Kayınpeder ne demek istedi?

Geçen konunuzda da taa bebeğiniz doğmadan önce kayınvalidenizin yaptığı bi şeyi sanki dün olmuş gibi hınçla anlatmıştınız. Şimdi gene fi tarihinde olmuş bitmiş meseleleri deşiyorsunuz. Ya şu anda yaşadığınız hayat gerçekten aşırı sıkıcı ne bileyim taze dedikodu bile bulamıyorsunuz ondan eski defterleri açıp açıp okuyorsunuz; ya da ruhsal olarak aşırı takıntı probleminiz var. Ya iş bulun ya da profesyonel yardım alın böyle hayat geçmez. Ayrıca aşırı bir mesafe ayarlama sorununuz olduğunu düşünüyorum kayınvalidenize kürtaj olmayı düşündüğünüzü anlatmak ya da kayınpedere taciz hikayesi anlatmak bana hiç normal gelmiyor. Hiç mi arkadaşınız yok
Ben bunları anlattım diye sorun ben de yani? Paylaştığım şey birincisi rahatsız edilme, paylaşma nedenim k.pderin orada çevresinin olmasıydı. Kürtajı paylaşma nedenim tamamen tesadüfendi, o ruh halinin üzerine aradığında kadına acaba yapabilir miyiz? Tekrar çocuk bakmam demek benim yine çalışamamam demek, ülkenin durumuda malum gibi çok insani bir konuşmaydı. Konunun uzamasının nedeni ise hala o insanların eşime biz yalan söylemedik şöyle böyle diye kendini aklama çabalarının bitmeyişi. Konuyu soğutmama izin vermiyorlar. Arkadaşlarım elbetteki var. Sizlerin yok mu da burda insanlarla özel konuların paylaşımını yapıyorsunuz? Konu taze olmadığı için kusura bakmayın artık.

Ben olsam bende üzülürdüm. Benimkilerde aynı durumdaydı, ağızlarından, kızları olduğum, beni sevdikleri, iyiliğimi istedikleri filan hiç düşmezdi. Ama yaptıkları hareketler, söyledikleriyle çelişirdi hep ve ben kendimi sorgulardım, acaba ben mi hatalıyım, çok mu alınganım, bu insanlara karşı önyargılı mıyım diye. ama şunu biliyorum artık, kişilerin söyledikleri ve yaptıkları çelişiyorsa, insanı sorgulamaya itiyorsa, o işte bir terslik vardır. söylediklerinden çok yaptıklarıyla ilgileniyorum artık. Yaşadığınız olay size saygı duyulmadığınızı hissettirmiş.İlişkiyi keserek en doğrusunu yapmışsınız, bende eşimin ailesi ile hiç görüşmüyorum, ama onca yaşanan şeyi de unutamıyorum, ara ara geriye sarıp kendimi yıprattığımla kalıyorum.
Evet yaşamayan bilemez. İki yüzlülük insanın canını çok yakıyor. Sana içlerindeki gerçek duygularla yaklaşsalar, siz de ona göre davranırsınız. Yüze başka arkadan başka

kayinbabaniz biraz fazla rahat bence nedemek oralarda olur oyle seyler
tecavuze ugrasaniz olur oyle seyler diyecek heralde manyakmi ne
Hah işte tam bu! Ben de ilk duyduğumda yanlış mı anladım acaba diye tekrar sordum. Ben bir kayınvalide ya da kayınpeder olsaydım bana böyle bir sorunla gelen gelinime böyle bir cümle kurmazdım. Adam elbetteki “ya oralardan olur takıl sen boşver” anlamında söylememiştir. Ama o cümle çok rahatsız ediciydi. Ve ben çok kırıldım. Bunları konuştuğumuz zaman elbette bir ilişkimiz vardı. Onlar da kaldığımız bir akşam kaynana beni kara kara düşünürken sordu. O zaman ne zaman taşınacağımıza dair net bir tarih yoktu. Dolayısıyla kaynanama söyledim, o da aa olur mu ya falan derken kayınpeder içeri girdi. Olayı önce o anlattı sonra ben de rahatsızlığımı dile getirdim. O verdiği tepkiye de çok kırıldım. Çünkü benim anlayışıma göre ORALARDA DEĞIL, HİÇBİR YERDE OLAMAZ. Dağ başında yaşamıyoruz.

