakince söylenen bir söz 10 kavgaya bedeldir

ama hissettikleirnizi sakince anlatın k.pederinize..bir daha aynı ayıbı yapmasın derim....

simdi ben bole tepkı verdım ya hanımlar, ben BENCİL Mİ OLMUŞ OLUYORUM eşim bana bencılsın dedı de... ben haklı oldugum kanısındayım ne arayan var ne soran aldı gıttı bozdurdu evını aldı. bende mal gıbı hiçbişeyım kalmadı zaten kasayı da kapattrıcam cunku hıcbısey bırakmadılar

saymadıklarını düşünürdüm ben olsam..ne demek sizinkileride alabilirim.önce bana sormalı kayın valide varsa o konuşsun kızım ev için yetmesse alabilirmiyiz.tabikide izin istenicek.sonuçta ayrı bir yuva sizinki.üzerine konmazlarsa iyidir problem yok ama sen yinede tepkini koy lafı gelince söyle.benm babamda benm altınları aldı.borç olarak bana ve kayınbabama sordu ama eşime soramadı çekindiğinden.eşim lafını etti valla bende sormasını isterdim ama mahcup olacağını düşündüğüm için söylemedim birşey.nitekim altınlar geri geldi eşimde altınlar zaten senindi mehirindi felan diye uzatmadı..saolsun.

herkes aynı fıkırde hanımların ve suan cok uzgunum kendımden nefret edıyorum demek onların gozunde bı hiçim allah kahretsın. ayrıca altınlar benım mehırımdı bunu kocamla evlenmeden once konuşmuştuk tamam demişti. babası alabılırım deyınce kocam hemen tamam dedı. kocam dıyokı senın altınların duruyo gene. adam oducek dıyo :KK70: ama sayılmadım canım sayılmadım

saygısızlar.....

ama eşindede suç var sana sormalıydı mutlaka..

sen haklsın cnm dua et ödesinler

benimkileride aldılar güya bana sordular ama mecbur bıraktılar bi nevi hala geri gelmedi 3 yıl oldu bekliyorum

allaha havale ettim inş öderler bir gün geri...

benım hakkım yok kıyamet koparmaya. esımle felaket kavga ettık. kustu bana gene ben pehpehledım eşimi. iki bızlegın alfını yapıyon dıyo bana hala anlamıyo işi. kyumcuda gramları yazdırmış esım kartı almış bende suan kart oducegı zaman altın olarak oducekmiş gerı. ama ne zaman bılmıyorum bana sorulmadı işte.

keşke pehlemeseydiniz :26:Bağırığ çağırmanında faydası olmuyor haklısınız haksız duruma düşüyorsunuz ama soğuk davranarak belki hatasını anlayabilir eşin yani hiç bir haklı yönü yok eşinin sorması lazımdı kesinlikle:26:

simdi ben bole tepkı verdım ya hanımlar, ben BENCİL Mİ OLMUŞ OLUYORUM eşim bana bencılsın dedı de... ben haklı oldugum kanısındayım ne arayan var ne soran aldı gıttı bozdurdu evını aldı. bende mal gıbı hiçbişeyım kalmadı zaten kasayı da kapattrıcam cunku hıcbısey bırakmadılar

Ne bencili canım ya sorsaydılar sana sende kabul etseydin neyse:KK19:Sende ev sahibi olabilirdin o parayla yada başka bir şey alabilirdiniz ki böyle durumlarda geri vermiyorlar sence verirler mi :26:Birde mehirinizmiş haram etme hakkınız bile var o bilezikler sizin..Sorması ayıp yüklü bir miktar mıydı:26:

keşke pehlemeseydiniz :26:Bağırığ çağırmanında faydası olmuyor haklısınız haksız duruma düşüyorsunuz ama soğuk davranarak belki hatasını anlayabilir eşin yani hiç bir haklı yönü yok eşinin sorması lazımdı kesinlikle:26:

cok sıkıntıdayım canım. bana sorulmadı arayan soran yok. bı arsası varmış kayınpederın ben bılmıyorum onu satıp evın parasını tamamalayıp oducekmiş. ama tutamıcam ıcımde ve gıttıgımızde soylucem bana da sorsaydınız dıye. kayınpeder oder buna emın gıbıyım ama sormamaları benı delırttı bunların gozunde neyım bılmıyorum . ben onlara hep mesafelıydım artık dahada mesafelıyım. bu hareketlerınden dolayı. evet keşke pehpehlemeseydım pişmanım.. ben bencılmıyım sımdı?

cok sıkıntıdayım canım. bana sorulmadı arayan soran yok. bı arsası varmış kayınpederın ben bılmıyorum onu satıp evın parasını tamamalayıp oducekmiş. ama tutamıcam ıcımde ve gıttıgımızde soylucem bana da sorsaydınız dıye. kayınpeder oder buna emın gıbıyım ama sormamaları benı delırttı bunların gozunde neyım bılmıyorum . ben onlara hep mesafelıydım artık dahada mesafelıyım. bu hareketlerınden dolayı. evet keşke pehpehlemeseydım pişmanım.. ben bencılmıyım sımdı?

haklısın burda önemli olan size niye sormadıkları :26:Bende tutamazdım herhalde içimde ama konuştuğunda işler daha kötüye gitmesin ona göre davran istersen böyle durumlarda genelde haksız duruma düşülüyor çünkü:KK31:Bencil falan da değilsin başkaı olsa daha büyük tepkiler verirdi Allah yardımcın olsun:KK54:

X