Geçtiyse, şimdiye taşıyıp kendi sinirinizi bozmayın lütfen. Yaşam enerjiniz çok değerli çünkü.
Buraya yeni üyeyim ve çok şaşırdım. Burada insanlar yaşadığı sorunları paylaşmasını, rahatlamaya, fikir alışverişinde bulmaya çalışılması diye düşünmüştüm. Olayları saptırıp kendimi kandıracak halim yok. Ama buradaki bazı kadınları çok ilginç buldum. Sürekli bir neden söyledin, neden yaptın muhabbeti. Bir saldırganlık var. Nedenlerini, nasıllarını yazmışım zaten. Aynı fikirde olmasan bile bunu söylemenin bir üslubu var. Ben herifin biri taciz ediyor diyorum bakmasaydın diyen kadın var ya çok ilginç! Kaynanam söylediği şeyi inkar edip korkunç yeminler edip iftira attı diyorum, söylemeseydin diyor birisi! Zaten bütün bunların toplamında ilişkimi bitirmişim. Öncesinde bilsem zaten çok çoook çok mesafeli olurdum. İnsanları kavun değil ki koklayıp anlayasın. İnsan ilişkileri, aile ilişkileri bu mudur yani? İki konuştuk, bir derdimizi paylaştık diye enseye şaplak kıvamına mı gelmeli ailelerle?

Buraya yeni üyeyim ve çok şaşırdım. Burada insanlar yaşadığı sorunları paylaşmasını, rahatlamaya, fikir alışverişinde bulmaya çalışılması diye düşünmüştüm. Olayları saptırıp kendimi kandıracak halim yok. Ama buradaki bazı kadınları çok ilginç buldum. Sürekli bir neden söyledin, neden yaptın muhabbeti. Bir saldırganlık var. Nedenlerini, nasıllarını yazmışım zaten. Aynı fikirde olmasan bile bunu söylemenin bir üslubu var. Ben herifin biri taciz ediyor diyorum bakmasaydın diyen kadın var ya çok ilginç! Böyle zihniyetler anne olup çocuk yetiştirecek.

Boşver canım. Sen kendini bildikten sonra sıkıntı yok. Gencecik bir annesin, hassas birisin de belli, yani duyarlısın.
Cidden bazı insanlar takılmamayı hak ediyorlar ve onlar için yaşam enerjini feda etmeni hak etmiyorlar.

Arkadaslar her konuda lutfen yazim hatalarina takilmayin ya? Burasu okul mu turkce dersi veriyosunuz karsinizdakinin böyle bir talebi olmadan. Herkes telefondan klavyeden ordan burdan yaziyor yine kaldi ki herkesin egitim duzeyi ayni degil konu dışı ve irrite edici oluyor.

aynen ya aşırı derecede anlaşılmayacak şekilde yazmadığı sürece, sesli harflerin hepsini yutup sadece sessiz harflerle falan yazmadığı sürece yazım hatalarının eleştirilmesi benim de sinirime dokunuyor. hem asıl konuyu sabote ediyolar hem de nasıl saldırırız diye düşünüyolar. konuşma diliyle yazmak diye bi şey var sonuçta. kompozisyon mu yazıyoruz türkçe dil bilgisi sınavında mıyız ne diye bu kadar takılıyorlar bu meseleye anlamıyorum. insanları nerden nasıl eleştireceklerini şaşırdılar artık.

Boşver canım. Sen kendini bildikten sonra sıkıntı yok. Gencecik bir annesin, hassas birisin de belli, yani duyarlısın.
Cidden bazı insanlar takılmamayı hak ediyorlar ve onlar için yaşam enerjini feda etmeni hak etmiyorlar.
Kesinlikle öyle. Bakın size
kesinlikle..

aynen ya aşırı derecede anlaşılmayacak şekilde yazmadığı sürece, sesli harflerin hepsini yutup sadece sessiz harflerle falan yazmadığı sürece yazım hatalarının eleştirilmesi benim de sinirime dokunuyor. hem asıl konuyu sabote ediyolar hem de nasıl saldırırız diye düşünüyolar. konuşma diliyle yazmak diye bi şey var sonuçta. kompozisyon mu yazıyoruz türkçe dil bilgisi sınavında mıyız ne diye bu kadar takılıyorlar bu meseleye anlamıyorum. insanları nerden nasıl eleştireceklerini şaşırdılar artık.
Nerede nasıl insanlara saldırırız, eleştiririz zihniyetindeki insanların alt benliğinde ciddi bir değersizlik hissi yattığını düşünüyorum. Kendini daha değerli, daha akıllı, daha mutlu göstermek adına gereksiz bir mücadele ve kendini araya sokma derdinde oluyorlar.

Nerede nasıl insanlara saldırırız, eleştiririz zihniyetindeki insanların alt benliğinde ciddi bir değersizlik hissi yattığını düşünüyorum. Kendini daha değerli, daha akıllı, daha mutlu göstermek adına gereksiz bir mücadele ve kendini araya sokma derdinde oluyorlar.
ya da beğeni alma derdinde oluyorlar :KK70:

:) konunuza yorum yapacak olursam da keske hic anlatmasaydiniz onlara. Ben kv kp ye hicbiseyimi anlatmıyorum kendilerinden soguttuklarindan beri gayet mesafeliyim, çünkü anlattıkça soyledikce daha çok hayatima mudahele etme hakkı görüyorlar kendilerinde. Hatta kp iyiki de oralarda olur diye gecistirmis ben mudahil olsun istemezdim çünkü.

:) konunuza yorum yapacak olursam da keske hic anlatmasaydiniz onlara. Ben kv kp ye hicbiseyimi anlatmıyorum kendilerinden soguttuklarindan beri gayet mesafeliyim, çünkü anlattıkça soyledikce daha çok hayatima mudahele etme hakkı görüyorlar kendilerinde. Hatta kp iyiki de oralarda olur diye gecistirmis ben mudahil olsun istemezdim çünkü.
Söylediğim gibi ilişkimiz vardı o zaman. O lafa sadece kırıldım. Diğer olay yanı en son ki yalan olayıyla da ikişkim tamamen bitti. Ama hala eşime biz söylemedik diye yalan devam ediyor.

Söylediğim gibi ilişkimiz vardı o zaman. O lafa sadece kırıldım. Diğer olay yanı en son ki yalan olayıyla da ikişkim tamamen bitti. Ama hala eşime biz söylemedik diye yalan devam ediyor.
Nasil yani aradaki yorumlari okumadim esinize mi söylemişler? Esiniz ne tepki verdi o adamla falan konustu mu gidip

Yarın sizde kızınızı oglunuzu evlendirmeyecekmis gibi saydirmissiniz resmen... Madem bu insanlar böyle neden elin adamının yan gözle bakmasini anlatiyorsunuz ? Guven sorunu yasamaniz gerekirken olani biteni anlatmaniz cok garip geldi bana. Adam her baktığında farketmissiniz. Demekki ister istemez sizde bakıyorsunuz. Eğin kafanızı geçin gidin yanından. Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Her gun neler neler yaşıyoruz..Anlatasiniz varmış herkese yaymissiniz. Insallah esınızin kulagina gitmez. Bu arada soylemeden gecemiycem, kusura bakmayın ama genel havanizdan pek haz etmedim.

Tamda böyle düşünüyordum uzun uzun ifade etmeye üşendim ve yorumunuzu gördüm :)

Konu sahibi kumpasçı sinsi bencil ve yalancı insanlardan medet umma git kendi babana anlat konuyu

Kusura bakmayında fesatlık demeyim ama baya baya yanlış anlamışın kaynpederi.. öylesine bakıyordur diye seni rahatlatmak istemiş sadece.. oralarda öyle şeyler olmaz lafınıda ‘eski kafa ‘ düşünce tarzına ver..
Keşke bu insanlara söylemeseydiniz.. dostunla fln paylaşsaydın en kötüsü eşine anlatabilrdin ama yanlış insanlar seçmişin..

Yani adam ne derse desin size zaten faydası olacak biri değil, dertleşmek için anlatılır belki kayınpedere ama adam ne yapabilir ki?

Bir de bazen büyüklerin tepkileri değişik olabiliyor. O yüzden kötü algılamayın, ama ordan taşınma yoluna bakın mutlaka.

Gidip adamı öldürmesi gerekirdi değil mi?doğru olan size göre bu.Bu mafya dizileri kadınlarımıza kızlarımıza izletmemeliyiz.Alin size izletirsek no olur sorusuna cevap!

X